Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Setkání akvaristů - Liberec

 

NápovědaFórum » Ostatní » Setkání akvaristů. 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Setkání akvaristů - Liberec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2012 08:56 S Muž invalida [3881]
Že bych si dojel pro listí když bydlím u lesa stydim smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 22:55 Muž půlpy [2131]
ozvěte se, kdo chcete ampulárky. nebo dubové listí (ne čerstvé, loňké) pro krevetky, u rostlinek ještě nevím co bude po prostříhání a protrhání smich donesu co se dá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 23:33 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: půlpy
Tak mi vem nějaký dvě, ale malinký. Uvidíme jestli odolaj zoubkům mých čtverzubců. :-D :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 22:53 Muž půlpy [2131] Re: Tomas Enderson
Martine, já bych si s prominutím vzal smich pro změnu vemu ampulárky třeba někdo bude taky chtít ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 20:59 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Tomas Enderson
Jo a malém jsem zapoměl. Kdo bídě chtít piskořky, tak ať dá vědět doma jich je dost. Nebo jinak já je prostě vezmu a bude snad se nade někdo kdo se jich ujme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 20:57 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry
Tak je to jasné před srazem budu muset do fachy. Jen je stále otázkou do kolika tam budu muset tvrdout. Zatím to vypadá, že to bude do nějakejch osmi a to se dostanu do hospůdky až někde kolem půl devátý. Jinak zatím všecho vypadá tak že i slibovaný kytky donesu a mozna jch bude i trochu víc. Nějak se mi to moje akva okoukalo, tak se chystám na totální přestavbu.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 13:01 PR – RE: lhajek
Ahoj, taky bych se stavil už mě zval minule Souky, ale nějak jsem na to zapoměl.
Piskořky můžu vzít sice jsem je asi před měsícem vylovoval, ale pár jich tam najdu.
Kdyby někdo měl doma zbytečně moc valisnerií nebo nějakých menších anubiasů tak bych si vzal (chci to zase zkusit k tropheusům)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 09:51 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: půlpy
No tak nějak. Doufám, že to nějak zas uhraju a budu tam co nejdřív. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 09:00 Muž půlpy [2131] Re: Tomas Enderson
Takže při nejhorším jako minule smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 08:48 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry
Nějak se mi to chruje v práci doufám, že nebudu muset jít hákovat. Ještě dám vědět. Každopádně bych se stavil alespoň doprovodit Kytku na vlak.

Martin Honzejk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 21:57 Muž půlpy [2131] Re: lhajek
z toho co nabízíš, bych měl zájem o Hnědovku,Zákrutichu,Lomariopsis a Heterantheru smich když nebude nic se neděje ;-) zatím ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 19:47 Muž půlpy [2131] Re: Kytka
Kytka napsala: Ahoj, odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil. :-)
A protože sliby se mají plnit, tak posílám pozvánku na další Liberecký sraz:

Sraz se bude konat v pátek 24.8.2012 od 17:00 v hospodě "Na kopečku" v blízkosti autobusového nádraží Fügnerova. Prosím o přihlášení na akci zde rybicky.net/akce/933 (varianty ANO-NE) - budeme dle počtu korigovat množství objednaných prostor - buď stůl nebo celou hospodu :-D.
Vítáni jsou všichni, kdo chtějí dorazit - Liberečáci i přespolní, pozvaní i nezvaní, nováčci i kmeti, muži, ženy, děti, ryby velké i malé bez rozdílu ploutví smich

V případě dotazů jsem tu skoro pořád ;-).

Kytka


Tak se nám to blíží, už příští týden potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 21:12 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Vzhledem k tomu že jsou tu zájemci o to abych něco málo přivezl tak jsem potvrdil svou účast. A vzhledem k tomu že jsem z konce světa, tak jediná rozumná přeprava je pro mě auto, takže pokud někdo bude chtít vzít mezi Vysokým nad Jizerou a Libercem tak se hlaste. Případně mohu podle toho optimalizovat trasu buď přes Tanvald a Smržovku nebo přes Semily a Železný Brod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 20:58 Muž půlpy [2131] Re: lhajek
To neva, jak jsem psal proštuduju a ozvu se , zatím ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 20:08 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: půlpy
Hetheranthera je nenáročná, kdysi jsem na aukru koupil nějaké rostliny a téhle tam byl asi centimetrový úlomek. V té době jsem nevěděl co je to za rostlinu a tak jsem ten úlomek nechal nejdřív volně plavat po akva a až později když jsem viděl že roste jsem ho zasadil. V té době jsem měl jen akva co mám v prezentaci, přihnojoval jsem Bioflorem, jako filtr jel bublifuk a v akva plavalo kolem 50 gupek (přemnožili se a nikdo je nechtěl). Světlo byla jedna zářivka asi 15W zapínanaá tak na 4h denně.
U Blyxy lidi vyhrožují že je náročná, ale nepřijde mě. Ale je pravda že je v akva kde hnojím metodou EI a jediné co jí poslední 3 měsíce chybělo bylo CO2. Jakmile jsem zapojil nově naplněnou bombu tak vyrazila s týdenním přírůstkem kolem centimetru coze

Ampulárku určitě nechci, ale pár Piskořek bych vzal kdyby někdo měl.

Jé já se tu rozepisuju a přehlédl jsem že ty dvě rostliny nechtěl Půlpy ale Tomas Enderson. Musím víc koukat kdo na co reaguje ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 19:19 Muž půlpy [2131] Re: lhajek
nejdřív to musím proštudovat, co která rostlinka zvládne :-D aby měla šanci se u mne uchytit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 19:16 Muž půlpy [2131] – sraz
donesu z rostlinek co půjde, růžkatec vynechám, ten nikdo nechce. smich ALE AMPULÁRKY NECHCETE NĚKDO? ;-) u mně jsou zvyklý na vločkouvou stravu a rostlinky ne - zatím !!! možná ještě dvě Helenky - dvě další má zamluvené Nokoska ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 09:07 Muž souky [592] - Rostliny
mě, potažmo přítelkyni ampulárie žrala heternanteru, ale vona stejně vypadala nevábně, takže si jí asi spletla s kompostem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 22:32 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: lhajek
Já to udělám jednoduše, vezmu vše a neco málo sáčků. No a bude jen na přítomných o co se podělí. Jinak těm co psali to rezervuji i s jmenovkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 22:29 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Jasně, začínám si psát seznam :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 22:27 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Kytka
Vida taky dobrej recept to budu muset někdy vyzkoušet. :-P :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 22:26 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: lhajek
Když je to plevel tak mi vem i neco málo Bllyxi. Asi v tu dobu budu dělat další akvo, tak se kytky budou hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.08.2012 22:24 Žena Kytka [2146] Re: Tomas Enderson
Šneci plnění akvarijními rostlinami? :-P No ve Francii je to lahůdka smich, třeba konečně půlpymu přestanou přebývat ampulárie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 22:23 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: lhajek
Někdo psal že mu to baští ampularia, ale už fakt nevím kde a kdo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 22:21 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Tomas Enderson
Jací šneci? U těch mrňavých jsem to nepozoroval ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 22:19 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Kytka
Kousek do akvárka a až to pořádně namnožim tak to bude třeba i jako koření. Ochutnat se musí všechno a když to prý baští šneci tak proč bych to nezkusil já. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 22:19 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Kytka
Ale plevel to ve výsledku je také :-) Takže i k večeři mu pak zbude :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 22:03 Žena Kytka [2146] Re: Tomas Enderson
Tomas Enderson napsal: ...Té bych si kousek s chutí vzal.
To je do akvárka, né k večeři :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 21:52 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: lhajek
Toho plevele co žádáš ti bude dopřáno, mám ho víc než dost. Jinak z tvojí nabídky mne zaujala Heteranthera zosterifolia. Té bych si kousek s chutí vzal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 21:08 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Tomas Enderson
Jestli vyrazím, tak Ceratophyllum demersum bych okusil.

Z rostlin bych mohl nabídnout:
Hygrophila polysperma (mokřanka mnohosemenná)
Microsorum pteropus (hnědovka křídlatá)
Vallisneria 'Torta' (zákruticha točená)
Taxiphyllum sp. - Flame Moss
Heteranthera zosterifolia
Blyxa japonica
Subwassertang (Lomariopsis)
Hemianthus micranthemoides
Asi ne moc velká množství, ale pár rostlinek by se našlo.
Případně se mě teď docela začínají množit Endlerky, takže i těch by mohlo být pár velmi mladých kousků (stáří 1-2 měsíce). Jen si nejsem jist transportem. Ale to bych řešil až by na to došlo.

Jo a kdyby někdo měl nazbyt aspoň jednu rostlinku Pogostemon helferi a samo budu se opakovat nějaké ty krevetky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 20:43 Muž souky [592] - Rostliny
uvidíme, třeba mi to nedoroste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 17:21 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: souky
Tak o ten stolístek se budeš muset podělit s Kytkou. Jinak asi vezmu všechny přebytky a uvidíme jak se o ně poperete.

Když bude i něco co si budu moct vzít na památku tak se hněvat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 16:14 Muž souky [592] - RostlinyRe: Tomas Enderson
mohl bych poprosit o stolístek? nabídnu ti za to pačuli nebo e. vesuvius, jen si nejsem jistej jak do tý doby vyrostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 15:49 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry
Tak abych nepřišel s prázdnou tak nabízím, že na sraz vezmu nějaké přebytky.

Zatím to vypadá na:
Ceratophyllum demersum (růžkatec ponořený)
Lomariopsis lineata (lomariopsis lineata)
Riccia fluitans (trhutka plovoucí)
Myriophyllum mattogrossense (stolístek červený)

Tak kdo bude mít zájem o pár kousků tak dejte vědět. Nebude toho moc jelikož nemám tak velké akvárko, ale kdo si řekne první tak jistě dostane svůj díl.
Kdo by měl zas něco zajímavého tak ať taky nabídne. Můžeme udělat klasickou pytlíkovou výměnu, jako to bývá u Trojek na Žiškaperku.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 14:21 S Muž invalida [3881] Re: Kytka
Jo ...zdůvodnění bylo že je to novinka a že se to dá těžko udržet naživu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 13:01 Žena Kytka [2146] Re: invalida
invalida napsal: Vloni sem je viděl za 95 smich
To jakože Cherrynky za 95? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 11:43 S Muž invalida [3881] Re: lhajek
Vloni sem je viděl za 95 smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 22:41 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Tak jsem byl včera ve Vrchlabí no a když už jsem tam tak abych nenavštívil místního akvaristu pana Brádlera. Ten v obchodě nebyl, jen nějaká paní. Ale proč to píšu - měli tam krevetky cherry a cena mě opravdu pobavila 30Kč za kus. Tolik nezaplatím ani když si je objednám a budu platit poštovný. Za 35,- se dají bez dopravy už objednávat Crystalky a dokonce jsem četl tady na fóru že Tigery mají v kamenném obchodě za 34,- někde v Praze. Nedalo mě to a zeptal jsem se jestli tu cenu myslí vážně, prý ano a jestli se mě to jako zdá moc :-) Tak jsem zase šel s nepořízenou a ani jsem se dál na nic dalšího neptal. Člověka to úplně odradí. Můžná nakonec také budu čekat na ty tvoje Kytko ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 08:09 Muž půlpy [2131] Re: Kytka
Já bych měl zájem potlesk počkám rád hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 21:05 Žena Kytka [2146] Re: lhajek
Některá jo, některá evidentně ne, sama jsem byla překvapená, když jsem "to" tam před pár dny našla stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:54 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Kytka
Aha tak to je jiná, já myslel že ti teprve začali nosit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:04 Žena Kytka [2146] Re: lhajek
No, mám pocit, že to bude rychlý, dnes jsem při přestavbě vylovila tři mimina. potlesk a to je mám teprve od 15.7., takže asi tři týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 18:57 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Kytka
Obávám že na ně se mě tedy čekat nebude chtít :-) "těhotné" jsou tuším 3-4 týdny a pak odhaduji tak 6-10 týdnů než by se dali expedovat respektive než budou rozumně odlovitelné.
Ale uvidíme, třeba to tak nakonec dopadne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 16:18 Žena Kytka [2146] Re: lhajek, půlpy
Pokud toužíte po krevetkách a nejste netrpěliví, tak mám v akvárku několik těhotných sherrynek. Takže až porodí a trochu to vyroste, můžu expedovat. Jen si netroufám odhadnout, jak dlouho to bude trvat, nikde jsem nenašla, jak dlouho jsou těhotné a jakou dobu trvá, než to přeroste na objevitelnou a chytitelnou velikost :-).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 10:40 Žena Kytka [2146] – Srpnový sraz v Liberci
Ahoj, odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil. :-)
A protože sliby se mají plnit, tak posílám pozvánku na další Liberecký sraz:

Sraz se bude konat v pátek 24.8.2012 od 17:00 v hospodě "Na kopečku" v blízkosti autobusového nádraží Fügnerova. Prosím o přihlášení na akci zde rybicky.net/akce/933 (varianty ANO-NE) - budeme dle počtu korigovat množství objednaných prostor - buď stůl nebo celou hospodu :-D.
Vítáni jsou všichni, kdo chtějí dorazit - Liberečáci i přespolní, pozvaní i nezvaní, nováčci i kmeti, muži, ženy, děti, ryby velké i malé bez rozdílu ploutví smich

V případě dotazů jsem tu skoro pořád ;-).

Kytka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 22:24 Muž půlpy [2131] Re: invalida
pokud už nebudou hrozit vedra, tak bych si krevetky shery taky vzal - co za ně výměnou? Toužíš po něčem, co Ti mohou nabídnout má aqwa? :-D kromě Lorikárijí a LG6 přenechám cokoli z mých aqwí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 22:21 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Ty rostlinky si myslím že není problém. Vím že je tu má kde kdo v nádržích podle prezentací. Jen já ne :-) Chci si udělat jedno takový bezúdržbový akva tak do toho chci právě tyhle. Nějaké další nenáročné i mám ...
Spíš ty krevetky kdyby byli (pár kousků).
Heleny určitě nechci, vždyť by mě vyvraždily ten zbyteček šnečků co mám :-) jak se každému přemnožují a mě nic :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 22:16 Muž půlpy [2131] Re: lhajek
co píšeš není problém, třeba i jiné rostlinky smich každej donesem přerůstky(co je po prostříhání na vyhazov) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 22:12 S Muž invalida [3881]
Když bych se utrh já tak můžu nabídnout heleny a možná krevetky...ale je to celodenní cesta...tak nemůžu výzt náročný tvory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 22:07 Muž lhajek [1870] - Rostliny
No tentokrát o tom vím pěkně dopředu takže bych mohl dorazit. A pokud by se našel někdo, kdo by mi mohl přivést něco po čem toužím tak bude moje účast jistá :-)
Toužil bych bych zejména po krevetkách od obyčejných cherry přes crystalky red až k tigerovi a možná bych zkusil i nějaké makrobrachium (samo nečekám je úplně zadarmo). Také pár piskořek by se možná hodil. A nějaká nenáročná rostlina třeba Ceratophyllum demersum, Egerie densa, Limnophila sesiliflora, Ludwigia repens.
Jen se obávám že já toho nebudu moci moc nabídnout, ale pokud někdo bude mít nějaké přání tak se budu maximálně snažit ....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 41

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 27617x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8216-setkani-akvaristu-liberec?od=1653