Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 12:18 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Micky
Je v podstatě jedno, jestli se organická hmota, kterou do akva dodáte, povaluje po dně ve formě nezkonzumované potravy nebo ve formě výkalů.
Máte tři základní možnosti, jak dosáhnout toho, aby se hladina NO2 začla výrazněji snižovat:
1. snížit "objem" producentů odpadu (t.j. zredukovat počet /především/ rybek)
2. snížit objem vstupní organické hmoty (omezit krmení nebo ještě lépe - přestat na čas krmit)
3. pravidelně vyměňovat část vody
Pak máte taky možnost nechat tomu volný průběh. (Se všemi riziky, které zvýšenou koncentraci NO2 provázejí...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 12:18 Lorsson – Re: Micky
Tak potom jsou dve moznosti, bud jsou vstupni hodnoty NO2 ve vstupni vode z vodovodu stejne jako v akvarku (coz bych moc neveril) a nebo je neco s akvarijnim testem NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 11:52 Micky
Nevím jestli se akva za pár dní ustálí, když hodnota NO2 v akva přetrvá už týden a pár dní.
Jinak ryby krmím opatrně a po velmi malých dávkách většinou večer. Když jsem doma tak jim dám malé množství i ráno. S tímto bych se nebála, krmiva je opravdu tak málo, že není možné aby se na dně rozkládalo.
Dnes jsem vyměnila vodu asi 20-25l z mého 63l akvárka a hodnota NO2 je pořád stejná, vůbec neklesá. Už asi přestávám chápat :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 11:38 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Micky
Nebojte se - k tomu, aby dospělá rybka v dobré kondici uhynula hlady, je potřeba hóóódně času...
(Týden ani dva nestačí).
Účelem "hladovky" je, (jak už jsem napsal - po dobu, než se upraví koncentrace NO2 do normálu), snížit obsah organické hmoty jako zdroje N-látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 11:37 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Micky
Rozklad neskonzumovaneho krmiva s naslednym vypoustenim :) jiz skonzumovaneho vede k jeste horsim hodnotam no2 nez mate ted.Takze krmit jednou za dva dny a jen po mrnavejch davkach nekolikrat denne ktery jsou ryby schopny hned sezrat.Rekl bych ze behem nekolika dni se vse ustali a akva bude v pohode.Neskodilo by asi kdyby jste si udelala prezentaci at vime jak to vypada a jakej mate filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 11:23 Žena Eliška [38] – Re: Micky
Pár dní o hladu rybkám neublíží. Já je nechávám o hladu 1 - 2 dny v týdnu a ještě mi žádná hlady neumřela. Ve volné přírodě ryby také nemají pravidelné krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 11:20 Micky
Přestat krmit? Mně rybky krmivo žerou s potravou nemají problémy. To je mám nechat hlady? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 11:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Micky
Moje doporučení k těm předešlým: přestaňte rybky krmit do doby, než se hodnoty NO2 upraví. Pak můžete začít s opatrným krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 10:07 Micky
Test na NH3 jsem si nedělala. Ale asi si ho budu muset sehnat. Akvárko mám 63 l. Voda se mi nekalí, spíš je na hladině něco jakoby olejový povlak. Jestli to udělaly ty bakterie? Protože nic s olejem nebo s nádobami, které jsem "namáčela" do akvárka od mastnot nebyly(předtím jsem je řádně umývala).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 09:56 Lorsson
Yirka napsal: Důležitější než výměna vody je odkalení nečistot (detritu) kde se NH3, NO2 vyvíjí.

Dovolil bych si nesouhlasit, naopak v dobe kdy nitrifikace jeste nefunguje je vymena vody (samozrejme muze byt ruku v ruce s odkalenim )to nejdulezitejsi. (v pripade ze uz jsou ryby nasazene a filtr jeste nefunguje radne)

Neco podobneho se resilo zde rybicky.net/forum/7020…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 09:54 Muž Yirka [9126] – Re: Micky
Měnění barev u ancistrusů je vcelku normální věc a dělají to i v zaběhlém AQ. Je to prostě jejich reakce na určitou situaci. Předpokládám, že velikost nádrže je kolem 40l. Jak s tím odkalováním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 09:46 Micky
Rybiček tam mám nyní 11 všechny se snáší - neonky, tetry žhavý i medený a black molly. Už mě aji napadlo, jestli nejsou ancící z nového akvárka vystresovaní, že tak rychle mění svou původní barvu, na tu ošklivou rozzureny Rostlinek mám tak akorát, myslím, že jsem nic nepřehnala a klidně bych mohla ještě nějaké dokoupit.
Zkoušky jsem si dělala i na PH, což jsem měla 6,8. Karbon - 5,5dKH, Hardin-14 N, NO2 - 0,25m/gl +, NO3-40mg/l, Fe-0,3 mg/l, Foskol-0,5mg/l. Všechny testy vyšly relativně dobře, jen to NO2 dělá neplechu. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 09:32 Muž Yirka [9126] – Re: Micky
Minimální doba vývoje bakterií je 3 týdny. V té době vrcholí možnost otravy, protože bakterie ještě nepracují a nečistoty narůstají. Důležitější než výměna vody je odkalení nečistot (detritu) kde se NH3, NO2 vyvíjí. Taky záleží jak máš velké AQ a kolik rybek a rostlin v něm. (A taky jestli se svými nároky k sobě hodí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 09:27 Micky
Ahoj všichni,
může mi někdo poradit? Mám problém s ancíkama. Před měsícem jsem si zařizovala nové akvárko 63l, přes 14 dní jsem nechávala zaběhnout filtr s rotlinkami a doplňovala bakteriemi na zaběhnutí.Díky testům jsem zjistila, že mám ve vodě nadbytek NO 2.Už jsem několikrát vyměňovala vodu, ve které se žádné NO2 nenachází a přesto ho v akvárku pořád mám. Ancící ztrácí svou původní barvu a z tmavě hnědé mi přechází do béžové, bojím se že mi uhynou. :-( Krmím je 1x denně buď granulema nebo okurkou.
Navíc se mi u přísavek k filtru začal dělat jakejsi rosol, vůbec nevím z čeho by to mohlo být. Bojím se i o další rybky, které v akvárku mám. Jedna rybka (tetra žhavá) mi už uhynula - možná proto, že uvízla za filtrem nebo díky tomu NO2? sad Když jsem dávaly rybky do akvárka tak bez problému plavaly po celém akva, teď se vetšina drží za rostlinkami u dna... :-O
Poraďte mi co mám dělat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 18:40 Onddattra – úmrtí
Zdar umřel mi ancík dopoledne ješte běhal po akvárku a vodpoledne už ležel vzhůru bloutvema nehejbal se a proste byl mrtvej nevíte čím to mohlo bejt aby mi nechcíply i ty ostatní dík za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 18:17 Muž NIKO [527] – Re: šary
Dejte, prosím,časem vědět, jak jste byla s Bioichtem úspěšná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 17:48 šary
Tak lidičy, už asi vím proč ta úmrtnost ancíků.Před třemi dny se mi v nádržích objevila výstavní krupice. Skoro všechny nádrže mám zamořené. Takže to bude asi příčina problému. Zřejmě jsem ji přinesla s novými pavými oky(karanténa ano) jako časovanou bombu anebo je to ve vodě. No a při zřejmě nedostatečné dezinfekci pomůcek je k průšvihu jen krůček, že. Takže léčím Bioichtem, uvidím, zda to pomůže.Ve společ. akva mám malachytku. Synovi vymřelo půl akvárka. Jako první šly mečovky, tím jsem na to přišla. Byly totálně obalené krupicí, a to dost velkou. Skaláry se zatím drží, ale ten kožovec jim úplně žere ploutve.Tak třeba uspěju s léčbou a vše se v dobré obrátí.
Čauky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 12:10 šary – Re: Yirka
Všecho je v limitu.Za víkend mi pošli v té samé nádrži i ostatní ancíci, z asi 50 kusů přežili dva. Zajímavé je, že ve vedlejším rozplávku( o něco větším) se jim daří dobře. Dělám všechno stejně. Navíc u toho mám i potěr chovných pavých oček a ty jsou asi dost citlivá na hodnoty vody. Včera ráno jsem koukala na ty malé nebožáky, co byli ještě při životě a viseli v hroznu nad vzduchovacím kamínkem.Mluvila jsem se známým(komerč. akvaristika) a ten mi říkal, že nejsem jediná, kdo tenhle problém má. Tak fakt nevím. Až dorazim domů, tak budou určitě po smrti i ti poslední dva. Mám tam ještě ampulárku, a ta je v pohodě.Nevím jak jsou citlivé, myslela jsem,že dost, a že je to dobrý indikátor průšvihu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 13:50 Muž bolek [5] – okurka
Teď jsem poprvé zkusil dat Ancitrusum do akvaria okurku a byl to pěknej mazec když ji našli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 18:16 Muž matrix069 [79] – Re: šary
kedysi keď som ich odchovával,mi občas nejaké uhynuli ak som po týždni vymenil cca polovicu vody. Tak na druhý deň bol vždy nejaký mŕtvy aj na ďalší. Ale bolo to tým,že som vymieňal vodu nepravidelne a zväčša až keď sa mi zdala už kalná. Takže moja chyba. chce to pravidelnú výmenu vody a hlavne postupne,nie len tak ju tam naliať.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2008 08:52 Muž Yirka [9126] – Re: šary
I když odkaluješ aq měníš vodu, co hodnoty NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 18:52 Muž Kvik [6]
tak opravdu to byli dva samci, ale již jsem k nim sehnal dvě pěkně rostlé samice :) Tak snad bude chvilku od nich klid love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 16:35 šary
Ahoj lidi, mám problém. Odchov ancíků se dařil bez větších problémů (už 3x potěr po cca 50-ti kusech), ale předevčírem začal pomalý nenápadný úhyn - tak 2-5 ks denně. Nevím proč, krmím stále stejně:tablety se spirulinou(Rataj a SERA),spař.lity čín.zelí,vařená brabora,chipsy pro krunýřovce,tetramin.Odkaluji 2x denně s část. výměnou vody-asi 1/5 obsahu,krmím3-4xdenně. Mám holé dno,plovoucí kytky(povětšinou sežrané),trop.kořen,vzduchuji,fitruji.Mám u nich i potěr pavých ok(cca 1měs.), ale ty jsou v pohodě.Jedna ampulárka.Teplota cca 22-23(nepřitápím - panelák :-), pH 7,2.Voda měkčí(cca 5-6 dkh).Už nevím,co s tím. Voda vždy odstátá do druhého dne.Nesolím(ani kvůli gupkám).Umírají i ti starší jedinci( asi 2měs.) i ti mladší( 1měs.)Není na nich nic patologického vidět.Poraďte prosím, kdo máte zkušenosti s odchovem. Moc díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 14:12 M. – Ancistrus a krevetky
Prosím nemá někdo zkušenost s chovem krevetek a zároveň ancistruse ? Nesežere mi moje krevetinky ? Odpovídejte prosím na kdo.zkoho@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 00:30 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: henrich
Ukaž fotku, posoudíme. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 00:26 Muž henrich [4]
Chcel by som vyuzit toto vlakno a spytat sa - Je normalne, aby samec nemal vyrastky do Y? Mam dvoch albinovych ancikov okolo 10cm a snazim sa im urobit podmienky pre mnozenie, len mam obavy, aby to neboli dve samice :-D
Ten druhy je trochu mensi, ma vyrastky len v jednom rade nad "tlamkou" zatial co dotycny "samec" ich ma dlhsie a ma ich aj na čele. Len sa nevetvia do Y.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 21:08 Muž Kvik [6] – Re: Malapa
No pokud bych nesehnal, tak se ti ozvu do Praglu to sice mám 100 km, ale zas taková dálka to neni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 21:00 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Kvik
Přijeď si ke mě pro 50 dvou centimetrových ancíků a nech je vyrůst. Určitě tam nějakých 15 smiček bude, z nich si vybereš několik nejhezčích do chovu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 20:55 Muž Kvik [6]
Tak to jsem rád, teď ještě sehnat ty samice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 20:52 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Kvik
Silnější samec obsadí květináš, trubku, nebo co mu dáš na tření. Slabší se bude držet stranou, žádné drama se konat nebude. Já mám v ůnechovném" akváriu 5 samců 14cm velkou samici a nějaké mladé ancistrusi aby povyrostli a taky si neubližují.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 20:33 Muž Kvik [6]
Snad to tolik vadit nebude když tam budou dva samci a několik samic. Doufam, že mi pak nerozeberou akvárko tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 13:08 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Kvik
Ideální je jeden samec a několik samic. Běžně se chovají skupiny samec a 3-5 samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 11:39 Muž Kvik [6]
a jak s tím párováním? Bude lepší dodat do akva jednu samici nebo dvě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 19:17 Muž Malapa [494] - Afrika
Velkochovatelé s dokonalým krmením potěru, ho dávaj do prodeje tak ve 3-4 měsících ve velikosti nějakých 3,5 cm. Long fin varianta roste pomaleji. V roce máš už celkem jistotu jaké máš pohlaví, ale dospělí ancistrusi rozhodně nejsou. Málokdo může počítat s tím, že mu ancistrus za rok vyroste na nějakých 10 cm a to není rozhodně plná velikost.
Ancistrus se loví v pohodě, to takoví tlamvci, to je jiná liga! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 18:47 Muž Kvik [6]
Když už jsem v tom psaní, tak by mě zajímalo jaká je lepší varianta dodat do hlavního akvária kde mám dva samce jednu samici nebo raději dvě samice. Hlavně mi nepište, že by bylo nejlepší jednoho samce odlovit :),nevím jak bych ho v 300 litrovém akváriu lovil, měl jsem problém ho dohnat v 80 litrovém rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 18:20 Muž Kvik [6] – Re: Malapa
až po roce?coze To je síla a po jaké době se dávají do zverinexu? Mám volné 80 litrové akvárium, takže jich pár nakoupím a dám je tam a budu hold asi muset čekat, pokud mezi tím neseženu už odrostlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 18:08 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Kvik
Do roka už většinou jde poznat "kdo je kdo". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 18:03 Muž Kvik [6] – Re: Malapa
jj, pěkný souboj, ten denně pozoruji při ranním krmení, odpoledne je již klid :) Nevím jak sehnat samici, asi nakoupím více ancíku a dám je do jiného akvária a počkám co se z nich vyklube a pak samice přelovím do hlavního akvária. Nevíte po jaké době se u ancíku dá rozeznat pohlaví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 17:32 Muž Malapa [494] - Afrika
Oba dva jsou jistí samci, tady není o čem diskutovat. :-( Budeš mít asi problém sehnat dospělou samici, obvykle bývají v rodeji XL ancistrusi výhradně samci. Já měl vždy víc samců, než samic, a pak se samců zbavoval. Aktuálně mám také tři samce na prodej. Jeden dokonce long fin, pokud by měl někdo zájem. Jinak souboj samců mám slušně zdokumentován zde rybicky.net/nadrze/1567 Samci spolu bojují třeba hodinu, ale jak si ujasní kdo je silnější, tak je zase na čas klid. Poraněné tlamky se bez problému zhojí, ikdyž si je trny "odřou" až na maso.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 16:08 Muž Kvik [6]
tak i ten velký má občas nějaký vous ve tvaru Y, ale velmi malé Y :) Takže opravdu budu muset sehnat nějakou samičku. Nemá někdo nějakou pěknou navíc? Pokud ano tak mi dejte vědět, ale jen jižní čechy ;) Můj vrchní dodavatel rybiček, zrovna nemá žádné větší ancíky u kterých by šlo rozeznat pohlaví :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 13:18 xx – Re: Kvik
Zkus ho vyfotit přisátého na předním skle.

Jinak sám se můžeš nejlépe podívat jestli se mu vousky větví na koncích do tvaru Y. Jestli ano, je to samec. Samice mají jen jednu řadu nevětvených krátkých vousků kolem tlamy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 12:40 Muž Kvik [6]
Fotka k příspěvku takže to asi vypadá, že mám dva samce a já myslel jaký mám krásný páreček :-O Tady detail toho většího ancíka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 11:53 Muž ghostik [81]
kuba napsal: .........neznamená ,že samec musí mít velké výrustky ........ smich

A neplati ze samice musi byt bez vystupku !!!

jinak citace ze zdejsiho katalogu:
"Sameček má vousky na tlamce a na čele, silné a dlouhé; samička má vousky na tlamce, krátké a tenké, v jedné řadě.Hmatové výrůstky jsou dobře viditelné jen na předních okrajích ploutví."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 11:51 xx – Re: Kvik
Těžko říct z jedné fotky, ale připadá mi, že i ten krunýřovec nahoře má na koncích větvené vousky, což mají samci.

Rvou se i samci se samicemi, rvaní nic nedokazuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 11:46 R Muž Silent [5949] – Re: kuba
Ale prali. Klid by byl jen krátkodobě po dobu tření. Tady jde o půtky kvůli potravnímu teritoriu, a to se to pak mastí hlava nehlava. Pak jde pohlaví stranou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 11:40 Aja
Já mám jednoho samečka a dvě samičky. Samec vžycky začne napadat samičky. Často je to kvůli jídlu, ale dělá to celkem často i mimo krmení. Snažím se jim tam udělat co nejvíc ukrytů, aby si nelezli na nervy. Měl by spíš být na samičky hodnej, aby si s nima taky trošku užil... :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 11:38 kuba
Jedná se o 2 samce,i kdyz ten druhý moc na to nevypadá,ale neznamená ,že samec musí mít velké výrustky a pokud máš jen tyto 2 kusy anciku,neni se o cem bavit.Pokud by to byl pár,tak by se neprali smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 11:35 Muž sux [117] - Amerika
Mam v akvariu tri a jsou jeste pomerne mladi cca 3/4 roku takze souboje nejsou jeste tak urputne...a jeste vice polevily kdyz sem jim udelal clenitejsi dno, aby si mohli lepe rozebrat teritoria. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 11:29 Muž ghostik [81]
Dole samec nahore neoholena samice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 11:21 R Muž Silent [5949]
Podle fotky je dole samec a nahoře samice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp-chov?od=2587