Přihlásit se RYBICKY.NET »

Kontejnery na vodu

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

rostlinna-akvaria.cz
Kontejnery na vodu
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Sid Re: filipsi
Včera jsem vám nestihl poděkovat za poučení stran toxicity NH3, resp. závislosti jeho koncentrace na pH. Sice jste mi nic nového nesdělil, ale přesto - díky.
(Polemizovat o tom, jestli stojí za debatu koncentrace 0,15mg NH3/l, se mi nechtělo a nechce.)
Zrovna tak děkuji za vysvětlení, že voda v nádobě ošetřená Savem a následně uzavřená závěrem může druhý den po otevření skutečně páchnout chlórem.
Mno, zkusil jsem tak nějak Kubelu nasměrovat k úvaze, jestli nedělá něco špatně. Dovolím si tvrdit, že kdyby použil doporučené 2ml na 100 l vody, sotva by něco i za podmínek, které popisuje, (uzavřená nádoba), druhý den něco cítil.
Jinak souhlasím, že když si přičichnete k otevřené láhvi se Savem, nebude to příjemný zážitek. (To jen pro pořádek.)
:-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - filipsi Re: Sid
Ze sava se samozrejme chlor uvolnovat (primo ve forme vyparu chloru) muze.
Savo se rozlozi na vodu a sul, musi ale mit proc se rozkladat (dost materialu k "dezinfekci", proste zreagovat).
Umeni pouzivani sava primo do vody je v jeho davkovani, je treba ho tam dat jen tak akorat. Pak zadne smrady z vody atd. nenastavaji.
Jina situace je u desinfekce korenu, a zarizeni nadrze, ktere provadime mimo akva. Ty pak muzeme supnout do sava radne koncentrovaneho (pozor na nektere plasty, nemusi to mit rady), a nasledne dukladne od zbytku omyt.
Pokud kubeluv priklad s doktorem nestaci - jak by to delali, pokud by se v pritomnosti vody savo samo od sebe v kratke dobe rozlozilo na vodu a sul? Prodavany je vodny roztok, to by potom byl kratce po naplneni nepouzitelny a k zakaznikovi by se nedostal ;-)
Savo desinfikuje primarne ne chlorem, ale oxidaci.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - KubelaRe: Sid
Vite co?? vemte si vodu,nalijte do ni savo a priklopte...druhej den si k tomu cichnete a jestli nic neucitite ,tak si zajdete k doktorovi....Vic uz k tomu nemam co rict....papa ahoj
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Sid Re: Kubela
Jo vlastne zapomel sem rict ze po nakapani Sava priklopim viko, takze vypary nemaji kam unikat...
Jaké výpary? To jako výpary chlóru?! coze :-D
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Dinamit Re: Kubela
S chlorem má zkušenosti děda, ten tim dezinfikuje studnu a jednou za rok barely na vodu, co má na zahradě. Já osobně zkušenosti bohužel nemám :-(
Ten tank měli venku. Je tam taková vjezdová silnice z kopce dolu, tak hned po levé straně :-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - KubelaRe: Dinamit
No prave o tom chloru sem premejslel...mate s tim zkusenosti???Jinak z Prahy sem a zajedu se tam podivat...diky moc...!!! hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek 0  - KubelaRe: Sid
Jo vlastne zapomel sem rict ze po nakapani Sava priklopim viko,takze vypary nemaji kam unikat...Je pravda kdyz sem pouzil savo do otevreneho kbeliku,tak voda nesmrdela.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Dinamit Re: Kubela
Takový ty klasický kostky na kubík vody seženeš v jakymkoliv superhyperobimarketu. Stojí to kolem 1.000 Kč. Daj se sehnat tanky i na 50 kubíků vody, ale za to chtěj už kolem 50 - 60.000 Kč. Nevim odkud jsi, ale v Bauhausu v Kobylisích v Praze to maj na 100 %. Minulý týden jsem na to koukala.

Zkoušel si to dezinfikovat chlorem?


edit: přesně ten obrázek, co jsi dal link, tak takovouhle nádrž mám na mysli :-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Sid Re: Kubela
A co to je SAVO? coze smich
 Reagovat na tento příspěvek 0  - KubelaRe: Sid
To bych napsal,ze mi smrdi voda a ne ,ze mi smrdi kdyz tam dam savo....Nejsem zas uplne tupej abych nepoznal smradlavou vodu z kohoutku,... coze
Pouzival jste nekdy savo,nebo je to jedna pani povidala?? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Sid Re: Kubela
SAVO se nevypaří, proto netřeba "urychlovače" v podobě vzduchování. :)
SAVO se poměrně rychle rozloží na vodu a sůl. Pokud vám tedy ještě druhý den voda páchne, nebude to Savem.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - DonJuanKarlos Re: Kubela
Savo se postupně vypaří. Možná by to šlo urychlit třeba vzduchováním ;-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Kubela – Kontejnery na vodu....
Nazdar lidi ,nevite kde koupit ty klasicky 1000 litrovy kontejnery???Na co vsechno se to pouzivalo ??Driv toho byla fura,ale ted nemuzu zadny sehnat...
a jeste bych mel jeden dotazek ,a to jak muzu desinfikovat vodu co skladuju v barelu?Kdyz pouziju savo,tak ta voda smrdi jeste druhej den jak v nemocnici....Vadit by to ale nemelo ne??Diky
Edit: kontajnery.wbl.sk/…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1897x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7562?od=26