Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do malého akvária (21 - 50 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Filtr do malého akvária (21 - 50 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2018 17:31 Maq Re: BrunetkaKatka
BrunetkaKatka napsala: jsem začátečník a naprosto jsem se v této diskuzi ztratila ... Nechci bublifuk
Tak jsi ztracená, ale víš že nechceš bublifuk? Zajímavé.
Základní otázka zní: Co od filtrace očekáváš? To vůbec není tak jednoduchá otázka. Víš to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 16:51 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Riccihifi
Jsem ty Hageny Aqua Clear dřív používal, verzi 20. Byl jsem s nima ohledně funkčnosti fakt spokojenej. palec
Akorát že to byl bohužel spotřebák, protože mi žádnej nevydržel dýl, než rok. ¯\_(ツ)_/¯
Ale až mě přestanou bavit ty Resuny HF 2002, které mám teď a kterým se neustále přicpává sání v koleni, tak možná zkusím ten Hagen znova. Třeba jsem jen trefil špatné kusy.
rybicky.net/vyrobky/1307
rybicky.net/vyrobky/2674
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 16:37 Muž Riccihifi [13] Re: BrunetkaKatka
Ahoj, osobn by som siel skor do zavesneho filtra ako tento: akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Ten Tetraeasy nebude stihat pri 40l akvarku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2018 16:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dúhovárybka
Piezoelektrický miniaturní vzduchovací kompresor ostatní jsou docela hlučné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 16:06 Žena BrunetkaKatka [0] – Filtr do 40l
Dobrý den, jsem začátečník a naprosto jsem se v této diskuzi ztratila stydim . Proto potřebuji radu jaký filtr do 40l akvária. Nechci bublifuk, ikyž vím, že sposta lidí by mi jej doporučila. Koukala jsem na filtr TETRA EASY CRYSTAL 250, ale netuším, jestli by byl vhodný, popřípadě jaký jiný byste doporučili. Pokud možno do 600Kč. Předem děkuji za názory i rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 14:45 R Muž afc1886 [14681] Re: dúhovárybka
Tak jak ti radili, použij tzv. bublifuk. www.rostlinna-akvaria.cz/… a k tomu vzduchovací motorek www.rostlinna-akvaria.cz/… . Který to nechám na tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 13:43 dúhovárybka – Aký filter do 20L akvária
Dobrý deň, prosím Vás, poradili by ste mi? Chcela by som akvárium s (ako mi poradili na tejto stránke len v inej sekcii) jedným betákom alebo nwm aký filter použiť...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 13:42 Muž rudiezi [3] Re: afc1886
Asi sa rozhodnem pre to Dennerle, ďakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2018 13:19 R Muž afc1886 [14681] Re: rudiezi
S tím Dennerle Nano eckfilter www.rostlinna-akvaria.cz/… neuděláš chybu. Filtr můžeš zvětšit o rozšiřovací modol a navíc jde doplnit o ochranu krevetek. Můžeš si filtr ještě vytunit viz obrázek. rybicky.net/nadrz/23051/d140370.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2018 13:05 Muž File1980 [53] Re: rudiezi
Na jaký objem akvária to má být filtr pokud 20-30 l,tak za mě

akvarijni-filtry.heureka.cz/…

Na sání osadit kostku biomolitanu(zvýší objem filtrační hmoty + ochrana proti nasátí krevetek-rády po něm lezou a čistí) ;-)
www.profiplants.cz/…

vyhodit stávající molitan a aktivní uhlí.Komoru vyplnit kostkou biomolitanu v celém objemu .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 12:48 Muž rudiezi [3]
AquaClear 20 alebo Dennerle Nano eckfilter do krevetkária ? (ide mi hlavne o to aby to bolo čo najmenej hlučné), prípadne dáky iný vhodný filter (bez vzduchového motorčeka). Ďakujem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 15:07 Muž LeRi [315] Re: strambm
K tomu filtru je rozstřikovací rampa ponoříš ji cca 2cm pod hladinu platí i bez rampy (jen výtok) a dírky v rampě nasměruješ směrem k hladině , voda se tak bude čeřit a provzdušňovat vzuchovat není třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 15:06 Muž JzH [2] Re: strambm
Ano filtr nech stale zaply. Pokud je delsi dobu zastaven = nehybe se voda, nitrifikačním bakteriím ale i jine osadce akvaria se dari hure.
Vzduchovani netreba pokud se voda hyba (proud z filtru). Vymnena plynu (vcetne O2) probiha na hladine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2018 14:56 R Muž ctibum [6906] Re: strambm
To si pleteš dojmy s pojmy, za přítěž to tu bere snad jen Jirka Ščobák... :)
Leda to vzduchování lze brát za zbytečný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 14:20 strambm Re: LeRi
Objednáno, děkuji a snad se ujmou i nové rostlinky.

Jinak jak je to s filtrací a vzduchováním?
Někde jsem četl, že obojí je nutné provádět nonstop kvůli nitridifikačním bakteriím, ale zde mi příjde většina názorů spíš založená na tom, že filtr je přítěž, kterou nahrazují rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 13:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LeRi
Tak uvažuju. Do malého akvárka stejně může dát jen velmi málo čehokoli a pokud je rostlin dost, musí to utáhnout i kdyby nechtěly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 13:18 Muž LeRi [315] Re: JirkaŠčobák
To je pravda ale zase v tak malém akváriu je vnitřní filtr spíš na škodu vyhodí ho udělá místo a dokoupí rostlinky viď stramb ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2018 13:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zuzule
Zuzule: Jsi si jistá, že tam budeš filtr potřebovat?

strambm: Při slabším osázení rostlinami, které máš, ti žádný filtr nic nevyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 13:04 Muž LeRi [315] Re: strambm
Klidně vem tenhle www.rostlinna-akvaria.cz/… je větší (to ničemu nevadí ba naopak víc filtrační hmoty dá se regulovat ventily) a má masivnější spony pro uchycení víka , každý filtr je začátku slyšet ale až se zajede nebudeš o něm vědět , čerpadlo přendej na výstup (nahoru nad víko).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 10:01 strambm – filtr pro nano 30l
Dobrý den,
v jiné diskusi mi bylo doporučeno změnit filtr, protože prý ten co jsem koupil v setu je nedostačující. Tak bych se chtěl zeptat zda je tento filtr vhodný pro 30l betárium s 1 bojovnicí a pár krevetami. www.rostlinna-akvaria.cz/…. Vzhledem k tomu, že mám betárium v ložnici, tak je pro mě důležitý parametr hlasitost, cena nerozhoduje, takže pokud by jste měli lepší typ určitě ho ocením.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 17:35 R Muž afc1886 [14681] Re: Zuzule
Použij buď bublifuk či malé čerpadlo s kostkou biomolitanu. Další možnost je třeba dennerle akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Ale chtělo by to vědět víc o akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 17:30 Zuzule – Potřebuji poradit
Ahoj, zařizuji si akvárium a jediné co mi již chybí je filtr. Chtěla bych se Vás proto zeptat na vaše názory či doporučení jaký filtr se hodí do akvária o objemu asi 43l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 11:18 Muž LeRi [315] Re: Khaztroll
Co tento? Na sání navléknout molitan,vnitřek uspořádat pro bio filtraci. www.vivarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2017 07:00 Muž Yirka [9123] Re: Khaztroll
Možná tě trošku zklamu. Ale pro takovou nádrž pro krevetky je pravým požehnáním filtr typu bublifuk, na jehož volně přístupném povrchu se s největším potěšením pasou ve dne v noci.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2017 15:58 Muž Khaztroll [1] – Newa
Fotka k příspěvku 2Dlouho jsem se trápil s filtrem ve 20l aqua. Časem tam budou krevetky,ale potřebuju to zajet. První filtr(nějaký levný polsko) se strašně zanášel a ryby byly co 12 hod. bez vzduchu (čeřím filtrem). Pak jsem narazil na filtr Newa (made in Italy). Není o moc dražší, za to je o mnoho lepší. Regulace je perfektní na nejmíň to teče opravdu lehce. Dostal jsem k tomu Cartridge, výstup se dá všemožně nastavovat a navíc je krásně placatej a v malým aqua zabere minimum prostoru....nakonec tam i celkem dobře vypadá. Já jsem víc než spokojenej.

Více zde: akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 23:52 Jaloovec Re: romant
Dobře koupím tedy nějaký větší a uvidím :) akvárium budu stejně zakládat až v létě ale chci si vše dobře promyslet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2017 17:31 R Muž romant [27987] Re: Lukáš
Dej na zdejší rady a jdi do toho bublifuku, on je totiž nesmrtelnej. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 17:21 Bacoun Re: Lukáš
Já bych chtěl jenom doplnit,že drtivá většina výrobců závěsných filtrů je dodává s nedostatečným množstvím a objemem filtračních hmot.Já jsem ho musel "vytunit" a to stálo peníze navíc.Co se týče z ekonomicko-funkčního hlediska,tak bublifuk a motorek jednoznačně vítězí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2017 16:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lukáš
-jedno to není,ten bublifuk vám udrží stabilitu v tom akváriu lépe, než cokoliv jiného
-pokud vám jde o hluk ,tak motorek máte ,znáte tedy hlučnost, pokud vám nevadí ......
-vnitřní filtr taky dovede pozlobit, navíc hlavně pokud saháte k levnějším variantám,
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 16:18 Bacoun Re: Lukáš
Určitě,já jsem měl po ruce podlepky,tak jsem je použil. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 16:05 Lukáš
Díky moc! Ono by se teoreticky dalo použít cokoliv co drží mezi tím a je nějakým způsobem měkké ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 15:26 Bacoun Re: Lukáš
Blau aquaristic fm-120.
A když použiješ takový ty podlepky k nábytku(když nechceš,aby ti práskala dvířka o konstrukci skříňky)do míst,kde se filtr opírá o sklo,dost se tím rezonance utlumí a tím i hlučnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 15:18 Lukáš Re: Bacoun
Taky mě to napadlo... Každopádně díky a za radu a mám dotaz... Jaký přesně filtr máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 15:16 Lukáš
Díky moc za rady! :-) A ono je asi jedno jestli bych dal vzduchovací motorek+bublifuk nebo honič vody+biomolitan...jen vzduchovací motorek mám a nevím jak by to bylo s hlučností v porovnání s závěsnou filtrací a honičem vody.. Názory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 12:09 Bacoun Re: Lukáš
Já mám ve 20 l mini závěsný a nevidím v něm problém.Když ho vyplníš pořádně biomolitanem a vložíš např sera siporax mini 35g a na sací trubku nasadíš biomolitan jako předfiltr + zároveň další hmotu pro osídlení bakterií,tak by to mohlo fungovat.A nebo ti opravdu stačí jít do varianty bublifuku,jak již zde bylo popsáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 11:46 Muž larix [1420] Re: Lukáš
Ak ti ide o minimálnu investíciu a súčasne dobrú učinnosť, osobne by som volil bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2017 11:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lukáš
-ti stačí bublifuk, hadička, škrtítko, zpětný ventil a vzduchovací motorek
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 11:45 R Muž ctibum [6906] Re: Lukáš
Zkus se podívat na Eheim Nano Eckfilter...
Jinak ty kostky akvacitu jsem povětšinou včetně trubky. Na eshopech to zpravidla píšou, nebo je to patrné z fotky, v obchodě to uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 11:43 Muž powery [250] Re: Lukáš
Trubku jsem koupil spolu s bioakvacitem viz např. www.sklorex-akvarium.cz/… Existuje víc hrubostí, děrovaná trubička je furt stejná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 11:34 Lukáš – Filtr?
Ahoj, letos budu zakládat 27l kostku...Chci ji nechat pořádně zarůst a dám tam cca 6x Tetru Průsvitnou a nějakého šneka :) Každopádně hledám filtr jako první mě napadl závěsný ale tady jsem se dočetl že není moc účinný (váš názor?) Potom jsem se díval na vnitřní ale jelikož do toho nechci investovat těžké prachy tak ty šunty za 200-300 taky nebudou moc výkonné...No a tak mi zbývá nějaký honič vody (např. Atman 200) a kostka Bioakvacitu která není moc vzhledná ale i tak se zeptám, když bych měl tedy ten Atman+Bioakvacit potřebuji k tomu i nějakou trubku na protáhnutí dovnitř toho Bioakvacitu? Díky za rady a třeba další tipy. ;-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 14:29 JoKa Re: Mesala
Podle druhu zvolených ryb. Většinou mám toto a k tomu ještě rozdvojku a na druhé větvy vzduchovací kamínek, samozřejmě škrtítka. Ale třeba k bettám je vzduchování zbytečné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 11:46 Žena Mesala [22] Re: JoKa
Externí byl podmínkou, protože ho mám teď v malém a docela vyhovuje a na ten Atman jsem slyšela samé pozitivní ohlasy, zatímco motorek jsem měla jednou v životě a zafixovalo se mi, že je to hlučné a né moc funkčí(ovšem motorek byl uplně nějáký nejlevnější a starý pár desítek let). Ale uznávám, že nemůžu podle toho hodnotit všechny. Takže díky za odkazy a takhle to stačí nebo se ještě něco dokupuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 11:21 JoKa Re: Mesala
Pochopil jsem první podmínku, externí a co nejméně ohyzdný a levný. Když pomineme cenu, tak eheim ještě přijatelná volba, jenom s ním nemám osobní zkušenost, tak nemůžu hodnotit, jenom se mi nezdál objem hmot. Připadalo mi to (pro znalé), jako honič vody typu Aquael Fan 2, který má velmi podobné parametry a specifikace a to je fakt jen honič vody...

Poradil jsem ti, do takto malého akvária, asi nejlepší filtrační systém, ještě nikdo nikdy nic lepšího nevymyslel. Každý kdo vyzkoušel, ti potvrdí, že nic lepšího není! Ale ber fakt jen názory lidí, co ho mají, ne těch co slyšeli, četli, Máňa v prasečáku povídala...

Tuto radu si odmítla, že kazí vzhled akvária, ok beru, ale pak se spokojíš s radou AT a k tomu bioakvacit. Neříkám, že to nefunguje, ale je to asi ta nejméně vzhledná varianta! Tomu prostě nerozumím!
A co do kvality filtrace se s bublifukem nemůže rovnat a je o polovinu méně ohyzdný, než ten atman, ale to je subjektivní názor...

Doporučil bych Tetru www.bezednamiska.cz/… jsou i levnější, ale co do tichosti mám osobně vyzkoušeno, že tyto motorky jsou velice tiché. Určitě budou i tišší, ale to mám pak zkušenosti jen s podstatně výkonějšími motory...
a k tomu bublifuk www.bezednamiska.cz/…
Ideálně ten dvouramený, ale na tebe bude asi velký, ten jednoramený bude stačit a tu variantu co je otočená na dno, tu schováš a nebudeš o něm vědět... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 10:59 Žena Mesala [22] Re: JoKa
Rozhodnuto nebude asi ještě nějákou dobu, jelikož jak je známo, akvaristé jsou chudí lidé :) Tak jaký doporučujete tichý motorek? Zatím zvažuju všechny možnosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 10:51 JoKa Re: Mesala
Atman a kostka bioakvacitu je hezčí než bublifuk? Existují i tiché motorky, naprosto tiché...
Hmmm, koukám, že tady už je rozhodnuto, o rady není zájem... Další kdo propadl kouzlu marketingu... ;-) :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 09:55 Žena Mesala [22]
Ten Atman už jsem zvažovala, jak velká má být kostka bioakvacitu? Osádku bohužel nevím ani já, nejspíš tam půjde beťák z 18l a k němu bych ráda 2 samičky nebo nějaké malé rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 09:16 R Muž afc1886 [14681] Re: JoKa
Já sám tento filtr nemám,ale vím kdo ho má a viděl jsem ho v akci.Ta ohyznost v tom akva není až tak ohyzná na černém pozadí a filtr je opravdu pěkně tichý.Objem filtračních náplní není podle mě špatný.Filtr obsahuje toto médium www.juwelakvarium.cz/… a biomolitan jako předfiltr.Dotaz zněl filtr mimo akvárium s cenou do 1000Kč,proto tato moje rada.Bublifuky jsou super,ale motorky jsou dost hlučné,kdybych měl doporučit filtr vnitřní,tak čerpadlo Atman at200 www.exo-eko.cz/… a kostka bioakvacitu.A jako další bych podotkl,že nikdo zatím nevíme jaká bude osádka akvária. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 06:49 Muž Jarry [1437] Re: JoKa
Případně malou čerpací hlavu s biomolitanem. Mám to v cca 40l v ložnici, je to absolutně tiché a už tak půl roku jsem na to vůbec nesáhnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 21:35 JoKa Re: Mesala
A ta ohyzdnost, od toho eheimu, ne? Vždyť ta část, ponořená do akvária je jenom o málo menší než ten bublifuk a o účinnosti můžeme vést sáhodlouhé diskuze... Oboje schováš za rostlinu s prstem v nose...

Afc: bez urážky, tento filtr máš vyzkoušený, nebo radíš, protože víš, že existuje? Máš ho doma?? A funguje??? Zaráží mě ten titěrný objem f. hmot...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 20:21 Žena Mesala [22] Re: JoKa
Ten trochu kazí vzhled akvárka... Ale popřemýšlím.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9905x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7510-filtr-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=142