Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 15:55 MESTEK
Fotka k příspěvku nalevo je ten kámen, kde žili všichni několik týdnů pohromadě
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 15:51 MESTEK
Fotka k příspěvku uvnitř nic neni.samec žije tady -)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 15:46 2david – Re: MESTEK
To nezáleží na ni , ale na samci kam on chce tam budou. Ale dokáže je dokonale svým tělem zakrýt tak že nejsou vidět. Zkus ho nalákat na krmení a posvit si do vnitř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 15:42 MESTEK
moji jsou kamarádský,jsou rádi když jsou videt.Samice klade jikry v jaké části jeskyně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 15:35 2david – Re: MESTEK
Pokud jsi si opravdu jistý že tam nejsou jikry nebo mladé rybky, tak si jen změnil svoje stanoviště a to důkladně čistí třeba k rozmnožování, nebo se mu jen zalíbilo. Nebo se mu přestalo líbit pod kamenem. A pokud byl na kameni tak je to divné, ancáci jsou ryby které jsou rádi v úkrytu a vylézají většinou jen za potravou. Jinak se koukni na obrázky aquaworld.cz/… jestli si jen nepřehlédnul co schovává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 15:32 MESTEK
ještě dodám že mám 2 dospělé samice, které za ním plavou, bud pobívají v okolí nebo na původním kameni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 15:26 MESTEK – Proč se samec ancistruse chová divně?
Prosím o radu, mám dospělého samce a už několik dní si z obvyklého místa na kameni přejel do jeskyni pro množení.A v té je už týden sám,jako kdyby se urazil.Nikam nevyplouvá. Zrdcátkem jsem sledoval,jestli tam nehlídá jikry ale nic tam neni. Proč tam žije? Nenamlouvá si, že bude rodičem? Děkuji za vysvětlení samot. chování

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 18:35 MESTEK
Já mám 2 samice 6 cm a samce 8 cm. Jedí tablety na dně,řasu ze skla a dekoracích a i mraženou potravu ostatním rybám.Na teploměr jsem připích párátko a na něj přidávám čerství list salátu - vychytávka na stránkách ryby/ancistrus/jedna s fotek ale místo salátu tam je paprika a na ni jeden ležicí macek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 13:46 honza9
muj ancistrus si nevšímá jídla (tablety,vločky)co hodím do akvária-mám ho 5 měsíců a živí se sám :-) furt je někde přilepenej a jí to co mu příde pod nos :-D (zbytky,někdy dobne i do rostlinek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 09:56 Muž Sprachys [48] – Re: Naďa
zkus to neparit.... okurku jsem teda sparit nezkousel ale salat sparenej nebrali a syrovej hned zmizel ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 09:22 Žena Naďa [33]
Mám podobný problém s krmením ancistruse gold. Nikdy se ke krmení nepřidá. Sice celý den čistí akvárko od řas, vůbec není zalezlý, ale ostatní (platy, molly, neonky a pancéřníčci) mu všechno vždy sežerou i za tmy. Zkoušela jsem spařenou okurku i spařenou mrkev. Našel to, ale nic neubylo a druhý den jsme měli akorát zákal. Má asi 6 cm i s ocáskem a protože stále kadí, tak se domnívám, že i něco konzumuje. Všichni píší, jací to jsou jedlíci, já to nepozoruju. Kytek si nevšímá a to má velký výběr. Zatím máme jen TetraMin vločky a od Dajany tablety na sklo a na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 13:34 Muž tesartomas [5] – Re: rolandmynar
Dík, jsem zvědavý jestli ho tady někde seženu. ano Většinou tu mají jen Krunýřovce obyčejného. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 13:26 rolandmynar – Re: tesartomas
Krunýřovec jednopruhý. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 13:16 Žena bucliik [99]
já mám síťku s kamínkama a na ní drátek,na kterej okurku napíchnu. magnetem jsem to zkoušela ale je slabší takže odpadne.. já mám jen 3 ancíky a z toho dvě mimča takže doufám že trochu popasou řasu a pak se vystřídají na kolečku s tím větším. Na likvidaci okurky máme morče :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 13:14 Muž tesartomas [5]
Mám dvě akvárka, jdno má 54l a tam je ancistrus velmi činný a akva krásně čistí. Druhé akva je menší, jen 25l. Nevím jestli tam mám dát ancistruse nebo něco jiného na čištění. Příjde mi to pro ancistrusa příliš malé.. Poraďte co jiného tam mám dát, aby se to sneslo s pavíma očkama.. předem Vám všem děkuji.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 13:11 rolandmynar – Re: bucliik
Okurku jak je na videu dávám podél rozříznutou právě proto aby se nakrmily všechny rybky. Ancík na jednom konci, ostatní na druhém atp. Nepařím, nevařím, dávám syrovou, jen ji skřípnu mezi magnety a spustím na dno. Nemusím nic zapichovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 13:06 Žena bucliik [99]
no jo, potvůrky mají hlad-když je nakrmíš tak by kytky něměli žrát-ale to víš-někde se schovávají takže nějaká ta dírka tě asi nemine
většina rybek je taková že vločky nenechá spadnout na dno a ancistrusům nic nezbyde(vločky ani nemají padat na dno-hnily by tam a to je fuj fuj) ;-)
jo, normální okurka nakrájená na kolečka, napíchnutá třeba na špejli a připíchnutá do dna-jinak plave.Mým nejvíc chutná ten prostředek
Někdo ji spaří horkou vodou-já to nedělám.
Pro spestření můžeš koupit tabletky pro obyvatele dna-jen se hodí do vody.Já mám vyzkoušený ty od Tetry-TetraTabimin a TetraPlecomin.Je nejlepší dávat to na noc, aby jim to nezobaly ostatní rybky.Pokud máš pancéřníčky tak těm to bude taky moc chutnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 13:05 rolandmynar – Re: pentS
Mrkni na video u mého Malawi a uvidíš, jak jim jede okurka. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 12:59 pentS
aha nekrmim je to prvni akvarko takze sem myslel ze tato rybka ji co ji spadne nazem a ty rasi a jaky krmivo pto tu rybu a aby ho nesezraly teda ostatni nez dopadne na zem....a s tim krmenim tady tema okurkama a tak to sou klasicky sirovy okurky nakrajeny nebo jak to je?? a de hlavne o to ze mi nici ty rostliny tak nejak aby to nedelal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 12:52 Žena bucliik [99]
krmíš ho ještě něčím?dospělý ancistrus už tolik nepapká řasy-chce okurku nebo tabletky, dáváš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 12:48 pentS – Ancistrus me nici rostlinky
Mam v akvarku rostliny podobne anubisi vzhledu jeho listu jak cervenou tak dve klasicky zeleny ale Ancistrus me ty listy ozira a nici me je hlavne te cervene rostline jak sem ju tam dal tak ju do dvou dnu sezral celou a zelenou nicil trosku ale vypada to blbe ty ozrany listy tu rybu bych tam chtel mit ale co sni kdyz mi nici rostliny?? Diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 14:22 xx – Re: Lukys1
Ancistrus uhyne při teplotě nižší než 12 st. C, v jezírku by přes zimu nepřežil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 06:54 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
poznal butdo by plaval po dne nebo by plaval vzhuru ploutvema na hladine prece ale davat ho tam asi urcite nebudu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 23:59 Sid – Re: Unnamed
Anticitrus do jezera nepatří, vašnostové! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 20:50 Žena Naďa [33]
Dá se v akvaristice určit pohlaví parmičky černopruhé (velikost 5 cm)? V Liberci jich mají dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 19:52 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Lukys1
a jak bys vubec pak poznal, ze zimu prezil? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 17:12 Akusek
to uděláš nejlépe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 17:11 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
No asi ho tam nedám jedine domu o tam ryby nenechavam a vypustim voodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 17:06 Akusek
Já vím že je to surové a že nepřežije je mi ho líto.Ale to není moje věc já jsem svůj názor řekl že já osobně bych ho tam v životě nedal !!! ale jestli chce je to jen na něm.Já nejsem jeho táta abych mu poručoval.!!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.01.2008 17:02 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Akusek
jen jednoho ancistruse... však to je jen ryba co hmm no to tu máme pěkný akvaristy..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   08.01.2008 16:59 Akusek
Já osobně bych ho tam nedoporučoval.Ale jestli chceš tak je to jen na tobě ancitrus zase tolik nestojí takže moc pěněz do toho nedáš.Za zkoušku nic nedáš.Hodně štěstí hop hop hop hop hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2008 16:58 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Lukys1
hmm hmm hmm tak potřetí.. zimu nepřežije.. nevím jak to napsat zřetelněji... tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 16:56 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
Přezimuje ptám se jestli by vydržel přes zimu pod ledem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 16:47 Vrubouš
Co dela ancisturs na zahrade ? coze coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 16:47 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Lukys1
ho tam určitě nestrkej.. čtyři stupně fakt nepřežije rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 16:44 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
No toho bych ani nechytil když to je 1m hluboký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.01.2008 16:29 Sid – Re: Lukys1
Lidi, neprčte ancistrusům jméno! 19 témat, 19x ancitrus...
Ancistrus není ancitrus, ale ANCISTRUS. :-D
Děkuji. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 15:55 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Lukys1
podle mě určitě nepřežil.. a pochybuju, že by se nechal napodzim chytit.. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 15:53 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby – Ancitrus na zahradě
ahoj všem kdo si tohle přečte potřebuju se zeptat mohl bych dát do jezírka Ancitruse obyč. nevm ale jestli by to ppřežil přes zimu tak bych se chtěl zeptat na váš názor.mám tam ještě 6 karasů a 1 koi kapra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 23:39 Chrostík
Fotka k příspěvku Abych to ještě upřesnil, tak moji pracanti si poradili se 100% hnědé slizovité řasy, se zelenou řasou, která vypadala jako vlásky ve velikosti 1cm, ale s tmavě zelenou řasou, která vypadá jako zelené pihy si neporadili ani otíci a to se jí neustále pokoušej škrábat a škrábat a škrábat .....a marně :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 23:20 Muž vencisimo [7]
tak to je možný, že by radši sušený než čerstvý, ale asi toho nesní tolik, aby to mělo nějakej větší význam a ty tablety chutnaj uplně všem, i čtverzubci(v 50l nádrži), ale ancíci je zalehnou a jen jak dejchaj a mrní se u toho a odhání se navzájem, tak jí rozhazujou do okolí a to pak jí uplně všichni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 23:17 Sid – Re: Chrostík
Pěkná fotka. ;-) (Správná banda... :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 23:15 Sid – Re: vencisimo
Hmmmm....
Tak to ty moje - když se opatrně přikradu a pozoruji je z dálky, aby mě neviděly - většinou makají a občas oddychují na rostlinkách. A sem tam jeden zmeťour má potřebu některou z ostatních demonstrativně prohnat. :) Jen tak, aby se neřeklo... :-D
Vážné třenice nastanou vždy, když se sfutruje poslední zbytek krmení... :-O To jim vybledne černý pruh a řežou se jako koně... hmm Ale jen chvilku, a pak je všechno v polidu. Až na toho prudiče, co občas... A tak stále dokola. :)
(Nepozorovaně přikrást se musím proto, protože jinak - když mě zmerčí - začnou neskutečně loudit... smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 23:11 Muž vencisimo [7]
snad se rozežerou potvory až ještě trochu povyrostou, taky by stálo za zkoušku nekrmit vůbec, ale to se bojim o malý ancíky a mladýho pancéřníčka, i když ten už by se snad sežrat nenechal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 23:08 Chrostík – Parmičky a pančéřníci
Fotka k příspěvku Já mám v aq 5 parmiček černopruhách a 12 pancíků a nezaznamenal jsem, že by parmička na pancíka zaútočila, ba právě na opak, při krmení se pancíci (hlavně pandy) pouštějí do parmiček a to moje parmičky nejsou žádný uťáplíci, protože se mezi sebou řežou jako psy, až šupinky lítaj! ano . V prvních dnech jsem měl v akvárku s řasou obrovskej problém, odsával jsem jí každý druhý den a pořád rostla (zelená i hnědá). Tak jsem si pořídil parmičky (5ks), pecéřníky (12ks), otocinclusy (8ks) a po řase už není ani památky! palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 23:07 Sid – Re: Naďa
1. Gratuluji! :)
2. Co se dá dělat... :-O
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 23:01 Muž vencisimo [7] – Re: Sid
rozhodně nepřekrmuju, krmim tak 2x až 3x denně vločkama a nepravidelně, jen večer kolem desátý je to pravidelný a jednou denně tabletou plecominu(obě krmení Tetra), na tabletě si většinou smlsnou ancíci a co rozhází kolem to sní ostatní, jo a ty vločky maj v sobě tak max do minuty, spíš i dřív a když ráno rozsvítim a vrátim se třeba v pět, tak každá slušná řasožravá ryba se má cpát řasama, ještě si říkam, že sou moc malý, ale vony si tak rychle plavou v akva, objíždí sklo a občas nějakej echinodor, nebo hydrophilu a to je tak všechno, že by rvaly nějaký chuchvalce zel vláknitý, nebo vlákna, to sem je neviděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 22:59 Žena Naďa [33] – Re: Sid
V pátek dám vědět jak jsme dopadli. P.S. Budou 2 parmičky, ale i 1 ancík. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 22:56 Sid – Re: Naďa
V místní akvaristice je aktuálně mají. Zkuste se v té vaší poptat, jestli by je uměli sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 22:51 Žena Naďa [33]
Někde jsem dnes četla, že se nabízí převážně jen v podzimních měsících?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50739x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp-chov?od=2746