Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - podivné chování

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - podivné chování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 21:42 Žena Jana82 [0] Re: Wanderer
Aj, tak tos mě nepotěšil. Já jsem si právě říkala, že mám takové mírumilovné, kromě skalár samozřejmě, ale zase snad dost rostlin na schování. Dvě už tedy opustily vršek a baští řadu na rostlinách, budu tedy ještě chvilku pozorovat chování a když to nepůjde jinak, půjdou do jiného akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 20:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Jana82
No jestli je máš v tom mixu ryb ve 150 l, tak se divím, že je ještě něco nesežralo. V téhle nádrži se budou schovávat už jen z prostého důvodu, aby přežily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 15:25 Žena Jana82 [0] – Nevím si rady
Zdravím, snad mi někdo poradíte. Je to čtyři dny, co jsem do akvária vypustila šest krevetek japonských. První den prozkoumávaly nádrž, ale od druhého dne jsou schované hlavně na stěně filtru těsně pod hladinou, na Rozstřikovací rampě z boku ve vodě, ale jedna je dokonce na ní, mimo vodu. Dusitany jsou 0 až 0,1 a ph 7 - obojí měřeno dnes dopoledne. Na boku filtru teda baštily řasu, na okurku, kterou jsem jim tam zavěsila jsem nalákala jen jednu. Rampu mám nastavenou tak, aby lehce čeřila vodu, tak by se snad dusit neměly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2021 16:31 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Honzik7
15 krevetek 4 měsíce - to taky značí, že se jim něco nelíbí - po takové době by se už měli začít množit.

K těm kytkám - můžeš namnožit i tu Hygrophilu, co tam máš - ufikej jí vršky a napíchej je dozadu do toho písku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2021 18:00 Muž vlka [3444] Re: Honzik7
Prubni dát filtr na jinou stranu AQ, nebo ho ,,ztlumit,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2021 16:45 Honzik7 Re: Yirka
zařízený je 6 měsíců, polovinu cca 15 krevetek tam mám už 4 měsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2021 14:52 Honzik7 Re: ManuChavez
mám nového růžkatce, jen je v karanténě zatím, minule jsem si s rostlinami přinesl fakt špatný věci, pak ho tam dám, a egerie densa mám u ryb tak tam trochu vezmu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2021 14:51 Muž Yirka [9126] Re: Honzik7
A jak dlouho je založené? Krevetky bych do mladšího než půl roku nenasazoval......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2021 14:41 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Honzik7
Je to chudý, dej jim tam víc kytek, mechu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2021 13:55 Honzik7 Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku fotky akvária
olšové šišky tam mám jen dvě
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2021 12:29 R Muž afc1886 [14682] Re: Honzik7
Dej sem aspoň fotku celého akvária a celkem by mě zajímalo kolik tam máš těch olšových šišek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2021 12:17 Honzik7 Re: Pan Káč
bližší roh míří k oknu, tenhle je úhlopříčně od filtru a míří do větší části pokoje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2021 12:15 Honzik7 Re: vlka a další
Fotka k příspěvku Akvárium má 20l. Světlo více jak dostatečné s regulací.
Rostliny: Hygrophila guyanensis nebo Hygrophila siamensis, těm se tam hodně daří, potom (asi) jávský mech nebo hodně podobný mech, 4 řasokoule a plovoucí Salvinia natans. Dva mangrowe kořeny a olšové šišky.

Ale říkám si, že to možná bude silným proudem. Už se delší dobu chystám vyměnit filtr za AquaEl Pat MINI.

Krmím krmivem z fotky. Teď tam dávám i trochu normálního pro ten potěr, ale krmení fakt hlídám. Ještě tam mám asi 7 kousků asi měsíčního panceřníčka skvrnitého, kterého jsem tam nechal vylíhnout, protože by v akváriu neměl šanci. Ale půjdou pryč do dvou týdnů. Jinak je to jen pro krevetky a celkem úspěšně se tam množí.

Parametry vody: Ph 6,5 , NH3 0 , NO2 <0,3 , uhličitanová tvrdost 3,5 , celkovou tvrdost nemám, dokoupím s další objednávkou.

Asi vám to moc nepomohlo co, je to divný. Zkusím aspoň vyměnit co nejdřív ten filtr a uvidíme.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2021 11:12 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Pan Káč
Když jen čistí roh od řasy, tak jsou víceméně na místě a nesnaží se pořád dokola zbrkle vylézt z vody. ;-)

A písek mám ve frakci 0,3 - 1mm a zatím mi žádná kreveta neříkala, že by radši chtěla hrubší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2021 10:52 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Honzik7
Nemíří ten roh k oknu? Mě krevetky taky preferují jeden roh, pač je na něm nejvíc řasy a požíraj jí. Nedělají sice takovejhle vláček, ale spíš jsou jen na jednom místě.
Máš docela jemnej písek. Ten se mi moc neosvědčil. Spíš máj radši hrubší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2021 01:11 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Honzik7
Vypadá to, že se snaží utéct - nevhodný podmínky.
Co jim vadí takhle těžko říct. Píšeš, že to dělají jen někdy - není to spojené s intervalem nějakého zásahu do nádrže? (výměna vody, hnojení,...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2021 00:16 Muž vlka [3444] Re: Honzik7
Čauky, nevím co je pro tebe dost provzdušněné, ale to je málo informací o akváriu. Jaká je voda, krmení, kolik rostlin, filtr, osvětlení. Na základě více info někdo určo poradí. Mám ve svém akváriu stovky Krevetek i silný proud, ale s tímhle jsem se nesetkal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2021 23:54 Honzik7 – krevetky v řadě
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj,

na krevetky mám zvlášť akvarium, je tam jen pár kousků potěru živorodky duhové, už asi potřetí za 4 měsíce co mám krevetky mi vlezly do jednoho (pořád stejného rohu) a vylézají od spodu nahoru k hladině a pak odletí proudem a zase se zařadí dolů. Nevíte co to je za jev?

akvarium je dost provzdušněné, možná je tam trochu větší proud ale normálně jim to nevadí

používám tam občas jen
crusta-fit
www.rostlinna-akvaria.cz/…

a bioflor, ted bioflor master, strašně málo, a píšou že je neškodný pro krevetky (v normálním množství, ale dávám ještě míň)
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2019 11:06 Silviebaris Re: DenisLin
Když už máš dvě akvaria,nenašlo by se ješté jedno jen pro krevetky...Budou v klidu,krásně se mnozit,a ty budeš mít naco koukat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 11:04 Žena Pavla28 [210] Re: DenisLin
Mě se schovali krevetky před Beťačkou, všimla jsem si, že je holka dost agresivní i na šneky a to i na 3x větší ampulárku, tak jsem ji dala pryč a je klid, zbytek Bettek si spolubydlících nevšímá, za chvilku potom už lozily krevetky zase všude možně, takže záleží i na temperamentu jedince.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 10:51 R Muž Anthrax [4762] Re: DenisLin
A není tam na tom kořenu něco k snědku? Já když nasadil krevetky do akvárka, tak na týden zmizely za houbou od filtru a hodovaly na ní. Až když tam neměly co žrát, tak vylezly ven. žádné ryby jsem tam ale tehdy neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.03.2019 10:44 Muž ZDRI [1415] Re: DenisLin
To je zde naopak naprosto přirozené chování - kombinace Betta - malé akvárko - málo zarostlé. Když jim nad hlavou neustále "vlaje" takhle velká ryba (která navíc zkouší, zda jsou jedlé), reagují jediným smysluplným způsobem - zalezou. Ono je vůbec otázka, zda se Ti v této nádržce budou množit. Je zde spousta zkušeností lidí, kterým Betta malé krevety zcela vyhubila. Něco jiného jsou velké, zarostlé, členité nádrže, kde většinou vždy něco přežije. Nebo použít např. velké Japoniky, které se dokáží ubránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.03.2019 10:09 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: DenisLin
Bettou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 09:51 Muž DenisLin [7]
Ahoj, přidal jsem do mého 20l akvária 6 krevetek. Více info v prezentaci Sentōki. Druhý den po přidání se krevetky ztratili. Po nějaké chvíli jsem všechny našel zalezlé pod kořenem. Nevíte čím by to mohlo být? Děkuji za rady palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 15:06 jirka147 Re: afc1886
Tak jsem vyměnil 10l vody a nalezl bohužel plno dalších mrtvých krevetek...zůstala mi sotva polovina jedinců, šneci to zvládli oba. Opravdu jsem netušil, že bych mohl tak malé tvory udusit :-(.

Děkuji všem za pomoc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2019 14:08 R Muž afc1886 [14682] Re: jirka147
Krevetky utíkají, když není v pořádku voda, což u tebe už podle fotek není. To vzduchování a každodenní výměna části vody je teď to nejlepší co můžeš udělat. A samozřejmě hodně rychlerostoucích rostlinek. Tak ať ti to dobře dopadne. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2019 13:32 Muž Smetany [1226] Re: jirka147
Pokud se po zapojení vzduchování zlepšily tak si je pravděpodobně dusil. Většinou za to může nárůst microorganismů kteří spotřebovávají kyslík. Za nárůst může přebytek živin ve vodě který mohl klidně způsobit ten kořen kdyby si měl filtr doporučím aktivní uhlí ale můžeš ho dát i v punčoše do akvária akorát účinnost bude výrazně nižší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 12:58 jirka147 Re: Planorbella
2x Brotia herculea, už také utekli od hladiny, nyní vše vypadá OK, až na tu ležící krevetku. Ještě ji tam pár hodin nechám. Překvapuje mě, že se do ní zatím nikdo nepustil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 12:43 Muž Planorbella [643] Re: jirka147
Jaké to tam máš šneky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 12:24 jirka147 Re: Smetany
Fotka k příspěvku Je to red moor wood z eshopu. Koupil jsem mezitím vzduchováni jenže hned po zapojení jsem objevil mrtvou japonicu, leží na dně na boku. Ostatní zatím OK, drží se u hladiny. Vodu mám připravenou, zkusím tedy odpoledne vyměnit 10l. ph ještě změřím a napíšu. Co s tou ležící krevetkou, nějaká šance, že to rozdejchá? Je vůbec možný, že jsem ji tam udusil? :-(

Ph 7,5 a ta krevetka se myslím otočila, nebo ji snad nějaká jiná otočila..co myslíte, mám ji vylovit, nebo ještě počkat. Ostatní se už normálně pohybují, takže jsem ji asi opravdu udusil :-(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2019 10:53 Muž Smetany [1226] Re: jirka147
Pokud potřebuješ rychle prokysličit vodu potop ruku pod hladinu a nějakou čistou nádobou do ní přelívej vodu z akvária pár minut každou hodinu než koupíš vzduchování (ta ruka je důležitá abys nezvířil dno). Ale chce nemusí to být nutně kyslíkem. Ten kořen mohl poměrně rapidně změnit pH a to se jim taky nebude libit. Jaký to je kořen a odkud. Ta výměna vody pomůže určitě. Odstátou vodu bych měnil 5l 2x denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2019 10:00 Muž Planorbella [643] Re: jirka147
Vzduchování pomůže a hlavně hodně těch rychlerostoucích ta egerie bude v tvém případě úplně nejlepší snese málo světla.Zkus i nějak provzdušnit vodu pokud máš třeba stříkačku, tak do ní natáhnu vodu a tím silně pročeř hladinu dost to pomůže.Co tam máš za dno? Ještě běž vyměnit část vody moc se v té výměně nevyznám tak třeba 2l.Někdo jiný určitě poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 09:40 jirka147 Re: Planorbella
Teď jsem našel dvě normálně připlácnuté na boční stranu boxu nad vodou, myslel jsem že už je po nich.
Co mám tedy dělat? Když box odklopim, zcela jistě utečou. Koupit vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2019 09:33 Muž Planorbella [643] Re: jirka147
Jo, to bude nedostatek kyslíku a budeš mít dost špinavou vodu-měň.Pokud máš vzduchování tak ho sem dej a nekrm dál.Mechovky jsou užitečné filtrují vodu a tak tě zbavují toho zákalu co tam máš.Čtyři týdny jsou docela málo tak si akvárium ještě nesedlo.Buchanky jim nic neudělají.Moc nevidím kolik tam máš rostlin ale zdá se mi že jich tam moc nemáš tak přidej hodně té egerie nebo růžkatce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 09:26 jirka147 – Krevetky vylézají k hladině
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu.

Založil jsem plastový box 48l jako krevetkárium bez filtrace a topení, jen topítko na 24 C. Box jsem včera večer utěsnil co to šlo, aby nikdo neutekl.

Po 4 týdnech jsem tam dal 6 japonik a vše vypadalo OK. Pak jsem ale zjistil výskyt (pravděpodobně) hlístic, viz foto č. 1 a buchanek. Od úterka tedy nekrmím.

Včera jsem zakoupil kořen, který nikdy ve vodě nebyl a tak jsem ho jen opláchl vodou. Také jsem koupil dalších 12 krevetek. Kořen mi dost obarvil vodu do hněda.

Dnes jsem ale zpozoroval pravděpodobně mechovky na topítku a kytkách, viz foto č. 2 a také krevetky se mi drží snad všechny pouze u hladiny, včetně 2 šneků. Několik jedinců dokonce vylezlo až na vršek kořene uprostřed (foto č. 3). Nevím jestli pochopí, že musí zpět do vody, seděly tam několik minut, pak jsem je sťouchnul do vody já sám.

Děkuji za přečtení a prosím tedy o radu, co mám dělat. Jsou pro krevetky tito bezobratlí nějak nebezpeční? Co to držení u hladiny? Snad nedostatek kyslíku nebo vážnější problem?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 17:44 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – nadměrné tulení
Fotka k příspěvku Ahoj, mám 20 litrové akvárium, je určené hlavně jako skladiště rostlin. Po výměně vody jsem našel všechny krevetky nalezlé na topítku. Vodu mám 22 stupňů.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 14:55 Muž Pkyslik [0] - MiniakváriaRe: Pkyslik
Tak je asi vyřešeno ;-) v té síťce co byla za filtrem byla malá mrtvá krevetka.
Díky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 21:47 Muž Pkyslik [0] - MiniakváriaRe: KarlosS
Je to tak, provedl jsem velkou změnu v aq. A zrovna dno jsem trochu rozrýpal. Nejdřív jsem chtěl slyšet co kolegy akvaristy napadne hned jak uvidí tu fotku.
Podle ratajova testu je no3 v pořádku, kapalina se skoro ani nezabarvila. Ale ten test je už pár let starej... setkali jste se někdo s takovým chováním krevetek v reakci na no3?
Edit: Zapomněl jsem zmínit, že jsem včera večer před vstup do flitru dal pytlík s aktiv. uhlím. Pro případné vychytání čehokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 08:54 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Pkyslik
podle poslední fotky a deníku jsi se v tom aq hrabal a dělal nějaké změny. Stačí trochu rejpat ve dně a zvířit vodu a nárůst N je hned znatelný. Vyměň 1/4 vody, víc ne (nebo pokud máš možnost měřit ph, vodivost a teplotu nové vody a připravit ji aby byla stejná, můžeš i víc) a přidej rychlerostoucí rostliny (plovoucí, stonkovky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 08:04 Muž Pkyslik [0] - MiniakváriaRe: Turbínka
Tu síťku za filtrem jsem včera propral, měla by být čistá. Dělají to jen cherryny. Oni jsou nalezlé i u výtoku filtru nahoře, nevím co by tam hledaly. Je možné že se tam vyskytuje nějáká mňamózní řasa, ale řekl bych, že by jsi spásly rychle. Příjde mi jako by měli nedostatek úkrytů, nemůže to být reakce na nový druh? Žádnou agresi jsem neviděl. A od včerejšího večera jsem dal před filtr pytlíček uhlí a dělají to pořád, sice ne tolik, ale stejně. Taky bych se rád přiklonil k tomu, že tam něco našli. N změřím během dneška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 22:34 JoKa Re: Pkyslik
Objevili tam nějakou baštu, co jim moc chutná... Důkazem toho je ten řasový šlem vedle prostřední přísavky filtru... Prostě šli spolu na véču... ;-) ano
A až objeví tu přísavku, budou tam úplně všechny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 22:20 Žena Turbínka [2558] Re: Pkyslik
U té přiložené fotky bych řekla, že krevetky obírají z té tkaniny bordýlek a baští jej. Moje krevety jsou často na biomolitanu a ládujou se, úplně normální stav :-) Ohledně toho zdržování v rozích, nevím, třeba se prostě shlukují. Dělají to jen cherryny nebo i babutky? Měřil si N-parametry vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 22:14 Muž Pkyslik [0] - Miniakvária – Varující chování krevetek
Fotka k příspěvku Ahoj všem,
v posledních 2 dnech jsem si všiml podivného chování krevetek. Většina jich vyleze na filtr nebo za něj, další skupinky jsou namačkané v rozích aq a nic nědělají. Zbytek je relativně normální, ale jak jsem řekl, většina jich je někde namačkaná na svých sousedech.
Zajímalo by mě, čím to může být? Co vás hned napadne, když se podíváte na přiloženou fotku?
Děkuji za názory
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 22:01 Žena Turbínka [2558] Re: dolph
Zatím to byla "jen" jedna krevetka. Sleduj ji dál a uvidíš co se bude dít, bez fotky s chaotickým popisem zvláštního chování se můžeme jen dohadovat. A když už jsme u toho dalšího zdroje vápníku, ať už to bylo tím nebo ne, nějaký jim tam dej, třeba kousek obyčejné sépiové kosti (koupíš v každém zverimexu) krevetky to ocení :-) Chvilku bude plavat, ale stačí ji něčím zatěžkat, někam schovat oko o ní vědět nebude a však krevetky (a plži) ano. Možná bych se také poohlédla po nějakém kvalitnějším krmivu s příměsí vitaminů.
A ohledně toho, co si myslím, že je špatně - krevetky v nezaběhlém akváriu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 21:48 dolph Re: Turbínka
myslím,že špatně svlečená nebyla,když to všechno začalo,tak vypadala normálně...,ale těžko říct-trvalo to chvilku a nevěděl jsem co se děje a čeho si všímat.
co se týká toho NO3-mám nějaký test od TETRY 6 v jednom,NO2 a NO3 se barví od bílé do růžové a mně to prostě zůstavá bílé možná opravdu slabý nádech do růžova....

zdroj vápníku žádný,jen krmivo určené primárně pro krevetky-Tropical caridina nano sticks.


no,uvidím co bude dál,myslel jsem že se tady dovím,že je to a to špatně...,nicméně už jsem si zvykl,že pokud se děje něco zvláštního-tak zásadně mi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 21:32 Žena Turbínka [2558] Re: dolph
Fotka k příspěvku Nebyl to v jejím případě spíš nepodařený svlek? Občas se jim to stává. Buď to rozdejchá a při příštím svleku opraví nebo ne. Mají tam krevetky nějaký zdroj vápníku, aby měly stavební materiál pro svůj krunýřek (ne kůži, ale to je detail)? Nevypadalo to podobně jako na fotce? Zkus tu svojí vyfotit.
A neměřitelné NO3 ti tak trochu nevěřím ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 20:10 dolph Re: Turbínka
prezentaci mám v plánu-ale ještě nebyl čas,navíc jsem neudělal fotky hned po založení,což mně trošku mrzí.aq je založeno asi před 5 týdny,obsah 30l,na dně koupený černý štěrk 2-4mm,kořen,pár rostlin a na kořenu namotaný jávský mech.filtr nějaký malý bobešco byl v setu,průtok 300 utlumený na minimum a na něj jsem ještě nasadil kostku toho filtračního molitanu,aby byla větší filtrační plocha.hned na začátku přidána nějaká ampule s násadou baktérií.mléčný zákal zmizel do 3 dnů,voda čistá,rostlinky rostou hezky,PH 7,NO2 a NO3 na papírových testech neměřitelné,ostatní hodnoty taky OK.po 10ti dnech nasazeny krevetky,bez problémů,krmím granulky+ spařené kopřivy,krevetky rostou před očima,několik samiček už nosí vajíčka pod bříškem.
jen jsem měl pocit,že jich je míň než před tím,ale možná se mi to zdá,protože se rády schovávají pod listy a pod.všechno bylo v pohodě až včera takové divadlo.

krevetky tam byly do dneška samy,ale dnes jsem jim přidal 3 neonky obecné,protože se mi tam namnožily nějaké malé "blechy" asi buchanky podle toho co jsem tady dohledal.tak doufám,že je ty neonky zbaští.

jinak co se týká té napadené krevetky-byla to samička,za krkem měla vajíčka a výrazem rozcupovaná jsem myslel to,že neměla hladkou "kůži" z těla ji odstávaly větší či menší kousky "kůže"

dnes všechno v pohodě,mrtvou krevetu jsem žádnou nenašel,chovají se jako vždycky,ani neonek si nevšímají a neonky dělají co mají-zobou malé blechy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 23:06 Žena Turbínka [2558] Re: dolph
Moc se mi nelíbí, že máš akvárium asi měsíc a už v něm krevetky, jak dlouho od založení si je tam dal? Co tam ještě krom krevetek plave, běhá nebo leze? Jak je to s rostlinkami a fitlrací, trochu se rozepiš nebo ještě lépe - založ si prezentaci :-) Měříš parametry vody? Jak jsi na tom s NO3, NO2 a tvrdostí?
To co popisuješ není běžné chování krevetek. Ten popis je poněkud chaotický, i když oplodňování vypadá tak trochu jako "jezení" má ta samička za hlavičkou žloutkový váček? Přijde mi, že je spíš apatická (problém ve vodě?). Jak myslíš tím rozcupovaná? Docela by se hodila fotka (+ popis nádrže), abychom se mohli hnout z místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 22:13 dolph Re: dolph
tak ještě dodám,že už jsem tu krevetku našel,žije,plave,ale jde vidět,že je rozcupovaná... ,takže oplodňování to asi nebylo...jen jim zatím zdrhla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 21:43 dolph – kanibalismus...
prosím o radu-mám 30litrové nano asi měsíc a v něm 30 krevetek schery.No 30...,bylo jich 30,ale zdá se mi,že je jich míň...a před chvíli koukám,z listu spadla na dno krevetka v obětí druhé krevetky.říkám si,co to je?za chvíli připlavala druhá a šup na ně.Asi dvoucentimetrová samička sebou škubala a skákala na dně a už dva asi 1,5 centimetroví samci se rozhodli ji okusovat zaživa.během 2 minut připlavalo ještě asi 6 1,5 cm samečků a žerou ji zaživa.už ani neposkakuje,chudák to má za sebou.

vůbec nevím co si mám o tom myslet,nejdřív jsem je chtěl odkalovačkou odsát a hodit do hajzlu...,ale problém bude asi jinde...

Poraďte prosím co s tím...

......to jsem z toho jelen-než jsem to dopsal,tak koukám-oni zmizeli...,že by ji nežrali,ale takhle kolektivně oplodňovali???
Snad mi to někdo vysvětlí....

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3994x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7615-krevetky-podivne-chovani