Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reflektory

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Reflektory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 21:00 Ladis67 Re: michalcod
A co zkusit zrcadlovou fólii, pokud máš kryt? Mě se to osvědčilo a řekl bych, že rozdíl není tak velký, světlo je rovnoměrněji rozprostřeno :-) Navíc je to za pár korun...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 10:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: michalcod
V Číně. Aliexpress nebo ebay. Akorát doprava trvá měsíc a pokud jich kupuješ více, tak musíš kvůli cla objednávku rozdělit na více částí tak, aby žádná nepřekročila cca 520Kč.
Pokud chceš kupovat osobně, tak Vietnamští prodejci je občas mívají za rozumné ceny. Zkus se poptat těch ve tvém okolí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2016 10:23 Muž michalcod [13]
Kde koupit bez objednání dopravy reflektory do akva? Jsem z Vysočiny?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 08:51 R Muž afc1886 [14681] Re: stavros
Já koupil 80 cm dlouhé www.rostlinna-akvaria.cz/… a sedí dobře.viz foto v moji prezentaci afc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 22:55 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: stavros
Koupil jsem si ty delší a pilkou na železo zaříznul. Je to z plastu a ten vnitřek co odráží svetlo se dá vysunout a ten jsem ustrihnul nuzkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 21:45 Muž stavros [0] – Jaký reflektor
Přátelé, může někdo poradit jak dlouhý reflektor koupit na zářivku T5 průměr 15 mm (39W) 849 mm dlouhou? V standartním krytu mi po odečtení matic na krajích zůpstane přesně 800 mm viditelné zářivky.

Vybral jsem Juwel, ale zaráží mě ty délky ... dělají buď 75 cm nebo 90 cm. Případně dá se to třeba nějak zkrátit - sestřihnout? Nemáte někdo zkušenost?

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2015 16:56 Muž larix [1420] Re: bigbob
Podľa informácií z internetu, Arcadia vyrába žiarivky v štandardných rozmeroch. Takže by to malo byť bez problémov. Pre istotu odmeraj, či má trubica presne 60 cm (vrátane vyvedených kontaktov), ak áno, smelo do toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 22:25 Muž bigbob [0]
Ahojte, planuji koupit reflektor viz odkaz nize. Mam original diversa kryt s 18w zarivkou T8. Podle popisu by reflektor mel sedel, ale nevim jak je to s montazi..jestli to neni jen na arcadia zarivky.. Dokaze mi prosim nekdo poradit jestli muzu koupit a pujde namontovat? Jsem docela technicky antitalent :-( www.akva-tera.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 11:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Baymax
Myslim, ze je mam na zarivkach tak rok a pul, a zatim jsem zadny problem nemel. Naposledy jsem menil zarivky asi pred dvemi mesici, takze jsem je mel v ruce a ac jsem je nijak podrobne nezkoumal (jen trosku ocistil), byly O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2015 10:18 Baymax Re: Designer
Ze neroztopi sa mi to po 3 rokoch od tepla ? Alebo nejak nepoohyba
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 20:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Baymax
Mam ted druhy, Juwel HiFlex. To odrazive je jen jakasi folie, nasunuta uvnitr. Ale odrazi to hezky, to se musi nechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2015 19:11 Baymax – reflektory
prosim vas mate niekto skusenosti s tymito reflektormi ? www.akvariumonline.sk/… alebo www.akvariumonline.sk/… ktory z nich je lepsi ? su obidva z kovu ? dufam ze sa nebudu topit od tepla samozrejme ze si na ne zakupim kovove uchyty lebo tie plastove su onicom...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 20:34 Muž Eledian [2]
Fotka k příspěvku Ted jsem nasadil Juwel 40cm a místo 1,5 cm bylo to tak tak, ale je to hned znát palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 13:27 Muž Legioix [574] Re: odikcz
Reflektor Juwel 438mm zabere nad zářivkou T8 cca 7-8mm komplet. Nacvakávám to předtím, než strčím zářivku do krytu a potom jen pootočím.
Je to tento: zarovky-akvaria.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 13:20 Muž odikcz [114]
Můžete někdo změřit, kolik je zapotřebí u reflektorů prosotru nad zářivkou (a jakou značku/typ reflektoru a držáků máte), aby tam šli nacvaknout? Mam tak 5mm (jsou tam nějaký výstupky, který bych nechtěl odřezávat), ale co tak koukam na fotky, tak mi přijde, že by to chtělo minimálně 1cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 15:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DeNNI85
Nekde si ho objednej:
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 15:12 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – reflektory v praze
Zdravim, muzete nekdo poradit, kde v Praze sehnat reflektor 45cm? Byl jsem uz asi v 5ti akvaristikach, volal do dvou hornbachu, byl se podivat na burze a nikde je nemaji, nebo jen 70cm. Jeste se zitra chystam do Braniku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 14:10 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Jája
Také mám velmi dobrou zkušenost se zrcadlovou fólií. Opravdu mi připadá, že světlo je rovnoměrně rozptýleno po většině akvária. Má jediný nedostatek - časem slepne. Zvláště tam, kde je hodně vlhko (trochu problém pod krytem v akváriu -:)). Ale není problém ji po dvou třech letech vyměnit za novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 12:02 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Designer
Já mám ty starší, když jsem je kupovala, tak ty kulaté určitě v nabídce nebyly. Ale stejně bych je už nechtěla, vylepený kryt je prostě super.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 11:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jája
Pises o Juwel, ale nepripada mi to, ze to jsou ty stejne, jako jsem koupil ja. Tyhle jsou pulvalce, je to nejaky novy typ. Vim ze Juwel ma i nejake starsi, takze pises o nich?

Mam tyhle: www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 21:09 Žena darka [520] Re: Jája
Tak ty od Dennerle rozhodně vyhozené peníze nejsou ;-) , je to úplně něco jiného než ten plech od Juwelu, kryt mám vylepený taky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 20:39 R Žena Jája [1426] - Živorodky
Reflekroty jsem koupila někdy únor/březen2013. Následující zkušenost jsem psala v srpnu:

Měla jsem sunglo 2x20W. Nejdříve jsem používala alobal - oblepila jsem celý kryt a svítivost stoupla celkem výrazně. Tak jsem chtěla něco pořádného, koupila jsem 2 reflektory Juwel. A jaké bylo mé překvapení - zázrak se nekonal a ten nekonající se zázrak stál 400,-Kč. :-( Naopak mám pocit, že narozdíl od celoplošně lepeného alobalu, od kterého se světlo odráželo celoplošně dolů, od reflektorů se světlo odráží pouze přímo pod reflektor (nebo do směru, kam je reflektor natočený, navíc není zaoblený), tudíž ne celoplošně. Lépe řečeno není to dojem, ale fakt. Svítivost samozřejmě nestoupla, je stejná jako od alobalu, místy i horší( v závislosti na natočení reflektoru). Ale místo alobalu doporučuji koupit spíš zrcadlovou fólii, která je skutečně jako zrcadlo. S alobalem se špatně pracuje, trhá se a když se pomačká, tak ten odraz malinko ztrácí na efektivitě - ale je to nejlevnější řešení. :-) Teď už mám světlo předělané na 3x18W, alobal jsem sundala a na dvou zářivkách mám ty původní reflektory. No a ve skříni už mám asi měsíc připravenou zrcadlovou fólii a opět celý kryt oblepím (ne jen tu část nad třetí zářivkou) a vyzkouším světlo s reflektory a bez nich. Podle toho, která varianta bude lepší, tak buď reflektory nechám nebo odstraním.

A teď ještě dnešní dovětek - v sobotu jsem se konečně dokopala k tomu, abych oblepila kryt zrcadlovou tapetou (lze ji koupit jako metráž např. v Hornbachu). Je to neporovnatelné. U mě tapeta jednoznačně vítězí. Jak jsem již psala, tak světlo je celoplošně odráženo dolů. V AQ je podle mě víc světla, než s reflektory. Takže, kdo uvažujete o reflektorech a máte kryt, který je možné oblepit tapetou, tak si pořiďte raději tapetu. Mám plastový kryt a ta tapeta z něj po nalepení jde i odstranit (mám vyzkoušeno, když jsem se netrefila s přilepením přesně). Sice jsem se trochu vyvztekala při lepení, protože plocha krytu je "prostorově řešená", pravé úhly nejsou, musela jsem se trefit i s nárysem na otvor pro krmení (a hrdě hlásím, že jsem rýsovala přesně). Jsem nadmíru spokojená a stálo to pár kaček a bolel mě z toho celý člověk (dělala jsem to na zemi). To jsou jediné investice a obě stojí za to a i den dobrý dojem z vykonané práce. palec Jinak jak byla řeč o držácích, které se připnou na reflektor a nasadí na zářivku, tak na teplo nijak nereagují a dobře drží a nekroutí se. Milé reflektory jsem sundala a už je nechci ani vidět, jsou to vyhozené peníze. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 19:50 Muž ludvik [1082] Re: darka
Ten držák má rovnou základnu. Ale dennerle reflektor není půlválec, ale jakoby srdíčko (asymetrické). A díra pro přišroubování držáku je přesně na tom rohu, nebo jak bych to řekl. Takže když se to tam přišroubuje, je to nakřivo, nemíří to do ohniska. Ale v podstatě to nevadí, holt se s tím na zářivce pootočí. Zato to drží - ty plasťáky na rozsvícených moc nedržely, fakt. Ale teď mám zase strach na to šahat, protože mám pocit, že jakýkoliv pohyb (nebo sundání) musí tu zářivku rozbít. Takže si nevybereš :-) Zatím se mi to ale rozbít nepovedlo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 19:44 Žena darka [520] Re: ludvik
Ale k dennerle reflektorům to tak úplně nesedí
Špatně jsem se zeptala ;-) , já Dennerle reflektory mám, už dlouho a naprostá spokojenost, ale mám T5 zářivky , takže dotaz měl znít: Máš zkušenost, že Tebou odkazované kovové úchytky u těch Dennerle reflektorů nesedí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 19:39 Muž ludvik [1082] Re: darka
U tohoto se zkušenosti asi špatně získávají ... asi málokdo jich zkouší víc a ještě k tomu měří :-) Není to zrcadlo, ale takový tenký hliníkový (myslím) plech s ďolíky jak po neštovicích.
Já bych je tam snad ani radši neměl, přijde mi, že mám pořád světla moc, krom rohů. Jenže je tam mít musím, neboť jinak vyhrožuje výrobce krytu roztavením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 19:15 Kuba Re: Srpenec
Já kupoval kovové držáky na T5 za 2,50,-kč. Těch 11 kč v odkazu je docela pálka. Nejlepší je dát na reflektor tři a není problém, že by to nedrželo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 18:06 Muž Srpenec [43] Re: Designer
No já tam měl 4ks T5 a 4ks T8 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 18:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Srpenec
Ono to obsahuje drzaky T5 i T8, takze se da pripadne si to i povymenovat jak kdo potrebuje...

Jinak nahradni drzaky budou mit zde www.juwelakvarium.cz/… , v Praze maji i normalni prodejnu. Akorat je to pry jeste novinka, tak ze na ne jeste cekaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 17:54 Muž Srpenec [43] Re: Designer
Jinak mě přijde, že ty držáky jsou z docela pevného plastu a drží na zářivce i plechu také pevně. Pokud se s tím nebude denně manipulovat, tak to určitě vydrží. Kdyžtak jsem tam měl přibaleny v té dnešní jedny T8 náhradní :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 17:51 Žena darka [520] Re: ludvik,Srpenec
Děkuji za odkazy, na pohled by tam mohly "pásnout" ;-)
Re Ludvík: máš zkušenost u těch Dennerle reflektorů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 17:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ludvik
Ted jak jsem daval ty uplne nove, chtel jsem je jeste malinko pootocit a docela to kladlo odpor, ze by skoro samo se nezda... no uvidime casem, brzy hodnotit, aspon vim co muzu taky cekat a pripravim se na tu moznost.

EDIT: I kdyz u mne je to snadne, jsou tak tesne u deklu, ze sroub a matice (plus nejaka podlozka) to taky vyresi a ani nemusi drzet na zarivce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2013 17:40 Muž ludvik [1082] Re: darka
Já tam nacpal tohle www.akva-tera.cz/…
Ale k dennerle reflektorům to tak úplně nesedí. Ale vůbec to nevadí.

Ono ne, že by ty plastové praskly, nebo tak něco. Ale prostě nedrží - stačí si nad akváriem vzdychnout, nebo rukou odehnat mouchu - a už to bylo nakřivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 17:36 Muž Srpenec [43] Re: Designer
Díky moc!
Včera jsem prošel v Hornbachu regály a našel jsem tam Juwel reflektory 1200mm za 239 Kč. Koupil jsem na zkoušku jeden a bylo to poznat, takže teď jsem dorazil znovu z Hornbachu a donesl si i druhý reflektor a dle Tvojí rady to nasměruji křížem, tak aby to světlo svítilo i na dno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 17:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Srpenec
Ty muzu koupit i za rohem:
www.sylvania-pro.cz/…
ale tyhle u reflektoru jsou prece jen jine, jsou nasunuty na T-drazce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 17:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: darka
To mne pak tedy zajima taky, ty kovove. Jinak uprvit si drzaky zarivek problem neni, ale jestli existuji originalni, kdo se s tim ma matlat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2013 17:28 Muž Srpenec [43] Re: darka
darka napsala:nemáš odkaz na ty kovové?
www.akvarista.cz/…
případně levnější
www.sylvania-pro.cz/…
www.sylvania-pro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 17:25 Žena darka [520] Re: Designer
U mě konkrétní zkušenost ;-) , ale za týden, to je přehnané :-D
Dělají to bohužel i plasty u Dennerle reflektorů, takže doporučuji co nejméně sundávat a čistit opatrně bez sundávání.
Re Ludvík: nemáš odkaz na ty kovové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 17:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ludvik
Mas uz konkretni zkusenost? A nebo je to jen tip na zaklade obecne zkusenosti s plasty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 15:58 Muž ludvik [1082] Re: Designer
Dej tomu týden ... a budeš objednávat ty držáky kovové :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2013 10:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Srpenec
Takze prvne, eshop www.juwelakvarium.cz funguje, dorazilo to treti den po objednani, ale to asi jen proto, ze jsem objednaval az odpoledne a nemohli to stihnout do druheho dne, takze rychlost dodani super, dobre zabalene a pridali jako darek i 2x sacek TetraMinu a 2x Tetra Aquasafe (oboji s napisem Gratis, zrejme Tetra reklamni baleni), ale kazdy darek jiste potesi.

Reflektoty jsou vlastne pulvalce, do nich jsou nasunuty 2 odrazove folie a pak 2 drzaky. Dodavka je jak s drzaky na T5, tak T8 trubice, takze staci nasunout ty spravne. Prislo mi to sice takove subtilni, ale jen na prvni pohled, sedlo to dobre a po rozsviceni zarivek jsem dokonce uvidel na reflektoru dokonale prosviceny napis z okraje zarivky, tedy odrazive je to dobre. Vyzarovaci uhel je trosku vetsi, nez bych si predstavoval a take je to dost male, takze spis to vidim vhodnejsi pro zarivky T5, nez pro me T8, kde ta skvira mezi reflektorem a trubici je uz pomerne mala a vetsi reflektor by mohl udelat o neco vice prace, tim co nevrati odrazem do zarivky. Take by to mohlo byt malinko delsi dolu smerem ke dnu (zarivka vice utopena v reflektoru), pro T5 zase fajn, pro T8 by se dalo zlepsovat.

Nicmene behem montaze (vlastne jen nacvaknuti na zarivku) jsem zjistil, jak desne muzu byt rad, ze to neni vetsi. Do krytu WATERHOME 100x40cm se to veslo akorat, takze ve vysledku jsem pochopil, ze se vyrobce snazil i o co nejmensi rozmer, aby se to dalo dat pokud mozno kamkoli a tak si nemohl moc vetsi rozmer dovolit.

Vyzarovaci uhel bych si sice dokazal predstavit uzsi, ale kdyz jsem si vsiml stinu pod rybami na dne, rikal jsem si, ze ty stiny jsem tam pred tim nevidel (nebo nebyly tak vyrazne, abych si jich vsimal), a kdyz jsem se podival na vedlejsi akvarium, ktere bylo pred tim osvetlene pro oko vyrazne vic, rikam si, spatne to neni, dost to pomohlo. Plovoucky na hladine jeste budu muset zredit, samozrejme primo pod reflektorem vadi, ale i kdyz pod tim jeste nejake jsou, i tak uz je to fajn.

Celkove tedy mohu rict, za cenu 224Kc/ks ty reflektory spatne nejsou. Co jeste nemohu hodnotit, je jak dlouho ty plastove klipsy vydrzi na zarivce, protoze ta se pochopitelne zahriva a ne kazdy plast to nese dlouhodobe dobre. Takze to se jeste uvidi, jak dobre ten plast vyrobce zvolil. Vyhodne u toho plastu je, ze si jim na rozdil o kovovych drzaku clovek neodre zarivku ani nahodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 10:57 Muž Srpenec [43] Re: Designer
Až dorazí určitě dej vědět, jak to vypadá. Zrovna teď reflektor řeším a také jsem koukal po těchto. Tak počkám co na to řekneš, případně i foto před a po nasezení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2013 10:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Tak zatim aspon zmineny e-shop vypada dobre. Vcera objednano, dnes telefonat ze posilaji, ale ze jsem si tam vymyslel jednu vec, kterou hned nemaji, ze ji doposlou. Tak jsem rekl, at mi misto toho pribali krmeni ve stejne cene a dal to neresi, uz se tesim na zitrek ;) . Se zakaznikem jednat umeji, to musim rict uz ted ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2013 18:16 Kuba Re: Designer
Nepočítám, protože to nastřihá a naohýbá tchán v pracovní dobu:-))) a objímky mám nanýtované i s předvrtáním za 5 minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2013 17:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kuba
No to si ale nepocitas svou praci a moje prace je hooodne draha. Za cenu co za to dam, muzu ja tak maximalne lezet :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2013 17:11 Kuba Re: Designer
Pokud potřebuješ jen dvě tak asi nemá , ale když jich potřebuješ víc tak ano. Já si vyrobím za 35 kč jeden reflektor stejné délky z odrazového hliníkového plechu, i když ne takový pěkný, ale účel splní stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 14:45 Muž Designer [5695] - Cichlidy – To nema cenu vyrabet...
Tak jsem koukal, z ceho vystrihnu nove reflektory nad zarivky a taky jsem se podival, co hotoveho a za kolik je k mani.

Nakonec jsem objednal tohle:
www.juwelakvarium.cz/…

Za ty prachy nema cenu neco vyrabet. Maji je i v jinych rozmerech. Doufam ze brzy dorazi a budu moct poreferovat ;-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 12:55 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: daakon
Pak sis odpověděl X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 12:41 Muž daakon [2] Re: Yirka
Vycházim z toho, že reflektor je jen centimetr nad zářivkou a voděodolná patice ubírá z délky zářivky asi tak 2-3cm a má asi tak o 4cm větší průměr.Takže při stejný délce zářivky i reflektoru bude reflektor (asi) zasahovat do patice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 12:36 Muž Yirka [9123] Re: daakon
Tvá otázka je docela těžko "uchopitelná". Proto odpovím otázkou. Z jakého důvodu by měl lícující reflektor vadit jakékoliv zářivkové patici?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2316x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7645-reflektory