Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vločkové krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vločkové krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2021 15:32 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: afc1886
Poznáš to v chovných nádržích. Nebo když budeš mít třeba akvaristiku. Při dejme tomu 50 nádržích s holým dnem, v každé nádrží o objemu 60 litrů dejme tomu 100 ryb, tak podle kvality krmiva poznáš co se válí po 24 hodinách na dně, jak ryby rostou, jak se "kazí" voda apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2021 15:23 R Muž afc1886 [14682] Re: MARTIN HORÁK
A jak ty osobně poznáš, že je krmivo kvalitní? ;-)
EDIT- Mám psa i kočky a ti mi nevezmou jakékoliv granule, taky si vybírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2021 15:17 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: afc1886
Tak to, že po něm jedou ryby neznamená, že je kvalitní. To je jako u psích a kočičích granulí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2021 15:15 R Muž afc1886 [14682] Re: Kawasaki
Fotka k příspěvku Tak abych tě v tom nenechal samotného, tak jsem ho zkusil koupit a rybky po něm jdou jako po uzeném.
Ještě se mi u žádného krmiva nestalo, abych měl po krmení zakalenou vodu nebo něco jiného. A to zkouším různé značky i ty méně známé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2021 15:11 Muž Pavel50 [30] Re: vlka
Krmím Hikari, Tetra, Oase - nejvíce chutná Tetra, nejméně Oase.

To krmení Dajana vídám v obchodech, ale nějak k němu nemám důvěru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2021 13:31 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: vlka
Ja jen doplním, že vločky a granule dávám jen doplňkově, protože jsou tam vitamíny, řasy a stopové prvky. Co se týče značky nedám dopustit na Tetru taky mám doma Color od Rataje. Ten rybám taky moc chutná.Jinak několik druhů mraženého. A uvědomte si, že sušená krmiva se pořád vylepšují a i to v uvozovkách nejhorší je určitě lepší než to co bylo před dvaceti lety jednička. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2021 12:36 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: vlka
Tak mně Dajana už roky nesmí do baráku.
Krom mraženého krmím v 11 nádržích značkami Vitalis, Hikari, Oceán Nutrition, JBL, Easy fish
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2021 12:23 Žena permonici [316] Re: vlka
Čistě podle toho, jak chutná rybám, u tablet i dle rozpadavosti a míry znečištění vody po rozpadu. Nejprve jsme měli od Dajany skoro veškeré krmení, ale přikoupená suchá krmiva jiných značek měla u ryb prostě větší úspěch. Dajaně fandím, je to česká firma, proto také píši, že se nová krmiva chystám vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2021 11:56 Muž vlka [3444] Re: permonici
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nikdy jsem nedal na Dajanu dopustit a i dnes převládá v mém krmení. Spousta krmení je jen značkově předražená. Podle čeho hodnotíte krmení ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2021 07:56 Žena permonici [316] Re: Kawasaki
Díky za informaci. Tohle krmení od Dajany také vyzkouším (až ho někde potkám a koupím).
Co se týká našich ryb, tak je sušené krmení od Dajany v oblíbenosti na posledním místě. Vedou Hikari, Sera, pak Tetra (vše jim chutná), pak dlouho nic a pak Dajana. Ale ráda vyzkouším něco nového.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2021 18:02 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Kawasaki
Fotka k příspěvku Dneska mi to přišlo. První nakrmení. Musím říct, že rybám chutná. Dokonce to voní. No uvidíme časem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2021 21:17 Muž Kawasaki [2840] - Amerika
Zdravím. Máte někdo zkušenost s novým krmivem Dajána Insect superfood?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 16:27 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hellmut
Tak na každé krmení si ryby musí zvyknout, mě to žraly normálně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2021 15:49 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: _Rob_
smich
Já se neptal co s tím. Jen jsem napsal zkušenost s krmením. Nadšeně jsem to objednal po přečtení kolegovy zprávy, jak se po tom jeho Skaláři hrnou. Že tedy přidám další spatření stravy a je z toho zklamání...

Dal jsem půl balení sousedovi co má pěstírnu a hodně ryb . Ten to asi zkrmí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 10:50 Muž _Rob_ [80] Re: hellmut
No tak to vyhoď, když to nežerou a neptej se co s tím.. smich

A přesně jak píše Václav, tenhle bordel jedině lyofilizovaný. (zkus pakomáří larvy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2021 10:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hellmut
Tak artemie je přírodní krmivo není to obarvené a ovoněné jako to tvoje. Na druhou stranu taky nevím co všechno je v těch vločkách, radši jim dávám když něco sušeného tak artemii ale lyofilizovanou. (sušenou mrazem) Poprvé ji také plivaly, po druhé už ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 10:03 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: _Rob_
Otázka je jaký to má smysl je nutit když jim to nechutná.
Mám Tetra Cichlid sticks, Rubin,Pro Aglae,Pro Rubin,
Sera granured, HIKARI Cichlid gold a micro peles
Vše žrali od prvního použití, žádné zvykání.

To je jako s tím řízkem. Jako že je mám nutit žrát krupicovou kaši a žemlovku, když nežerou nic jiného než řízek ? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.02.2021 20:53 Muž _Rob_ [80] Re: hellmut
Třeba si musí trochu přivyknout. Nechat je pár dní hladovět a pak to zkusit znovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 20:42 Muž hellmut [144] - Cichlidy
králas napsal: njn, artemka, je artemka.I když je jí jen trochu ve vločkách. Taky bych si dal každej den řízeček :) . I já u tohoto krmiva pravděpodobně zůstanu. Občas proložím zbytkama od Tetry a Sery. Tím pro mne tyto předražené značky končí(Tedy co se týče vločkového krmiva).
Tak po přečtení článku jsem objednal sušenou Artemia AMK a je to zklamání :-(
Skaláři po tom vystartují a pak to vyplivnou. Neonky taky nejsou extra nadšené a taky většinou plivou zpět.
Jediný kdo to žere je Kongo Tetry a SAE Parmička.
TETRA,SERA,HIKARI vše jde na odbyt a tohle ne a zrovna toho mám pytel jako kráva...
Konzistencí že to jsou vločky to nebude neboť Tetra Rubin vločky žerou v pohodě.
Opravdu nevím jestli mi ty Skaláři koukali do telefonu když jsem to objednával a viděli že to stojí jen 159.- za velký pytel tak si řekli že to žrát nebudou a nebo jestli to za ty peníze je opravdu nic moc... :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 23:13 Muž _Rob_ [80] Re: vlka
To je asi nejlepší volba. Sice používám jednoho výrobce, ale víc druhů krmiv včetně lyofilizovaných. :-) Na výběr je toho opravdu hodně a spousta výrobců dělá i malé balení, takové na zkoušku řekl bych. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   16.01.2021 21:41 Muž vlka [3444] Re: _Rob_
Aby to mým rybičkám nebylo líto a nehádaly se, tak jim dávám jak Tetra krmivo, tak Dajanu i Sera. No a ještě pár dalších. Všechna jsou ,,dokonale vyvážená, snadno stravitelná a v nejvyšší kvalitě,,. Když jim všechno chutná, tak ať baští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 20:14 Muž _Rob_ [80] Re: zelenakapusta
Ahoj, do jednoho pytle bych to určitě neházel. Každá značka bude mít svoje výrobní linky. Co se týče kvality to je spíš na tom co komu vyhovuje a jak to rybky přijímají. Já třeba používám už léta výhradně krmivo Sera a nemám důvod měnit. Dajana, Tetra a další jsou jistě kvalitní. Ale každému vyhovuje něco. Jestli to rybky žerou a jsou OK a voda je OK je celkem jedno jakou máš značku krmiva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 17:23 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vaclav
No ono mi jde o to, že jakoby existovaly dva hlavní tábory - fanoušci Tetry a proti nim fanoušci Dajany. Oba navzájem tvrdí, že to druhé nestojí za nic.
Co se mě týká, pro rybky to nejspíš vyjde nastejno, protože jsem zkoušela oboje a rybky berou to i druhé stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2021 13:44 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Tak určitě platíš něco za značku ale znáš to jak to dneska chodí, jeden velký výrobce třeba v Číně a desítky obalů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 12:40 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Tetra vs. Dajana
Ahoj,

taková otázka do pranice:

Je krmivo Tetra opravdu reálně kvalitnější než krmivo do Dajany?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 05:03 Muž nekdo [355] Re: vlka
u mě úplně v pohodě a žerou to všichni, včetně krevet - je verze colour, pak je verze tetra pro algae (zelené středy - spirulína, cuketa a spol) a pak je verze pro energy, kterou jsem používal také a ve skutečnosti jsou to jen smíchané tato dvě tetra pro. Bral jsem to proto, aby to nebylo úplně jednostranné :)
Baští to skaláry, terčovci, neonky, krevety, ancistrusi, gibiceps a spousta dalších, respektive ještě jsem neviděl rybu, která by to nežrala (což neznamená, že neexistuje :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2020 22:56 Muž Xif [336] Re: vlka
U mně dobrý, baští ho pancerníčci,endlerky i neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2020 21:36 Muž vlka [3444] – ...Tetra Pro Colour...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, máte prosím někdo zkušenost s tímto krmivem od Tetry ?...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 00:05 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: pavel1234
V prezentaci máš vyjmenovaných tolik krmiv, že bys o nich mohl přednášet. :-)
Používám krmiva Tetra a Sera, spokojenost.
4x 250 ml asi bude litr hmm smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 23:35 pavel1234 – To nebo to?
Dobrý den,
berete radši krmiva od Dajana nebo od Tetra? Našel jsem na webu Pavla Růžičky krmivo pro závojnatky - 1l za 150 korun (Dajana). Ale když se kouknu třeba na rostlinná akvária, tak tam mají pouze 250ml za 150 korun (Tetra). 1l má 4x 250ml, ne? Nejsem blbej, že? :-D Co byste brali Vy? Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2018 15:11 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: pH5
A Vločkove krmivo mam od vyrobcu Tropical supervit 8mix flakes tie farebne a dasi produkt je tropical 3-ALGAE aloe vera flakes je cisto zelene vločky. ;-) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 15:14 pH5 Re: Xlienka
pro rasborky artemku, grindal, cyklop, male komari larvy, moznosti je plno


ale umele krmivo by mela byt vzdycky jen nouzovka, jako ta polivka z pytliku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 15:08 Žena Xlienka [276] - Amerika
Co mám vyzkoušeno tak si razborky všech větších kousků potravy ani nevšimnou a vybírat z akvária většinu podané potravy mi přijde opravdu jako hloupost. Pokud chci potravu pro mini rybky tak doporučuji artémku doplnit třeba o cyclopa a sušené krmivo (vločkové - lze drobit, kvalitních je jich spousta nebo granulované - hikari mini, dennerle nanogran, tetra, sera, jbl granulky pro větší potěr někdy značeno jako junior..) Pestrost je dostatečná a výživová hodnota bude taky ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 14:58 R Muž Anthrax [4773] Re: pH5
Aha tak to jsem netušil. Žil jsem v sebeklanu. Díky za info. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 14:56 pH5 Re: Anthrax
proc by nebyli, stejne jako jsou cervi ti cervi co jsou ve tresnich nebo v latrine


cervi nejsou taxonomicka skupina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 14:54 R Muž Anthrax [4773] Re: NHKG
Patentky nejsou červi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 14:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Xlienka
Moje 2cm Kardinálky vietnamské bez problémů žerou mraženou koretru. Jak byla moc dlouhá, tak jim pak kousek koretry čouhal z tlamky. Ale po čase se naučily a už to buď pokoušou, nebo ty největší koretry ignorují.
Já osobně moc nitěnky a patenky nemám rád. Jsou to červi co žijí ve dně a je problém je koupit ve vyšší kvalitě a bez bahna. Podle mě jsou to krmiva vhodná spíše pro ryby co žijí u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 14:50 pH5 Re: Xlienka
kupovat živé nic moc, lepší je živé pěstovat

ale rozdíl mezi sušeným a řivým je snad jasný, tyo je jako rozdíl mezi polívkou z pytlíku a normálním jídlem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 14:46 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Pepan
teda chtěla bych vidět razborku dlouhou tak 1-1,5cm jak spořádá patentku delší než je sama coze. Osobně mi přijde opravdu k ničemu kupovat živé a použít 20 patentek rozkrájených na drobno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2017 08:19 pH5 Re: Pepan
Nítěnky a patentky nejsou zrovna hygienické


a na grindal se sice nic nekape, ale vitamíny, aminokyseliny a esenciální mastné kyseliny se přidávají do krmení pro červy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 22:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Martin
A což takhle nítěnky, grindal nebo patentky. Na ty se nic kapat nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 22:44 Martin
Kapete na krmivo fishtamin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 11:38 Muž LeRi [315] Re: Martin
Jinak to Hikari střídám s tímto profizoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 10:53 R Muž Anthrax [4773] Re: Martin
Je dobré krmiva střídat. Ať výrobce tvrdí co chce, tak jedno krmivo neobsáhne všechno. Je tedy dobré mít i od suchého třeba dva duhy a střídat je. Pestrá strava se vyplácí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 10:44 Muž LeRi [315] Re: Martin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 08:22 Martin – Nejlepší krmivo
Rád bych znal názor, jaké je vůbec nejlepší vločkové (nebo drobné granulky) krmivo pro drobné rybky (v mém případě hlavně razborky). Krmím střídavě artemii a sušeným. A malé ryby mají tak malou spotřebu, že cena krmiva je irelevantní. Stačí mi koupit nejmenší balení a vydrží mi až do konce trvanlivosti, takže jestli je třeba desetkát dražší je mi v podstatě jedno.

Chtěl bych tedy koupit to nejlepší. Ideálně takové, které se s artemii doplňuje - třeba obsahem rostlinné složky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 13:29 Muž visek [75] - Tetry
mam otazku.vyrabi se jeste krmivo lon?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 08:48 králas Re: Březka
"Nejvic jim teda jede ta artemia"
njn, artemka, je artemka.I když je jí jen trochu ve vločkách. Taky bych si dal každej den řízeček :) .
I já u tohoto krmiva pravděpodobně zůstanu. Občas proložím zbytkama od Tetry a Sery. Tím pro mne tyto předražené značky končí(Tedy co se týče vločkového krmiva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 00:44 Muž Březka [10] Re: králas
Jojo ja mam Spirulina & Chlorella, Energy Flakes a Artemia Flakes taky 200g. A pravě že ryby to baštěji kako blazni. Parkrat se mi stalo že parmičky SAE mi vyskočily při krmení na krycí sklo. Nejvic jim teda jede ta artemia. Vzorky jsou super na odskoušení. Taky jsem dostal, a vypada to že u toho krmiva zustanu. Ryby rostou a u skalaru a akar hnědých mam pravydelne výtěry. Je teda fakt že jim to střidam s roupicema(grindal).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 23:28 králas Re: Březka
Mým Tropheusům evidentně chutná. A to do té doby znaly jen značky Sera, Tetra a JBL. Zakoupil jsem: Spirulina & Chlorella, Artemia Flakes a Tubifex Flakes(vše 200 g / 1000 ml).K mé objednávce, jsem měl přibaleny vzorky ostatního krmení. Jenom pár postřehů z rozhovoru s majitelkou tohoto krmiva. Toto krmení, je vyrobené v Německu(nevím jakou firmou) a paní Kovaříčkovou nechali, aby ho prodávala pod svím logem AMK. Prodává se zhruba jeden rok. Mé zkušenosti s krmivem a komunikací, jsou velmi kladné. Za mě tedy doporučuji.
Akorát nevím, jak se může dostat na tak nízkou cenu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 8604x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/796-vlockove-krmivo