Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Měřič vodivosti

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku  
Měřič vodivosti
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 18:30 Muž DavFM [31] - CorydorasRe: laKatos
Destilka 3 uS/cm, několik měření vždy se stejným výsledkem. Tak uvidíme třeba za půl roku.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 08:59 Muž laKatos [200] - Amazonie.....BrazilieRe: DavFM
To jsou fofry. Až dojde i ten můj můžeš je navzájem zkontrolovat.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 08:21 Muž DavFM [31] - CorydorasRe: DavFM
Tak konduktometr už je doma,překvapivě velice rychle. Vizuelně nevypadá vůbec špatně, malinkaté minus je, že k tomu číňan nepřidal baterii. Naštěstí dálkový ovladač vozu drahé polovičky obsahoval použitelnou baterii, konduktometr funguje, auto se dá odemknout i klíčem :-)
Musím koupit destilku, pro ověření. Co mě překvapilo, je vodivost naší kohoutkové vody. 120 uS se mi nezdá hodně. Je i poměrně zajímavé sledovat, jak každé jedno zrníčko soli přidané do půl litru vody po zamíchání ihned zveda konduktivitu.

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 16:11 Muž prasan [2314]
Na RO mám inline monitoring + si výsledné veličiny porovnávam meracím prístrojom ADWA.
Ešte raz pripomeniem teplotu meranej vody a ak si púšťate RO vodu,tak prvú cca minútu vám bude tiecť voda vyššej vodivosti.Takže pri moc nízkej teplote vody či meraní RO hneď pri jej spustení to môže dosť s parametrami lietať.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2016 12:58 R Muž Marcel G [763] - Rostlinná akváriaRe: GP
Pokud se nepletu, tak destilovaná voda mívá konduktivitu kolem 0,5 až 3 µS/cm, což podle mě k určení toho, jestli mi EC sonda neukazuje nesmysly, určitě stačí.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 12:33 Muž GP [175] Re: Marcel G
kolik by mela ukazovat destilka? ze zvedavosti...
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 10:02 Muž prasan [2314] Re: Marcel G
Fotka k příspěvku Meranie čohokoľvek môže spôsobiť odchylku.A netreba zabúdať i na teplotu pri meraní.Ako som spomenul,za sucha musí ukazovať pri teplote cca 24-25C nulu.Prípadne ak ukazuje 2-3us tak je to ešte akceptovateľné.

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2016 06:07 R Muž Marcel G [763] - Rostlinná akváriaRe: prasan
OT: Jestli přístroj neměří víc, než má, jde jednoduše ověřit na destilované vodě.
PS: Jinak chlorid draselný má vzorec KCl, nikoli KCL. V chemii na velikosti písmen záleží, proto by bylo fajn psát to správně, aby to někoho nemátlo.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 23:02 R Muž vaaclav [4487] - EchinodoryRe: prasan
Za tři roky co to píši do měření to jde dolů a ne nahoru takže tak velká chyba jako jsi měl ty asi nebude. :-)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 22:25 Muž prasan [2314] Re: Marcel G
Starý prístroj už nepoužívam,tak nemôžem povedať ako by naň pôsobilo dlhodobé držanie v KCL.Zrejme musím súhlasiť,by tie elektrody rozožralo.(vyskúšam na starom)
Výhodou na kvalitnejších prístrojoch je i to,že sa prípadne poškodená elektróda dá jednoducho vymeniť.
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 22:15 Muž prasan [2314] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Já to mám v šuplíku v krabičce na suchu už pár let a pořád je funkční. Kalibroval jsem to snad dvakrát co to mám. :-)
Len či ti to Václave stále ukazuje to čo má.Aby to nebolo tak ako u mňa o 150us viac.No a vlastne i ja som to všade pomeral na začiatku a teraz už len raz za sto rokov skontrolujem.Ležia mi doma len tak.Tu je na mieste otázka,či fakt nestačí kúpiť lacný šunt - pomerať a ak nemeria presne alebo sa pokazí,jednoducho kúpiť nový ako napísal NHKG. :-)
Oprášil som ich nedávno pri L-kách.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 21:56 Muž prasan [2314] Re: Marcel G
Písal som,že starý som namočil cca na hodinku aby ukazoval na novo to čo má.Dovtedy som ho tiež držal na sucho a div sa svete ako som písal(fungoval) ,no ukazoval o 150us viac ako mal.
Jemne namočenú vatu používam pri ADWA zariadení kde elektróda ani pri KCL nekoroduje.Je proste z iného materiálu ako čínsky lacný šunt,kde nie je problém si aj elektródu úplne rozožrať.
KCL sa používa nie len ako udržiavaci ale i čistiaci roztok.Samozrejme ak nemáte poriadny merací prístroj,tak máčať v KCL bude lepšie len pre pH elektródy.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2016 20:20 R Muž vaaclav [4487] - EchinodoryRe: Marcel G
Já to mám v šuplíku v krabičce na suchu už pár let a pořád je funkční. Kalibroval jsem to snad dvakrát co to mám. :-)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.06.2016 19:45 R Muž Marcel G [763] - Rostlinná akváriaRe: vaaclav
Důležité je ale rozlišovat "kalibrační roztok" a "uchovávací roztok". Zatímco pro kalibraci sondy lze použít různé kalibrační roztoky (vč. KCl), uchovávat EC sondu trvale v jakémkoli roztoku je podle mě blbost.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2016 16:49 R Muž vaaclav [4487] - EchinodoryRe: Marcel G
Fotka k příspěvku

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.06.2016 16:14 R Muž Marcel G [763] - Rostlinná akváriaRe: NHKG
OT: Já bych to neřešil vůbec, ale trochu se obávám, že po přečtení prasanovo příspěvku se toho někteří akvaristé chytnou a začnou EC sondu zcela nesmyslně máčet v roztoku KCl. To, že by se měla každá sonda čas od času očistit ve vhodném roztoku, je asi jasné. Ale že by se měla EC sonda uchovávat trvale v roztoku KCl nebo ve vatě, která v něm byla namočená (jak to prasan tvrdí ve svém původním příspěvku), je podle mě s prominutím kravina. Proti prasanovi nic nemám, ale tohle podle mě trochu přestřelil. Odkaz na materiály některého výrobce, který by takto doporučoval své EC sondy uchovávat, samozřejmě neuvedl. Jinak ale doufám, že si to nikdo nebere osobně. Já taky někdy někde něco přestřelím.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2016 15:16 Muž NHKG [1484] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: prasan
Moc to řešíte. Na přípravu vody z RO stačí levný čínský měřák. Ten se nekalibruje ani neudržuje, ale časem se vyhodí a koupí nový.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 13:37 Muž prasan [2314] Re: Marcel G
Fabrikové nastavenie takýchto meracích prístrojov sa robí tuším 345 ppm roztokom NaCl.
Robte ako myslíte.
PS: Za suchého stavu musí merač vodivosti pri správnom nakalibrovaní ukazovať 0.
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.06.2016 13:21 R Muž Marcel G [763] - Rostlinná akváriaRe: prasan
prasan napsal: Dá sa to dohľadať na nete.Tuším i na oficiálnej stránke ADWA.
No, nevím, jak ty, ale já jsem na netu ani na stránkách ADWA nic o nutnosti máčet EC sondu v roztoku KCl nenašel. Budu rád, když uvedeš odkaz (jak jsem tě o to žádal).

PS: Našel jsem to zmíněno pouze u kombinovaných EC/pH přístrojů, kde je to ale samozřejmě určeno pro ošetření pH elektrody.

PPS: Někdy výrobce uvádí doporučení, že v případě, že přístroj nedává spolehlivé výsledky, se má sonda opláchnout v alkoholu, aby se tím očistila od případných nánosů. To je ale běžná rada, která se týká očištění špinavého materiálu. Jak jsem už psal, o nutnosti uchovávat EC sondu v roztoku KCl (nebo navlhčené vatě) slyším od tebe poprvé a budu rád, když mi dáš odkaz na nějaký oficiální materiál, ve kterém se takový postup doporučuje.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 12:32 Muž prasan [2314] Re: Marcel G
Do KCL som starý lacný merací prístroj namočil cca na hodinu.Už som ho nekalibroval,no začal ukazovať to čo má.Normálne mi ukazoval asi o 150us viac.(môj je bez možnosti kalibrácie,vraj kalibrovaný výrobcom).
ADWA prístroje ktoré používam sú bezroblémové(zatiaľ)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 12:26 Muž prasan [2314] Re: Marcel G
Dá sa to dohľadať na nete.Tuším i na oficiálnej stránke ADWA.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 12:24 R Muž Marcel G [763] - Rostlinná akváriaRe: prasan
Můžeš sem hodit odkaz na nějaký oficiální návod na péči o konduktometr, ať se tady nedohadujeme?
PS: Nejde mi o kalibraci, ale o ošetřování elektrody v KCl. To, že jdou kvalitní konduktometry kalibrovat, se nepřu.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 12:22 Muž prasan [2314] Re: Marcel G
Si na omyle.
Kvalitný merač vodivosti sa kalibruje na 1413us.Kalibrácia prebieha automaticky prístrojom s ohľadom na teplotu kalibračného roztoku.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.06.2016 12:21 R Muž Marcel G [763] - Rostlinná akváriaRe: prasan
prasan napsal: Na udržiavanie sondy sa používa roztok KCl ...
To jsi si jistě spletl s pH elektrodou. Pokud je mi známo, tak konduktometr žádnou zvláštní péči ani kalibraci nevyžaduje (narozdíl od pH elektrody). Snad všechny konduktometry jsou zkalibrovány již výrobcem a pokusem o jejich rekalibraci si akvarista zadělává spíše na problém než na přesné měření. Já mám také konduktometr, co lze kalibrovat, ale výrobce mě od jakýchkoli neodborných pokusů o kalibraci důrazně zrazoval.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 12:20 Muž prasan [2314] Re: GP
Mal som lacný bez možnosti kalibrácie.Po určitom čase to začalo ukazovať somariny.Jedine kúpel v roztoku KCL sondu oživil a začala znova ukazovať to čo má.(kontrolované ADWA meracím prístrojom).Netrvdím,že sa má močiť v KCL nonstop.(stačí vata namočená v kalibračnom roztoku resp.RO vode)Samozrejme kovová elektroda po čase môže chytať hrdzu,hlavne pri agresívnom KCL.Kvalitný prístroj ma na to elektrodu prispôsobenú a nič nehrdzavie! ;-)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2016 11:58 Muž GP [175] Re: prasan
Zas takovou zkusenost s tim nemam, ale urcite se musi sonda na bazi kovovych elektrod udrzovat mokra? A jeste k tomu v potencialne korozivnich nalevech?
Jen ze mi to neprijde logicky a cinani je temer jiste posilaj suchy.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 20:37 Muž prasan [2314]
Základná vec pre každého ,kto chce konduktomer použiť prvý krát.Ak chcete merať ozaj presne,treba sa postarať i o merací prístroj samotný.Na udržiavanie sondy sa používa roztok KCL.Ak ho nemáte dá sa použiť krátkodobo roztok pH4 prípadne RO vody.Inak sa vám ľahko môže stať,že konduktomer nebude merať správne.Ďalej pri kúpe takéhoto zariadenia-meráku potrebujete kalibračné roztoky.Pre kvalitnejšie zariadenie potrebujete roztok 1413us inak ho nenakalibrujete.Niektoré jednoduchšie zariadenia sa chvália nastavením vo fabrike.Tie bez možnosti nastavenia - nakalibrovania nedoporučujem.Skôr či neskôr zblbnú a nemerajú presne.
Odporúčam račej si prišetriť a kúpiť napríklad mnou používané ADWA.
www.adwainstruments.com/…
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 18:39 Muž DavFM [31] - CorydorasRe: NHKG
Díky za rychlou odpověď,objednáno i s pH metrem. Uvidíme jak bude Číňan a český celník rychlý.
OT: ale je to věc, jak ty ceny všeho jdou dolů. Osmóza 600,-, konduktometr 150....kde se to zastaví?
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 18:17 Muž NHKG [1484] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: DavFM
Používám viz linky níže. Pro míchání vody z RO určitě stačí. Když měřím víckrát, dycky u stejné vody ukáží stejně. Ale jelikož nemám vzorek se známou vodivostí, nejsem schopný říct, jakou mají odchylku měření. A stojí pár korun, za to u nás nekoupíš ani ty baterky co v nich jsou. smich Takže určitě doporučuju!

www.aliexpress.com/…

www.aliexpress.com/…

Když už budeš objednávat, doporučuju přibrat pH metr. A hned si ho zkalibruj, někdy jsou od výroby blbě zkalibrované:
www.aliexpress.com/…
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 18:06 Muž DavFM [31] - Corydoras
Méte někdo zkušenost s nějakým podobným konduktometrem jako je třeba tento ? Chci jej koupit pro kontrolu vody z osmózy, ale bojím se,aby to nebyly vyhozené peníze.

www.aliexpress.com/…

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 14:17 R Muž Marcel G [763] - Rostlinná akváriaRe: peepee1
peepee1 napsal: at mi nekdo cesky vysvetli jak odecist hodnotuNo, nejdřív jsem byl v pokušení odpovědět: Hodnotu z disleje odečteš tak, že se na něj podíváš a přečteš si tam to číslo.
Ale teď vážně. Ono hlavně záleží na tom, v jakých jednotkách ti ten přístroj měří, což je pro jakýkoli převod kriticky důležitá informace. Konduktometr ale v první řadě neměří žádnou tvrdost, ale vodivost (ta se uvádá nejčastěji v jednotkách mS/m nebo µS/cm). Mezi naměřenou vodivostí a celkovým množstvím rozpuštěných solí (angl. TDS) však existuje určitý vztah, takže se dá z naměřené vodivosti (mS/m nebo µS/cm) odhadnout celkové množství rozpuštěných solí (ppm TDS). K převodu se používají následující rovnice:

1 ppm TDS = 1,56 µS/cm = 0,156 mS/m = 0,00156 mS/cm
1 µS/cm = 0,1 mS/m = 0,001 mS/cm = 0,64 ppm TDS

Pokud ti tedy tvůj konduktometr ukazuje 100 µS/cm, pak to odpovídá 64 ppm TDS (100*0,64).
Pokud ti ukazuje 100 ppm TDS, pak to odpovídá 156 µS/cm (100*1,56), atd.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 13:51 R Muž vaaclav [4487] - EchinodoryRe: peepee1
Výsledek se násobí 10 x . :-)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 13:37 peepee1 - Echinodory – konduktometr
prestante mlit blaboly at mi nekdo cesky vysvetli jak odecist hodnotu po zmereni tvrdosti vody na 3 mistnem displeji 000

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 15:46 Muž RiMr [3]
Díky! Je to jednoduchý "čínský" měřák. měří PPM a teplotu.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 15:39 Muž DaveLister [450] Re: RiMr
Přibližně, minus autobus ano. Ale úplně přesně bys to věděl, kdyby si zjistil, jaký ten tvůj přístroj používá konverzní faktor. U některých to jde i přepínat. Asi by to mělo být někde v návodu.

Všechny tyhle měřáky měří totiž vodivost. TDS je pak z té vodivosti spočítáno a zobrazeno na displeji. A je to jen odhad. TDS jsou total dissolved solids, tedy rozpuštěné pevné látky. Ale každá pevná látka je vodivá jinak, těch faktorů se tedy používá víc, záleží na přístroji...

www.lenntech.com/…

tady je třeba nějaký převodník a ten používá 1 uS/cm = 0.64 ppm TDS. Wikipedie tvrdí, že se používají faktory mezi 0.55 a 0.8 en.wikipedia.org/…
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 15:26 Muž RiMr [3]
Zdar,
koupil jsem si měřič který měří v PPM. Ale akvaristé jak jsem postřehnul použíají spíše microSiemensy.

Na reff.sk jsem našel toto:

"Meracia jednotka sa zvyčajne používa Siemens na centimeter (S/cm). Vodivosť vody sa najčastejšie vyjadruje v microSiemens/cm (µS/cm) čo je 10-6 S/cm. Pomer medzi vodivosťou a rozpustenými časticami je približne:

2 µS/cm = 1 ppm (čo je to samé ako 1 mg/l)"

Tedy je to tak? Vodu v akváriu (vodovodní) mám 230 ppm (tedy dle výše 460 µS). Voda z reverzní osmózy má 27 ppm (tedy 54 µS), takže by to i odpovídalo.

Takže, skutečně můžu použít ten přepočet ppm x 2 = µS ?
Dík.

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 20:15 Muž filipsi [1207] – Re: halenar1984
www.lenntech.com/…
Pristroje, pokud nejsou vadne, museji ukazovat +- stejnou vodivost.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 16:05 Muž halenar1984 [1] - Cichlidy
este som sa chcel spitat je rozdiel medzi meranim s TDS mini digitalny co meria v ppm stupnoch aa Condudtometrom rucickovim co meria normalne v simensoch ? davaju mi zozlisne hodnoty teraz neviem ktory meria spravne mam s toho gulas dik
Reklama
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 20:15 Muž halenar1984 [1] - Cichlidy
ahojte viete mi niekto poradit neaky dobry konductometer a ph meter ? rad by som skusil nieco odchovat a tak si pomalinky zhanam veci dik moc

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:27 Muž Romy [1600] - Cichlidy – Re: halenar1984
Aha,ale byli jejím výhradním zastoupením pro ČR,pak se tedy omlouvám,za mylný odkaz... :-(
Je to dávno,co se někdo na Radelkis ptal,firma,jako výhradní zastoupení ještě fungovala,tak jsem si odkaz uchoval,proto jsem ho poslal dál.Bohužel jsem si ho neověřil. stydim
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:16 Muž halenar1984 [1] - Cichlidy
romy no ako som hladal tak som hladal ale nic na tej stranke nie je o firme Radelkis ze je to neaky distributor a veci ako elektrody a meracie pristroje tam nemaju vodec pochybujem ze by o firme Radelkis nieco vedeli
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 21:05 Muž Romy [1600] - Cichlidy – Re: halenar1984
Asi opravdu starší konduktometr,moc odkazů na něj není.Otázka je,jestli jsi nekoupil sondu už za zenitem.Zkus se spojit s firmou Metrimpex,je to výhradní dovozce Radelkis,snad ti poradí.
www.metrimpex.cz/…
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 20:43 Muž halenar1984 [1] - Cichlidy
je to uz starsia masinka ale dobra Radelkis Conductometer Type ok-104 na ich strankach nic take nie je ta firma uz zanikla a ta elektroda je kupovana z ebay ale ked ju ponorim do poho pufrovacieho roztoku tak mihned rucicka vystreli za hranicu meratelnosti neviem preco
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 20:30 Muž Romy [1600] - Cichlidy – Re: halenar1984
Těžko někdo odpoví,když neví,jaké značky konduktometr je,rozdíl bývá i v použitých sondách,nebo v možnostech množství kalibrací,jestli jedno,dvou,nebo i více bodová,jestli jí konduktometr má,jako pH metr.Každopádně by měl být návod na kalibraci na stránkách výrobce.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 19:30 Muž halenar1984 [1] - Cichlidy
ahojte chcem sa spitat kupil som si novu elektrodu na meranie vodivosti a neviem ako ju mam nakalibrovat par krat sa mi to uz skoro podarilo len ze potom zacal merac ukazovat blbosti rucicka sa zastavila az na konci ctupnice nebolo to ani meratelne a pufer ma hodnotu 50 mikrosimens je na to neaky specialny sposob dakujem

Starší reakce

reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 22:36 Usine - Cichlidy – Re: Bak
Ne tak to kalibruji podle návodu já. :-)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 21:29 Muž Bak [158] - Raci, krabi, krevetky – Re: vaclav
Ano. Ale to je v tabulkách. :)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 21:25 Usine - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
1410 µs/cm při 25°C :-)
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 18:10 Muž Bak [158] - Raci, krabi, krevetky – Re: Maza
Průřez dvou nerez šroubků M6-8 je tak OK, musí být tak 1 cm vzdálené od sebe, spodek obrousit aby vznikla rovná placka s dvěma očky po šroubech. BNC v každém elektru. zalít do plastové trubky cca 32 mm.
Měřák funguje asi na principu vysokofrekvenčního proudu, takže moc vysoké napětí mezi elektrodami nebude. Každý měřák mívá nastavení tzv. konstanty měřící sondy. Přez tuto konstantu se musí docílit aby roztok 0,1 mol KCl měl těch já nevím kolik 1340 mikrosiemens.
 reagovat Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 07:48 Muž Maza [84] - Raci, krabi, krevetky – Re: halenar1984
Nic (vhodného a levného) jsem nenašel. Dej na Baka a vyrob si to sám. Co jsem našel sondy, byly 2500,- a výš, takhle tě to příjde na 2 Éčka.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 2452x

Podobná témata
Změna vodivosti: vodovod - akváriumPomoc s výběrem RO a měřič vodivosti vody
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/7537-meric-vodivosti