Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do malého akvária (21 - 50 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Filtr do malého akvária (21 - 50 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2019 23:10 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Red_Koky
A máš představu, jestli chceš vnější nebo vnitřní?

Vnitřní filtry jsou lacinější, ale zabírají místo v nádrži, méně snadno se udržují (co zas při dobré dimenzi nemusí být nijak často).

Vnější filtry jsou dražší, nezabírají místo v nádrži, ale zase jej zabírají vedle/pod nádrží. Snadněji se udržují.

Jestli chceš něco levného a moc to neřešit, tak můžeš koupit třeba čerpací hlavu Atman At 200 a kostku biomolitanu 10x10x20cm, třeba takovýhle: www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2019 22:54 Muž Red_Koky [11] – Filtr pro 60l AQ
Zdravím zdejší akvaristy jako začátečník hledám radu jaký filtr. Budu zakládat 60l AQ Dennerle 38x38x43 koupeno z druhé ruky set ale bez filtru. Chtěl bych nenáročné AQ na údržbu, hodně rostlin a trochu hejnovitých. nenáročných malých rybek co nedělají bo*del. Rád bych filtr, který nebude muset člověk pořád čistit a pomůže ekosystému v AQ. Uź to pár dnů studují a jsem z toho jelen

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 11:07 Žena Vever [5]
Uvažuji o vnějším filtru, je nějaký který by jste mi doporučili na moji velikost akvária? Děkuji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2018 22:11 Muž Vip [32] Re: Maq
Když nebudu línej, v týdnu to snad vyfotím. Není to složité. Klasický přepážkový filtr, s tím rozdílem, že je vyšší než akvárium. Akvárium má na výšku 30cm, filtr jsem nechal udělat 38 (těch 35 jsem prvně napsal blbě). V jedné komoře jsem nechal ve výšce 35 vyvrtat díru. Zde stačí dát přechodku a trubky dle libosti. V akva mám malé čerpadlo, které tlačí vodu do první komory a tím jak se nádoba postupně plní vodou, z druhé komory (tou dírou) to začne přetékat zpět do akvária. Při vypnutí čerpadla nehrozí přetečení, pouze se mi cca o 4mm v akva dorovná hladina. Místo čerpadla lze použít i vzduchový motorek, který vodu vyžene kam potřebuješ (viz přiložený odkaz). Filtr si můžeš nechat udělat velký dle libosti, co ti bude vyhovovat. Nyní filtruju 30l vody přes kostky 10x10x30(I.komora) a 10x10x20(II.komora). Určitě to takhle pořeším i pro akvárium 30x25x25. Průtok vody pomalý a plocha filtrace dáááleko větší, než nabízené filtry v obchodech. www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 18:02 Maq Re: Vip
Nemohl bys sem dát fotky? Zajímalo by mě takové řešení pro maličká akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2018 15:47 Muž Vip [32] Re: Oldass
V akvariu cca 30l jsem měl původně klasický bublifuk. Co do účinnosti oproti bublifuku jsou tyto čerpací hlavy lepší. Ale nelíbilo se mi, že ta hrouda molitanu zabere dost místa a blbě to vypadá. Tak jsem si u sklenáře nechal slepit dvoukomorový vnější filtr 22x10x35 (akvárium má 60x22x30) a do akvária koupil pouze malé čerpadlo. Takže sklenář cca 400,- (parádní objem filtrační hmoty), čerpadlo Resun sp500 (5w) cca 120,- . Záleží kolik je místa kolem a kolik chce (může) člověk investovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 12:05 Muž Oldass [806] Re: bv9
Tam mě zaujalo jen www.rostlinna-akvaria.cz/…

Ale hledám, jestli není alternativa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 11:20 Muž bv9 [13] Re: Oldass
Stačí si jenom vybrat ;-) www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 11:14 Muž Oldass [806] – Hailea BT100B
Nevíte prosím o podobném čerpadlu jako Hailea BT100B? Pro malé akvárium, preferuji nízkou spotřebu. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 14:21 Žena BrunetkaKatka [0] Re: Maq
No jo, je to pravda. Každopádně děkuju všem za rady. Uvidím, co nakonec vyberu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 08:00 R Muž ctibum [6872] Re: micuda
Tak bublifuk by asi byl každopádně lepší vzhledem k většímu objemu filtrační hmoty.
Předpokládám, že je průtok stažený na minimum a rozstřikovací rampu tam máš...
Jinak proud bych zkusil snížit prodloužením rozstřikovací rampy ( www.akvarista.cz/… ) a/nebo zvětšením otvorů v rampě a/nebo zvětšením průměru rampy a/nebo jemnějším molitanem (i když nevím, jak jemný tam je). Ten bych ale měnil postupně po částech, i když těžko říct, jestli by akvárko při této velikosti molitanu poznalo, že byl vyměněn...
Také můžeš počkat, až se molitan zanese...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2018 05:56 micuda Re: ctibum
mám tam diversa claro 300
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 21:51 R Muž ctibum [6872] Re: micuda
Co tam máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2018 21:36 micuda – filtr na vzduch pro betty
potřebuji poradit filtr na vzduch pro betty,mám tam filtr s motorem a dělá tam proud,aq je 25l,tak si myslím že bublifuk bude lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2018 21:30 Maq Re: BrunetkaKatka
BrunetkaKatka napsala: chci křišťálovou vodu ... A ta čerpací hlava s biomolitanem je sice levná záležitost, ale tam je zase ten podobný problém jako u bublifuku-vypadá to hrozně...
V tomhle se s Tebou shodnu - ve čtyřicítce vypadají podle mě všechny vnitřní filtry více či méně hrozně. Pak Ti ale nezbude než jít do nějakého vnějšího řešení, což je ale u čtyřicítky dost nepřiměřené, a nevejdeš se do rozpočtu. (Ledaže bys si spáchala nějaký DIY filtr.)
Jak píše Jirka, křišťálovou vodu můžeš mít i bez filtru, ale není-li taková, molitanový filtr ji neudělá. Molitan zachytí hrubší nečistoty a usídlí se v něm nějaké bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 21:02 R Muž ctibum [6872] Re: BrunetkaKatka
Dennerle jsem měl a v pohodě. Jen jsem vyhodil origoš kapsli obalenou vatou, ta se skutečně hned zanesla, a vytunil vnitřek nějakým mikroporézním materiálem, už nevím, co to bylo, něco jako Eheim SubstratPro. Ale asi by stačil i na malé kousky nastříhaný molitan. Je také možné dokoupit rozšiřující nástavec...
Každopádně tohle www.akvarista.cz/… nebo tohle www.akvarista.cz/… bych si miníčka klidně dal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 20:42 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: BrunetkaKatka
Ona voda křišťálova nemuset být jen s filtr rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 20:37 Žena BrunetkaKatka [0] Re: afc1886
Na ten dennerle jsem taky koukala, ale kdosi tu psal recenzi, že se prý dost zanáší a je nutné ho hrozně často čistit(pokud má někdo ale jiné zkušenosti, budu ráda když se podělí, je možné, že skutečnost je jiná). A ta čerpací hlava s biomolitanem je sice levná záležitost, ale tam je zase ten podobný problém jako u bublifuku-vypadá to hrozně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 20:03 R Muž afc1886 [14655] Re: BrunetkaKatka
Tak potom třeba klasika kostka biomolitanu a čerpadlo, nebo www.rostlinna-akvaria.cz/… , ale ten už je trochu dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 19:49 Žena BrunetkaKatka [0] Re: Maq
Bublifuk nechci, protože je podle mě až moc hlučný a nevzhledný... ale jestli se mýlím, tak mě vyveď z omylu. Otázka, co od filtru očekávám je pro mě dost složitá.... chci křišťálovou vodu :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 18:31 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Můj dlouhodobý názor na filtr je, že vžene do vody víc kyslíku pro živočichy a bakterie. V nádržích bez rostlin a řas důležité, v nádržích s rostlinami primárně proto, aby akvarista mohl přerybit. V akvaristikách prodávají filtry hlavně proto, protože je na nich větší provize a protože nejsou, na rozdíl od rostlin, rizikové (filtr neuhnije a na polici vydrží bez vody roky). Důvod, proč akvaristiky neučí začátečníky akvárium doopravdě pořádně osázet je ten, že doopravdy jednoduchých, rychlerostoucích rostlin nedostanou od velkopěstírny dost kusů a protože všichni chtějí, ty zajímavé, rychlochcípající rostliny, které jim velkopěstírny také pošlou a které se musí rychle prodat, protože v primitivním akváriu v obchodě až tak dlouho nevydrží. Akvaristiky prostě nemají podmínky (a nejsou dostatečně altruistické), aby prosazovaly akvaristiku bez filtru. A je zajímavý úkaz, že lidé mnohem raději utratí spousty peněz za techniku a chemii, než aby je dali do rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2018 18:12 Maq Re: JirkaŠčobák
Jirko, čistě mezi námi... mě ty řeči o osídlovací ploše pro nitrifikační bakterie štvou tím víc, čím víc se o mikrobech dozvídám.
Mimochodem, prošel jsem si onehdy příslušné stránky předních výrobců biofiltračních médií, a k mému milému překvapení se ukázalo, že oni jsou (z rozumných důvodů) většinou opatrní a naprosto neslibují, že se tam usídlí konkrétně nitrifikační bakterie.
Uměl bys na zahradě nějak přikázat vrabcům, aby hnízdili jen na vybraných stromech, na jiných stromech kosi, a ještě na jiných pěnkavy? Pravda, budky pro ptáky se na míru udělat dají, ale jak vypadá taková "budka" nemlich pro těch pár druhů bakterií?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 17:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq
Maq napsal:Základní otázka zní: Co od filtrace očekáváš? To vůbec není tak jednoduchá otázka. Víš to?
Já mám například v akváriích filtr proto, protože se mi hrozně líběj bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 17:37 Muž Neuro [19] Re: Riccihifi
Já mám aqua clear 50,sice třičtvrtě roku,tak doufám že ho za 3 měsíce nebudu měnit.A naprostá spokojenosti jak s funkčností tak s hlučnosti (vůbec není slyšet).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2018 17:31 Maq Re: BrunetkaKatka
BrunetkaKatka napsala: jsem začátečník a naprosto jsem se v této diskuzi ztratila ... Nechci bublifuk
Tak jsi ztracená, ale víš že nechceš bublifuk? Zajímavé.
Základní otázka zní: Co od filtrace očekáváš? To vůbec není tak jednoduchá otázka. Víš to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 16:51 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Riccihifi
Jsem ty Hageny Aqua Clear dřív používal, verzi 20. Byl jsem s nima ohledně funkčnosti fakt spokojenej. palec
Akorát že to byl bohužel spotřebák, protože mi žádnej nevydržel dýl, než rok. ¯\_(ツ)_/¯
Ale až mě přestanou bavit ty Resuny HF 2002, které mám teď a kterým se neustále přicpává sání v koleni, tak možná zkusím ten Hagen znova. Třeba jsem jen trefil špatné kusy.
rybicky.net/vyrobky/1307
rybicky.net/vyrobky/2674
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 16:37 Muž Riccihifi [13] Re: BrunetkaKatka
Ahoj, osobn by som siel skor do zavesneho filtra ako tento: akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Ten Tetraeasy nebude stihat pri 40l akvarku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2018 16:08 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dúhovárybka
Piezoelektrický miniaturní vzduchovací kompresor ostatní jsou docela hlučné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 16:06 Žena BrunetkaKatka [0] – Filtr do 40l
Dobrý den, jsem začátečník a naprosto jsem se v této diskuzi ztratila stydim . Proto potřebuji radu jaký filtr do 40l akvária. Nechci bublifuk, ikyž vím, že sposta lidí by mi jej doporučila. Koukala jsem na filtr TETRA EASY CRYSTAL 250, ale netuším, jestli by byl vhodný, popřípadě jaký jiný byste doporučili. Pokud možno do 600Kč. Předem děkuji za názory i rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 14:45 R Muž afc1886 [14655] Re: dúhovárybka
Tak jak ti radili, použij tzv. bublifuk. www.rostlinna-akvaria.cz/… a k tomu vzduchovací motorek www.rostlinna-akvaria.cz/… . Který to nechám na tobě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 13:43 dúhovárybka – Aký filter do 20L akvária
Dobrý deň, prosím Vás, poradili by ste mi? Chcela by som akvárium s (ako mi poradili na tejto stránke len v inej sekcii) jedným betákom alebo nwm aký filter použiť...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 13:42 Muž rudiezi [3] Re: afc1886
Asi sa rozhodnem pre to Dennerle, ďakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2018 13:19 R Muž afc1886 [14655] Re: rudiezi
S tím Dennerle Nano eckfilter www.rostlinna-akvaria.cz/… neuděláš chybu. Filtr můžeš zvětšit o rozšiřovací modol a navíc jde doplnit o ochranu krevetek. Můžeš si filtr ještě vytunit viz obrázek. rybicky.net/nadrz/23051/d140370.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2018 13:05 Muž File1980 [53] Re: rudiezi
Na jaký objem akvária to má být filtr pokud 20-30 l,tak za mě

akvarijni-filtry.heureka.cz/…

Na sání osadit kostku biomolitanu(zvýší objem filtrační hmoty + ochrana proti nasátí krevetek-rády po něm lezou a čistí) ;-)
www.profiplants.cz/…

vyhodit stávající molitan a aktivní uhlí.Komoru vyplnit kostkou biomolitanu v celém objemu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 12:48 Muž rudiezi [3]
AquaClear 20 alebo Dennerle Nano eckfilter do krevetkária ? (ide mi hlavne o to aby to bolo čo najmenej hlučné), prípadne dáky iný vhodný filter (bez vzduchového motorčeka). Ďakujem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 15:07 Muž LeRi [315] Re: strambm
K tomu filtru je rozstřikovací rampa ponoříš ji cca 2cm pod hladinu platí i bez rampy (jen výtok) a dírky v rampě nasměruješ směrem k hladině , voda se tak bude čeřit a provzdušňovat vzuchovat není třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 15:06 Muž JzH [2] Re: strambm
Ano filtr nech stale zaply. Pokud je delsi dobu zastaven = nehybe se voda, nitrifikačním bakteriím ale i jine osadce akvaria se dari hure.
Vzduchovani netreba pokud se voda hyba (proud z filtru). Vymnena plynu (vcetne O2) probiha na hladine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2018 14:56 R Muž ctibum [6872] Re: strambm
To si pleteš dojmy s pojmy, za přítěž to tu bere snad jen Jirka Ščobák... :)
Leda to vzduchování lze brát za zbytečný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 14:20 strambm Re: LeRi
Objednáno, děkuji a snad se ujmou i nové rostlinky.

Jinak jak je to s filtrací a vzduchováním?
Někde jsem četl, že obojí je nutné provádět nonstop kvůli nitridifikačním bakteriím, ale zde mi příjde většina názorů spíš založená na tom, že filtr je přítěž, kterou nahrazují rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 13:24 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LeRi
Tak uvažuju. Do malého akvárka stejně může dát jen velmi málo čehokoli a pokud je rostlin dost, musí to utáhnout i kdyby nechtěly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 13:18 Muž LeRi [315] Re: JirkaŠčobák
To je pravda ale zase v tak malém akváriu je vnitřní filtr spíš na škodu vyhodí ho udělá místo a dokoupí rostlinky viď stramb ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2018 13:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zuzule
Zuzule: Jsi si jistá, že tam budeš filtr potřebovat?

strambm: Při slabším osázení rostlinami, které máš, ti žádný filtr nic nevyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 13:04 Muž LeRi [315] Re: strambm
Klidně vem tenhle www.rostlinna-akvaria.cz/… je větší (to ničemu nevadí ba naopak víc filtrační hmoty dá se regulovat ventily) a má masivnější spony pro uchycení víka , každý filtr je začátku slyšet ale až se zajede nebudeš o něm vědět , čerpadlo přendej na výstup (nahoru nad víko).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 10:01 strambm – filtr pro nano 30l
Dobrý den,
v jiné diskusi mi bylo doporučeno změnit filtr, protože prý ten co jsem koupil v setu je nedostačující. Tak bych se chtěl zeptat zda je tento filtr vhodný pro 30l betárium s 1 bojovnicí a pár krevetami. www.rostlinna-akvaria.cz/…. Vzhledem k tomu, že mám betárium v ložnici, tak je pro mě důležitý parametr hlasitost, cena nerozhoduje, takže pokud by jste měli lepší typ určitě ho ocením.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 17:35 R Muž afc1886 [14655] Re: Zuzule
Použij buď bublifuk či malé čerpadlo s kostkou biomolitanu. Další možnost je třeba dennerle akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Ale chtělo by to vědět víc o akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 17:30 Zuzule – Potřebuji poradit
Ahoj, zařizuji si akvárium a jediné co mi již chybí je filtr. Chtěla bych se Vás proto zeptat na vaše názory či doporučení jaký filtr se hodí do akvária o objemu asi 43l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 11:18 Muž LeRi [315] Re: Khaztroll
Co tento? Na sání navléknout molitan,vnitřek uspořádat pro bio filtraci. www.vivarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2017 07:00 Muž Yirka [9118] Re: Khaztroll
Možná tě trošku zklamu. Ale pro takovou nádrž pro krevetky je pravým požehnáním filtr typu bublifuk, na jehož volně přístupném povrchu se s největším potěšením pasou ve dne v noci.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2017 15:58 Muž Khaztroll [1] – Newa
Fotka k příspěvku 2Dlouho jsem se trápil s filtrem ve 20l aqua. Časem tam budou krevetky,ale potřebuju to zajet. První filtr(nějaký levný polsko) se strašně zanášel a ryby byly co 12 hod. bez vzduchu (čeřím filtrem). Pak jsem narazil na filtr Newa (made in Italy). Není o moc dražší, za to je o mnoho lepší. Regulace je perfektní na nejmíň to teče opravdu lehce. Dostal jsem k tomu Cartridge, výstup se dá všemožně nastavovat a navíc je krásně placatej a v malým aqua zabere minimum prostoru....nakonec tam i celkem dobře vypadá. Já jsem víc než spokojenej.

Více zde: akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 23:52 Jaloovec Re: romant
Dobře koupím tedy nějaký větší a uvidím :) akvárium budu stejně zakládat až v létě ale chci si vše dobře promyslet ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9891x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7510-filtr-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=118