Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Unese stůl akvárium?

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Unese stůl akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 14:33 Žena LuckaK [7] Re: Magic
Fotka k příspěvku dno vypadá takto, je z jednoho kusu. Akvárko nebude ležet na bočnicích a záda zpevněná nemám, takže nějakou lepší zadní stěnu a tak by to stačilo? Napsala sem dotaz prodejci na nosnost komody, tak uvidím, co odepíše.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 14:26 Muž Yirka [9118] Re: LuckaK
Buďto zpevnit záda, ale to jak vím příliš nepůjde, protože je to dělané přesně na ten sololit nebo, a to by mělo být řešitelné, zpevnit kovovými vingly.
Takhle, ono by to těch cca 80kg lehce uneslo, ale problém je když by do toho někdo významněji z boku strčil. Ono to sice vypadá na pohled hodně bytelně, ale vím, že je to jen lisovaný papír(vrchní věnec a nožky) a dřevotříska.
Jinak předpokládám, že když jste to dávali dohromady, poctivě jste lepili všechny dřevěné kolíky.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 14:01 R Muž ctibum [6870] Re: LuckaK
Bez zpevnění vzadu, tzn. vložení lamino desky mezi (!) bočnice a horní desku bych to neriskoval.
Krom toho si změř, jestli bude akvárko podepřené bočnicemi. Z fotky se mi to nezdá. Jestli ne, tak by se mohla horní deska prohnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 13:54 Muž Magic [879] - RostlinyRe: LuckaK
Vždy môžeš pokusne hore posadiť aspoň 80kg chlapa, nech tam trochu zadžemuje a sledovať, čo to s tou komodou robí.

Ale ja by som tomu moc neveril. Jednak by to chcelo spevniť vinkle, a jednak to, že nebude rovno ležať podopreté zvislými doskami, sa mi nezahovára.

A že ti počas vyťahovania šuflíkov bude tancovať celé akvárium, tiež nie je bohviečo.

Edit: ešte jeden detail - vyzerá to, že to leží len na tých malých nožičkách, je tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 13:54 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: LuckaK
Vypará bytelně, akorát by to chtělo vytunit záda. Ale mám z té komody pocit, že nebude problém ani, když se záda nevytuní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 13:46 Žena LuckaK [7]
Fotka k příspěvku Prosím vás o radu, unese taková komoda z lamina akvárium 60x30x35cm? Délka vrchní desky je 80cm, tloušťka 2,5cm, vzadu je přibitá pouze 2mm tenká deska.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 13:25 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Isae
Fotka k příspěvku 22 mm lamino určitě stačí. I kdybys to udělal z 18 mm, bylo by to OK. Horní deska z 22 mm stačí také, ale vypadá (podle mě) pěkně, když je z 36 mm. Jestli je rovná podlaha, tak bych nožičky nedávala. Podle mě skříňka vypadá lépe bez nich. Akorát, co je nutné, aby záda byla vsazena mezi boční stěny, tím právě zamezíš nebezpečí složení skříňky. Ale co si dobře rozmysli je výška skříňky. Dobře si spočítej, abys pak nemusel lézt na židli nebo skchůdky při údržbě. S tím mám dlouholetou zkušenost a je to neskutečný vopruz. Sice se do AQ moc pěkně dívá, když je ve výši očí, ale ta údržba pak skutečně není zrovna pohodlná. Např. Já jsem si nedávno nechala udělat skříňku vysokou 70 cm + AQ 12ox50x50. A je to pro mou výšku akorát (163 cm), abych pohodlně dosáhla až k zadní stěně na dno. Tohle v budoucnu určitě oceníš.

Fotka je z mé prezentace "Rybníček pro modrásky".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 11:12 R Muž ctibum [6870] Re: Isae
No, počkej si raději na další názory ohledně nosnosti. Já si dělal skříňku pod "200", mám vnitřní příčky a záda z 18 mm lamina a zdvojené a příčky mám tři. Jsem v tomhle trochu posera. Panelák, lítající děti atd... :)
Záda mám vložená mezi příčky. Všechno spojené pomocí ocelových vinklů.
Podlahu mám křivou, takže mám nožičky s odpovídající nosností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 09:52 Isae Re: ctibum
Dekuji za reakce, hned jsem si o neco jistejsi. Ohledne udrzby - sam mam 190 cm a ze zadni strany bude 30-35 cm pristavek (vsechny plany jsou jeste v plenkach), ze ktereho bych udrzbu mohl provadet snad bez omezeni. Ohledne podlahy si prave nejsem jisty, aktualne na tom miste je stul s mnohem mensim akvariem a vse se zda byt v poradku, jak bych tedy mel resit pripadnou nerovnost? Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2018 09:12 R Muž ctibum [6870] Re: Isae
Skříňka mi přijde ok. Ty vnitřní podpěry bych také udělal z 22mm.
Nohy budou? A jestli ne, je podlaha rovná?
A vyzkoušej si nějak údržbu. Já mám 197 cm a teď jsem si jen s metrem zkusil 155 cm a mám to do podpaží, takže bych měl trochu problém v akvárku jen ze země něco dělat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 07:11 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Isae
Mne to príde rozhodne dostačujúce. Kovové spoje (ak tým myslíš nejaké eLká či vinkle) možno až luxusné plus ale rozhodne neuškodia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 06:56 Isae – Stůl pod akvarium
Fotka k příspěvku Dobrý den,

rád bych znal vaše názory a návrhy, chystám se vyrobit si nový nábytek do celého pokoje, právě kvůli místu na akvária. Chtěl bych zde mít 300l akvárium o rozměrech 120x50x50 a to by mělo být na 120x50x105 cm 'stolku'... otázkou je, co potřebuji, aby se mi to neslozilo jako domecek z karet. Idealne bych chtel stolek (hodne orientacni nakres pouze pro predstavu), kde by byly bocni a zadni stena z 22mm lamina, dve vnitrni podpery z lamina, cele bych to samozřejmě i zpevnil kovovými spoji a prijimam veskere navrhy, nez prejdu k pro mne neprijemnejsimu ale jistejsimu reseni, kde bych musel udelat konstrukci z hranolu.

Mnohokrat dekuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 15:04 R Muž ctibum [6870] Re: Štěpec
Tak pak to nebude mít stabilitu do stran. Drcneš a složí se jak domeček z karet.
Konstrukce bude palec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 10:55 Štěpec Re: ctibum
chápu.No nic stolek tedy vystuzím.Nechám si posvarovat konstrukci a budu mit jistotu.V zadu je je jen nabouchana deska ze sololitu. Klasika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.12.2017 10:44 R Muž ctibum [6870] Re: Štěpec
To, že je stolek širší, je právě špatně, protože akvárko nebude podepřené bočnicemi. Jak má stolek řešená záda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 10:31 Štěpec Re: NHKG
Stolek je dokonce o neco sirsi nez akvarium. Uprostřed jsou dve příčky.A nozky klidne muzu oddelat aby stolek sedel na cele ploše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 10:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Štěpec
Bude akvárium široké stejně jako stolek? Pokud ne, tak bych to neriskoval. Uprostřed je kolik příček? A ty nožky vypadají ok, nevylomí se? A každopádně bude potřeba vyztužit úhelníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 10:14 Štěpec – Unese TV stolek akvarium?
Fotka k příspěvku Zdravým akvaristi. Mám jednoduchý dotaz. Unese tenhle TV stolek akvarium o objemu 160 litru? Rozmery akvaria jsou 160x30x40. Chápu ze plne vybavené akvarium bude vazit kolem 200 kilo.Zkoušeli jsme na ten stul stoupnout tři a bylo to v pohode.Co myslíte? Dekuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 19:59 Muž muťa [554] - RostlinyRe: kmara
Za mě....moc se mi nelíbí to zkosené napojení na snímku č. 2, přijde mi, že je tam na malé ploše moc vrtů nebo šroubů. Celkově to na mě nepůsobí moc důvěryhodně. Klasický překlad by byl myslím lepší. Ale je to jen můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 19:44 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Driv3r
Muze byt za tim rozlepenim akva i ten stolek nebo to proste silikon nevydrzel?
Stalo se to uz nekomu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 10:20 Muž Driv3r [236] Re: kmara
stolek vypadá bytelně.můžeš třeba doprostřed dát ještě jednu příčku a stojku.Na ten průhyb se ptám protože na té první foto to vypadá že je to prohnuty.Vem vodováhu a zkontroluj.Pokud ne a deska se neprohýbá ověříš že si na nej stoupneš doprostřed (někdo jiný se podívá)tak můžeš bez obav napouštět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 08:19 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Driv3r
To asi ne, i akva je v rovine. Jen proste nevim nejak se bojim, aby to vydrzelo.
Dalo by se to nejak vyztuzit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 00:13 Muž Driv3r [236] Re: kmara
Ten schodek se v prostřed prohýbá když na nej máčkneš??Rozdíl ve váze je zanedbatelný 180/200l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 19:43 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, jelikoz resim dilema, potreboval bych poradit.
Dlouha leta jsem mel akva 180l na vyrobenem stolku. Jednu noc mi vyletelo cele celni sklo a akva vyteklo, sklo se nerozbilo. Prisuzuji to uz staremu silikonu, ktery nevydrzel. Je to mozne?

Poridil jsem uplne nove akva 200l a ted vaham, jestli ho stavajici stul bez problemu unese a nebo ne.
Stul jsem nedelal ja, takze o nem nic moc nevim, snad fotky napovi.
Je na.principu obdelniku bez dna, v nem prisroubovan dalsi mensi obdelnik, cimz vznikl schodek a na schodku je posazena deska(lamino?) A na tom asi 2cm polystyren.

Dekuji vsem za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 16:52 Muž Driv3r [236] Re: derata
ja velke sutry podlozil slabym plexi nebo podobnym plastem a ty mensi jemne pdsipal kremicitym piskem pak uz normalne co potrebujes nezapomen ze pri pokladce kamenu pak ale nemuzes kameny tlacit do dna a tak usazovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 16:39 Muž derata [11] Re: NHKG
NHKG napsal: A bacha na šutry, dobře je podlož, ať ti nepraskne dno.

Stačí když pod těmi velkými šutry (cca 15 kg může mít každý) bude lávová drť a nebudou přímo na dně nebo mám dávat polystyren ještě pod tu lávovou drť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 19:36 Muž Driv3r [236] Re: derata
no to je jasne na masivu by to bylo strašne drahe.jakekoliv zpevneni i kdyz treba nepotrebne momentalne je lepsi nez zadne a potom si rvat vlasy. X-)

to afc1886 dik toho sem si nevšimnul. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 19:06 Muž Yirka [9118] Re: derata
A když ohranit tak ne zažehlovací, ale pořádnou ABS hranou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 19:05 Muž derata [11] Re: Driv3r
Ty vinkly jsem daval jen pro jistotu ne ze bych se bal ze to bez nich nepujde vubec :-). Mel jsem to napustene, lomcoval jsem s tim do vsech stran a ani naznak pohybu. Pruhyb tam taky nebyl :-) Ty vinkly mam i se sroubky zadarmo tak jsem je tam strcil.

Kazdopadne kazdy si tu napsal svuj nazor :-) myslim ze vsichni znaji nevyhody drevotrisky. Ja o tom taky vim, ale cena hraelje pro ni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 18:58 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: derata
U pojistky bacha na to, aby to krylo skody sousedum.A tam jsem se jeste s limitem, kolik vody to musi byt, nesetkal. Pokud sousedi nejsou, je toto bezpredmetne :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 18:53 Muž Driv3r [236] Re: NHKG
nikdo nerika ze ze cena /vykon je spatna konstatoval sem ze drevotriska vseobecne neni vhodna a urcite bude dobry mit zborcenou poličku do boku.nebo diky pruhybu nepujdou zavrit šufliky ci dviřka .predpokladam skrinka ikea ci podobny.rozhodne nebudu nikomu řikat ze skrinka je v poho.pokud aspon podle fotek na to nebude vypadat.a tazatel si je patrne i vedom ze ta skrinka neni extra dobra protoze uz sam dělal opatreni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 18:41 Muž derata [11] Re: laKatos
Celá ta hrana včetně polystyrenu je zapatlaná silikonem a na tom přilepená ta lišta :) Částečně ta lišta zakrývá i sklo a na to jsem rovnež napatlal silikon. Jinak to ohranění té horní desky je jedna z věcí co bych změnil do příště. Jenže při návrhu jsem si říkal, že to stejně nepůjde vidět tak co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 18:38 Muž derata [11] Re: NHKG
Zadní stěna je zapuštěna cca 2 cm. Dřevěné kolíky tam nejsou, ale na celém stole je cca 80 konfirmatů + zevnitř vyztužené těmi kovovými vinkly.

Viděl jsem v odchovně, že byly akvaria položeny na sobě a to tak, že byly jen protáhlé boční skla akvaria a na těch položeno další akvarium a to až 4 patra a mohly mít tak 200l. Ten průhyb tam podle mě není tak podstatný, když to drželo bez jakékoliv podpory uprostřed. Jen nesmí ujet do strany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 18:36 laKatos Re: derata
takova malickost.... mozna ze spatne vidim ale na te prvni fotce je horni deska a jeji hrany jsou bez povrchovky? Pokud ano stopro se ti to zacas zacne rozklizovat/bobtnat atd. Mas pres to krasnou lemovaci listu (asi hlinikovou) ale ..... drevotriska je "dobra" pozor vsak vlhkost je jeji nejvetsi nepritel. pokud mas moznost veskere obnazene hrany impregnuj treba silikonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2017 18:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Driv3r
Dřevotříska je nejlepší materiál na stojan v poměru cena/výkon. A nechápu proč řešíš průhyb. Dno akvári zajistí nulový průhyb, přinejhorším se polička zbortí do boku.

@derata:Pokud jsou záda taky z dřevotřísky, jsou vsunutá mezi horní a spodní desku a vše je zakolíkováno, tak to je OK a není se čeho bát. Ale pokud záda jsou jen z papundeklu, nebo jsou za horní a spodní deskou, tak bych se to bál napustit. Mám podobný stojan pod 450l akváriem, akorát mám 5 stojen. A bacha na šutry, dobře je podlož, ať ti nepraskne dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 18:05 Muž derata [11] Re: Driv3r
Tak vlastnosti dřevotřísky znám, ale známe cenu masívu. Průhyb tam žádný není. Měl jsem to i napuštěné čistě vodou a zkoušel s tím hýbat do stran a držel.

Pojištění vybírám, ale s těma pojišťovnama to je složité. Člověk si musí všude pročíst podmínky... česka pojištovna plní podmínky u akva až při vytečení 100 litrů vody, AXA od 50 l objemu akvaria, u Uniqy jsem nenašel limit plnění zase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.01.2017 17:37 Muž Driv3r [236] Re: derata
drevotriska neni moc vhodna pod zadne akva vlhkem se znehodnocuje takto to vypada docela bytelne ale zkus dat 60-80kg stoupnout mezi vzperi uprostred a sleduj pruhyb pokud bude tak aspon uprostred vystuzit nebo silnejsi desku.pripadne kombinace obojiho.u vetsich objemu se nevyplati na tomhle setrit skody jsou mnohem vetsi:-)
A ta pojistka jak psal lakatos taky neni od veci. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 17:24 laKatos Re: derata
urcite pojistit bydleni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 17:02 Muž derata [11] – Unese?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Než napustím svoje první akva, tak bych se přece jen pro jistotu zeptal na názory ostatních. Stul je z 18 mm lamina, zadní stěna taktéž, 4 nosné stěny, žádné nožky a pro jistotu jsem to z vnitřku zpevnil vinkly. Akva 450 litrů s pár velkými kameny.

Unese? Neunese? Pojistit ještě nějak?

Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.11.2015 20:23 Muž RBeil [174] Re: sachlj
Trochu se divím že ti to ještě celé nespadlo. Ještě řekni že ti to drží na 4 plastových kuchyňských nožkách :-D Vypustil bych celé akva, nechal v něm jen tolik vody ať to ryby chvíli vydrží, vše co nejrychleji provedl a opětovně napustil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 12:31 sachlj
Modul kuchyňské linky z lamina 18mm 120*60, modul pro dřez. tj. dvě vnitřní komory 35 a 70 cm široké. V té 70 cm jsou jen stěny vpravo a vlevo. Zadní stěna z 18mm lamina. dole sokl. Na tom lamino 12 mm jako deska pod akváriem. na tom 2cm polystarenová deska a na ní 120*60*60cm akvárium. štěrk 5cm jeden šutr , malá dlažební kostka, pár kořenů. zhruba uprostřed velké komory je proříznutá díra v spodní desce z 18mm lamina. a tudy je protažena ocelová trubka co rozpírá podlahu a horní desku. trochu stůl pracoval když si sedal zejména když protékal přepad a vyteklo pár litrů vody na zem. teď otázka. za tou podpěrnou ocelovou nohou je filtr co ho potřebuji dát pryč. je to akvárium 60*30*30. kolem nohy se neprotáhne. Kolik unese ta skříňka ? kolik musím upustit z akvária abych mohl tu nohu vytáhnout a vytáhnout akvárium ? rozebrání akvária není možné. nedostanu se tam s nožem ani žiletkou. leda tak kladivo a pak vytahat střepy, zatím ale s tím chci počkat. poradíte mi někdo znalejší? nechci aby se mi stolek zbortil a kácelo se na mě akvárium o váze tak 80 kilo s 200 let vody až polezu pod stůl vytáhnout akvárium...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2015 16:16 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Nela
tým, že pridáš zadnú dosku nič nepokazíš a spokojnejší spánok nič nenahradí ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 13:36 Nela Re: afc1886
Děkuji za reakce, dám na rady a desku přidám. Nerada bych něco podcenila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2015 12:54 R Muž afc1886 [14655] Re: Nela
Taky bych tu zadní desku dal pro lepší spánek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.10.2015 12:17 Muž Yirka [9118] Re: Nela
Zadní desku bych každopádně přidal kvůli tzv. zavětrování.
Pak unese těch 200kg bez rizika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 12:10 Nela – Bude tahle stolek stačit?
Fotka k příspěvku Dobrý den, nechala jsem si udělat od známého stolek na akvárium. Celková nosnost, co bude muset stolek unést, bude okolo 180-200kg. Stolek je z 18mm lamina a působí velmi bytelně, ale není tam zadní deska. Stolek s akváriem bude stát v rohu místnosti. Myslíte, že stolek váhu udrží, nebo je třeba ještě přidat zadní desku?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 10:21 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Yukirashi
dej na ten stávající jen 54 litrů (60*30*30) a máš to bez problémů.
A betám to bude stačit vrchovatě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 09:37 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Yukirashi
Pokud ti nevadí že by šla vidět Železná konstrukce tak si udělej jen rám, na to drevotrisku a na tři ho barvou a je to :) já to tak udělal u své první 80*30*40 nadrze protože se pod ní prohnula komoda z ikeii. Nástřel sem to bílou barvou, bílá deska a vypadá to fajn, i se nákladově vlezes do cca 600-700kc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2015 20:00 Yukiarashi Re: Džouzif
No, ještě mi dělej chutě :-D

Víš, co je nejhorší? My máme 200l akva. Jenže zůstalo v místě našeho původního bydliště, kde se nepoužívá a akorát na něj padá prach. Samozřejmě nevím, jestli ho někdo nezvládl poškodit. Chtěla jsem po mámě, ať mi ho přiveze až pojede na návštěvu za ségrou, ale nechce se jí tone Si tu dvoustovku dobře pamatuju, jaká bývala pěkná. I ten kovovej stojen na ní byl. Můžu akorát tak utřít slinu.
Leda, že bych naučila koně do zápřahu a přivezla bych si ho na voze (který nevím, kde bych sehnala). Trochu sci-fi. Auto nemám. Navíc, to akvárko je její. Moje akvárka strategicky darovala bratranci.

Rozpočet je, co výplata a kůň dovolí (primární konzument) rybičky jsou sekundární, mě jakožto terciárnímu konzumentu stačí chleba s máslem a nějaká almužna na pokrytí základních životních potřeb.

Edit: Takhle, po rozhovoru s kagem, jsem dospěla k názoru, že to tedy udělám tak, že můj vysněný HM betťák dostane privátní akvárium s bettíma slečnama (nebojte ten současný dostane také větší, ale cca tu 30l, kterou unese můj noční stolek z masivu, tím si jsem jistá). Tedy chtěla bych, aby to bylo akvárko koncipované jako bettárium, udělané, aby vyhovovalo potřebám těchto rybek. Zbytek se s tím, jak se říká, sveze. Tedy chci si pořídit větší akvárium pro bojovníka s harémem. Od toho bych měla odvodit rozměry akvária a potřebu stolu.

No, já ten akvarijní stolek snad nakonec fakt objednám a ten současný... nevím, pokusím se ho rozebrat nebo něco a dát do garáže. V opačném případě budu brzo plešatá, neb si už brzy vyškubu všechny vlasy.

A vám všem budu muset koupit čokoládu na nervy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 19:08 Muž Džouzif [25] Re: Yukirashi
Jak píše NHKG, tak ocelový rám je pro malé akva zbytečné, ale zase by to mělo výhodu, že si můžeš pořídit větší akvárko. hop
Jestli je tedy ta možnost, tak proč ne. Nad peřiňák se dát může a jestli je to takový starý jako máme my doma, tak by mohlo být akva třeba 100x40x50 (d-š-v) což dá už solidní objem 200 litrů (víc zábavy :) ). No a nakonec třeba i peřiňák vyhodit a nechat tam jen akva. ano
Ještě by možná nebylo špatné napsat jaký je na to vůbec rozpočet?

Teda já už bych tam viděl to 200 litrové akva. pivo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8685x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7607-unese-stul-akvarium?od=98