Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 16:36 Žena bucliik [99]
tak udělej menší kolečko a dávej mu ho spíš navečer, nebo až se zhasne osvětlení, určitě mu to přijde k chuti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 16:14 Jirka88
no ted nevim jestli to mýmu ancikovi chutná nebo ne...přece jenom mam jenom jednoho a aby snědl za den celý kolečko by musel bejt asi nafukovací... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 13:22 SoX – vokurec
Já dávám pravidelně vokurky a žerou jak divý. akorát jednou sem ji zapomel vyndat (zbytek) a kdyz sem ji chtel vyndat tak se mi rozpadla tak prisla na radu sitka a to uz slo samo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 12:40 Žena bucliik [99]
je to jedno, moji ancíci vyžrali vždycky spíš vnitřek a tu tužší část snědli jen tehdy, když jsem na okurku zapomněla a nechala ji tam dlouho. Neloupaná okurka se mi líbila víc, protože mi šel ten zbytek nesežrané okurky snadněji vytáhnout-líp do drželo pohromadě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 12:37 Jirka88
já sem dal mýmu ancikovi do akva kolečko malý okurky a moc toho nesněd...má se ta okurka oškrábat nebo to je jedno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 06:26 Muž Snofrev [54] – Re: aqalka
sp. obyčejný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 21:54 Muž Killer [133] - Sumci – Re: aqalka
to je normální espečko..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 21:22 aqalka – co je to za druh ?
Fotka k příspěvku koupila sem si ancitruse a nemužu vubec najit jaky je to druh mam v tom zmatek, je hnědy s žlutyma fličkama po těle a špičky ocasni ploutve ma žluty nevite co to je ? davam sem fotku tak se koukněte a řekněte :) diky...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2008 18:10 Muž DonJuanKarlos [30]
Mě sp. žere okurky, brambory (někdy vařené), cukety, spařené listy pampelišky a kopřivy, ale taky rybí maso (sumeček žraločí - mražený), to chutná hlavně starším krunýřovcům a pardalisovi (krunýřovec pardálí).
Nevím, jestli se to dá považovat za krmení, ale strašně rádi žerou dřevo :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2008 17:33 Anuska – to : Malapa
Tak to pr, mému ancíkovi je 6let a rozhodně nestrádá. Papká si okurky a když mu nějaký den zapomenu kolečko dát, tak okamžitě ohryže kytky, takže evidentně o rostlinnou stravu stojí, tak za jeho chutě nemluv ;-) Samozřejmě dostává i tabletky pro všežravce s podílem živočišné stravy, ale třeba na filé z vysoka kašle a nežere ani případně uhynulé rybky, prostě mu to nechutná smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2008 11:41 Muž Malapa [494] - Afrika
Zbytečně riskujete životy vašich ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2008 02:15 Muž Killer [133] - Sumci – Re: vaclav
ano přesně tak, jsou to všežravci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 20:57 Usine – Re: dox
Proč z nich děláte vegetariány, když jimi nejsou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 13:35 dox
Rajče a okurku tu dávám taky a toho melounu byl jen kousek. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 13:20 Anuska – to : dox
Dík za info, tak ti moji mají smůlu - zůstanu o okurky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 12:43 Diesel
to tam taky musíš dát jen malej kousek.. podle krunýřovců co tam máš no.. (aby ho snědli hned) já mám nejlépe osvědčené rajče a okurky..

a je pravda že ho tam můžeš nechat i 24 hodin, ale závisí to na velikosti akva , počtu ryb a kolik tam toho nacpeš :-) u dospělých rybje to v pohodě, ale co mi půl rajčete udělalo po 3 dnech s potěrem ancíků to nechci ani vyprávět :-D ale to už je dlouho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 10:47 dox
Tak jsem ho tam přes noc šoupnul a ráno se nestačím divit voda zakalená jako pra..,ale po melounovi zůstaly jenom žilky,takže jim asi chutnal. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 21:42 Ládíček
Já tam dneska o půl paté dal okurku a gibbouš nebo co to mám :-D po ní jel jak divej... a zobly si i neonky a Závojnatkám to taky chutnalo palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 21:36 Anuska
No s tím melounem bych byla opatrná, prý hrozně kalí vodu, okurku (teda spíš zbytky) tam nechám (když zapomenu) i 24 hodin a nic se nestane, ale o melounu jsem slyšela, že kazí vodu dost rychle, tak jsem se ho tam neodvážila dát. Dej vědět, jak to dopadlo, pokud bys měl kladnou zkušenost, tak bych ho tam možná šoupla taky, aby měli nějakou změnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 20:38 Diesel
Haracius: Zázrak to může být ale jde o to pro jakou rybu,,, ryby maj taky chutě a každý chutná něco jinýho jako si řikal s těma giboušema... :-) každopádně bych to zkusil ... ;-) a vyzkoušej toho víc... přes noc to zpracujou a pak uvidíš co jim chutná nejvíce.. jo a dej si pozor hlavně na zeleninu, nenechávej jí tam dlouho! maximálně těch 12 hodin podle mého... uvolňují škodlivé látky ..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 19:59 dox
Díky všem za odpovědi a ten meloun tam určitě dám.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 19:53 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: Ladič
s melounem mam kladnou zkusenost :) klasickej ancik sp se ho ani nedotknul ale gibiceps po nem sel jako divej...jinak se mi osvedcila cuketa, okurka nebo brambor
Ten meloun neni az takovej zazrak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 19:52 Ládíček
jj ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 19:51 Diesel
zkusit to můžeš proč ne,, dej tam kousek večer a ráno ho vyndej .. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 19:08 dox – ancistrus
čau mam doma melouna a napadlo mě jestli ho mužu dát ancistrusům :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 21:03 Vojtěch – Re: Kvik
to jsou samci ja mam taky jednoho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 14:51 Ivulik1
Taky bych chtela sehnat zluteho samecka (nejlip L144). Vypada to, ze nikdo nema :-( . Asi budu muset koupit vic malejch, to mi prijde dost zbytecny. Kdyby ste neco meli, tak se prosim ozvete. Jenom Praha (pripadne Humpolec). Diky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 16:55 kolcun2
Skusim to. Ešte raz ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 16:51 irza
Okurka je vicemene slozena z vody strach mit nemusis vubec nic ti s vodou neudela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 16:45 kolcun2
Tie uhorkz nemutia vodu? Dakujem za rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 14:49 Alofok – K těm ancíkům
Mě se též dřív praly -dokonce dvě samice,ale pomohlo dokoupit samečka,ted už jsou ok a už mají pdruhé miminka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 14:18 Muž wayn [79] – Re: kolcun2
Já dávám čerstvou, kolečko asi 0,5cm silný. Dříve jsem ji napíchl na špejli, aby neplavala, teď to nedělám, najdou ji i u hladiny, je pak sranda je pozorovat jak na ni "visí" :-) Druhý den je už u dna jen kroužek se slupkou, třetí už nenajdu nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 14:07 irza
okurku nech cerstvou,akorat ju uvaz na nit aby neplavala na vrchu a samozrejme nit zatizit potlesk nech to i se seminkama ty mne zerou jako prvni X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 14:06 mirielll
kolcun2 napsal: Poradte prosim. Mam dva ancitrusi. Dokrmujem ich hlavkovym šalatom zo zahrady tak, že ho sparým vrelou vodou. Anci vobec ho nežeru. Kde robym chybu? Ďakujem.

moji ancici nezerou ani salat ani papriky, spenat...leda okurku(nebo kytky), ale vetsinou kupovana v obchode je nacpana dusicnany, coz vyzene rybky nahoru. nejvice jim chutnaji spenatove granule nebo granule SAK se spirulinou a granule TetraDiskus :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 13:44 kolcun2 – Re: wayn
Okurka sparena, alebo čerstva? Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 12:04 Muž wayn [79] – Re: kolcun2
Možná jim nechutná a nebo nepřišli na to, že by jim chutnal ;-) Necháváš ho tam přes noc? Zkus ho nespařovat. Taky mají radši světlejší listy než tmavé. Nebo zkus něco jiného, mým víc než salát chutná okurka a čínské zelí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 10:54 kolcun2
Poradte prosim. Mam dva ancitrusi. Dokrmujem ich hlavkovym šalatom zo zahrady tak, že ho sparým vrelou vodou. Anci vobec ho nežeru. Kde robym chybu? Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 16:07 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: fantasta
Souhlasím! Je vidět, že David neví nic o akvaristice! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 16:04 R Muž Silent [5949] – Re: David Beňa
Tak s tínhle naprosto nesouhlasím. Ancistrus prostě do 12ti litrů nepatří ani omylem. A názor, že ryba v omezeném prostoru doroste menší velikosti je silně zavádějící. V těchto případech se rozhodně nejedná o plnohodnotného, běžného životaschopného jedince. Je to vlastně mutace vlivem nevhodného prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 15:52 David Beňa – Re: Simča
ancistrusy, ale i jiné rybky, dorůstají podle volného protoru,, takže v 12l akvariu asi tak MAX 5-6cm,,, více nee..
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 17:45 Usine – Re: Povalec
Já v akváriu nemám skoro nic jiného než echynodory a ancici je nežerou. Co jim dávám jsem už napsal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 13:56 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Echinodorus
Da se nejak zabranit tomu, aby ancistrusi devastovali kytky? Na Echinodorusech mi z lupenu nadelaj sitku behem jedny noci. Je jim jedno, jestli je to cerstej lupen nebo "starej". Akva 120L je cerste zabehly (6 tejdnu) a jsou tam jsou tam jen 4 ancistrusi, 4cm chcipaci, asi tejden. Krmim "zelenyma" vlockama od Terta, "zelenejma" granulem pro cichlidy, prihazuji i okurky a rajcata. Cerstvou zeleninu uplne neignorujou, ale ze by se o ni rvali, to ne. Co tam dat nejakou rychle rostouci kytku, na ktery by se vyradili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 12:37 PoLi
Ahoj, chci se zeptat, jeslti ancistrusy zdlabnou i sladkou papriku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 18:06 Muž Jasnovidec [-3] – Re: vaclav
no tak dostává stejně jako ostatní vločky TetraMin, bejvalo to dobré krmení, tak doufám, že tomu tak je i nadále. ;-) Jen jsem chtěl teď, když jsem po letech zase začal zkusit něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 17:36 Usine – Re: Jasnovidec
Nesmíte z něj dělat vegetariána je to všežravec. Krmím mraženými potvorami a špenátovým protlakem z rybím masem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 17:16 Muž Jasnovidec [-3] – Re: Vocko88
no pokud je to takové to placaté dřevěné párátko, tak bych se moc nebál, to se pochvíli dost rozmočí a když ho dá špičkou do písku tak myslím, že nic nehrozí.


Jinak dnes po téměř dvoudenním naložení spařeného salátu v akvárku se do něj ancík konečně pustil a už jeví jasné známky ohlodání. Dnes jsem také přidal nové kytky a jávský mech, tak doufám, že se mi do nich nepustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 10:45 Vocko88 – Re: MESTEK
s tím párátkem bacha na spičku...to asi není moc bezpečné... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 10:13 Muž tweety1 [4]
Můj krunýřovec žere snad uplně všechno a v jakýmkoliv množství :-D žere mražený patentky, řasu, každej den mu musím dát na večer okurku (neodlepí se od ni dokud ji nesní) nebo salát jinak mi uplně zničí Hygrophilu... A kdybych mu tam nahazel vagon okurek tak by je snad spořádal všechny... Nechápu jak se to do něj muže vejít :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 00:37 mirielll
moji krunyrovci zeleninu vubec nechteji. Tablety jim zraly ryby, ale od te doby co jsem koupila
granule Ancistrus Herba od specipez, ryby se vrhaji na granule a tablety nechavaji bez povsimnuti. Nicmene, krunyrovcum taky chutnaji, a naucili se si aspon jednu granuli "urvat".

ale....poradil mi Roman, davat jim mrazene file. (kvalitnejsi-nowaco).
To jim chutna, predtim jsem davala patentky, ty jim taky chutnaly, ale pry patentky muzou bejt nejak nakazeny nebo co, ze lepsi je davat file..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 18:43 Dušan2
Šneky nemám vůbec, o malý by se mě postaraly mřenky a o velký bych měl taky strach že by je nenechaly ryby napokji. Jinak do ty zeleniny se pustěj sumci i tlamovci, je o to pěkná mela, ale ancík má nejraději okurku, za světla na ni vidím jednoho max. dva, ale myslím že v noci se do toho pustěj i ostatní. :-P

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp-chov?od=2524