Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 19:36 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Johan
no ze mu to nekdo prisel udelat ty testy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 19:22 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jarik
Pokud kupuje opravdu vodní kytky, tak to může být třeba tou vysokou teplotou. Má těch 28°C nějaký účel? A při takovéto teplotě asi bude pro většinu rostlin i málo světla. A co znamená nechal si delat testy skoro s odbornikem a vyschno na normalu!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 19:10 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – co stim??
Fotka k příspěvku ahoj potreboval bych poradit nebo spis strejda.Ma asi 100 l akva a nerostlo mu vnem zadne rostlinky da tam nove a za 3-4 tydny mu zhnijou chcipnou ale rybycky uplne bez problemu!nechal si delat testy skoro s odbornikem a vyschno na normalu!!POPIS:teplota 28stupnu , svetlo 36w trubice (GLO no )!!uz nevi co stim tak poprosil me abych se poptal protoze to akva uz ma asi 3-4roky!!nevite co stim??poradte prosim :-( :-( foto jen tak abyste vedeli o co jde!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 19:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jarik
Sem spíš myslel, co znamená to normal.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 08:56 Žena červík [4]
mě na tuhle řasu hodně pomohlo otočit filtr, aby tak moc neproudila voda, hodně odkalovat a nejvíc napadené listy jsem odstranila. Ještě jsem se jí teda úplně nezbavila, ale rozdíl je hóóóódně znát ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 08:50 Muž mirlun [48] - Rostliny – hlavně dobrý filtr
hlavně jestli máš dost objemný filtr! málo filtračního materiálu nestačí odbourávat škodliviny. taky jestli nemáš filtr zanesený u vstupu, a jestli ho příliš často neždímáš. taky není dobré, hlavně při zajíždění akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 08:37 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Mrakoplash
Si myslím, že by to chtělo vzít mezi prsty a promnout. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 08:37 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Mrakoplash
Souhlasím....taky si myslím, že je to vláknitá.

Re: petrpokorny
Fotku celého akvárka by jsi neměl? Hnojíš? Kolik ryb je v akvárku? atd. To všechno jsou důležité údaje...hlavně pro řasu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 06:31 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Yirka
Si myslím, že to je spíš zelená vláknitá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 21:34 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: 57anmi1
Přesně, jak už tu bylo řečeno. Tehnle kousek bude časem pořádný macek, takže spíš by bylo lepší vybrat nějakého jiného. Nabídka si myslím je dost pestrá :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 18:59 Muž Yirka [9118] – Re: petrpokorny
Ve vedlejším vláknu je informace o ruduše.http://planta.aquariana.cz/rasy_01.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 18:48 Dusyk – Re: 57anmi1
Prečo práve gibbicepsa? Nemá to podľa mňa účelnosť, pokiaľ nie je srdcovou záležitosťou :-)
Treba si uvedomiť, že táto rybička vie narásť veľmi rýchlo do značných rozmerov. Je veľa iných Krunýřovcú, ktoré sú vhodnejšie. Nejaká iná forma Ancistrusa a pod ak sa ti nepáči stará známa forma by bola vhodnejšia. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 18:30 Peťura – petrpokorny
Nikdo už nemá prosím k tomu nějakou radu?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 16:23 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
můžeš, ale časem to bude chtít 400 a více lirů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 12:53 Piky – Re: petrpokorny
No to vypadá hrozně, typla bych ruduchu, měla sem to na egerii. Ale co s tím taky nevím, prý má ráda proudění vody, to jí dává živiny, tak zkus něco provést s filtrem, míň krmit..hodně odkalovat, ale abych se přiznala, taky sem se jí nemohla zbavit, až po protrhání a následném minimálním krmení a zbytek předchozích rad. Zkus se jestě poptat, teď když víš co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 12:27 Peťura – petrpokorny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 12:25 Peťura – petrpokorny
Fotka k příspěvku A ještě nemůžu přijít na to co je to za řasu,je jich hodně druhů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 12:24 Peťura – petrpokorny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 12:23 Peťura – petrpokorny
Fotka k příspěvku Dobrý den,tak hnědé řasy vymyzely,ale mám tam plno zelených řas a stále se to nelepší,nevín co dál,kde zase dělám chybu.Přidávám nějaké foto a děkuji za rady.Jak mne bylo tady doporučeno,tak jsem přidal jednu zářivku,takže tam mám dvě 25w zářivky,jednu power glo a druhou aqua glo,svítím od 9:00 do 12:00 a od 15:00 do 23:00.Vodu mněním dvákrát týdně 20l vody.Ostatní info jsou zde níže,při řešení hnědých řas.Děkuji všem za rady co dál.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 10:01 57anmi1 – gibbiceps
chcem sa spytat ci by som mohol dat pterygoplichthys gibbiceps do 200L akva 1 kus
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 06:44 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: tomikb
Pokud to máš přes vzduchovací kamínek, tak ho dej dál od stěny akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 23:05 tomikb – Re: Sid
Huraaa. Bublá to. Díky všem za tipy. Nakonec jsem musel skutečně počkat skoro 24 hodin. Ještě prosím, jak hodně to má asi bublat? Mě to zatím bublá přerušovaně a opravdu jen trochu, pár bublinek a pak chvíli nic. A s tím šumivým zvukem se asi musím smířit že? Jinak jsem akva nikdy neslyšel, až ted.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 21:45 Muž navik [908] - Sumci – Re: Jarik
Praděpodobně ne prvořadě, ale mezi takto velké kamínky zapadá potrava, kterou nejsou rybky schopné vybrat a zhoršuje se kvalita vody a může zde zahnívat či plesnivět..., ale nekde se musí se zlepšením podmínek v nádrži začít a tohle by byl dobrý první krok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 20:26 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
myslite ze to je tim sterkem???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 18:30 Muž navik [908] - Sumci
Sid napsal: Tak to by chtělo Popelku a holoubky! :)

doporučuji osvědčenější a spolehlivější postup - síto s oky 4-5 mm a mechanizaci 2VZR (vlastní zdravé ruce)a pustit se do díla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 18:03 Muž Johan [4945] - Rostliny
navik napsal: síto s oky 4-5 mm a mechanizaci 2VZR (vlastní zdravé ruce)a pustit se do díla :-D Teď sem tak dělal 40 kg, brrr :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 17:16 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Jarik
Tak to by chtělo Popelku a holoubky! :)
Proč "to hnije", nevím a hádat nechci. Limnophily nepěstuji, ale tipl bych, že je to po čase normální. Mě to dělávají kabomby; ačkoli se jim poměrně daří, po čase odehnijí těsně nad substrátem. Tak je zakrátím a znovu zasadím a je to. :-)
Snad se najde někdo, kdo má s limnophilami zkušenosti a buď potvrdí, že je to u těchto kytek "normální", nebo to nepotvrdí a třeba napíše názor, proč se to u vás děje. ;-)
(Jiné stonkovky se u mne chovají různě. Např. Rotala rotundifolia mi to nedělá vůbec a třeba Lysimachia nummularis až poté, co ji nechám hodně přerůstat. Možná nedostatek světla v dolních partiích... :-O)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 16:56 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Sid
a nevite proc to hnije myslite ze je to sterkem???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 16:56 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Sid
Fotka k příspěvku dobre nedalo me to a zmeril sem a mate pravdu sou nektere 1 cm ale pod nema sou male
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 15:01 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Já vám to přeji, ale jestli se té limnophile bude u vás dařit, to ví jen ten nahoře... :)
Nerad bych, abyste můj komentář chápal tak, že jenom změnou substrátu zajistíte, že pak už budou kytky jenom bujet. Mohl byste být zklamán... Ovšem váš stávající substrát je z toho horšího, na co se dá natrefit... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 14:48 Muž DavidDizzer [26] – Re: Sid
a já , až budu mít říční písek, pujde mi ta limnophila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 13:46 Muž TomášB [12]
rasto napsal: Tu je foto egerie a este dodavam,ze osvetlujem aqua glo a sun glo ako mi poradili v predajni.
toti poradili špatně, me s temadle zařivkama rostliny si dali pauzu. Jak sem dal obyčejnou hned zase rostli. Takže bych skusil výmenu za obyčejné zářivky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 12:16 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Jarik
Tak teď jsem spočítal na fotce ve vaší prezentaci, že na délku leží vedle sebe v řadě přesně! 59 kamínků (šutráků). :)
Při vnější délce akva 60cm to znamená, že ty kamínky (šutráky) mají v průměru 1cm! :-D
Teď vážně: nevypadá to na štěrk 4-5mm, ale to není důležité. Hlavně ať vám v tom kytky dobře rostou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 11:02 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Sid
ono to tak vypada ale ta ta tostlina je mäla a na sacku je napsano 4-5mm ale pod tim 4-5mm nam jeste 2-3mm ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 10:45 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: kamcas
Zakal sam casem zmizi sam, zrejme nalevnici. Rybky tam dej az tak za mesic.
Kazdopadne byt tebou tak vymenim dno, akva mas novy, tak to zas tolik prace nebude.
To dno, co mas na fotce, na 90% obsahuje vapenec (zkus ty bily kaminky hodit do octa, budou sumet jako divy), bude ti to zvysovat pH, coz neni moc vhodny pro rust rostlin ani pro vetsinu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 23:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: tomikb
Mně se někdy burčák rozbíhá i 24 hodin. :-) O to déle pak vydrží v "tempu", které mi vyhovuje. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 23:49 tomikb – Re: filipsi
díky za reakci. nechal jsem to i přes noc. ale běžně čekám asi 4 hodiny, pak to zkouším míchat znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 23:44 Petr2
tomikb napsal: Nechám stát, ale nikdy to nezačne bublat. Prosím, netušíte kde by mohl být problém? Díky.
He he he, věřil bys tomu? Jednou takhle míchám kvasnice, vezmu jednu z nádob, co má manželka na sypké hmoty, odměřím 100ml cukru, 1,5ml kvasnic, zaleju vlažnou vodu a čekám a čekám a čekám a ono nic.
Po chvíli zkoumání jsem přišel na to, že to nebyl cukr, ale sůl ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 22:52 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Jarik
Ty šutráky nevypadají na 4-5mm... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 22:44 karel – Re: tomikb
Dáváš toho zbytečně moc. Na tvoje akva ,ti musí stačit tak hrnek cukru náprstek kvasnic.Dej to do menši flašky někam pod vodu jestli to neutíká. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 22:02 Žena pavliina [50] – Re: tomikb
Nejdříve by to chtělo zkontrolovat, jestli všechny spoje opravdu těsní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 21:59 Muž filipsi [1295]
tomikb napsal: .. Nechám stát, ale nikdy to nezačne bublat....

Jak dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 21:45 tomikb
Ahoj, snažím se podle návodu na rybicky.net/rady/co2-jednoduchy-zpusob-vyroby-co2-kvasnicovac udělat hnojení pomocí CO2, ale pořád mi to nechce bublat. Je to v 2L PETce od coly, je to výš než akva, do prázdné petky dám asi půl sáčku sušených kvasnic, zaleju asi 2dcl teplé (zkoušel jsem i vlažnou) vody, pořádně promíchám. Pak přidám skoro dva plné hrnky krystal cukru, doleju do 1,5L vody, zase pořádně zamíchám. Tekutina není hnědá, spíš šedá. Nechám stát, ale nikdy to nezačne bublat. Prosím, netušíte kde by mohl být problém? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 20:33 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Sid
jak spatny??mam asi 4-5mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:13 Muž DavidDizzer [26] – Re: Sid
ale aji tak to nechápu. lístky má nové a roste hezky, jenom se vždycky stonek oderve!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:47 Muž Sid [6629] - Rostliny
Na 1. místě špatné dno. U vás obou. U DD ještě horší! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:40 Muž DavidDizzer [26] – Re: Jarik
WOW mám úplně ten samý problém, lísty limnophily sess. krásně rostou má i nové výběžky, ale vždykcy asi po 2-3 týdnech se mi stonek dole odtrhne! poradí nám někdo? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 13:34 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Fotka k příspěvku ahoj mam Limnophila sessiliflora a te zacal po 3 tydnech po zasazeni hnit stonek!!(rostou dost rychle a jsou od kamarada takze nejsou pestovany na suchu)poradte co se stim da delat nebo co stim je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 12:03 kamcas – zakalena voda
Fotka k příspěvku Dobry den jsem zacatecnik mam AQ asi 3 dny vse jsem si pripravil az sem tam nalil vodu z vodovodu (je docela dost prechlorovana) tak se mi hned zakalila voda. druhy den to bylo to same mel jsem pustenou filtraci a vzduchovani teplotu asi na 24stupnu celsia a nevim jak se toho zakalu zbavyt poradite prosim (rybky jsem jeste nekupoval) diky AQ je na 54L
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 19:07 Petr2 – Re: Sid
To by se mi také líbilo :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161534x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=7180