Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 19:54 Muž matrix069 [79]
Mám dve cca 13 cm SAE a okusovanie som nikdy nepozoroval. Toť moja skúsenosť. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 17:24 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: sportsmen
Okusovani kytek SAE muzu potvrdit. Staci abych jeden den nenakrmil a Sae si zacnou pochutnavat na spickach Limnophily sessiliflory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 17:18 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: FranzFritz
Nez na nemoc bych to typoval na toho otocincluse. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 17:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Yirka
A co třeba šest 8-10cm SAE - to by na okusování rostlin mohlo stačit nebo je to málo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 16:47 Muž Yirka [9126] – Re: vaclav
Ono, Václave, osm 10cm ryb už něco zmůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 16:45 Usine – Re: sportsmen
Už jsem se z tím setkal že si někdo stěžoval na SAE, že ožírají rostliny. Vždy se ale jednalo o větší hejno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 12:50 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: isamik
Přesně tak, kryptokorynová poroba nastává například při prudké změně pH nebo osvětlení.
Příklad:
Dojde mi CO2, pH vyletí z 6,7 na 8,5. Druhý den si toho všimnu a CO2 vyměním a pustím, pH poklesne nazpět.
Nebo: Zaroste mi akvárko jako džungle, kryptoškám to nevadí, vesele si rostou. Radikálně to protrhám, na kryptošky zasvítí 1W na litr a shodí listy.
No a to zda listy odstraňovat záleží na stavu nádrže, množství takových listů a estetickém cítění akvaristy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 12:09 isamik – Re: FranzFritz
Kryptokoryny nemaji v oblibe zmeny, natoz nahle zmeny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 11:59 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Eff
Rozkládající se rostlinné části zvyšují množství dutanů či dusičnanů v aquarku, ani esteticky to moc dobře navypadá. Ale když vidím, jak se na těchto zbytcích krmí krevetky, tak se mi je odstaňovat nechce. Raději asi častěji vyměním vodu.
Chtěl jsem vědět, zda se to může rozlézat i na další listy či kryptokory, zda to chce třeba více nějakých minerálů atd.
Jsem nevěděl, že se akvaristé dělí na odstraňovače a neodstraňovače smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 10:20 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Johan
Rozhodně nevadí, když tam ty listy necháme. Jsou zákoutí v akváriu, kde se o takových listech ani nedozvíme.
Ale myslím, že třeba takový Horác se postaví na stranu odstraňovačů :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 10:17 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: FranzFritz
Jestli jsou úplně kaput, můžeš je odstranit. Já na toto rozhodování zda odstranit či ne, mám jednoduchou pomůcku:
Při každotýdenní výměně vody zabloudím hadicí k takovému listu a pokud ho hadice nevcucne, nechám ho být a rostlina si z něj třeba ještě něco vezme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 10:17 Muž isamik [180] – Re: Johan
Taky je nechavam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 10:16 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: FranzFritz
Já je nechávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 10:12 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Eff
Odstraňovat takto napadené listy nebo je nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 09:51 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Eff
Řekl bych tedy, že list je z emerzu a po nějakém mechanickém poškození uprostřed listu se ho rostlina "vzdala". Také se mi zdá.

P.S. ale to samé probíhá u CN, rostlina se prostě vzdá listu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 09:25 Muž Eff [417] - Rostliny
Kryptokorynová choroba mě už párkrát potkala a to, že postupovala od špiček listů bych mohl potvrdit - každý "napadený" list měl poškozenou špičku už v počátku "choroby". Spíš by mě zajímalo, jak se poškození u FranzFritze šíří. Kryprokorynová choroba totiž velmi rychle, někdy v řádu hodin, jindy třeba do dvou, tří dnů zdecimuje část rostliny/celou rostlinu, nebo všechny kryptošky téhož druhu v nádrži.

FranzFritz napsal: Tyhle kryptokoryny nejsou v aquarku dlouho.
Řekl bych tedy, že list je z emerzu a po nějakém mechanickém poškození uprostřed listu se ho rostlina "vzdala".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 09:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Johan
Tahle hypotéza skutečně zdůrazňuje počátek rozpadu od špiček listů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 07:48 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Tyhle kryptokoryny nejsou v aquarku dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 00:24 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Já si myslím, že spíš od okraje listů, než pouze ze špičky (jak jsem tu kdysi zdůvodňoval co se týkalo "zachraňování" živin).

Ale na těchto fotkách? Třeba vyjímka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:33 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Johan
Nejsem si jistý, ale mohla tam být drobná trhnlina. Jsou to křehké listy.
Nikde jsem nenašel o Kryptokorynové chorobě žádné pořádné informace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:33 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Johan
Narazil jsem a zajímavou hypotézu příčin vzniku "kryptokorynové choroby", kde se taktéž uvádí, že hniloba postupuje od špičky listu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: isamik
Tahle se mi nikdy nerozpadala, tak nevím. Ale co si matně vzpomínám, tak C. Veinbergii se list rozpadal kdekoliv chtěl. Jináč tato rostlina už je v akváriu delší dobu? No, jelikož to vypadá divně, tak mě nic jiného nenapdalo ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:00 Muž isamik [180] – Re: Johan
A ty si videl rozpadat se kryptosky od stredu listu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:59 Muž Johan [4945] - Rostliny
Vzala to hold ze špatného konce, no :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:58 Muž isamik [180] – Re: Sid
To mi taky vrta ci vrtalo hlavou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:58 Muž sportsmen [62]
No také jsem ještě neslyšel že by Sae někomu ožíraly konce kytek, i mě to začaly teď dělat po roce co jsou v nádrži! Ale na 99% to budou oni!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:53 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: isamik
Připojuji se - zatím vždycky, když jsem měl možnost vidět kryptokoryny, které postihla ta "jejich nemoc", rozpad šel od špičky listu... Ale jinak to vypadá na té fotce stejně... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:48 Muž isamik [180] – Re: Johan
Me se kryptosky zacaly vzdycky rozpadat z okraje listu do stredu listu... proto jsem k. nemoc netipoval, ale poradne jsem to nezkoumal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vaclav
Nikdy jsem nezjistil, že by se mi SAE pustily do kytek. :-O
Je pravdou, že nemám echinodory, ale pár lidem jsem do akvišek echinodory nasadil a SAE do nich "naordinoval" a - nic... Žádný problém s kytkami...
Ale netvrdím, že to možné není - jen jsem se s tím nesetkal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:46 Muž sportsmen [62]
líné jo? tak to ty moje jsou jak splašené, jako tornádo a to hlavně při krmení, vůbec neposedí, pořád šmejdí po akva a v těch 8 je to fakt mazec ale zase nádherné hejno to se musí nechat! Akorát teď ty ožrané kytky mě překvapily!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:36 Usine – Re: sportsmen
Fotka k příspěvku Já je jednou za čas měním nemám jich ale víc jak 4. Když přerostou 10 čísel jdou. Jsou potom hrozně líné. Tobe by stačili tak tři to jsou daleko klidnější. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:32 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: FranzFritz
A taky to dost dobře může být Kryptokorynová chorvoba (hniloba, nemoc).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:21 Muž sportsmen [62]
mají deset cm, také si myslím že to budou oni je nevím proč se do těch kytek tak najednou pustili! A o tom počtu mi ani nemluvte, sice jsou to krásné hejnové ryby ale jsou jako tornado, k terčovcům naprosto nevhodný, to jsem si zase jednou nechal poradit při boji s řasou! Ale zbavujte se jich když jsou tak hezké a navíc když už si je jednou člověk pořídil! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:57 Usine – Re: FranzFritz
Co takhle ancistrus by nebyl. V noci si rád zařádí, hlavně po půstu po hlídání potomků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:46 Muž Yirka [9126] – Re: sportsmen
Podle složení ryb to mohly být pouze SAE, jak jsou velké?
Edit: pozdě- holt fotbal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:43 Usine – Re: sportsmen
8 ks SAE to je dost masakr, neměl jsem jich tolik pohromadě i v o drobet větším akva, nikdy jsem je je neviděl něco podobného dělat, přesto si myslím že jsou oni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:17 Muž sportsmen [62]
No také si myslím že (šneci) to nebyli, navíc já tam mám jen velice drobné druhy kteří mají okolo 3-5mm!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:09 Muž isamik [180] – Re: mnammnam
Okruzak neni ampularie... Okruzak nenapada zdrave listy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 21:08 Muž mnammnam [23]
vyzerato jak keby to ohlodali slimaky mam ampularku a tiez jak jej vlozim sparenu zihlavu tak konce listou vyzeraju stejne tak asi to budu tie slimaky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:58 Muž sportsmen [62]
Pro úplnost dodávám, že v nádrži mám i několik malých levatek a okružáků! Myslíte, že by to mohli způsobit i oni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:55 Muž sportsmen [62]
Fotka k příspěvku a poslední :
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:53 Muž sportsmen [62]
Fotka k příspěvku a další foto:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:51 Muž sportsmen [62] – prosím poraďte co mi takto zničilo konce listů
Fotka k příspěvku Prosím poraďte mi! Najednou mi cosi zničilo konce listů echinodoru, ostatní rostliny v nádrži jsou v pořádku! Parametry vody jsou také v pořádku. Obsazení nádrže pouze terčovci, neonky,a 8 parem černopruhých! Myslíte, že takto mi ožraly konce listů moje parmy? Jsou v nádrži rok, krmení je stále stejné tak nevím proč by to najednou způsobily! Máte s nimi někdo podobnou zkušenost? Nebo myslíte že to způsobilo něco jiného?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:18 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: FranzFritz
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:16 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Poškození listu Cryptocoryne x willissi
Fotka k příspěvku Objevilo se mi poškození listu Cryptocoryne x willissi. Není to poprvé. Vypadá to, jako vyžrané, ale v současné době nemám v aquarku žádného rostlinožravěho živočicha. Jen tetry neonové, amandae, jednoho otocincla affinise, dania pruhovaná a krevetky red hot chilli pepers :-))
Viz foto poškození.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:29 Muž navik [908] - Sumci – Re: Yirka
smich palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:26 Muž Skanky [26]
je potreba ji nejakym zpusobem odstranit anebo je to neskodne? popripade co to zpusobuje a jak se tomu vyvarovat. ptam se proto ze jsem zacinajici akvarista takze sbiram informace o vsem moznem co spozoruju. AQ mame zalozeno cca 3,5 tydne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:14 Muž Yirka [9126] – Re: petrpokorny
Skoro by se mi chtělo napsat: do ženské a do akvária nevidíš....
Těch třeba i jemných odlišností může být opravdu mnoho. Tím světlem počínaje, pak skladbou rybek, skladbou rostlin, substrátem dna, umístěním v místnosti, teplotou, stářím fungování nádrže, filtrací, pravidelností a hloubkou údržby,vodou, a mohlo by se jmenovat dál..
Co dát za další světlo? Těžko říci, člověk pod ten kryt nevidí, chtělo by to se však dostat watáží tak alespoň na 0,5 W/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 21:11 Muž navik [908] - Sumci – Re: petrpokorny
Přidejte druhou zářivku a/nebo zvyšte využití světla, jak jsem napsal v minulém příspěvku. Co se týká kolegyně - mnohdy i dvě akvárka postavená vedle sebe se nevyvíjejí stejně :-) je to složitější systém a každé je svým způsobem originál a vyvíjí se trošku rozdílně, nicméně to, že výskyt hnědé řasy (rozsivky) souvisí s nedostatkem světla je ověřený fakt ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 20:52 Peťura – Re: Yirka
Děkuji za rady,samozřejmně uělám něco se světlem,jen co by jste tam přidal k té zářivce co tam mám a ještě by mne zajímalo jak to že,moje kolegyně v práci má 100l akvárium a stačí jí tam tadle zářivka a hnědé řasy nemá,děkuji.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=7384