Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odkalovač

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Odkalovač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.07.2023 22:58 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: vlka
www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…
www.akva-tera.cz/…
Nedělám nikomu reklamu,ale i s dopravným se dá podstatně ušetřit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2023 22:50 Žena Starka [248] Re: vlka
Některé ty ceny jsou mazec. Ohledně léčiva se to oplatí objednat z netu, i když si člověk zaplatí poštovné.

Mě se zdá, že jsem platila za tento odkalovač 80 Kč v malém soukromém zverimexu. Což mi ještě přijde v pohodě. Nicméně superzoo celkově má akvaristiku drahou. Řasokouli 2 cm za 9o korun, na netu větší jsem kupovala za 2o korun..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2023 22:12 Muž vlka [3453] – ...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já, když už odkaluji, tak léta používám tento jednoduchý a spolehlivý odkalovač 210cm dlouhý z Union Star za 55,-kč a včera jsem získal foto, u nás v SuperZOO, cena mě dost překvapila. Zrovna tak to léčivo. Je to síla...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2022 20:56 Muž Pavel50 [30]
Když už jsme u odkalovačů, tak já jsem si koupil toto www.rostlinna-akvaria.cz/… , je to drahé, ale na akvárko do výšky 30 cm naprosto perfektní, mám na dně místy křemičitý písek frakce 0,8 až 1,6 mm a je radost s tím dno odkalovat...
Edit: Ale zase na odkalování dna jsou názory rozdílné, někdo radí dno odkalovačem pěkně projet a někdo říká opak www.youtube.com/… (čas od cca 11:03).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2021 16:32 Muž moreplavec [1] Re: moreplavec
Nakonec ho už mám a je fajn. Tah je dost slabý, ale vlastně přesně na to luxování bordelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2021 22:22 Muž Lojza007 [1204] Re: moreplavec
Levnější varianta jsou šneci, udělají stejnou práci na dně, jako tady ten odkalovač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2021 21:55 Muž moreplavec [1]
Nepodařilo se mi dohledat (asi protože neznám přesné označení) na komentář či zkušenosti s EHEIM odkalovačem, resp. vysavačem. Dost se mi to líbí na takový ten "běžný úklid" dna mezi větším čištěním. Máte někdo reálnou zkušenost?

www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2021 19:09 Muž Lojza007 [1204] Re: zelenakapusta
Hlavně ne tady ten krám. U jednoho akvária to skončilo tak, že jsem odstřihl jenom tu hadici a odkaloval s ní. Jestli můžu doporučit tak na odkalování akvárií všech velikostí je ideální malý Fluval: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Úplně náhodou jsem ho koupil ve zverimexu a parádně funguje, má i síťku, takže šneci neprojdou, jde celý rozbrat, takže jde dobře vyčistit, tah má akorát, aby odkalil dno a nevytahoval substrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.09.2021 17:55 R Muž ctibum [6921] Re: zelenakapusta
www.akvarista.cz/…
Průměr cca 2,5 cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2021 17:36 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vaclav
No jo, ale co jiného pro tak malá akvária?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2021 17:32 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Asi ti to bude stačit ale já tyhle krabaté trubky nemám rád zůstává v tom voda a roste v tom pak řasa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2021 17:00 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: vaclav
Omlouvám se, měla jsem na mysli něco v tomhle stylu www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2021 15:16 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelenakapusta
Tak obyčejný plastový je široký pojem, ale stačí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2021 14:52 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Jaký odkalovač pro malá akvária?
Ahoj všem,

protože mám už dvě malá akvária s živorodkami, potřebovala bych vyřešit otázku, jak v nich odkalovat?
Můj obří odkalovač je pro taková akvária absolutně nevhodný. Stačil by ten úplně obyčejný plastový? Už jsem ho neměla hodně dlouho, takže už nevím, jak moc je spolehlivý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 21:11 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: vaclav
Přesně. A možností je spousta. Půl litrová petka, kousek novodurové trubky a 10 metrů půlcoulové hadice. Tu natáhnu kam chci a není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.01.2021 20:31 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: _Rob_
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pořádný odkalovač neseženeš já jsem si ho musel udělat. Dřív se prodávaly skleněné ale ty jsem párkrát rozbil. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2021 16:43 Muž vlka [3453] Re: _Rob_
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čauky, já mám odkalovač UniStar délka 210 cm. Stojí 59,-kč, akorát jsem použil starou zelenou trubici, už nevím kde jsem k ní přišel. Jednoduché, dobře ,,táhne,,...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2021 11:51 Brodys Re: _Rob_
Hele dobrý,je to takový obyčejný plasťák, dá se nastavit délka zvonu a je poměrně malý, že se dostanu mezi kytky. Hlavně jde dobře napojit na hadici a můžu ti táhnout přes celý dům do vany :)
Edit: Jo a nepoužívám pumpičku, cucnu u vany a než dojdu do obýváku voda sotva doteče do koupelny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 11:48 Muž _Rob_ [80] Re: Brodys
Super, díky. palec a jak se ti s ním pracuje? Vypadá vcelku dobře i podle recenzí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2021 11:46 Brodys Re: _Rob_
Ten mám,ta hadice je tenká,ale dávají k tomu přechodku,kterou to spojuji na obyčejnou zahradní hadici 1/4 coulu....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 11:35 Muž _Rob_ [80] – Odkalovač
Ahoj, nemá někdo tento odkalovač?

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Zajímal by mě průměr hadice. Všichni píšou, že je krátká, ale nikdo nenapíše jaká se dá použít a obchod nereaguje. potlesk Tak jen náhodou jestli ho někdo třeba nemá. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 17:33 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: chameleon
Zkus jeden z těchto tří, regulace kohoutem je k nezaplacení:

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 17:26 Muž chameleon [63] Re: afc1886
Presne niečo takéto mám na mysli aj ja ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 17:19 R Muž afc1886 [14694] Re: chameleon
Fotka k příspěvku Já jsem z něj použil jen část a slouží mi už hodně dlouho.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 12:36 Muž chameleon [63] Re: vaclav
Áno tiež to plánujem vyriešiť takýmto spôsobom, zatiaľ tento čo som posielal nech poslúži koľko vydrží, a potom si vymyslím niečo vlastné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2020 12:08 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: chameleon
Fotka k příspěvku Tak já si ho udělal, takže něco takového. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 12:07 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: chameleon
Ten plast nic moc nevydrží, kvalita odpovídá ceně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 11:53 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: chameleon
Používám raději průhledný zvon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 10:54 Muž chameleon [63]
Bude mi tento odkaľovač stačiť? Sú na neho dosť dobré ohlasy a aj pár známych čo sa tomu venujú dlhšie sú verní práve tomuto kúsku. www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 18:35 Muž nekdo [355] – tetratec GC50
zdravím, má tu někdo tento odkalovač ? zajímá mě, jaká je k němu hadice...nebo jestli někdo ví o odkalovači, který je na 16/22 ?
Díky za info a případné tipy
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 17:00 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: Honzulka12
Ak niekto ma zarastenú AQ rastlinami odkalovanie po medzi rastliny všetky máju velku odsávaciu rúrku a zminič s tím rastliny sú aj menšie odsávacie rúrky aby so nezničil pomedzi rastlín :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 22:10 Honzulka12 – Zanesene trubjy
Mam od zvonu dve trubky v sobe od odkalovace a jsou bordelem v sobe zasekle a,nejdou povolit od sebe jak nebo cim povolit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2017 12:23 Žena Amazonka [33] Re:
Fotka k příspěvku Tak jsem na akvatera koupila tento. Jen přez něj musím dát nějakou silonku nebo ponožku protože jsou tam moc velký díry . Stál 70Kč a byl poslední potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 17:42 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vaaclav
Je to parádne, lebo si človek môže určiť hrúbku i dĺžku. No pre nás lenivších / menej zručných má Hagen taký podobný Fluval Edge (101-11059): www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.10.2017 17:02 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pepan
Je to poměrně jednoduché eshop.zenit.cz/…=#
www.hezkakoupelna.cz/…
Vyvrtat díru a zalít potřebnou trubičku tavnou pistolí. Trubku stačí nahřát a nasadit na ucpávku. Když to rychle zchladíš nemusíš to ani lepit. Ucpávku jsem trochu zkrátil. :-)

Nejkratší délka je ale 2 m tak jsem jich měl několik. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 16:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vaaclav
Taky bys mohl napsat pár slov o tom, jak jsi ho dělal. Teda hlavně kde vzít materiál, protože tohle by asi spoustu kutilů zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2017 16:35 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kdysi se prodávaly skleněné, pár jsem jich rozbil a žádný jiný mě už nevyhovoval tak jsem si udělal vlastní přesně takový jaký jsem potřeboval. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 16:08 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Maq
Viděl jsem ho a slintal jsem nad ním jako bernardýn. Fakt je škoda že to nikdo tady nedělá. Tu moji Rigu mám od kamaráda ze zverimexu. Pokud má něco na skladě, nekoukám jinde (i když je to levnější) a beru to od něj. On mi za to vaří kafe, když za ním jdu na návštěvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 15:51 Maq Re: tramtra, Pepan
Na tom odkalovači je nejpozoruhodnější to, jak někdo přišel na pojmenování "Riga". Je totiž pochopitelně z Číny, já jsem si ho přímo z Číny pořídil. :)
Myslím že opravdu kvalitní odkalovač má Václav; ovšem DIY. Nechápu proč to někdo nedělá. Širokou průhlednou trubku s přiměřeným roštem dole, v několika délkách, a s hadicí s regulovatelným průtokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 14:08 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Beastie
Mám ten odkalovač doma. Dá se využít, ale u akvárek s jemným pískem nesmí být kyblík na vodu příliš nízko pod akvárkem, aby tok vody v odkalovači nebyl příliš silný. Jinak navzdory reklamě i tento dokáže odcucnout malou rybičku či krevetku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 12:00 Žena Beastie [320] Re: tramtra
A jak se s timhle odkaluje pisek? Fungoval mi perfektkne, dokud jsem mela sterk, ale jak sem prehodila dno, tak se mi spodek odkalovace piskem plni, nasava se a neda se to ani nejak rozumne omezit, a to ani prstem moc.

Hlavne se bojim, co pak, az budou krevety.

Minicko sem odkalovala jen malinkatou hadickou, ale to je priserna prace. Na 360 s piskem mam velky odkalovac, cim vyssi ten zvon, tim lepe se ten pisek vraci, ale u 50 netusim, jak toho docilit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2017 10:18 Žena tramtra [3202] Re: Amazonka
Pro tvé akvárium bude stačit tenhle malý, lehce ovladatelný s pumpičkou na nasávání: rybicky.zviratadoma.cz/…
Mám ho a jsem spokojená, má na zvonu sundávací nástavec (sítko), když chceš odlakovat důkladněji, jednoduše nástavec sundáš. V malém akváriu, kam se se zvonem nedostaneš, stačí odlakovat úplně bez rozšířeného zvonu za regulace průtoku prstem (prostě to na konci hadice, kudy vytéká voda, trochu ucpeš), má totiž dlouhou rovnou pevnou trubku, než se napojí na hadici. Stojí pár korun. Jestli máš odlakovač vyšší než akvárium, rozhodně si pořiď menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.10.2017 07:31 Muž Yirka [9126] Re: Tudy
Sílu proudu vody a tím i regulaci intenzity odkalování, vracení písku a pod regulujeme odjakživa prstem. To je ten nejcitlivější regulátor na světě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 20:51 Muž LeRi [315] Re: Magic
Proto jí doporučuji ten s tím ventilem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 20:08 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Magic
Sílu proudu z odlakovače lze také regulovat umístěním kýble, kam ta voda odtéká. Čím je rozdíl mezi hladinou v akva a v kýblu větší, tim silnější je nasávání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 19:43 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Amazonka
Jenom poznámka k té velikosti odkalovače - není moc dobré, když je příliš veliký (a pokud je vyšší, než akvárium, tak příliš veliký bude).
Ne žeby s ním nešlo odkalovat, ale ta voda poteče příliš rychle, vypustíš akvárium dřív, než všechno odkalíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 19:18 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Amazonka
Do zvonu naber vodu, nech ji trochu odtéct a než vyteče úplně ponoř zvon do vody. Ta se nasaje a samospádem odteče i s odkalovaným bordýlkem do kýblu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 19:16 Muž LeRi [315] Re: Amazonka
Já dostal k setu tento zdarma www.juwelakvarium.cz/… má gumovou pumpu a ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 18:45 Muž MartyK [31] Re: Amazonka
Já mám odkalovač JBL Aqua Ex, návod použití názorně ve videu ;-) www.youtube.com/…
Anebo stačí místo "třepání" nasát pro vytvoření podtlaku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 18:05 Žena Amazonka [33]
Dobrý den, mám dost primitivní otázku, ale JAK mám docílit toho, že odkalovač bude odkalovat? :-D . Co mám udělat aby to začalo týct? Vůbec mi to nejde. A nevadí že je ta plastová „hlava" vyžší než celé akvárium?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7938x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7891-odkalovac