Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec a parazité

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Terčovec a parazité
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 18:25 JiTuLin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, tak poprvé píšu i já pro radu. Shodou okolností se mi dostala do ruky skupina 4 mladých terčovců v bídném stavu. Nebudu rozvádět jak jsem k nim přišla, ale o nákup u chovatele - množitele se nejednalo. Teď to podstatné, jsou umístěni v 54 l karanténě, protože se jedná o ryby kolem 5cm, tak se to dá. Za 3 týdny po výplatě pro ně nechám slepit nádrž o 200l jako dočasnou ubykaci, neb si nechci ohrozit 400l akvárium. S terčovci a jejich nemocemi nemám žádnou zkušenost, tak doufám, že se najde dobrá duše, která mi poradí. Jeden z terčovců měl odchlíplou skřeli a jakoby zbytnělé žábra, zrychleně dýchá. Po všemožném studiu jsem usoudila na napadení žaberními červy. Nasadila jsem 6 hodinovou lázeň tremazolem. K mému ani ne moc velkému překvapení z terčovců druhý den odcházely 10cm dlouhé kusy tasemnice. Všechny ryby žerou a zdají se být čilé, to že jsou už od pána zjevně podtržené asi řešit nebudu. Beru je jako svojí první cvičnou skupinu, než si pořídím pěkné kusy. Další věc, která mě trápí je ovšem to, že jeden z nich má velmi zvětšené břicho. Není apatický a žere, ale jeho výkaly jsem neviděla. Mám tedy podezření na další vnitřní parazity. Bohužel nemám mikroskop a ani nevím která veterina v Ústí nad Labem by mi udělala rozbor výkalů, takže nemohu určit diagnozu. V akvaristice mi doporučili flagellol. Po několika denním odpočinku po tremaz. koupeli jsem jim dala do vody tedy flagellol. Asi mi řeknete, že to byla blbost, no nejspíš ano, protože se terčovci ani po 3 dnech kůry břicho nijak nezmenšuje. Další problém celé skupiny jsou jakoby vykouslé okraje očí, všichni evidentně vidí, nevím tedy jestli se jedná o nějakou genetickou deformaci, nebo zda to může být forma děrové nemoci. Poradí mi někdo jak postupovat dále, aby se ty ryby dostaly do nějakého schopného stavu? Je mi jasné, že z nich nikdy nebudou 20cm talíře. Ale jsou cenná první zkušenost. Parametry vody: pH 7,5, kH 6, gH 10, NO2 0, NO3 10, teplota 32°C. Diky za každou pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 20:39 Muž Dirtysoul [2] - CichlidyRe: Motýl
napísali ste to pekne, a zrejme to bude tak , mám podozrenie na mrazené hovädzie srdce ale ruku do ohňa za to nedám hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.03.2015 17:44 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: JagerMaister
Ryby neonemocní jen tak pro nic za nic. Nejčastěji je to špatnou kvalitou vody a pak nevhodným krmením. Akvárko ti může fungovat půl roku, rok, ... třeba jen s malými problémy, ale funguje na hraně a pak stačí málo, aby se to zlomilo, třeba jen větší dávka krmení ......
Bacha na flagellol - zabije ti ve filtru část baktérií a začne se ti v akva tvořit čpavek, budeš muset párkrát vyměnit větší množství vody, záleží jaké máš Ph, ale i tak bude několik výměn vhodných, u NO2, NO3 změnu nezaregistruješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 16:31 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
príznaky som opísal, príčinu neviem, v akváriu som nič nemenil, kŕmim stále s tým istým, a toto sa objavilo .. dva kusy sú vychudnuté, tmavšieho sfarbenia a stránia sa druhých, ďalší dvaja vyzerajú byť v pohode, čo je zaujímavé že všetky jedia ako by sa nič nestalo .. coze nasadil som preto ten flagellol a uvidím čo ďalej teda ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 16:27 R Muž romant [27987] Re: JagerMaister
Vím, že to není žádná sranda ta přesná diagnóza, už o mnoho snadnější je použití vhodnýho přípravku, ovšem když se používají léčiva stylem "pokus - omyl", můžeš se do budoucna dočkat nemilého překvapení v podobě vytvořené rezistence na nějaké pokusné léčivo až to bude opravdu potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 16:26 Muž Dirtysoul [2] - CichlidyRe: Priest
v poriadku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2015 16:00 Muž Priest [325] - CichlidyRe: JagerMaister
Každé onemocnění terčovců má svou příčinu a pokud se rozhodneš ryby léčit tak je neméně důležité příčiny onemocnění zjistit a odstranit.Jinak tam budeš chemii dávat v jednom kuse a rybám nijak nepomůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 10:30 Muž Dirtysoul [2] - CichlidyRe: Tojsouvěci
skúsim a uvidím, bez toho nebudem o nič múdrejší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 22:50 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: JagerMaister
Nic není jasné. Bez mikroskopu nic nevíš. Bílé výkaly mohou být i bakteriálního původu, nevhodná a nezvyklá strava, špatné podmínky v akva. Trhavé pohyby a kroucení s tím souviset nebudou. To budou spíš vnější paraziti a jsme zase u nevhodných podmínek v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 21:48 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: JagerMaister
Cryptobia mají laicky podobnou konečnou fázi.Přeji dobrou volbu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 20:36 JagerMaister Re: Tojsouvěci
na to nie som odborník ;-) myslím že príznaky sú jasné, od bielych hlienovitých výkalov, nechutenstva, trhajúcich pohybov a čudného krútenia tela .. skúsim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 20:20 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: JagerMaister
Fotka k příspěvku Než něco začneš ,,léčit",bylo by vhodné určit původce potíží,pokud je voda v pořádku,připadá v úvahu mikroskopický rozbor výkalů,nebo obsahu vnitřních orgánů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 19:14 JagerMaister Re: Designer
chcel som sa uistiť, dobre ďakujem preliečim celú nádrž :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2015 19:04 Muž rriki [818] - CichlidyRe: JagerMaister
To je chyba,každej blbne s bičíkovci a oni to bývají capillari
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 19:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JagerMaister
Takze jak vidis, do jine ryby se to dostane snadno, a tim padem pokud neprelecis cele akvarium, mas to za chvili zpatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 18:26 JagerMaister Re: rriki
sorry, podľa článku rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu ide o črevných bičíkovcov , a všimol som si keď to z terča vypadlo neonky tento výkal zjedli, preto sa pýtam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2015 17:17 Muž rriki [818] - CichlidyRe: JagerMaister
Celý akvárium a min. několikrát po sobě a hlavně ,aby si léčil ty správný parazity sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 14:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JagerMaister
Nepises nic konkretniho, ale ja bych v takovem pripade prelecil cele akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 11:29 JagerMaister
ahoj, moje placky majú črevné parazity, dnes ich prelovujem do karantény a chcem sa spýtať či by som mal preliečiť aj druhých obyvateľov akvária?, a to nenonky a ancistrusa

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2014 08:51 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Paris6
Jako první bych změřil hodnoty dusíkatých látek ve vodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 06:04 Motýl Re: Paris6
Mě tohle dělala kdysi jedna samice, žrala, kladla jikry, pak na pár dní zalezla za pařízek odkud vyletěla jak neřízená střela, za 2-3 vteřiny vymlátila celé akva a zaplula zpět. Po pár dnech se vrátila do normálu, ale za nějaký ten měsíc se to opakovalo, ale to se při tom motala dokola, tak jsem ji odlovil a pozoroval v malám akva. Když to na ni přišlo, ryba byla v křeči, nehýbala žábrama a jen lítala po akvárku, říkal jsem si, že to bude něco s nervovým systémem, třeba terčovčí epilepsie či co a ubezdušil jsem ji. Když to máš ale takhle hromadně, bude to asi něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 22:39 Muž Paris6 [4] - Amerika – nemoc šílených terču
Zdravím všechny. Mám problém s terčíkama. Během tří dnů mi zařvali 4 pěkné kusy terču green tyrkys a diemon. A nevím proč. Ryby normálně žraly a bez problému plavaly. Dýchaní i výkaly tak OK. Pak jeden diemond začal lítat po akvárku jak splašenej do všeho narážel a plaval opravdu rychle. Ten padnul jako první, další pár hodin za ním. Zajímavíé je, že se to týká jen modře zbarvených ryb. Malbora a piggeon jsou v poho. Nevíte někdo proč a co s tím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 17:40 - Re: Dahak
Na toto i JBL Nedol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 16:27 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Ukázková tasemnička.Začal jsem nacházet po nádrži článkovité bíle výkalům podobné útvary, usoudil jsem na tasemnici a po prvním přeléčení Tremazolem, začalo tohle vylejzat ze všech Marlbor.Celkem to vysvětluje jejich neutuchající žravost, kterou jsem si vysvětloval jejich mládím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 22:19 R Muž romant [27987] Re: smidakkuba
Já bych ty ryby nestresoval tím častým naháněním a odlovováním. Dával bych jim to do žrádla, stejně jako vitamíny. K těm poměrům se Ti vyjadřovat nebudu, tomu nehovím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2011 21:42 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Ahojte mám otázku a to.Jaké máte zkušenosti se vstřikováním léčiva přímo do tlamy terčovce.DOstal jsem typ na entizol 1/4 tablety na 10ml vody a každý den po dobu 4 dnů trochu stříkačkou přímo do tlamy.Prý to má účinek.Dá se toto použít i u sera flagellolU?Nebo sera je takový chemický blivajz že by to terče zabilo?Dle mne kdybych dal 5 kapek na 10ml a přímo do tlamy tak by se nemělo nic stát protože aby to terče pročistilo tak se to musí tak jako tak dostat do jeho zažívacího traktu.Jaké jsou vaše názory?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 20:52 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: basa1313
Flagellol stačí jedna dávka X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 20:18 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: Bob66
a teda bude stacit jedna davka? alebo radsej dve? ako 6 dni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 19:18 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: basa1313
Léčbu v dětské vaničce můžeš provést jen mu tam dej vody z akva X-) Léčba Sera flagellolem trvá 3 dny to tam vydrží jen to chce silné vzduchování, pokud nemá žábrohlísty a chceš ho jen přeléčit tak to není zrovna rozumné ihned po jedné léčbě nasadit další, je to velké oslabení a nemusí to vydržet ;-) Po léčbě na vnitří parazity by jsi měla krmit pár týdnů jen suchým krmivem, pokud ho nechce tak pár dní nekrm a pak to zkus znovu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 18:52 Žena basa1313 [18] - Parmičky
cawte vsetci...prosim o radu...ostal mi posledny terčovec(z troch) a ma parazity... je sice chudsi ako ma byt ale zas tolko neschudol co ho mam...
problem je ze nechce jest nic okrem artemie a koretry...
skusam to z granulami ale on to ani nechce a ak aj chce tak mu to uchamtnu mrenky
ale to nie je hlavny problem..chcem ho vyliecit a kedze po pouziti sera etnizol(neviem presne ako sa to vola ale je to spec. proti tomu a hexamite) je potrebne vymenit 80% vody chcem ho liecit v karantenej nadrzi ktoru zial nemam a tak premyslam nad jeho liecenim v detskej vandlicke...chcem mu tam dat tak 50 litrov vody, termostat, teplomer a vzduchovanie..filter asi nie...bude samozrejme aj svetlo...
otazne je ci tam diskus prezije aspon 7 dni, pretoze ho chcem preliecit aj proti ziabernym cervom
vydrzi?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 09:40 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: @
Vim to od Mira nebo od pana Chvosty presne uz ti nereknu.Pred casem se to tu rozebiralo v nejakem tematu na foru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 23:30 @ Re: Dahak
Mohl bys mi odpovedet kde jsi slysel ze pouzivani Metronidazolu muze zpusobit neplodnost???Diky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 01:33 @ Re: VladaK
No to mam nactene ale pokud to clovek nevidi na vlastni oci a jeste pokud mozno v pohybu,tak se to tezko poznava na 100%....Takhle kdyby byla nejaka stranka VSECH vodnich potvurek pod mikroskopem,tak by to byla parada...Koukal sem ze mikroskop propojitelnej s pocitacem s 10 zaberama za sekundu stoji 70 euro....asi do toho pujdu,tohle piplani me bavi..:))Skoda ze je tak malo blaznu jako ja,..mozna sem se splet v zamestnani a mel sem byt nejakej vedator v laboratori:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 23:43 VladaK Re: @
Zkus si přečíst "Popis" na této stránce, snad podle toho vyčteš, jestli je to ono... www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 23:17 @
Ahoj Miro,resim takovej problemecek...Znameho Diksus ma diry v hlave,ale ve vykalech sem Spironucleus nenasel...jediny co sem tam videl byl takovej prvok,co se skladal tri casti jako snehulak...predkem normalne zral takovejma tycinkama,na ocasu mel takovej velkej hak nebo zihadlo a byl tak ctyrikrat vetsi nez Spironucleus...taky tam byla takova meduzka(uvnitr mela vajicka) co virila okolo sebe vodu(nahanela si zradlo do ust) a tak po pul minute se vzdycky rychle zatahla a vystrelila smerem dozadu a to se porad opakovalo..:)) nevite nekdo?
taky sem v jednom akvarku co mam,nasel neco jako Spironucleus,ale bylo to skoro desetkrat mensi a o dost rychlejsi....Super rychle kmitajici tecky:))Skoda ze nemuzu porizovat fotky:(( ale snad sem to popsal srozumitelne.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 19:13 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: miro03
U entizolu dochazi pri castem pouziti k neplodnosti ryb.Ucinna latka ve flubenolu tyhle problemy neprinasi?.Vim ze se flubenol pridava v pripade nakazy do krmiva ale ze se muze davat i pravidelne jako prevence to slysim poprve.Samozrejme Ti verim jen me to zajima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 18:26 Žena Danila [4489] - SumciRe: Dara
Právě jsem si objednala a koupila celé balení flubenolu, takže za úplatu část ráda přenechám, písněte mi do vzkazu. K vyzvednutí v praze 10. :) ideálně zítra od 18:00 do 23:00 hod.Jinak spotřební lhůta balení je do roku 2011...což je pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 17:12 VladaK Re: Dara
Fotka k příspěvku Zdravím... ahoj Po čtyřech dnech jsem celou léčbu zopakoval se stejným dávkováním jako v první den a od té doby mám ryby naprosto OK ... Přidávám foto z 9.7. Akva je zatím nezařízené, kvůli snadnější údržbě. Zatím jen jako výkrmna, než terči povyrostou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 15:39 Dara Re: miro03
Hmm,asi na tom něco pravdy bude :-D . Mohlbys prosím prozradit postup v jakém monožství se Flubenol použivá, tzn. při léčbě a potom preventivně do krmiva. Díky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 15:02 miro03 Re: Dahak
Ale pánové smich no tak pri primiešaní flubenolu do krmiva a podaní raz do mesiaca 4dni po sebe ho do roka spotrebujete.To mi verte a výsledok.Nezaplatitelný.Viete ako ja hovorím-obrazne.Kto chce mat doma opicu musí mat aj na banány. smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 13:47 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Dara
Mam stejnej problem.600 gramu bych nevypotreboval ani za 100 let nehlede na to ze to ma pravdepodobne nejakou dobu spotrebni lhutu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 13:27 Dara
Vážení, může mi někdo přenechat, za úplatu samozřejmně, menší množství, tzn. 100-200g Flubenolu. Ptal jsem se na veterině a za 600g chtěji kolem 1000 Kč a to se mi zdá dost. :-| Předem díky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 12:34 miro03 Re: Dara
Dodat po odkalení len 1tabletu na 100litrov vody. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 09:40 Dara Re: miro03
Díky Miro za ten postup lečby Entizolem, akorát ještě jeden dotaz po tom druhým odkalení dam 1 tabletu na 100 litrů anebo 1 na 20 litrů. O Tremazolu jsem také přemýšlel, ale je to nedostatkové zboží a musí se na to chvilku čekat a uvidím jak dopadnu z Entizolem. Jinák ryby už jsou v mnohem lepší kondičce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 01:09 @ Re: Dahak
No prave trimam TeraB FD v ruce:)....chtel sem ho pouzit na kamosovo Vrubozubce,ale ted sem nejak znejistel...:((ale stejne ho pouziju a uvidime...daval jsi nejvetsi davku??10 ml na 20 litru vody??Slozemi je dost netradicni oproti jinym lekum,takze by to treba mohlo fungovat i na rezistentni kmeny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 23:27 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: miro03
No ted uz to vim taky :) a kdyz lecivo tak od Sera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 22:46 miro03 Re: Dahak
Dahak na žibročervy jedine chloramin-t jak s finančného hladiska,tak s učinnostov chloraminu voči žiabročervom. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 22:43 miro03 Re: @
Videl som to na akvaristovi to zlepšenie i celé to tam čítam,tak ako i s tým skalárom čo sa dialo-pavel7000(Pavel Picka)len tam nechodím až tak často a nezapájam sa tam lebo su tam ludia hodne precitlivelý takže pokial poradí niekto iný tak sa na akvarista.cz nezapájam do debatu.Čo sa týkalo toho preklepu tak som robil dve veci naraz čo dopadlo preklepom a až na Tvoje upozornenie som to napravil za čo Ti dakujem. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 22:42 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: @
Co se tyce leciv od aquaru tak nevim nevim.Ja jsem je bohuzel pouzil na tercovce bylo to TetraP DF proti zabrakum a do 15 dni bylo po tercich.Nafoukli se prestali zrat a bylo po nich.Mam podezreni na zniceni ledvin tim lekem.FD smrdi jak redidlo a ma to podezrelej bledemodrej odstin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 22:25 @ Re: miro03
Ahoj Miro,rikal sem si ze to od tebe musel byt preklep..:))Jinak ja sem Tremazol na moje Tercovce pred 14 pouzil a napada me jestli ty "chlupy" nebyli cerstve vylihle tasemnice...??Skoda ze neumim fotit z mikroskopu,ale snad to casem pujde....Kazdopadne sem si ted na Vrubozubce ojednal Aquar SH(Spironucleus,Hexamita ) a uvidim jak to maka,pak napisu....Mimochodem videls na Akvaristovi jak se to u me zlepsilo?? X-) ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5882x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7677-tercovec-a-paraziti