Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium a dovolená

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akvárium a dovolená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.05.2023 16:45 Muž Xklop [142] - RostlinyRe: Sid
Ahoj všem, souhlasím se Sidem, týdenní dovolená by neměla nic způsobit. Nechal bych vše úplně bezezměn. Ryby jestliže nemáte nějaký choulostivý mladý potěr to vydrží, když máte krmítko tak je to úplně v pohodě. S hnojením rostlin bude lepší méně než více. Žádnou dvojitou dávku bych nedával. Na světle trochu ubrat můžete, ale určitě to není nutné. Nad čím se občas rozmyšlím, je teplota....kdyby nastali pořádný pařáky, tak např u nás v zavřeném bytě může jít teplota klidně někam ke 30ti stupňům. To by třeba při delší dovče nemuselo být dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.05.2023 15:01 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Lojza007
Problémy se sezónním výskytem řas má dle mne většina "běžných" akvaristů.
Snad jen ti, kteří si vodu připravují z "demizdrojů", podobnou zkušenost mít nemusejí.
Osobně mám vyzkoušeno, že ještě víc, než kolísání parametrů vstupní vody, má na poměry v akváriu vliv údržby.
Vždycky, když to nějakou dobu "mrskám" (zanedbávám), někde se to vyvrbí. Standardně jenom zvýším frekvenci péče a problémy poměrně rychle mizí.
Skutečně si nemyslím, že by týdenní absence v péči o akvárium nutně musela znamenat jeho kolaps. Mírné zhoršení stavu lze IMO spravit výše uvedeným - zvýšenou údržbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2023 13:44 Muž Lojza007 [1180] Re: Sid
Mám trošku obavy, aby se nerozjela řasa. Už teď při výměnách vody bojuju s tím, že naše povrchová voda mění parametry podle ročního období a podle toho jak hnojí zemědělci nad přehradou.
Pokud myslíš, že se za týden až tolik nestane, když nezměním vůbec nic kromě denní dávky hnojiva, tak to pro mě samozřejmě bude ideální situace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2023 12:21 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Lojza007
...Termín týdenní dovolené se blíží, ...řeším, co s hnojením a CO2? Hnojím denně, CO2 nonstop... Napadlo mě, že snížím světlo, stáhnu CO2, aby ho šlo do akvária minimum. Před odjezdem bych cvrknul dvojnásobnou dávku hnojiva...
Proč takové manévry? Co nechat akvária těch pár dní v klidu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2023 11:44 Muž Káca [62] Re: Lojza007
Vloni jsem před dovolenou (na 11 dní) vyměnil půlku vody, vypnul - fyzicky odpojil CO2 od bomby (jedu taky nonstop), stáhnul světlo na 50% výkonu při stejné délce svícení a už nehnojil. Všichni byli o hladu. Po návratu opět výměna 50% vody a zapojení všeho na původní hodnoty. Krmit a hnojit jsem začal v obvyklých denních dávkách až po 24 hodinách, kdy bylo vše zapojeno. Ztráty jsem nezaznamenal. Jen to pak byl těžký nálet na žrádlo :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2023 11:13 Muž Lojza007 [1180] Re: Sha
Na tom mně děsí to, že to pak zase budu měsíc ladit, jakmile to množství jednou rozvrtám. U dropcheckeru mám setrvačnost víc jak 12 hodin, takže se to blbě nastavuje a obvykle do toho můžu rýpnout jednou za den a to si ještě musím vzpomenout. Proto se mně do těch jehláků nechce sahat. No asi zkusím udělat lihovkou několik čárek a třeba se to pak povede přenastavit rychleji.
U redukčního je mně jasný, že na tohle neslouží, navíc u příliš malýho tlaku hrozí, že ho přetlačí voda v reaktoru.
Nebo prostě nesnižovat a krmivo a ryby budou částečně taky hnojit. Teď je otázka, jak moc zvládnou rostliny živiny vybrakovat, když přihnojím víc před odchodem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2023 10:32 Muž Sha [500] Re: Lojza007
Snížení množství se dělá jehlovým ventilem. Já bych do tlaku nesahal. Ale... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2023 10:24 Muž Lojza007 [1180] – CO2 a hnojení
Termín týdenní dovolené se blíží, krmení problém není, pořídil jsem krmítka a ty ryby by to ve finále taky vydržely a pokud krmítko selže, tak i vydrží, ale nechtěl jsem, aby se zaměřily na krevetky, tak radši krmit.
Ale řeším, co s hnojením a CO2? Hnojím denně, CO2 nonstop. Napadlo mě, že snížím světlo, stáhnu CO2, aby ho šlo do akvária minimum. Před odjezdem bych cvrknul dvojnásobnou dávku hnojiva. Bude to OK? Nerad bych pak řešil řasovou kalamitu.
U toho CO2 bude stačit stáhnout redukční ventil, aby byl v systému menší tlak nebo budu muset zase rozvrtat jehláky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2022 06:37 Muž Dawe_CZ [34] – Dovolená
Já jsem na dovolené nyní, ale jen 6 dní. Den před odjezdem jsem vyměnil preventivně 1/2 vody, nakrmil rybky a vypnul pro jistotu hladinový sběrač - v těchto vedrech se dost odpařuje voda, i když má sběrač dostatečnou rezervu na pokles hladiny vody, chtěl jsem předejít tomu, aby pak sběrač nenasával vzduch a motorek se pak nezadřel. Jistota je jistota. Jinak ostatní bezezměn, osvětlení zapnuté, filtrace taky a CO2 zapnuté (s nočním vypínáním). Akvárium mám měsíc a půl v provzu, tak snad po návratu bude vše v pohodě palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2022 23:30 Brodys Re: lhajek
Nemáš zač se omlouvat, já udělal to samé a plně s tebou souhlasím, všechno jde, když se aspoň trochu chce ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2022 21:36 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Brodys
Když ona je každá nádrž jiná a stejně tak platí, že když 2 dělají totéž tak to není totéž :-) Každý ví jak se o své akva stará a tedy musí vědět jak přežije dovolenou a pokud to neví, tak není nic jednoduššího než do akva nezasahovat a jen pozorovat po stejný čas jako mám být na dovelené ještě než odjedu a budu vědět jestli musím něco udělat nebo ne .... já bych spíš nic neměnil.
Za svůj předchozí koment se omlouvám, v podstatě nic neříkající machrování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2022 22:25 Brodys Re: jab63
Týden pryč,CO2 jelo nonstop, světlo a filtr taky a vrátil jsem se do džungle...... ;-) Takže jde to i se složitějšími nádržemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2022 21:51 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: jab63
Jo není nad jednodušší nádrže ... v práci nebudu 3 neděle a akva najdu kromě chybějí odpařené vody, větších rostlin a nějakého nového potěru ve stejném stavu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2022 20:33 Muž jab63 [1440] - Borneo – dovolená
Dovolená 11dní. Vypnuta světla a CO2. Běžel jen filtr. Z části to odnesla Hygrophila Pinnatifida. Nic zásadního. Bucky, mechy a Microsorum podle předpokladu beze změn. Bornejky a krevety to snad ani nepoznaly. Dusičnany a železo silně poklesly ale ostatní parametry v pořádku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2021 22:35 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: jakaf
Já měl kdysi v těch nekonečných vedrech večer i 32°C (to jsem ještě nevěděl o chlazení větrákem), tak že 29°C je z tohoto pohledu dobré smich
Jinak na to se nedá nic slušného říct, ale nejsi jediný, co to má těžký s matkou nebo tchýní, co tak sleduji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2021 21:15 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Yirka
Jen jsem před chvílí zjistil,že máma našla v šuplíku klíče od komory a z mrazáku zkrmila za 6 dní celý plato mraženejch patentek - 30 kostek za 6 dní - dost masakr!!!Zítra musím vyčistit filtry,důkladně odkalit,vyměnit minimálně třetinu vody a 2 - 3 dny nekrmit.Navíc mě nechala dokořán okno a roztáhla závěsy - voda 29 stupňů!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2021 18:50 Muž Yirka [9118] Re: jakaf
A příště zjistíš, že je to OK i po 2 týdnech. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2021 17:47 R Muž romant [27982] Re: jakaf
No co, normálka to otrháš, vymeníš polovinu vody a jede se dál. To akvo je čerstváček, tam bude ještě více podobných dětských nemocí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2021 17:35 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Yirka
Nazdar tak jsem se dnes vrátil po 6ti dnech z dovolené,vše přežilo a rostliny se pěkně rozrostly - jedinej zásadní problém jsem našel,že v dunajkáriu je houba na bublifuk filtru samá ruducha.Co teď s ní?Koupit novou,nebo zkusit koupel v saechem excelu?
Dokonce tuxedo samice co jsem považoval za neplodný jsou už březí - břicha hranatý a do boku vypouklý.Nejspíš pohlavně dospěly později než ty dvě komety,jen dík tuxedo barvě nebyla vidět skvrna březosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.08.2021 11:20 Muž Yirka [9118] Re: jakaf
Slovy klasika:
Let it be. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2021 08:43 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – něco nadávkovat?
Nazdar zítra ráno odjíždím na dovolenou na týden.Napadlo mě jestli před odjezdem nemám preventivně něco nadávkovat do akvárek.Mám tu od rataje řasobijec a bioflor.Mám něco z toho nadávkovat,abych za tejden nenašel řasovou kalamitu?Jinak filtry jsem vyčistil,vyměnil část vody a schoval pod zámek zbytečné krmení a spol.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2021 18:41 Muž Roger [1873] Re: jakaf
Tak máš vymyslet automatiku na rosítko a máš klid smich
Jinak doporučuji když už chce vehementně krmit ať krmí mraženým, nekazí to tak rychle vodu a vydrží déle, ryby si to postupně sezobou a lépe stráví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2021 18:17 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Roger
Tak mě dnes zase máti vynadala,že rybičky - živorodky krmím bičem,že pořád u hladiny žebraj.Ve středu jedu na týden na dovolenou a už teď se hrozim co najdu za kalamitu po návratu.Před odjezdem schovám krmení ale bojim se,že máma nebude líná jet 1 stanici metrem a ve zverimexu koupit krmení.Klíče od mojí garsonky jí nechat musím,mám tu pokojový subtrop rostliny co tejden bez rosení a zálivky nevydržej.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2021 21:29 Muž RAP [1549] Re: Roger
Zařízená = dno a rostliny.
Jakaf má odchovny jen sklo a bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2021 20:09 Muž Roger [1873] Re: RAP
Teď jsem tě nepochopil jak to myslíš zařízená? Nemám žádná krmítka, 40l a 10l mám bez filtrace. Pokud jsou ryby dobře krmeny a akva prosperuje (klidně i s řasami) tak to musí ustát, max odpadnou nějaké slabé kusy.
U mě nejspíš pár Kubotai odpadlo (nedají se spočítat, ale pohledem mi přijde, že jich je méně), nicméně už při koupi chvíli před dovolenou byli hubenější tak se ta hladovka na nich asi podepsala, nestačil jsem je řádně zakrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2021 19:52 Muž RAP [1549] Re: Roger
No jo, ale ty máš všechna akvária zařízená, ale jakaf jen jedno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2021 17:37 Muž Roger [1873] Re: jakaf
Nečetl jsem původní dotaz.
Během 14ti denní dovolené nekrmím ani jedno ze 6ti akvárií a vše je ok, i mladé Endelerky jsou i v měsíc starém akváriu cajk. Žádný stres.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2021 15:36 Adam – Dovolená 14 dní - jak to dopadlo
Tak sem dám taky zkušenost z krmení během dovolené. Rybky mám asi třináctým rokem nebo já už ani nevim jak dlouho. Mám Čichavce, rostlinné akvárium, externí filtr. Před odjezdem voda stále křišťálově čistá. Já vůbec nemusím měnit polovinu vody co 14 dní. Nevím proč, ale není to třeba. Stačí mi pravidelně čistit předfiltr, jednou ročně celý filtr a jednou měsíčně lehce odkalit dno. Nic víc není třeba. Kromě pravidelného svícení (11 hod. světlo, 13 hod. tma), optimálního vzduchování a optimálního krmení - jinak se šneci přemnoží a pravidelného stříhání rostlin. Se svícením jsem experimentoval dlouho. Když se svítilo více, tvořily se řasy a kombinace 11/13 sedla nejlépe.
Krmím 2x denně dostanou granulky a vločky a snědí to úplně všechno.
Odjel jsem na dovolenou (fotku akva nemám) a před dovolenou jsem propral předfiltr (osvědčilo se mi to v minulých letech) a odkalil jsem dno. Šneky mám spočítaný a když jsem odjížděl, bylo jich 26. Na 180 litrové akva ideál. Po příjezdu to nebylo tak špatné. Mamka naštěstí tak nějak ví, jak se o ryby starat, ale taky je trochu překrmuje, protože přece krásně plujou na hladině a tlamičkama dělají bublinky tak to znamená že mají hlad :) , ale ne moc. Nicméně se trochu rovnováha rozhodila a chvíli jsem pak bojoval s řasou, asi tak dva týdny a musel jsem sehnat nový domov asi stovce šneků. :) Ale co už, ryby to přežily naštěstí bez úhony takže. Jsou i horší věci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 12:34 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: afc1886
70tku mám v profilu a zbylý 4 jsou odchovny,čistě jen voda s bublifuk filtrem bez rostlin + krycí sklo a led světlo.V nich jsou v jedný 35 tce asi 20 mladejch Dunajek od Jirky Ščobáka,ve druhý 35tce asi 15 mladejch wingeovek od jana Jonáše v který už samičky 2x během týdne porodily/oboje jsou takhle úmyslně,aby zůstaly v čistý formě a dno tam plánuju dát začátkem září.Zbylý dvě 30tky jsou jedna na odlov narozenejch ze 70tky a druhá na mixovaný endlerky,co nechci aby zprznily wingeovky a dunajky.Ty rozdávám a akvárka zůstanou bez dna a spol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 12:26 R Muž afc1886 [14655] Re: jakaf
Rád bych viděl fotky těch akvárií, ale jak píše vlka, nebál bych se toho je nechat týden bez krmení. A mámě bych vzal klíče, nebo vyměnil zámek. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 12:12 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: vlka
To sice jo,ale máma 70ti letá paní je schopná dojít do akvaristiky,kterou má 1 stanici metrem a krmení koupit.Pořád mě kárá,že prej jsou ryby krmený bičem,že kdykoli ke mě přijde jsou hladový.Už jí nemám náladu vysvětlovat,že živorodky jsou rozežraný,jako její čuba - ta taky pořád loudí žrádlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 11:59 Muž vlka [3443] Re: jakaf
U každého AQ bych nachystal jednu dávku krmení a v půli týdne ji tam nechal dát. I potěr v poho přežije...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 10:36 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: PetrO
70tka + 2x35 a 2x30 odchovny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 10:36 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Passenger77
Odkal,vyčištění molitanů v bublifukách a výměnu 1/3 vody mám v plánu na den před odjezdem.Pro mladý wingeovek,endlerek a dunajek v odchovnách nechám na krycím skle plastový panáky se sušenym s cedulkou,že je nutné krmit jen a pouze 1x denně malou špetkou.Na 70tku dám na krycí sklo cedulku s tučnym písmem nakrmit malým množstvím jen ob den a dávat pozor na zavírání krycího skla - živorodky rády vyskakujou ven z akvárka. - následně 11.na týden odjezd do Krkonoš a po návratu se uvidí,co najdu za kalamitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 10:34 Muž PetrO [752] Re: jakaf
A kolik těch akvárií je?
Nepomohlo by třeba aspoň trošku automatické krmítko? U jednoho akvária by to asi bylo řešení, ale pokud jich je několik, tak asi ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 10:27 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: jakaf
Tak tomu rozumím. To je těžký, když s Mámou není rozumná řeč. Leda naládovat panáky ½dávky krmiva, popsat je po dnech a věřit, že to tam nenasype všechno zaráz (a postrašit, že nedodržení farplánu bude znamenat úhyn). K tomu bych vyměnil vodu těsně před odjezdem... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 09:49 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Passenger77
Musí,mám v malejch akvárkách mladý,ty by asi tejden nepřežily a nemaj si co kde nazobat,v odchovnách je jen holý dno a bublifuk filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 09:47 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: jakaf
Tak týden je přeci nemusí krmit vůbec nikdo...to je nejlepší řešení, když bez problémů vydrží i 3x delší dovolenou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 09:43 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: nekdo
Tý panákový metody se taky bojim + toho,že máma hodí do akvárka nerozmražený patentky,co jen vyndá z mrazáku.Čeká mě dovča na tejden od 11.8. a už teď se děsim co po návratu najdu za pohromu.Máma by ryby stále krmila,vždy když ke mně přijde mě nadává ty je nekrmíš,podívej jak hladem žebraj u hladiny.Nevysvětlím jí,že živorodky by žraly pořád a kdykoli pokud je světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2021 17:13 Muž jab63 [1440] - Borneo – Green aqua
Myslím, že problematika dovolené je tady docela pěkně popsána.
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 12:54 Brodys Re: nekdo
Tak my máme i jiné zvířata a samozřejmě má hlídač určitou inteligenci smich Vím, že by to vydrželo,ale takhle to bylo ok a ryby se jednou za dva dny najedli. Kalamita žádná....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.07.2021 12:28 Muž nekdo [353] Re: Brodys
musím říct, že jednou jsem panákovou metodu také aplikoval na příbuzných
výsledek byl ten, že to tam naházeli všechno najednou (přece tam nebudou každý den chodit, to je jasné) == poučení a ozkoušeno příště - skutečně to u zaběhlé nádrže vydrží v pohodě 2-3 týdny (záleží na osádce a osázení akvária). Pro ty, co tomu nevěří je tu automatické krmíko (pro většinu z nás vyhozené peníze). Ještě doupřesním - žádné víkendové a dlouhodobé krmivo nedávat - zasere to akorát vodu a výsledek horší než když nekrmíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 08:12 Muž 4Sima [1888] Re: Hynek
Jak psal Brodys, nachystat krmení sám předem. Řeším to tak a je to bez problémů, stačí nakrmit 2x za týden. Nebo ještě jsou dobré tablety pro nalepení na sklo, to už taky nikdo nesplete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 05:33 Muž Hynek [2] Re: Hynek
Rozhodně je to poučení.Říkal jsem mamině 2x denně špetku.Ale ona prý měla strach, aby nebyly hladové smich ta vrstva nesezraneho krmiva byla fakt hutná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.07.2021 22:15 Muž dudak [1885] Re: Hynek
dospělé ryby vydrží bez krmení i 2-3 týdny. Na 5 dnů bych s tím vůbec nikoho neobtěžoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2021 22:14 Muž Yirka [9118] Re: vlka
V dobře zavedené nádrži ryby v dobré kondici vydrží bez krmení klidně 14 dní.
Před odjezdem je dobré vyměnit část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2021 22:02 Muž vlka [3443] Re: Hynek
Rybičky vydrží 5 dní v pohodě bez krmení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2021 21:58 Brodys Re: Hynek
My teď byli 10 dní pryč, připravil jsem tchýni do takových panákovek jednotlivé dávky a v pohodě. Kdo s tím nemá žádné zkušenosti, těžko nakrmí správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2021 21:38 Muž Hynek [2] – Nenechavat krmit rodinu
Fotka k příspěvku Přidávám jednu hrůznou zkušenost,když jedete na 5 dní na wellnes a necháte krmit rodinu.Na fotce je aqua po mé výměně poloviny vody a odkalení dna.Ani si neumíte představit, jaký Saigon byl před úklidem.Krmivo ganz všude, na kytkach brutál povlak.Voda žlutá z krmiva.Masakr.Budu muset každý den odkalovat, abych to dal nějak do šusu.Poučení zní, raději nekrmit, než-li to dávat někomu, kdo neví... rozzureny rozzureny
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.06.2020 18:06 R Muž afc1886 [14655] Re: QQQ001
Já bych to hnojení v pohodě vypustil, kolikrát je akvárium po příjezdu z dovolené v lepším stavu než před ní. ahoj

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 4597x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7661-akvarium-a-dovolena?od=1