Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plastová nádrž

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Plastová nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2022 21:02 Žena petulinakk [2016] Re:
Děkuju za všechny reakce! Něco nerozbitného hledám proto, že bydlíme momentálně (ehm snad dočasně) v celodřevěné "kostce", podlaha i vše pod podlahou je jen dřevo (a tepelná izolace), a i jen "blbejch" pár litrů vylitých do podlahy by byl docela problém, hlavně v zimě. A lítaj mi tu haranti (rozumějte - děti :-D ), házej si věcma a tak... takže mám prostě obavy hlavně o rozbití, a ani elementka to nezachrání - taky jednu mám :-)

ctibum - zapomněla jsem napsat, že nádrž tak jako tak musí být malá
BBchory - to máš taky pravdu, ale nemám mmentálně kam složit velkou nádrž

Každopádně moc díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2022 23:36 R Muž ctibum [6870] Re: petulinakk
Kdybych se toho bál a za každou cenu chtěl akvárko, nechal bych si u renomované firmy slepit předimenzovanou nádrž, tzn. ze skla třeba 2x silnějšího, než se běžně dělá...
Jednou jsem někde v Praze kupoval filtr a majitel tam zrovna ne zrovna jemně ťukal kladívkem do asi 200 l standardní nádrže, aby paní dokázal, že to vydrží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2022 22:00 Žena BBchory [851] Re: petulinakk
Fotka k příspěvku Jen taková poznámka bokem: Nevýhoda jakékoliv malé věci naplněné vodou je, že se dá převrhnout. Tady nerozbitný materiál nepomůže. Naproti tomu 500l, to prostě nepřevrhnete.
Já bych v takové situaci volila akvárko bez vody, prostě vlhkomilné kytky, nebo čistě mechovou zahrádku, nebo paludárko s nízkou hladinou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2022 21:16 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Passenger77
CE cerfitikát by měl platit pro všechny prodejce,případně si jej před nákupem vyžádat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2022 18:53 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Tojsouvěci / Permonici
Vypadá to dobře a věřím, že by se přes to daly i ryby dobře sledovat. Ale nikde není uvedeno, že by to bylo vhodné pro potravinářské účely, jako má v odkazu Permonici a nebo alespoň typ plastu (to se pak dá dohledat, zda to něco škodlivého nepouští do okolí). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2022 18:15 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: petulinakk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2022 16:09 Žena permonici [316] Re: petulinakk
Momentálně pokusně využívám neprůhlednou bílou potravinářskou bednu, cca toto: www.kancelarska-zidle.cz/…
Mám ji na balkóně. Překvapilo mě, že ač je z boku neprůhledná, tak pozorování rybek shora skýtá úplně jiný zážitek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.08.2022 09:30 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Shimi
Neboli "elementka" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2022 09:26 Muž Shimi [682] Re: Rovano
Odlitek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2022 09:24 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: petulinakk
A co akvárium ze skla, které nemá spoje? Jen jsem zapomněl, jak se to nazývá. Hojně se používaly dříve.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2022 07:56 Muž Jozef [311] Re: petulinakk
Píšu že vyrobia akýkoľvek rozmer, ale cena bude asi inde.
akvaria-ante.cz/…
m.sk.cnmirrorplastic.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2022 15:35 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: petulinakk
Oni ty akrylové akva jsou dražší než sklo.
Viz zde:
www.akva-tera.cz/…
Edit: A v Číně se vyrábí lecos :-)
m.cz.wavereef-skim.com/…
ahoj
Edit 2: Toto bych asi nechtěl,ale i takto to jde: youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2022 14:37 Muž Daniell [38] Re: petulinakk
Ahoj,
Když už to "nemá být" lepené ale má splňovat povahu akvária, tak co skleněná koule nebo jak už někdo psal váza ve tvaru válce a podobně ?? .. nabídka je myslím celkem slušná a objemy taky. Koule na Invitalu jsou za hubičku a 13,5 litru je pro pár živočichů a kytek dostatečné. Ano, je problém s technikou ale nějaké to světlo nebo filtr se určitě najde. A pokud to má být doslova pro pár šněků a krevetky, tak asi vyhovující stav. Nicméně jestli to má být "nerozbitné", tak jedině nějaký ten plast. stydim .. třeba tady ?? .. www.alza.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2022 10:50 Žena petulinakk [2016] Re: Sha
Díky za příspěvky, těch plastových ikea boxů mám doma dost, a určitě by to posloužilo, ale nebylo by to na kochání se... dělají se i boxy z super čitých plastů, ale narazila jsem jen na samé malé velikosti... tak mě napadlo že někdo třeba ví o něčem podobném, ale větším :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.08.2022 10:07 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Sha
Můžu jedině souhlasit. Měl jsem IKEA box 2 měsíce jako záložní nádrž a fungovala dobře, ale na okukování osádky přes stěny to není. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2022 01:05 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: petulinakk
Pojistka je, jen je tam divná věc, že se to počítá od 54L vejš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2022 22:14 Muž Sha [500] Re: zervajs
Tuto variantu jsem úmyslně vynechal. :-) Průhlednost boxů není valná. Jde jen o můj subjektivní názor. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2022 22:04 Muž Lojza007 [1180] Re: Redsnake
Byť to přesně sem nepatří, tak všichni, kdo mají hypotéku, tak mají pojistku na nemovitost a stačí si v ní ověřit, že je tam i vytopení. I pro ostatní to stojí za zvážení. Pokud vám prdne 200 litrů, tak ta škoda bude v řádu statisíců, pokud nemáte akvárium ve sklepě, kde vám nevadí, že budete mít po kotníky vody.
Ono stačilo, když jsem jednou přelil a přetekly snad dva litry vody, dost mě překvapilo, kolik té vody najednou bylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2022 21:29 Muž Redsnake [52] Re: petulinakk
Je to asi drobne ot ale po porizeni vice nez dvousetlitrove nadrze a vzhledem k tomu ze pode mnou v bydli v ctyrech patrech bytu dalsi lidi jsem dospel a poridil si pojistku na byt. Dela to cca 200 korun mesicne a kryje to snad vse myslitelneho, pouze zemetreseni jsem vyloucil (snad jak na potvoru neprijde..)
Doufam ze to nebude brano jako reklama, pouze tip a za ten klid mi to stoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2022 21:01 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: petulinakk
Klasika plastový box na harampádí... má to tu více lidí.
Teď nemohu poslat fotku svého .
Cca 50x30x30
Ps: jirka ščobák např.
Plastový ikea box na balkoně ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2022 20:22 Muž Sha [500] Re: petulinakk
V plastovém provedení mě nenapadá nic kloudného, ale což takhle nějaká větší váza? Tvarů je dost, jen se tak dostanete zpět ke sklu které jste chtěla vynechat. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2022 20:06 Žena petulinakk [2016] – Plastové akvarium
Zdravím všechny... nejsem v akvaristice začátečník, mám dokonce doma několik (momentálně prázdných) nádrží různé velikosti, ale do specifických podmínek kde bydlím teď (doufám že dočasně, ale kdo ví...) si netroufám pořídit cokoliv skleněného naplněného vodou... Případná "nehoda" a vytečení vody do podlahy by mohl být dost průšvih.
Ta voda doma mi ale už vážně chybí, a proto koukám po něčem míň rozbitném... pro rostliny, šneky, po čase možná i pár krevetek.
Nemáte tip?
Ty plastové "jakožesety" pro děti bývají dost strašné a hnusné, a akvária typu Biorb zase dost přeceněné, když se vezme že jde jen o kus plastu a ne moc povedenou techniku... navíc já si klidně techniku pořídím sama, jde mi jen o nádrž.
Tak mě napadlo, třeba někdo využíváte jako akvárko třeba něco co původním určením vůbec akvárko není? Nebo...?
No prostě budu vděčná za jakýkoliv tip. Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 15:28 R Muž ctibum [6870] Re: milan223
Jaký je důvod zařizovat plastovou bednu místo akvárka? Kudy tam budeš koukat na ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2017 12:14 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: milan223
Záleží na velikosti boxu. Malé boxy s objemem pár litrů používám jako odchovky a v pohodě. Zbytek souhlasím s Anthrax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2017 11:55 R Muž Anthrax [4739] Re: milan223
Záleží, jak je ten plast kvalitní. Ale určitě lze plastový box použít viz. rybicky.net/nadrze/25599
Má to však některá negativa. Plast má menší životnost než sklo, po čase křehne snadno se láme, po čase se zhoršuje jeho průhlednost. Snadno se poškrábe, takže nemůžeš používat žiletku na odstranění řasy.
Edit: Chci se jen zeptat. Má to být těch 60 l, co jsi tu už řešil v jiném vlákně, nebo plánuješ něco menšího? A co tam plánuješ za chovance?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 11:47 milan223 – plastový box
Dobrý den,
rád bych si pořídil box na chov rybiček, ale zajímalo by mě jestli ten box nepraskne když tam bude voda.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 20:03 karo2702 Re: O.Tom
mě napadla obyč látka, ale nevím, jaký bude nejlepší způsob přidělání....
dneska jsem to zkusila přilepit izolepou nad vodou a ve vodě přitížit kameny, ale stejně to nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 19:00 Muž O.Tom [439] Re: karo2702
Nevím jak je ta nádoba velká, ale možná něco takového a ostříhat/ocvakat kleštěmi do požadovaného tvaru.

vcelarske-potreby.on-line-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 18:38 karo2702 – Plastové akvarium
Dobrý den všem,
chovám betty splendens a mám 2 vytírací plastová akvária, tedy spíše boxy. Potřebuji je přehradit napůl tak, aby byla průtoková (jsou zbytečně velké a mě se nechce utrácet za další topítka). Četla jsem si zde článek o přehrazení akvária pomocí plastových lišt a je to dobrý nápad, ale nechce se mi do těch box. nic moc lepit.
Má otázka tedy zní, jestli nevíte, jak bych nádrž přehradila, aniž bych musela něco lepit a zároveň bylo akvarium průtokově (ale neproplaval by potěr), případně jestli obyč silikonové lepidlo na akvaria bude držet na plastu?
Děkuji všem za rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 17:59 Jozka Re: patamatix
Sak jo, zitra napoustim a pak tam pudou krevetky ze 30l a pak jeste neco na oziveni :) jen presne nevim co :( neco vyraznyho :) velikosti nebo barvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 16:56 Muž patamatix [408] Re: Jozka
Určitě nic nevracej,když ho máš. A po nějakém čase nám můžeš říct jak se udržuje,jelikož se tu o pár řádku níže řešilo sklo versus plexi :-) Určitě bez škrabky a ono to půjde taky. Spíš se soustřeď na to aby jsi akvárium založil tak jak se má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 16:40 R Muž romant [27982] Re: Jozka
Když jsme u toho čištění, tak bych používal výhradně houbičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 15:41 deathdealer0012 Re: Jozka
ahoj. Přímo s plastovým akváriem zkušenost nemám (kromě roboryby pro 2 letýho syna) ale kamarád, který podlehl kouzlu plastu ho po cca 1 roce vyhodil. I když je to lepší ( tvrzený ) plast z čeho se dnes akva. dělají tak je to stále moc měkké. I skloo nešikovností při čištění poškrábeš, ať už žiletkou nebo magnetickou stěrkou za kterou se ti docela snadno dostane písek. Když ho ale budeš čistit opatrně snad ti bude dobře a dlouho sloužit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 07:54 Jozka
Dobry den, koupil sem si plastove 54l akva a nevim v cem je to jine nez sklenene z pohledu udrzby, popripade jak moc je nachylne na poskrabani. Ma tu s tim nekdo zkusenosti? Nebo to mam vratit a koupit sklenene? Dekuji predem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 16:06 Muž Yirka [9118] Re: BuldozerGT86
Kolego, nevím nakolik máš technické cítění, ale jednoznačně tvrdit, že plexi je hladší než sklo, to bych si tedy netroufl ani náhodou. Na to jsem s oběma materiály přišel do styku příliškrát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 15:04 asd Re: BuldozerGT86
Asi to myslíš dobře, ale jestli to dobře chápu, tak metrové akvárium je za cca 30000,- to je prostě...
už nepotřebuji ani odpověď na tu řasu a poškrábání :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 14:49 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: asd
Kamarád už dělal více akvarek na zakázku. On dělá s plexisklem které si nechává dovážet od němců. Lepší plexi prej neexistuje. Taky je dost mastný. Pro představu 100/40/40 síla 15mm 12000,- i s prací a lepením. A to je kamarádská cena smich Lepidlo je nezavadné. Dělá hlavně pro laborky ruzné baňky a nádoby. Na různé chemikálie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2016 14:41 asd Re: BuldozerGT86
Bych se chtěl zeptat.
To 10x méně řas, než u skla je nějak podloženo? Jaká je odolnost proti tomu případnému poškrábání? Je to nějak povrchově ošetřeno kromě leštění?
To je právě ta nejhorší vlastnost akrylátových skel...Velmi snadno jdou poškrábat.
U skla se mi taky občas stane, že najdu po houbičce škrábanec, ikdyž si dávám velký pozor, abych se k písku ani nepřiblížil. No jemné zrnka rozvíří i ryba a pak už je to hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 14:40 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: patamatix
Každý má svůj názor. To souhlasím. Já bych si plexiakva koupil kdybych měl 10 násobek toho co mě stálo tohle. Jenže nemám. Takže mám skleněné. Je to hlavně pro nějaké nadšence co chtějí mít nějaké atypické akvarko. Kulaté rohy nebo vypouklé strany. Jde stím udělat moc věcí. Hlavně na pohled není poznat že to je plexi. Jezdím za kámošem co to dělá a živí se stím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 14:29 Muž patamatix [408] Re: BuldozerGT86
No řasy ze skla houbičkou moc nejdou,škrabka je škrabka,ale samozřejmě to nikomu nevnucuji,je to jen můj názor. Ale sklo,je sklo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 14:28 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: afc1886
Budeš li to flákat tak to zaroste tak či tak. Ale plexi sklo je hladší než li klasické sklo. Tím pádem se ti méně tvoří řasa protože se nemá za co chytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 14:14 R Muž afc1886 [14655] Re: BuldozerGT86
Tak teď tě nechápu,když budeš flákat údržbu,tak bude řasa jak na skle,tak na plastu.Co jsi tím chtěl jako říct?Já souhlasím s Yirkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 14:11 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: patamatix
Tak si neber škrabku ale houbičku. Sám jsem zvědavej kdy to použiju. Zatím se mi nic takového nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 14:10 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Yirka
určitě ne kvůli působení mořské vody na sklo - nesouhlasím
A teorie o symbióze skla a řas a nekompatibilitě řas a plastu je taky trochu na vodě. - Když se na akvarko vyprdneš tak je jasné že zaroste to tu snad ví každej. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.02.2016 12:49 Muž Yirka [9118] Re: BuldozerGT86
Nádrže pro mořské ryby se z plastu dělají hlavně kvůli velkým objemům, určitě ne kvůli působení mořské vody na sklo. A teorie o symbióze skla a řas a nekompatibilitě řas a plastu je taky trochu na vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 12:24 Muž patamatix [408] Re: BuldozerGT86
Já si jen nedokážu představit jak čistím škrabkou (sklo-plexi),jako to dělám v klasickém akváriu,to by bylo hned pěkně poškrábané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 10:52 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – PLAST
Jestli by někdo chtěl nádrž z plastu nebo kryt z plastu tak není problém. Stačí říct rozměry. Můžete mít různě barevné nebo čiré. Jde o nejlepší material na trhu. Material se dováží z německa. Řasy se se tvoří 10x méně než u skla. Tyhle akvárka ocení hlavně lidi co mají mořské ryby. Protože sůl vám s plastem nic neudělá. Sice jsou tyto akvarka z plastu držší ale v klidu to vydrží i ránu kladivem. Tlouška plexiskla bejvá od 1,5cm a vejš podle toho jak bude velké. Samozřejmě se dá udělat i více nadržek napojené na sebe. V tomhle se meze nekladou. Já když vidím na burzách ty mini akvarka ze skla jak to tam maj různě naskládané tak prodejce lituji. Jinak se jedná o leštené plexisklo. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 18:22 Ahoj Re: NASREDDIN
Pomylil som sa. 30 cm dlzka a 15-20 vyska. Ten rozmer je ok, neviem aky je presne, mne sa pozdava. Ide o ten plast.. Ci nieje zavadny.

Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 17:12 Muž NASREDDIN [1383] Re: Ahoj
30cm vysoké a objem cca 3litry? To je dost nepraktický tvar. Dno by bylo 10x10cm.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 2833x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8629-plastova-nadrz