Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přemnožené piskořky

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Přemnožené piskořky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.07.2014 19:20 Žena Turbínka [2558] Re: Miren
Tím se ovšem zahubí i nitrifikační bakterie, je to až řešení poslední hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   30.07.2014 19:13 Žena Miren [-4]
Proti piskorkam pomůže jen vyvařit dno:-) měla jsem to stejné a jsou pryč:-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2014 13:16 Žena Turbínka [2558] Re: Pepator
Krevetky by měly mít normálně v nádrži přístup ke zdroji vápníku pro stavbu krunýře např. sépiovou kost stejně tak jako plži, mám je ve všech nádržích úplně bez problémů. Nešumivá tableta by s pH vody výbat vůbec neměla, vápník resp. jeho sloučeniny mohou lehce ovlivňovat hodnoty tvrdosti vody, ale jak říkám ve všech nádržích mám trvale umístěnou sépiovku a tvrdost vody v rámci parametrů, dle orientačních testů shodná jako výstupní z vodárny.
Steve: Spíše než piskořky bych podezřívala ampulárie - to je totiž kombajn, žeroucí všechno. A voda by se měla měnit poněkud časteji než každý dva týdny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 13:08 Muž Pepator [9] Re: Steve
Po přečtení tvého příspěvku jsem hodil do akvárka kousek obyč. kalciové tablety (ne šumivé) co se prodává v lekárně a šneci se na to vrhli jako diví. Piskořky se slezly, okružáci i krevetka to baštila. Pouze nevím zda to nebude nějak výrazně ovlivňovat pH v akváriu a případně jak často jim to podávat nebo zda jim to neuškodí. Nemá s tím někdo větší zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 23:29 Steve Re: Denda
Super dobrá správe, ja som tiež uvažoval týmto smerom, kúpil so po dve mrenky pakistanské do 2 akvárií ale potom ma zarazila presne tá informácia, že ich nepožierajú. Piskořka hrbolkovitá aj keď je užitočná má tendenciu (aspoň u mňa) neskutočne sa množiť a to má veľmi neblahé dôsledky - odčcerpáva vápnik z vody na stavbu ulity. Keď mi začali hynúť nádherné ludvigy, cryptocoryny a egerie urobil som test vody - kyslosť pod 6 a absolutne mekká voda a to u nás je vodovodná voda tvrdá. V jednom akváriu - menšom ich mám stovky (vyhadzujem), tam musím meniť vodu každé dva týždne lebo ide prudko dole pH a tvrdosť, väčšie sa stabilizovalo no a teraz som tam pridal tie mrenky tak dúfam že urobia poriadok, z odvápnenia a prekyslenia vody sa mojim krásnym ampuláriaá úplne rozpadli ulity. Preto - Piskořka hrbolkovitá môže byť ale s mierou!!! A ešte, nie je úplne pravda, že nepoškodzujú rastliny, poškodzujú korene anubiasom!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 08:58 Muž Yirka [9123] Re: visek
Stačí jich večer-v noci pár vybrat a zase se namnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 08:20 Muž visek [75] - TetryRe: navik
premyslim jestli by to slo prez cednik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.03.2014 08:14 Muž navik [908] - SumciRe: visek
Pokud toho nejsou metráky, dá se písek nasypat do misky s větší plochou dna, pod vodou s ní několikrát vodorovně zatřást či zakroužit jako při rýžování - piskořky včetně těch menších zůstanou na povrchu písku, kde se dají s vysokou úspěšností vysbírat - samozřejmě se rozvíří i detrit obsažený ve dně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 07:05 Muž visek [75] - Tetry
koupil jsem nove akvarko.je to i s cernym piskem.problem mam ze mam bilej a v nich haldy piskorek .nevim jak je vyndat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 12:58 R Muž romant [27987] Re: atyl
Několik kousků 8-10 a oni se namnoží, podle toho jaký budou mít podmínky. Čím větší přísun papáníčka, tím více piskořek lze posléze očekávat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 12:55 atyl – Koli piskořek
Ahoj, mám nové, už zajeté akva 100 litrů. Počítám s obsazením 3 mečovky, 10-12 neonek a 5 panceřníčků leopardích... Po pročtění diskusí bych do něj rád přidal pár piskořek. Kolik je přiměřený počet pro akva takové velikosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 18:29 Denda – Piskořky a spol
Přestože je v sekci ryby na těchto stránkách u mřenky pákistánské uvedeno, že likviduje šneky s výjímkpou piskořky, má vlastní zkušennost je trošku jiná. V 300 l akvárizu mřenky pákistánské v poštu 6 ks zregulovaly přemnoženou piskořku velmi efektivně. Jsou schopné i norovat v písku a vyslídit zavrtané piskořky, což u jemného písku nese negativa s takovou důlní činností spojená. Každopádně po zhasnutí akvária v nočních hodinách bylo dříve sklo "piskořka vedle piskořky" nyní pouze ojediněle a dno je pokryto ulitami vysátých piskořek. Heleny jsou dobré řešení, zvláště v malém akváriu - tedy těch 100 l, do kterého bych mřenku pákistánskou vzhledem k jejich "dospělé" velikosti moc neviděl. Když tak v menším množství ( u mne dorostly více jak 10 cm). Heleny mám již po mnoho let a považuji je za jednoho z mála šneků, kteří se zase tak rychle nemnoží a lze jej v případně potřeby z akvária lehce odstranit. Pozorovat Helenu jak vysává piskořku pak není pak nic pro citlivé povahy. Z pohledu rychlé eliminace piskořek se mi mřenka pákistánská jevila jako rychlejší a produktivnější než Helena. A je to navíc docela hezká rybka. Přínos piskořek v akváriu je nepochybný, jde však o množství, přemnožené produkují značné množství odpadních látek a s tím spojených problémů s kvalitou vody a rovnováhou v akváriu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2013 17:24 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: vlacek
:-D Ale bacha at pak zas nemáš přemnožené heleny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 17:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: vlacek
více helenek pomůže, když já k helenkám hodím třeba deset piskořek do rána jsou všechny sežraný, to jich mám asi 6 a předtím moc nežerou. Jestli je tam piskořek opravdu tolik tak to dvě heleny nemůžou stíhat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 14:47 Muž vlacek [402] Re: sivon
Mam tam dve? archaicke helenky, pridam tedy mlade z jineho akva. Jeste udelam pokus se ctverzubcem trpaslicim, ale ten mi v jinem docilil jen toho, ze piskorky se nauci nevylezat a ziji si a mnozi se klidne dale....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 14:44 Žena sivon [1694] - PlžiRe: vlacek
To máš tedy nějak málo hladové ryby.
Tak jedině:
1. více Helen, ale stejně je to běh na dlouhou trať.
2. Předělat celé akvárium.
3. Dát potěr jinam a mnohem méně krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 14:42 Muž vlacek [402] Re: sivon
Me vetsinou piskorky po skle moc nelezou, ale mam jemny pisek a v tom jsou jako v raji, takze pokud hodim tabletu, zacnou rychle vylezat a za chvili je jich tam kupa a ryby se k tablete ani nedostanou. Krmim rano a vecer, ne na noc. Docela casto nosim tak kolem stovky piskorek pryc. Sbiranim po stenach bych nic nevyresil, musim lovit sitkou prave pri krmeni, cezenim pisku jich vylovim dost. Vylezaji asi jen, kdyz jsou hladove, ale to si zase nemohu dovolit kvuli otikum a pancikum (prezentace neni aktualni, jde o jinou nadrz).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2013 14:33 Žena sivon [1694] - PlžiRe: vlacek
Do 42 l opravdu jiný predátor než Clea Helena není. Mám u ktevetek jen jednu a piskořky ubývají dostatečně. Pokud 2x za týden pozdě večer (v noci) sebereš ze stěn pár piskořek, není to žádné zasahování do akvária, trvá to pár vteřin. Neexistuje jednoduché řešení. Pokud použiješ chemii, budeš muset stejně vysbírat mrtvolky ručně.

Nechápu, jak se ti mohou piskořky stačit slézt na krmení pro ryby. To krmíš na noc, kdy to ryby nestačí najít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 14:28 R Muž romant [27987] Re: vlacek
U Tebe jsem nějakou podobnou odpověď tušil. X-) Díval jsi se do tohoto vlákna? rybicky.net/forum/4840
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 14:21 Muž vlacek [402] Re: romant
Ok, toto neni bohuzel rada pro mne, potrebuji vice krmit a to mene piskorek, vice zbytku pro poter. Zkratka potrebuji prekrmovat a kdyz mi sezere pulku tablety kupa piskorek, tak to neni to co potrebuji... Sbirani je nekonecny pribeh a zasahuje do klidu v akvariu, proste se jich potrebuji setrne zbavit, period. Proto se ptam na predatora.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 14:20 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: vlacek
Mě třeba nelozí po skle skoro vubec...lákat je na okurku taky nezabíralo :) ale Helenky mi je regulují pěkne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2013 14:09 R Muž romant [27987] Re: vlacek
Více sbírat, méně krmit, taky by se dalo napsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2013 14:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vlacek
Piskořky v noci vylézají na povrch, případně na skla. Takže bych si nařídil na dvě hodiny v noci budíka, rozsvítil akvárko a pak bych si hrál už jenom na Popelku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 13:57 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: vlacek
Vždy to záviset na tom, jak budou piskořky vylézat na dno. Ja si 1.12.2012 donesl z burzy 10 piskořek a už jsem viděl jednu vysátou od helenek. Ale do dneška jsem viděl vylezlou piskořku asi jenom dvakrát. Nechal bych to na helenách osobně, jinak můžeš ve chvíli nudy vybírat ručně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 13:45 Muž vlacek [402]
Procetl jsem cele vlakno, ale odpoved na to jak se zbavit premnozenych piskorek jsem bohuzel nenasel :-( Ktery predator je na ne nejefektivnejsi? Clea helena moc ne, vyzkouseno, spise ktera ryba?
Diky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2011 16:03 Muž Wincek [1] Re: Barakainus
Já mám ve starém akvárku taky přemnožené piskořky, ale tím překrmováním si nejsem jistý - nádrž je již 3 měsíce bez ryb, předtím hloubkově odkalená, jsou tam jenom kytky, piskořek jsou hromady. naštěstí mě to neštve, teď to bude na měsíc karanténní nádrž a pak se ruší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 22:43 Muž Roman [100] - Cichlidy
Co se týče regulace piskořek tak těm co si mohou dovolit nějaou cichlidu, vřele nějkou doporučuji.Já si je občas nosím z rámu po stovách až tisících a dávám je do nádrže aby mě prorývali dno.Jenže časem jsem zjistil, že se o ně celem slušně zajímají cichlidy a ty co se svítáním nestačí vzít čáru do písku padnou jako brkzé ranní krmení.bere to jak amerika tak i afrika.Podobnou službu udělají i některé druhy sekavek resp. mřenky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2011 22:12 R Muž romant [27987] Re: Barakainus
Souhlasím s tím překrmováním a přidám ještě jeden ovlivňující faktor a tím je zrnitost dna. Mám odzkoušeno, že v jemnějším substrátu se jim daří daleko lépe než v hrubším. Prostě do čeho se můžou snadněji zavrtat, tak to jim daleko více vyhovuje a v těchto nádržích se více množí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2011 21:58 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Usine
To tada bude ;) Z vody ani piskorky varit neumi.
Prekrmuje tak odhadem 90% akvaristu, takze se neni co divit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:34 Usine Re: Majkl
Překrmováním to nebude, oni se totiž tak dokáží rozmnožit, zvláště pokud máš dostatečnou vrstvu písku. Mně se přímo dno hýbe. Nevidím v tom ale žádný problém. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 19:14 Muž Lukasson [40]
Já měl stejný problém, kde se podívám tam Piskořka :( chvíli jsem je odstranoval z předního skla, takže jich tŕazantně ubylo a ted se o ně stará posádka Clea Helena. Musím říct, že ted už ty piskořky hledám doooost obtížně ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2011 19:08 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Majkl
To je strasne jednoduchy - prekrmujes. Tedy ne chyba piskorek, ale tvoje ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 18:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Majkl
a nenapadlo tě na ně pořídit helenky? já s piskořkami helenky krmím a očividně jim šmakujou (už je tam pár prázdných ulit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 17:44 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Majkl
Kdybys nepřekrmoval, nepřemnoží se Ti (vlastní zkušenost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -5   22.09.2011 16:22 Muž Majkl [9]
Piskořku jsem měl v aq jednu jedinnou. odkud ? no hádejte. Z kytičky koupený v akvaristice. Říkal jsem si: no tak jeden šnek mě nazabije. Tak ho tam nechám. To jsem ještě nevěděl co je to za xindl.
Ano, ona je užitečná. Kypří dno, likviduje zbytky stravy, nenohryzuje kytky. No bezva. Ovšem věčný problém s přemnožením. Nedá se tomu snad zabránit. Dno bylo jako živé. Hejbalo se :-D Ačkoliv jsem jich každou noc po sebrání ze stěn aq vylovil snad 300, nemělo to žádný účinek. Když už jsem nevěděl kudy kam a chemiii jsem použít nechtěl neboť by nastal úhyn stovek šneků, tak nezbylo než kytku po kytce vyndat, prohlédnout jestli tam nejsou, to samé s kořenem atd. Pak jsem vyndal všechen písek a převařil. Kořen to samé. nechal jsem to ve vodě vařit 20 minut. Skvělej šnečí vývar. palec dal vše zptáky. Po týdnu posvítím v noci na akvo a málem to se mnou šlehlo. Pár piskořek na skle. Takže nezbylo než veškerý substrát ze dna vyhodit, koupit nový a vše udělat znova. Jak mohli vydržet v té vodě nevím. Možná jsem přehlédl nějakou piskořku na kytce. Ale vzhledem k tomu že měli tyhle kusy tak kolem 1 cm , pochybuju že bych přehlédl. Před čtyřmi dny jsem na skle našel opět jednu. Přitáhnul jsem ji zřejmě s kytkou. A okamžitě letěla z aq. můžou bejt třeba zlatý, ale do aq mě už tyhle mrcha nesmí. Někde jsem četl, že ve volný přírodě jich napočítali na jednom metru čtverečním několik tisíc :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 16:13 Muž xwerty [1] – Jak na piskořku ?
Fotka k příspěvku Ja je beru útokem. :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 17:19 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: filipsi
kdyz mam vic prazdnych piskorek jak pisku tak to docela vadi :-D ....ne prehanim...proste vypada to blbe kdyz mam vsude po dne prazdny ulity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 17:18 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Bob66
staci zahradni hadice ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2010 14:26 Muž filipsi [1295] Re: Sm@tts
A cemu vadi? Esteticky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 14:23 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: maxo
Tenčí hadičku ti to hned ucpe X-)Používám větší průměr a jde to dobře a bez písku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 14:15 Muž maxo [9] Re: Sm@tts
Skus tensiu hadicku a tesne nad dnom,ten prud vody by ich mal strhnut,su lahsie ako kamene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 14:07 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
Zdravim..chci se zeptat co s ulitama ktere zustanou po piskorkach....mam v akva tak mraky piskorek a 20x clea helena...ale tak 80% ulit je prazdych ...nemate nejakej figl jak je dostat ze dna jinak nez je sbirat rucne ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2010 19:31 Muž Yirka [9123] Re: 720Martin720
Za tři měsíce je nespočítáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 19:22 Muž 720Martin720 [1] - ŽivorodkyRe: Yirka
mám jich 10 a tak 5 je jich 2 cm velké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2010 19:20 Muž Yirka [9123] Re: 720Martin720
Pokud jich máš víc, postarají se samy. Jen to chvíli trvá než narostou a jsou vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 19:17 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Jak mám rozmnožit piskořku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.03.2009 10:24 Muž ČUPR [204] - TetryRe: PrincPrincessen
No řeknu Ti upřímně, že závidět nebylo ani co. Bylo jich po ránu na skle jako vší... Dokonce jsem je tak pojmenoval - vždycky ráno jsem s hrůzou prohlásil: "Zase tolik vší na skle akvária". Po rozsvícení se sice začaly pouštět a zavrtávat do dna, ale byla to fakt hrůza. Dno se mi vlnilo jak při zemětřesení :-D Když si spočítám, že tu někdo psal, že je v jakési prodejně akvaristiky nabízejí 20 Kč/ks, tak to by ze mě byl tehdy asi milionář.... smich Stejně mi dodnes není jasné, s čím, nebo jak jsem je do nádrže zatáhnul, když krmím pouze mraženou a granulovanou potravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2009 23:14 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: ČUPR
Pche to mě nějak nejdou a jak nějaká vyleze a chce dělat frajerku tak je už křupou oskaři teda neříkám že v akva piskořky nejsou ale je jich tak poskrovnu že ti tvé přemnožení závidím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2009 12:07 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Mrakoplash
Ahoj Mraku,
před aplikací jsem vyměnil cca 1/3 vody v akváriu, zajistil jsem maximální vzduchování a vyjmul filtr. Po úhynu jsem se snažil co to šlo odstraňovat odumřelé piskořky ručně i odkalovacím zvonem, ale je to děsně náročná práce. Současně jsem s vysáváním uhynulých měkkýšů vyměňoval opatrně vodu - měl jsem v zásobě vždy odstátou v kanistru. Dnes už ale nenajdu ve dně snad jedinou starou ulitu. Ryby to přežily bez úhony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2009 15:26 Mrakoplash Re: ČUPR
Fakt by mne docela zajímalo co na to voda, při takovém úhynu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4496x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8499-premnozene-piskorky?od=8