Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.06.2009 08:21 Muž filipsi [1295] – Re: vaclav
Co Te vede k tomu, ze ho ve vode neni rozpustene dostatecne mnozstvi?
Dokonce ho v te vode muze byt rozpustene mnozstvi i mirne vetsi, nez u nekoho, kdo stejne bubla do akvarka s mizivou uhlicitanovou tvrdosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 23:14 Usine – Re: filipsi
Pokud někdo začne přidávat CO2 musí ho dávat dostatečné množství, v opačném případě rozjeté rostliny začnou užírat uhličitanovou tvrdost. Přidání vápence v tomto případě asi některým rostlinám dojde dech. Je na zvážení co z tím. Jestli přidat na CO2 a z tím dojít i třeba k PMDD. Nebo to nechat jak je a oželet některé rostliny.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 21:27 Muž filipsi [1295] – Re: vaclav
O tom jsme Vaclave diskutovali uz vickrat, a ja jeste neslysel argument, proc "Jen malé množství stačí k tomu aby to přestalo fungovat".

Gabrielka zde v tematu i ja v minulem uvedli zrychleny vypocet, jak to je pravdepodobne s obsahy Ca v takoveto vode, CO2 je pridavano neustale, jeho obsah ve vode je stale dostatecne vysoky (dokonce po rozpusteni nejakeho toho vapence muze byt i vyssi).
Co je tedy to, co zpusobi ten zazrak, ze "to" nefunguje?
Opakuji, nemluvim o situacich, kdy je cele dno z vapencove drti, ale o pridani maleho mnozstvi vapence.
Samozrejme i na vyrazny posun Mg-Ca verim, ale to uz jsme u normalnich vod opet v situaci, kdy je toho vapence presprilis, nikoli male mnozstvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 21:17 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: vaclav
Já čtu, že to nefuguje úplně 100%. :)
Světla dost. Teplota určitě taky docela vysoko. CO2 dodáváno. Parametry vody O.K. NO3 "v normě". Tak bych si taky přisadil na stopové prvky a hořčík. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 21:11 Usine – Re: filipsi
Proč celá tato diskuse, když to tak funguje? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 20:38 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Gabrielka
Děkuji, zkusím, výsledek napíšu....hned to, ale nebude, chce to čas :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.06.2009 20:17 Muž filipsi [1295] – Re: gošice
Tak, tak. Ja pridavam kridu. V hodne mekke vode, bez pridavani Ca v krmeni, opravdu cherry absolutne nejdou.
S tim vapencem sama vidis, ze vaclavovo tvrzeni o male trosce neni pravda, stale "to" funguje, Ph je kde byt ma, alkalita rozumna, tvrdost vody stoupla rozumne. Ono rozpoustet vapenec v Ph kolem sedmi neni jen tak, to neudela ssssss.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2009 19:05 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: vaclav
Vápenec jsem přidávala, kvůli krevetkám, resp. kvůli zvýšení tvrdosti.
Myslím, že daleko horší by bylo, kdybych přidávala CO2 při 1-2°dKH. Když tam ten Vápenec nebyl byla tvrdost 4 dGH. V měkké vodě se jim nedařilo. Po přidání vápence je odchov Crystal red skoro bezproblémový. Dříve jsem zvyšovala pouze alkalitu jedlou sodou. Efekt vápence je ale trvalejší. Navíc je ho tam opravdu malinko, ale krevetkám to stačí.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   17.06.2009 17:41 Usine – Re: gošice
To je nápad dávat do akvária s CO2 vápenec. Jen malé množství stačí k tomu aby to přestalo fungovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   17.06.2009 17:18 Žena Gabrielka [73] – Re: gošice
Podle toho, co tu čtu, možná by stálo za pokus vyndat drcený vápenec a opatrně zkusit po troškách přidávat Mg a stopové prvky. :-)
10mg NO3/l samozřejmě držet i nadále.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.06.2009 17:17 Žena Gabrielka [73]
danja napsala: Nadbytek Ca vytvoří symptomy nedostatku Mg. Zkusila bych ten drcený vápenec vyndat.
Pravda - Ca a Mg jsou antagonistické prvky, (nadbytek jednoho brzdí příjem druhého), takže by asi mohlo při nadbytku Ca dojít k nedostatečnému příjmu Mg, což by mohlo vyvolat vámi zmíněné symptomy (nedostatku Mg).
Jenže - skutečně se domníváte, že při tvrdosti cca 7 dGh je ve vodě nadbytek Ca?
U obou "postižených" rostlin, (jak u Rotala rotundifolia, tak u Micranthemum umbrosum), se uvádí poměrně velká tolerance k tvrdosti vody - přibližně mezi 4 až 20 dGH.
Jestliže bychom v případě "Krevetníku" hypoteticky uvažovali, že tvrdost vody je tvořena téměř výhradně ionty Ca, (velmi nepravděpodobné), pak by obsah Ca činil kolem 50mg/l.
Kdybychom naopak u přirozených vod vyšli z poměru Ca:Mg 2-4:1, pak by obsah Ca při tvrdosti
20 dGh činil cca 95-115mg Ca/l. Takže to o nadbytku Ca v Krevetníku moc nenasvědčuje.
Zato "prozkoumat" poměr mezi Ca a Mg a jeho možný vliv - to je jiné kafe. ;-)
Ale nebude od věci zkusit ten drcený vápenec vyndat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 16:01 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
No chytrá z toho nejsem, i když asi být nemůžu :-)
Teď nevím jestli vyndat vápenec nebo začít přidávat KNO3 :-D

No něco vyzkouším, protože takhle se mi to nelíbí. Komu by se líbilo. Taky je zvláštní, že ostatním rostlinkám je to tak nějak jedno...zatím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.06.2009 12:57 danja
Mě napadá Mg, pokud by příčinou byl ten drcený vápenec.
nadbytek Ca, vytvoří symptomy nedostatku Mg.
Zkusila bych ten drcený vápenec vyndat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 12:51 Muž NIKO [527] – Re: filipsi
Tam bude ten zádrhel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 12:45 Muž filipsi [1295] – Re: gošice
Radit si netroufnu. Ja to resim tak, ze to neresim. A funguje dal, a zda se mi hezke :-)
10mg/l, pokud by tomu tak opravdu bylo, by problem asi nebyl. Tak nevim. Uz jsem to zminil v jednom starem tematu, zdalo se mi, ze rotala r., pokud ma takto uzke a dlouhe jehlicovite listy, ukazuje na nedostatek N. Delal jsem par pokusu, pokud ho mela dost, listy byly sirsi, vice ovalne, pokud malo, jehlicovite. Ale u nekoho jineho to muze ukazat uplne na neco jineho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 12:37 Muž filipsi [1295] – Re: NIKO
Ja to nemyslel tak, ze by mela svetla moc, ze by to byl nejaky problem. Jen cim vic svetla, tim toho kytky vic "sezerou", kdyz je k tomu i co2, uhlik je ve "zrani" limitovat nebude, a u krevetnicku, kam se krmeni sype trosicka, to spis bude nejaky dalsi z hlavnich prvku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 12:34 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Měřila jsem dusičnany 10 mg/l..
Takže KNO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 12:16 Muž NIKO [527] – Re: filipsi
Já mám víc jak 1W/l a tyhle problémy nemám(15L-krevetkárium)Souhlasím s nedostatkem N
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 12:10 Muž filipsi [1295] – Re: gošice
Takhle podobne vypadavaji listy rotaly u me v kreve, kde je dlouhodobe fatalni nedostatek N (nemeritelne). A dari se pomerne dobre vlaknite rase. Mas ho dost osvetlene, cockujes, zarostle (ja svetla mene, bez co2), krevetky toho jidla zas asi tolik nezbasti ....
(edit - ale nic s tim nedelam, nechavam to tak jak to je, krome vymen vody)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 11:57 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Prosím o radu, některé rostlinky začaly stagnovat a během týdne se objevili dírky a celkové žloutnutí lístků. Zřejmě něco chybí, ale co? Napadl mě draslík nebo železo.
pmdd.mrp-cz.com/…, nedokážu to analizovat :-O
Mechy a játrovky rostou dobře, ale jistou stagnaci růstu pozoruji i tam.

Akvárium zde prezentovaný Kreveteník: pH 6,8, 3°dKH, 7dGH,
Ke zvýšení tvdrdosti před časem přidaný drcený vápenec (v tom by také mohla být příčina??), CO2-ano, PMDD-ne...
Nejvíce, vlastně pouze, je zasažená Rotala a Micranthemum umbrosum (do této doby rostlo překrásně)
Přikládám fotografii.
Za rady předem děkuji. :)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 22:09 Usine – Re: Hxuser
V akváriu je klasická černobílá drť s mramorem.(doporučuji ti vyměnit celé dno) Kořeny ti zřejmě sežrali živorodky, dělají to hrozně rádi, asi pro ně nemáš dost zeleného krmení. Hlavně se v tom vyžívají Black-Molly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 19:12 Hxuser – Limnobium - jak zachránit?
Fotka k příspěvku Začalo mi odumírat limnobium. Dříve se ji dařilo dobře, ale potom najednou začaly odumírat asi deseticentimetrové kořeny, teď jsou tak 1 cm.. A na listech se začaly objevovat dírky a tmavé kvrny - i na nových listech. Koupil jsem i hnojivo s mikroprvky, ale zatím beze změny.. Nevíte čím by to mohlo být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 16:40 Muž Varazslo [1] – Anubias congensis
Fotka k příspěvku Asi před dvěmi měsíci jsem se přestěhoval a v nové nádrži anubiu začaly odcházet listy. Staré i nové listy nejdříve začnou žloutnout a pak vypadají jako na přiložené fotce. Nemáte někdo ponětí co jim může chybět?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 22:10 Muž jirka.p [60] – Re: Sid
To by zajimalo i me. Mam podobny problem. Bohuzel nektere veci mi jasne nejsou. A pokus - omyl je spatny napad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 22:03 Muž Michal J. [37] - Rostliny
A som aj rozmyslal, ci to nebolo od nich myslene ironicky. A asi aj bolo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 21:40 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: jajaapaja
A čím je tedy způsobeno opadávání, hnědnutí a sklovatění listů kytky na fotce kolegy Ipetr? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 18:55 Muž jajaapaja [174] – Re: TAMY
Děkuji za sebe a za všechny kteří tyto stránky ,které jsi doporučil ,zhlédnou.To je ta nejlepší odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 18:17 Muž Jrk [143] – Re: Ipetr
Růžovo-červeno-hnědavé zbarvení vrcholových listů Hygrophil je způsobeno intenzivním osvětlením - to je dobře! To, že opadávají, to je špatně, u mých rostlinek tyto drží nejlépe. Nevím ale, čím je to způsobeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2009 17:26 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Ako je ta rastlinka v akva? neni to cerstvo donesena z akvaristiky?

Odporucam precitat:

maniakva.sweb.cz/…

Mozno najdete suvis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 17:17 Muž Ipetr [1] – Odpadávají a hnědnou listy u Hygrophila 'Rubella' (mokřanka červená)
Fotka k příspěvku Poradíte co může způsobovat opadávání a hnědnutí listú viz foto?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 20:30 Muž Sanka [10] – Re: Kaplan007
Tak já jí mám taky z aqua-daho..Neřekl bych,že mám zase tolik řasu,většinou se o to postará Parmička,spíš jen třeba hnědé listy..Sem tam..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 19:50 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kaplan007
Spíš než řasám, bych to dával za vinu podmínkám v akváriu, které pomáhají řasám a jak se zdá, kytkám nevyhovují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 19:44 Muž Kaplan007 [51] – Re: Sanka
Mám jí asi měsíc z aqua-daho, přišla taky krásně zelená. Od té doby sem tam odtrham nějaké žluté listy a nedá se říct, že by nějak rostla. Spíš naopak. Některé listy začínají sklovatět. V mém případě to také dávám za vinu řasám. V druhém akva (které je bez řas a vysadil jsem jí v ten samý den) roste pěkně do zelena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 19:22 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Sanka
...v prodejně, tam jí měli vážně krásnou...
V prodejně ji měli krásnou, protože s největší pravděpodobností byla krátce předtím přivezena z pěstírny, kde rostla emerzně ("na suchu") - ve skleníku.
Taky doporučuji - počkejte, jak se věci vyvinou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 17:27 Muž včelař [44] – Re: Sanka
Některé kytky na změnu vody reagují tím že schodí listy, souhlas s glumčou dejí čas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 16:31 Muž Sanka [10] – Re: mnammnam
No v prodejně,tam jí měli vážně krásnou..Ale teď je tak poloviční.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 14:56 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Sanka
mám sice sagittariu subulatu,ale podle toho,co píšeš,jsi ji přesazoval,vid?Mě se stalo totéž co tobě,když jsem ji přesadila do jiného akvarka.Začala mi žloutnout a chřadnout.Nechala jsem to tak,jen jsem jí postupně ty žluté listy otrhala.Po čase se vzpamatovala a vytváří nové krásné listy a oddenky.Takže moje rada je: co nejméně ji přesazovat a pak jí nechat čas na vzpamatování. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 14:20 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: ustavprochore
Ne, to určitě ne. Na akvárko mi svítí z vrchu a v těch místech kde ho mám už snad ani denní světlo nedopadá. Prostě vrcholky rostou k zemi :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 13:34 Žena ustavprochore [567] – Re: Johan
Netahají se třeba za denním světlem teď v (skoro) létě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 13:19 Muž mnammnam [23] – Re: Sanka
ako to tu popysujes mi prypada ze si ich mal v inom akvariu nez teraz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 13:00 Muž Sanka [10] – Strádání rostlinky
Zdravím všechny akvaristy, mám problém s touto rostlinkou - rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_platyphylla

Do akvária jsem jí zasadil těsně k sobě,teď jsem jí zkusil rozsadit kousek od sebe,aby měli takové ty hlízy,nebo jako to nazvat dost prostoru..Svítím kolem 12h,protože jsem se dočetl,že potřebuje dost světla..Hnojím bioflor od Rataje..Tvoří se jí i oddenky,teď jsem 2 vysadil do akvária,ale přijde mi že jakoby strádá a něco jí chybí.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 12:55 Muž Johan [4945] - Rostliny
Fotka k příspěvku Stalo se vám někdy, že by kytky měly k vašemu světlu vyloženě odpor? Ceratophyllum submersum (na přiložené fotce) roste od světla pryč (podotýkám, že takhle křivě začal růst až po zasazení do dna).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 00:05 MShanti – Re: Dusyk
Měla jsem to taky a protože jsem na akva neměla čas, zanedlouho se z toho vyvinuly perfektní exempláře štětičkové řasy. :-| Koupila jsem 7 parmiček krásnoploutvých (ty ji sežraly, jsou to úžasní pracanti a makají jak divé), začala pravidelně odkalovat (1 x týdně 20% vody) a postavila akva na jiné místo, protože předtím mi na něj dopadalo sluneční světlo a vyměnila zářivky. Vypadá to, že se to hodně zlepšilo. Tohle jsem začala dělat tak před měsícem a efekt je evidentní. Ale ještě jsem nezvítězila úplně. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 23:57 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Dusyk
Tak to měl naprostou pravdu, jelikož pokud máš v akva málo kytek ale dostatek ryb, tak věř, že je hnojivo typu PMDD apd. zbytečné přidávat, akorát si nastartuješ řasu, takovou jakou máš ty. Tento problém by Ti totiž v tom případě ani nevyřešilo světlo, ale více rostlin, kytky si totiž vemou jen tolik živin kolik přesně potřebují co zbyde to si rády daji řasy za ně, pokud chce hnojit tak si musíš přesně zjistit, kterého prvku máš nedostatek, může to být Fe, Mangan atd. tomu vždy nasvědčují určité faktory, pokud tam dáš bezhlavě komplexní hnojivo, tak zcela určitě dojde k obohacení řasy. Jo s hnojivem je potřeba opravdu opatrně a hlavně člověk musí vědět proč hnojí, co hnojí a jaké prvnky hnojiva kytky přesně potřebují. Taky bys musel mít v akva CO2 aby to podpořilo funkci rostlin a ty byly schopny přijmout více živin ano X-) Avšak pokud nemáš v akva na toto náročné druhy, což např. anubiasy nejsou tak je to rovněž zbytečné. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 23:50 MShanti – Re: kostacek
Možná může jít taky o ,,sklovinatost", to jsou takový malý krystalky vysrážený na kytkách. A na to pomáhá CO2. Ale nevím, jestli je to přesně ono. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 21:58 Dusyk – Re: beowulfx
azet to myslel tak, že na to koľko pridávam hnojiva, tak svetla tam je málo, na to aby to rastliny využili. Podľa toho čo sa u mňa deje posledne týždne tomu nasvedčuju. Môj prípad je niečo viac ako 0,3W/l a to nie je veľa. Ale hodne málo. A väčinu času je zakrytý růžkatcom, ktorý rastie priamo nad ním, kým ho neskrátim. Treba sa držať pravidla, kým ti to funguje tak to nemeň :-) Ja som špekuloval a viď výsledok :-( Hold, na vlastnom úspechu sa nič nenaučíš, len na cudzom úspechu, alebo na vlastných chybách. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2009 19:48 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Krásná, běžná řasa, která si ráda seda na anubiasy a důvod?, anubiasy rostou docela pomalu, kdy však odrostlé listy docela dlouho přežívají, proto pokud máte v akva řasy aspoň minumálně se objevující na dekoracích, jiných kytkách, tak anubias bude s největší pravděpodobností jeden z dalších na kterých se objeví téměř vždy. Což bylo např. u mně zajímavé, je to že svítím něco kolem 0,5W na L, nějaká ta řasa se v akva objeví, kdy se ani nevyhla anubiasu, a to zajímavé je to že na listech které jsou schované pod jinými listy se tak moc neobjevuje jako na těch co jsou na přímém světle, což trošku nabourává tvrzení předtím, že by měl přidat světlo, avšak u mně to byla zelená přisedlá, která se tvoří taktéž povětšinou z nadbytku světla a živin. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 15:41 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Dusyk
Děkuji mockrát za objasnění. Taky to mám na anubiasech - malém i velkém, mladé listy jsou bez řas. Vrtalo mi to hlavou, proč tomu tak je a konečně to vím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 15:32 Dusyk – Re: Kalupinka
Odpoveď som dostal na inom portáli. Už som neočakával, že mi niekto odpovie tak som sa opýtal tu.
Odpovedal azet:
no co by to bolo dusik, predsa riasa.:-) anubiasy rastu pomaly a je prirodzene, ze stare listy sa casom zariasia. vsimni si list, ktory je do polovice zariaseny a na mieste kde ho tieni list druhy je takmer cisty.

je to v tom akvarku, ktore mas vo fotogalerii? rastlin je tam pomerne malo, svetlo je slabe a podla mna zbytocne hnojis. rastliny ktore tam mas, si poradia aj s mensimi davkami - v zasade bude stacit jemne dohnojit pri priznakoch nedostatkov na rychlo rastucich rastlinach. pravidelne men vodu. mozes do akva dokupit niekolko otikov a slimakov (clithon, neritina, apod.) uplne ciste vsak stare listy nikdy nebudu. pravidelne ich odstikavaj.

osobna rada: zdvojnasobil by som intenzitu svetla. aj ked anubiasy prezivaju takmer v uplnom tieni, najkrajsie sa ukazu pri dostatocnom osvetleni. samozrejme, nehovorim o priamom "opalovani" silnymi vybojkami a pod...

fotka mojho akvária s pred troch mesiacov, keď bolo všetko OK
www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 12:46 Žena Kalupinka [32] – Re: Dusyk
Tak to mám na anubiasech i já. Takže budu čekat s tebou, kdo z odborníků nám poradí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami-?od=6840