Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace a vzduchování

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Filtrace a vzduchování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 11:44 Miro Re: Lucie
Ohľadom vzduchovacieho motorčeka si daj záležať na hlučnosti. Neviem, kde máš akvárko umiestnené, ale zrejme oceníš čo najtichší chod. Nechaj si tu poradiť na fóre, ja rozdiely medzi jednotlivými značkami nepoznám. Medzi najtichšie určite patria Eheim www.akvarista.cz/…, ale cena je v porovnaní s Tvojim tipom niekde inde. Ja sám ho mám, je fakt tichý. Mám ešte jeden iný pri karanténnom akvárku, najlacnejší z trhu, ale v tej miestnosti by som rozhodne asi nezaspal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 13:41 Lucie Re: Miro
Miro a Romant, děkuji za rady. Miro - na způsobu,který popisuješ to zřejmě takto funguje. Děkuji ještě jednou za rychlou reakci a za odpověď a budu shánět vzduchovací motorek.
Dívala jsem se na netu na pár tipů a přemýšlím o zakoupení tohoto produktu akvarijni-kompresory.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 13:30 Miro Re: Lucie
No, z Tvojho popisu si nie som istý čo si kam nasadila, ale to máš filter s difuzérom, ktorého princíp je taký, že prefiltrovaná voda vo výpustnej trubici svojim pohybom strháva vzduch prítomný v hadičke (=nasáva ho) a v podobe rozptýlených bublín spolu s prúdom vody dávkuje do akvária. Ak na miesto tejto hadičky nasadíš roztrojku alebo aj rozštvorku, skalku alebo truhlicu, vždy bude len nasávať. Musíš si uvedomiť, že toto zariadenie negeneruje prúd vzduchu, ktorý by si mohla tlačiť do skalky. Na to si musíš zaobstarať vzduchovací motorček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 13:28 R Muž romant [27987] Re: Lucie
Na tu skalku budeš potřebovat ještě vzduchovací motorek, jako sólo zařízení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 12:59 Lucie – Vzduchovací kámen zapojení
Zdravím, ráda bych poprosila o radu. Dostala jsem akvárium set od Aquaelu 112L s čerpadlem Aquqel powered cilcurator akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… klasický s molitanem a zároveň se vzuchováním. Na efekt jsem si zakoupila ještě vzduchovací skalku a nyní přijde problém. Jak jí donutit vzduchovat???? Na ten motorek je nasazená hadička která nasává vzduch mimo akvárium a pak vzduchuje, zkoušela jsem dle rad v akvaristice zakoupit roztrojku s hadičkou a nasadit to na filtr, (jenže to má tendenci nasávat zpětně a ne pouštět do hadičky vzduch. Prosím poraďte. děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 16:34 Muž Yirka [9126] Re: kacercz
Dobře nastavený vývod filtru, nejlépe do rampy prokysličí pohybem hladinu dostatečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 14:09 Muž kacercz [36] – Vnejsi filtr a vzduchovani
Zdravim,

rychly dotaz na ktery jsem nenasel jansou odpoved,ona mozna i neexistuje, ale zkusim to.

Zakladam akva, pomene male 70 litru a protoze je pomerne uzke, jen 24cm tak chci dat vnejsi filtr tetra tec ex 400 a tady nastava otazka. Je nutne mit s timto filtrem i vzduchovani? Nebo to staci i dostatecne okyslicit? Pred davnymi lety tam jel vevnitr klasicky molitan a vzduchovani, ale to nejak zmizelo v propadlisti dejin ;)

Dikes za odpovedi/nazory

kacer

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 14:18 R Muž Silent [5949] Re: Kocajs
Normálně tam nalej vodu aby bylo čerpadlo a zbytek filtru zavodněné. Pak ho spusť a samo se to odvzdušní. Rovnou ti ale říkám, že tyto filtry co se kvality filtrace za moc nestojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 14:11 Kocajs Re: Silent
OK takže ty bíle čtverečky tak tam to zalít vodou? OK tak ten morotek nechám být díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 14:04 R Muž Silent [5949] Re: Kocajs
Ten filtr potřebuje zavodnit před uvedením do provozu. A co se vzduchovacího motorku týče tak jak tak vidím fotky jak je slepený nějakou izolepou mám pocit, že už se v něm někdo hrabal. Pokud po zapojení ani nehlesne bývá spálený samotný motorek a to by se ani nevyplatilo opravovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 13:42 Kocajs Re: Silent
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dávám foto myslím že je to ta 230V..Ještě bych měl dotaz mám tam takové tři čtverečky je to filtr a asi tam dotoho mám nalít vodu že?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 13:00 R Muž romant [27987] Re: Kocajs
Já bych ho otevřel a podíval se jestli tam je membrána, jednou jsem se takhle trápil se starou dobrou silentou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:58 R Muž Silent [5949] Re: Kocajs
Pokud je to verze na 230V a po zapojení do zásuvky nefunguje je v háji. S náhradními díly nepočítej protože se tento motorek u nás běžně neprodává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:07 Kocajs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, dostal sem akva a ktomu věc která se menuje ConCord Aquarium air pump.De oto že nevím jak to funguje je to prpojený a když to dám do zásuvky tak se nic neděje.Dávám foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 22:42 Muž WARENKOREN [51] Re: Afim
dost přerybněno:), jinak závěsný mohu doporučit www.placek.cz/…
Aquaclear nezničitelný, u jednoho akva v práci jede už cca 8-10 let, bez jakýchkoliv netěsností či výměny motorku atp., doma užívám AC50, má také velmi tichý chod
spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 18:40 R Muž romant [27987] Re: Afim
Vzhledem k tomu, že to akvárko je dost zatížený rybí osádkou, tak bych šel buď do čerpací hlavy s kostkou biomolitanu, jako vnitřní filtr www.akva-exo.cz/… a www.akva-exo.cz/… a nebo do nějakého vnějšího filtru, třeba www.akvarista.cz/… nebo www.akva-exo.cz/… . To je jenom okamžitý nástřel, jistě se bude dát vybrat celá řada dalších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 16:03 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Afim
Bože môj! Máš toho tam veľa. sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 09:38 Afim Re: romant
Aha dobře takže velikost je 50 l a mám tam 2 ancistrusy, 5 pancéřníčků a cca 15 dospělých gupek a cca 10 malých gupek.M8m tam 5 druhů rostlin a převažuje jávský mech a jeho "odrůdy".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 16:57 R Muž romant [27987] Re: Afim
Pro nějaký kvalifikovanější rozhodnutí by bylo potřeba znát velikost akvária a jeho zarybnění(ideál jsou počty a druhy obyvatel), množství rostlin, kdo převažuje atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 15:39 Afim – Filtr se vzduchováním
Ahoj, mám velice podobný filtr jako je na téhle stránce www.akva-exo.cz/…, ale poslední dobou jsem přemýšlela i o vzduchování, tak jsem se chtěla zeptat:1) jestli tenhle filtr má vůbec vzduchování a 2) jestli je lepší tenhle filtr nebo tyhle:
www.spokojenazviratka.cz/…
www.zoocenter.cz/…
Pokud možno, kdybyste mi poradili, který z nich by byl nejlepší z důvodu filtrování i vzduchování. Díky moc :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.06.2012 19:48 R Muž romant [27987] Re: nokoska
Přišla jsi na to. palec Ne vždy to stejně funguje v každým akvárku stejně, co jde jednomu, druhýmu nevyhovuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 19:45 Žena nokoska [21] - MiniakváriaRe: Roketka
Měla jsem stejný problém s hladinou a to mám i rampu, kterou jsem měla cca 2-3cm pod hladinou, ta se točila, ale nečeřila! Jelikož mi krevetky postupně odcházejí jsem v další fázi a rampu jsem dala cca 0,5cm pod hladinu, tak, že voda dělá oblouček na vzduchu a tím okysličuje. Slepá hladina je konečně pryč a to podotýkám filtr jede naplno palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 12:48 HaDaS Re: romant
Mám tyto čerp. hlavy ve třech akváriích a vzduchování nikdy nefungovalo. Čerpadlo je dobré, nedám na něj dopustit, ale přivzdušňování formou strhávání v tomto případě prostě nefunguje - alespoň mně ne.
Roztřikovací rampa (trubka s dírkami :-) ), jak píše romant, je řešení, které používám ve všech akva. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2012 15:16 R Muž romant [27987] Re: Roketka
Toho proudění vody se netřeba bát, ten filtr bude teď tak akorát zaběhnutej a jeho výkon bude i když poběží naplno, stejně cca poloviční. Jako možnou inspiraci se podívej do vlákna o roztřikovacích rampách, třeba by to mohlo být řešení i pro Tebe.
Edit: rybicky.net/forum/13235
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 15:08 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: Silent
Právě už jsem to namířené na hladinu měla. Je pravda, že jsem to neměla puštěné naplno, protože by chuděry rybky lítaly v proudu. Tak to tedy zkusím nějak zaonačit a uvidím.

Díky všem za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 09:50 R Muž Silent [5949] Re: Roketka
Použij nástavec který byl v balení čerpadla a výtok nasměruj na hladinu. Výkon čerpadla dej na maximum a slepá hladina by se měla rozbít. To, že vzduchování nefunguje bývá způsobeno příliš nízkým průtokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.06.2012 07:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: necekan
Filter povytiahni, aby čeril hladinu a hadičku zruš a máš pokoj. Časom zistíš, že je aj tak na nič
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 14:39 necekan spetny ventyl
koupil sem 3 a zadny netesni voda tece dal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 12:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Roketka
Kúpiť spätný ventil, (pár drobných)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 09:54 Žena Roketka [9] - Labyrintky
Ahoj, mám takový problémek, doufám, že ho nastíním srozumitelně. Mám 54L akva a filtr atman at200. Když pouze filtruju, bez toho, abych vzduchovala, dělá se mi slepá hladina, kytky vůbec neprospívají. Když vzduchuju jen občas, žádná změna. Když teda vzduchuju přes filtr pořád, konečně je všechno v normálu. Ale do hadičky od vzduchování natéká voda. Takže se chci zeptat, jestli se nedá nějak zabránit, aby do té hadičky pořád tekla voda. Zkoušela jsem dát hadičku s menším průměrem, ale výsledek byl stejný. Mám tu hadičku zandanou do krytu, aby náhodou nevyteklo akva mimo. Díky za reakce.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 15:34 Muž isamik [180] Re: Vodník
Vzduchovani bych pridal pouze proto aby se pohybovala hladina (napr. u velkych akvarii).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 13:24 Muž tweety1 [4] Re: Vodník
taky se přikláním k názoru nevzduchovat... kytky stačej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 17:58 mirielll Re: Vodník
Mám fluval 2, a vzduchovadlo nepoužívám. Na filtru stačí odšpuntovat ten modrej špuntík... nebo filtr neponořovat celý pod vodu, jen po ten otevřený špunt. Nevím jak velké máte akvárium na Fluval 2, ale pokud je filtr na akvárko slabej, stačí vytáhnout ty šuplíky z filtru s houbičkama pryč a do ty díry narvat velkou filtrační houbu. Funguje to v pohodě na 120L akvo, ale je to max. limit. Nicméně, vzduchovadlo bych vypnula, zbytečná spotřeba energie a hluk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 17:52 Žena bucliik [99] Re: Yirka
taky jsem nikdy nebublala, přes noc nevytahuju z akvárka ani CO2, rybky jsou v pohodě, chce to nepřehnat to s nimi . Nemyslím, že všichni vzduchují v noci a rybky žijí. Hladina v akvárku stačí, pokud to není koule( :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 17:14 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Vodník
Ve dne bublat je uplná blbost, ještě tak v noci, no já bych nebublal vůbec - rostlinám to rozhodně neprospívá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 16:20 Muž Yirka [9126] Re: Vodník
Poté co jsem před čtyřmi měsíci instaloval vnější filtr jsem vzduchování zcela odpojil-není nutné. Pohyb hladiny z rozstřikovací rampy bohatě stačí. Jinak při dostatečném osázení rostlinami vidím vzduchování spíš jako vizuální efekt. (Mimochodem logické pro chod AQ by bylo vzduchovat na noc a vypínat ve dne-ale vím, to spaní)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 16:14 Vodník Re: bucliik
Tak zatím nemusím bublat motorkem vzduchování?Jsem myslel že to musí kvůli těm bakteriím že tam mám málo rostlin.
No a jak to bude potom až tam budu mít za čas ryby,vydrží ryby třeba těch 7 hodin bez vzduchování to v noci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 16:03 Žena bucliik [99] Re: Vodník
voda se dostatečně okysličuje plochou hladiny určitě je nazahubíš, jen, není zbytečné bublat, když tam nejsou rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 15:46 Vodník – Filtr Fluval 2 +vzduchovací motorek
Zdarec jdu si pro radu.Mám vnitřní filtr Fluval 2 který běží 24 hodin denně.
Zatím akvárium mám v záběhu.Používám i vzduchovací motorek který na noc vypínám aby se mi lepší spalo tak na 7 hodin.Ráno ten vzduchovací motorek zase pustím.
Tak a k věci-ve filtru jak jsou tam ty důležité nitrifikační bakterie které potřebují kyslík,nezničí se ty barterie tím že vypínám na noc ten motorek vzduchování.
Rostlin tam mám zatím málo ale už příští týden přibudou na kyslík.Akvárium mám pár dní tak se ptám jestli nedělám už ze začátku chybu s tím vypínáním vzduchování.dík palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 21:37 nigule Re: Kačka
uhli jsou takovy malinkaty cerny kousicky v sitovanym pytlicku, jestli ho tam nemas, tak by to melo byt ok. myslim, ze leky i bez toho uhli postupne vyprchaji. ale nejsem odbornik tak radsi jeste pockej, az napise nekdo zkusenejsi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 21:28 Kačka Re: Nigule
Já tam asi uhlí vůbec nemám, teď jsem se byla dívat :-) . Mám tam jen nějakou houbu, v druhé nádržce takový jako keramický válečky a zase houbu.... Kupovala jsem akvarijní set a tohle už tam bylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 21:20 nigule Re: Kačka
mozna me zkusenejsi opravi.
ale nemela bys vypnout filtr, jen z nej vyndat cast naplne - aktivni uhli, to leciva zadrzuje, takze z filtru uz se zpet do vody nevrati.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 21:16 Kačka Re: Štěpán
No jo, ale teď jsem si tady přečetla, že když léčím krupičku malach. zelení, tak mám filtr vypnout a to tam ty bakterie neumřou? A taky mám strach o ryby, mám zvýšený dusitany, když vypnu filtr, aby je to nezabilo...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 20:30 Štěpán Re: Kačka
Jedná se o bakterie ve filtru, když ho vypneš tak se dusí ve stojatý vodě a je úplně jedno co se děje v akvárku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 16:05 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Kačka
přesně tak filtr se nevypíná má běžet neustále
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 11:31 Sidonius Re: Kačka
Zkuste věřit tomu, co jste četla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 11:10 Kačka – filtr x vzduchování
Ahojky, chci se zeptat, jestli je možné vypínat filtr, když mám zapnuté vzduchování? Četla jsem, že se filtr vůbec vypínat nemá, aby neumřely bakterie, ale když je to pod vodou a běží vzduchování tak by to snad vadit nemělo ne? Díky moc za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 20:06 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: Anonym
ten filtr mam taky ale nepouzivam ho a vzduchovani tam mit nemusis je to docela drahe a taky docela zbytecneale toho skalara dej pryc myslim do vetsiho akva na vysku minimalne 45cm cau ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 19:28 Muž [] Re: Hugo
Mam tam black molly a skalary. A ta nadrz je Lesko 1,to uz musi bejt ono a ja v kategorii male nadrze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2006 11:17 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: anonym
Tady na techto strankach sem zadneho lesko1 nenasel nemuzes dat na to akva okdaz nebo jak se jmenuje jeho nadrz. ;-)
A este rekni jake mas ryby nektere to potrbujou a labiryntky to mit ani nemusi nebo jestli tam mas hidne rostlinek tak taky nemusi ja mam 5 akvarek a ani v jednom nemam vzduchovac.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4119x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/842-filtrace-a-vzduchovani?od=57