Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Olšové šištičky

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Olšové šištičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.05.2013 11:54 - Re: Annabell
Nemusíš kupovať drahé listy mandlovníka.Nazbieraj a usuš si listy dubu,buku,jelše atď.Pridáš šištice jelše,rašelinu.Efekt je rovnaký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.05.2013 11:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Annabell
Myslim ze sisticky, listy, raselina, koreny... ze je to prakticky o tomtez, mozna s drobnymi rozdily, ale efekt bude vzdycky dost podobny. Tedy pokud dobre chapu, ze se tim do vody dodavaji huminove latky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.05.2013 11:46 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Chci to kvůli tomu ze to prospívá rybam v období třeni tak to zkusím dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.05.2013 11:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Annabell
Ja ten list v akvarku mel a nebyl s tim problem, Betta v tom akvarku plavala taky. Nakonec jsem ho soupnul k zadnimu sklu, vypada zajimave na pozadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 11:43 - Re: grunda
No aj tak, nie je škoda akvária len na výluh.Čo takto si to rozrábať niekde vo vedre a pod.V akvárku môžeš mať ryby. ;-) :-D
A načo výluhu pozadie? Aby sa cítil komfortnejšie? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 11:34 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Dobrý den myslíte ze je dobrý nápad dat do vytiracky pro betty list mandlovniku morskeho?Mate zkušenosti s tímhle obchodem?
www.mk-zoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 11:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grunda
To jsem si myslel, ale ono je dobre napsat, ze to tak je.

Kdysi jsem soupnul jen tak koren do akvarka a dostkrate jsem pak menil kazdy den vodu, nez nebyla jak silny caj :) . Ono to rybam ani nevadilo, tvarily se spokojene, ale ja je prece jen rad obcas vidim a rostlinam to svetla taky neprida.

Jinak byl jsem u jednoho kolegy, ktery tady byl drive dost aktivni, a mel takovou vec ve sklepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.05.2013 11:23 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: džara
co se Vám nezdá? To je akva s výluhem, z něj odebírám a dávkuji do akva s rybama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 11:11 Muž džara [6] - Raci, krabi, krevetkyRe: grunda
to je trochu silne kafe... nemyslite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 23:28 - Re: kofejn
coze
To musíš trocha easy...No nič,stalo sa.Budeš vedieť na budúce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 12:34 Muž grunda [1781] - Cichlidy
Fotka k příspěvku vypadá to takhle
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 12:33 Muž dimmur [283] Re: grunda
ja se s tim /siskama a vyluhem/ zatim ucim, tak vse opatrne.....casem az uvidim reakce, tak treba pridam nebo uberu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.05.2013 12:33 R Muž romant [27987] – Výluh, vývar, macerát
Takže abychom to nějak smysluplně uzavřeli. Nechť vaří jenom ten, kdo je bezpečně přesvědčen o tom co dělá a má na to i vybavení(přesný měření Ph). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 12:29 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: dimmur
dát do akva šišky je něco jiného, než dávat do akva vývar. Šišky uvolňují látky postupně. Já mám třeba pro placky nachystaný výluh - do 200 litrů vody dám sáček šišek, sáček rašeliny, sáček listů mandlovníku a 100 gramů dubové kůry, zavedu vzduchování a postupně odebírám a liji do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 12:25 Muž dimmur [283] Re: romant
dobre, neonky se krasne prohanej po akva, krasne pozorovat to 30tihlave hejno....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 12:25 Muž kofejn [963] Re: dimmur
To je v pořádku, přesně tak jsem to dělal, než mi začli hnít kytky. Abych eliminoval nákazu ze šišek, začal jsem je převářet. Minule jsem vývar přidával asi na třikrát a včera, blbec tone , jsem jej vylil najednou hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 12:23 R Muž romant [27987] Re: dimmur
Pro tu rizikovost je důležitý, jestli je to vařený, či jenom macerovaný, jak popisuješ. Tvoje příprava by neměla problémy způsobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 12:21 Muž Miso [470] Re: kofejn
ja to mam tak, ze vyluh z 8sisiek v 250ml destilky a mam v tom namiesane tenso, takze mi ho vlasne aj stabilizuje. Toto mnozstvo tam vylejem (240l) za dva mesiace (30ml tyzdenne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.05.2013 12:18 Muž dimmur [283] Re: kofejn
ja jsem zalil 3 sisky vlaznou vodou z kohoutku a pockal az klsnou a pak i s vodo do akva, je to doufam bezpecne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 12:14 Muž kofejn [963] Re: romant
Já to vím, ale prostě mi v tu chvíli nedošlo stydim. Za to mi to okamžitě secvaklo při dech popadajích neonkach.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 12:07 Muž kofejn [963] Re: prasan
Sešlo se víc faktorů (viz deník) a dopadalo to takhle. Ta jedna neonka byla ráno pěkně čilá a už plave s ostatními. Takže devět mrtvolek.
Neonky jsou asi takovým kanárkem pro detekci problému s výluhem. Překvapila mě ta rychlost, na ostatních rybách jsem problém nezpozoroval. Dokonce skaláry začly neonky lovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 12:06 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Už jsem to psal vícekráte, že výluhy po domácku kuchtěný patří do rukou trošku více otlučeným borcům, čímž Tě nechci nějak diskvalifikovat, hol trpká nepřenositelná zkušenost. Ten výluh může mít bezproblémů Ph silné kyseliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 11:54 - Re: kofejn
Tak to si riadne prepískol.Muselo to riadne zamávať s pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 11:45 Muž dimmur [283] Re: kofejn
ok diky za reakce, aplikoval sem je poprve minuly tyden /pro jistotu jen 3 ks na cca 95 l/, nejpis stare vzdy vylovim a dam nove...uvidime
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 11:39 Muž kofejn [963] Re: dimmur
Rozpadnou, ale dlouho to trvá. Když už je tam dlouho, tak sice drží tvar, ale už ji rukou nesbereš - rozpadne se. Pukud není na větvičce, nastupuje hadice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 11:35 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: dimmur
časem by se měly rozpadou, ale jak dlouho jim to trvá, to netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 11:32 Muž dimmur [283] Re: Zoidik
a ty co tam zustavaji, se casem rozpadnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 11:29 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: kofejn
Osobně neměním, jenom přidám další. po cca 5-6 týdnech. Zatím bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 09:59 Muž kofejn [963] Re: dimmur
Po třech až pěti týdnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 09:46 Muž dimmur [283] – vymena za nove
chtel bych se zeptat, kdy mam sisky v akva vymenit? Po jake dobe. Diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 23:49 Muž kofejn [963] Re: Martin71
Fotka k příspěvku Dneska jsem to přehnal. Přilil jsem naráz vývar ze sedmi šišek. A to ho byly jen dvě decky. Zdechlo děvět neonek během 1/4 hodiny po přidání, desátá přežívá.
Zase budu dávat jen šišky hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 22:51 mhron Re: karmen1976
Osobně bych tohle do akvárka neházel, ale každému jemu jest :-) Jestli to má vliv na pH, to nevím. Ale možné to je - např. tlející listí. K úpravě pH používám raději metody, které jsem popsal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 20:42 Žena karmen1976 [362] - Amerika
koukala jsem, že v mnoha akvá, mají po dně šišky, nebo listy od dubů... to má vliv ny Ph vody ? nebo je to jen na ozdobu ? docela bych nějakou šišku vhodila :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   05.04.2013 17:15 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: zlatovlaska
Pokud ti ani nezabarvily vodu, tak už byly staré vylouhované deštěm a sněhem X-) Takže v akváriu byly jen jako dekorace, nic víc nic míň :) Nejlepší sběr je na přelomu roku a trhat ze stromu, sběr ze země je o ničem X-) Vůbec nejde o nějaký vytvořený ekosystém v akváriu, pokud by jsi dala 30 nevylouhovaných šištiček do tvého akvária, tak bys to poznala, hlavně bys ani neviděla na zadní sklo akvária :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 16:51 zlatovlaska
Zdravím, chcem sa podeliť o osobnú skúsenosť. Pridal som cca 30 jelšových šišiek do akva (66l-rastlinné, husto osádzané) a nič významného sa nestalo. Ani zafarbenie vody a rybičky všetky ok. Takže im to len mohlo pomôcť, žiadne úhyny ani nič podobné, ani krevetky. Bez lúhovania, vyvárania a hocičoho iného. Šišky boli zbierané v zime. Mám na to taký fígeľ. Keď napadne sneh treba ísť zberať. Tým, že sneží popadajú šišky, a keď padnú zo stromu, tak padnú na sneh. Má to dve výhody, nepadli na zem, takže nie sú špinavé atď a po druhé, už lepšie viditelné ako na bielom podklade nemôžu byť. Ešte sa mi naskytá otázka, či nemoholo mať nejaký vplyv na to, že nefarbilo vodu, to že boli zbierané v zime? Mohli by nejako zamrznúť a tým "stratiť" živiny alebo vlastnosti? Takže podľa mňa je nejaké dávkovanie šiška na liter zbytočné. Ide o to aký "ekosystém" je v akva vytvorený. Samozrejme je tu rezerva, lebo 100 ľudí, 100 chutí. pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2013 22:59 Martin71 Re: kofejn
Ano čím je voda víc "měkká" tím více musíte být opatrný to je rozhodující faktor.
Pokud chce někdo snížit pH tímto způsobem u tvrdé a alkalické vody tak je to boj s větrnými mlýny.

P.S. pokud šlo v odkazu opravdu o dešťovou vodu tak i ta je dostatečně kyselá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2013 22:54 Muž kofejn [963] Re: Martin71
Já šišky používám hlavně kvůli barvě. Vodu mám pH 6.18 a alkalitu 0.3mmol/l, takže mi potvrzujete, že musím opatrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   30.03.2013 22:36 Martin71 Re: kofejn
Test v měkké deštové vodě? Je to tak? A co běžná vodovodní voda? Jak funguje výluh v tvrdé a alkalické vodě? V tvrdé a alkalické vodě se pH vrátí na své původní čísla. Výluh šišek stejně i rašeliny a podobných věcí funguje u měkké vody,nebo upravené vývojové, třecí vody. U tvrdé vody funguje minimálně a pH se vám po čase vrátí opět zpět. Pokud chcete snižovat pH pomocí výluhů musíte vždy nejdříve snížit alkalitu.
Stejně funguje i test na funkčnost rašeliny kdy se louhuje v destilované (měkké vodě).

V případě rašeliny
Slabá koncentrace -čajové zbarvení vody cca. pH 6,5
Střední koncentrace - hnědavé zbarvení. pH cca 5,5
Silná koncentrace -hnědé zbarvení pH 4,5 a nižší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 22:35 riba Re: kofejn
Anglicky neumím ale pochopil jsem.Problém je v tom že měření probíhá ve třech deckách,ale návod udává(pokud si je koupíš) 1 šišku na 1 litr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 22:28 Muž kofejn [963] Re: riba
Koukni na ten odkaz od Boba: www.aldercones.com
Fakt stačí přečíst aspoň poslední stránku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 22:25 riba Re: romant
Reakce na článek v odkaze.No tak takto to chápu i já,ale to by znamenalo že dle návodu na použití šišek nastane okyselení a tato hodnota po dobu působení bude za optimálních podmínek nemněnná.Tak to by tam mohli taky napsat néééé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 22:16 Martin71 Re: riba
Zadejte do vyhledávače pufr, alkalita, hydrogenuhličitany tam najdete odpověď.

Zjevná alkalita, tj. p-alkalita, a celková, tj. m-alkalita, vyjadřují schopnost vody vázat určité množství kyseliny do zvolené hodnoty pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 22:04 Josef Vávra – Olšové šišky
Nerozumím jen tomu že kyselejší voda z olšovích šišek nemá vliv na PH
asi jsem natvrdlej ale jak je to možné???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2013 22:01 R Muž romant [27987] Re: riba
Mrkni se na tyhle dva odkazy, souvisí to spolu a bude Ti to třeba jasnější. maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/… Pořád je to o těch parametrech vody, někdo problém může mít a jinej tam toho může lejt "litry" a stane se leda tak prd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 21:57 riba – šišky
Ano,napsal jsem že stabilizuje ale nesnižuje,není to z mé hlavy popisují to návody,ale např.přípravek PH Acid snižuje pH a okyseluje takže by to chtělo nějakého chemika aby nám to vysvětlil.(Odborníka)!!!!!!PS:nikde jsem nenašel vysvětlení.Pokud to někdo považuje za OT tak se omlouvám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2013 21:44 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: riba
Už jsem to sem dával, stačí hledat a číst a ne se jen ptát ;-)

Bob66 napsal: Pokud máš chuť tak můžeš číst zde a dozvíš se odpovědi na své otázky ;-)Jen je nutná registrace. Jsou to témata o olšových šišticích, výluhy z ořechu atd.
ceskycichlidklub.eu/…
ceskycichlidklub.eu/…
ceskycichlidklub.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.03.2013 21:44 R Muž romant [27987] Re: navik
Smutný je, že to píšou u Dennerleho. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.03.2013 21:40 Muž navik [908] - SumciRe: riba
riba napsal: ...Přírodní cestou stabilizuje (nesnižuje) hodnotu pH a jemně okyselí vodu....coze
...a já trubka žiju v tom, že když něco vodu okyselí, tak to snižuje pH hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.03.2013 21:04 R Muž romant [27987] Re: riba
Umí snižovat Ph a to může být ten problém, skokový změny Ph se nemusí citlivějším druhům živočichů líbit, proto ten můj střídmější pohled na věc. Ovšem vše se bude odvíjet od parametrů akva vody, kam šišky dáváme, ale to již tady od kolegy zaznělo, že Ti co experimentují trošku více, budou mít parametry ověřený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 20:58 riba – šišky
Nazdar lidi,koukám že sem tady rozpoutal místy i nemístnou debatu,Dennerle black Cones-olšové šištičky,obsahují huminové látky a třísloviny,které přirozeně chrání sliznici ryb a působí preventivně proti plísňovím onemocněním.Přírodní cestou stabilizuje (nesnižuje) hodnotu pH a jemně okyselí vodu.Vytváří akvarijní vodu o kvalitě podobné vodám tropických oblastí.Některý dodavatel uvádí 4-6 šištiček na 100 l,Jiný zase 1 šišku na 10 l.Doba obnovy za nové je většinou stejná.Někdo píše že se nic nemá přehánět protože zná někoho kdo má špatné skušenosti.Prosím o přesný výpis těch špatných skušeností bez odbíhání od daného téma.Zanechte emocí a poučte (vy znalci) mně i ostatní zelenáče.PS:Pokud někomu umřely ryby poté co dal šišky nemusí ještě znamenat že to bylo zrovna tím.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 15

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 33142x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7519?od=351