Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stavba jezírka

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Stavba jezírka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 17:35 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Diego
jj, to sem pochopil :-D
Možná bych tam dal paví očka a ampulárie, uvidím ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 17:18 Muž Diego [72] Re: DonJuanKarlos
Jak jsme zde psal o pracném vylovování,myslel jsme tím rybičky (jak píšeš,že chceš mít akvaristické jezírko).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 10:30 Muž DonJuanKarlos [30] Re: XMartin
Stejný chcíplotiny maj i u nás ve zveráči, ale brzy se rozrostou, zatím je mám v akvárku. Byl jsem včera v OBI :-D to teda byly vodní rostliny rozzureny ani listy skoro neměly.... Z rybníka jsem si přitáh puškvorec a vodní mátu. Měl sem i pěknej orobinec, ale ten se mi zlomil po cestě sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 00:39 Muž XMartin [20] Re: DonJuanKarlos
tak pistii sem tam měl taky kdyz sem mel menší jezírko rozrostla se jako blázen zakryla cele jezírko jenže ja ji tam nechal jak si a ona zmrzla což mi nak nedošlo je to 4 roky Z5 :-D :) ale klidass ji tam deej u nas je za 20kč jedna taková malá chcíplina to se mi nechce kupovat ale ve druhym zveráči měly mechový kole průměr asi 10cm za 21 kč. no nekup to :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 12:08 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Diego
Zkusil bych to s tou giganteou, pak tam dám ještě růžkatec a třeba pistii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 08:00 Muž Diego [72] Re: DonJuanKarlos
Ale to vylovování je dost pracné.Uvidíš sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 20:42 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Štěpán
To je to samozdřejmé, že je na podzim a zimu vylovím :-) hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 20:25 Štěpán Re: DonJuanKarlos
Jasně že můžeš... akorát že zimu asi nepřežijou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 16:26 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Štěpán
Dnes jsem jezírko skoro dopustil a podle vodoměru má zatím 11 000 litrů !!!! Zbýva mi asi 10 cm, ale to si nechám jako rezervu. Taky ho začínám po celém obvodu obsypávat zeminou, rozchodil jsem čerpadlo (původně od filtrace do bazénu) a ze zbytků folie udělal potůček. Jen ještě vyřešit přívod elektřiny :-) Voda neuniká hop tak je vše v pohodě. S rybama počkám, zatím tam dám paví očka a několik ampulírií. Fotky dám zítra ahoj

Jo a málem bych zapoměl, můžu mít v jezírku Vallisneriu giganteu ? Jaké další rostliny tam můžu dát? Jávský mech? Riccii? Možná bych se vykašlal na karase a kapry a udělám si akvaristické jezírko a budu se v něm potápět :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 11:25 Muž Criple Fishx [5] Re: JeeL
Udelal bych to hluboky aspon 1,5m, aby se v tom dalo plavat. ;-) palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 11:13 Žena zabina [7] - Jezírkové rybyRe: JeeL
jazierko? veď to bude jazierisko ;-) ale vyzerá to sľubne, som zvedavá na pokračovanie:) držím palce, nech ide podľa plánu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 23:12 Štěpán Re: DonJuanKarlos
Super! :)

A co uděláš s tím divným rantlem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 23:09 Muž JeeL [1]
Fotka k příspěvku Tiež si budujem na chalupe jazierko, avšak z dôvodu šetrenia časom a energie som si na zemné práce privolal radšej železného pomocníka "džejsíbí". Neviem si ani len predstaviť, že by som to mal kopať ručne :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 20:11 Muž DonJuanKarlos [30] Re: ketupa
Fotka k příspěvku Díra už je vykopaná (hloubka dokonce 120 cm), na dno jsem dal písek a po celé ploše geotextilii. Položil jsem folii a z části napustil, podle vodoměru 5000L. Čerstvá fotka:
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 01:01 Muž Onďa [32] Re: ketupa
Ahoj Done, zatím to vypadá slibně.No ty lekníny mají za 3 stovky všude zrovna teď sem kupoval leknín za 270,- ale je pěknej :-D
PS: pozor na ty střepy z flašek kvůli fólii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 21:19 Muž ketupa [0] Re: DonJuanKarlos
Ta vana sloužila jenom k tomu aby rosliny přežily dobu kopání jezírka. Rostliny mám taky získané stylem "kde se dá". Lekníny mi taky připadají drahé, ale minulý týden jsem narazil v marketu OBI na výprodej vodních rostlin (39 kč) a leknínů (99 kč) tak jsem jeden zkusil koupit a uvidím (nebo možná neuvidím nic . :) Martin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 21:14 Muž DonJuanKarlos [30] Re: ketupa
jj aha já jsem na fotce viděl rybicky.net/nadrz/4376/3.jpg tu "vanu" a myslel že to je vní :-) Ty košíčky znám. Rostliny zkusím sehnat u rybníka :) něco v zahradnictví, ale tam jsou třeba lekníny nehorázně drahý (300Kč) tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 21:08 Muž ketupa [0] Re: DonJuanKarlos
Ty rosliny nejsou v lavórech, ale v plastových košíkach na vodní rostliny, má to tu výhodu že se dají lehce vytáhnou když je potřeba generální úklid na jaře, nebo je třeba něco ulovit (ryby se pak nemají kde schovávat). Díky tomu že to jsou "dírované" košíky a ne lavory, tak kořeny rostlin (hlavně puškvorec) prorůstají ven do vody a čistí ji.
P.S Všechny tyto "zkušenosti" a poznatky jsem vypozoroval na svém menším jezírku které funguje už třetím rokem (píšu to proto aby si někdo nemyslel - "má dva měsíce napuštěné jezírko a už dělá machra :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 21:00 Muž DonJuanKarlos [30] Re: ketupa
Všiml jsem si :-) Docela pěkně máte vyřešené také ty vodní rostliny v "lavórech". Už se těším až jezírko napustím :-D už aby to bylo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 20:54 Muž ketupa [0] Re: DonJuanKarlos
Chtělo by to dynamit a hloubky by bylo hned dost :-D . Jinak jsem konečně přidal prezentaci svého pokusu o jezírko (není tak hluboké jako to tvoje, ale na zimu půjdou rybky stejně do tepla.

rybicky.net/nadrze/4376
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 20:21 Muž DonJuanKarlos [30] Re: ketupa
Pěkně vyřešené palec Já potřeboval zvětšit hloubku, protože to kopaní do "zdi" je hrůzza :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 20:10 Muž ketupa [0] Re: DonJuanKarlos
Fotka k příspěvku Já to dělám s ukrytím fólie na okraji takhle. Snad to z té fotky je vidět.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 19:44 Muž DonJuanKarlos [30] Re: ketupa
Já vím :-) folii obsypu kvalitní hlínou z vrchních vrstev. Měla by být vidět jen málo(snad :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 19:17 Muž ketupa [0] Re: DonJuanKarlos
Gratuluji
Máš to skoro hotové, musela to být pěkná fuška to celé vykopat. Jenom si myslím že nebyl moc dobrý nápad vršit okolo ten "val" z hlíny a cihel , bude se ti dost blbě potom zarývat okraj fólie okolo celého jezírka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 17:16 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Štěpán
Fotka k příspěvku Dneska jsme už v půlce hloubení. Jsem těď na tom metru. Když to pude dobře zítra dokončím hrubý výkop a v týdnu položím folii. Jinak těch cihel je už víc než hlíny :-D Zkusím je ještě nějak využít. Taky jsem našel pěknou hadici na odkalovaní akvárka, ale byla už celá zpuchřelá, takže nic :-) No pak třeba rozbitý půlitr a skleněné lahve...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 19:34 Štěpán Re: DonJuanKarlos
Taky bys z toho mohl udělat kuželku. Nebo takovou tu ruskou mnohovrstevnatou rozkládací dřevěnou věc, teď jsem zapomněl, jak se jmenuje. K jejímu tvaru máš dost blízko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2008 19:15 Muž DonJuanKarlos [30]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takže jako vždy po obědě jsem si řekl, že si "zakopu". Kopu asi tak 20 min, najednou se mi krumpáč odrazí od něčeho tvrdého! Lopatou to odhrabu a vidim cihly (nic divného, ty tam sou všude). Tak si řeknu že kopnu vedle a tu cihlu vyndám. Jenomže tam je další cihla! Postupně odkrejvám to místo a předemnou se rýsuje normální zeď !!!(nejspíš základy nějaké stavby) Po tom co sem překonal jíl, škváru z dřívější cesty a další bordel, mě tohle nezastaví :-D
Přikládám foto části objevených základů:

Tady je fotka nynějšího stavu. Už jdu do hloubky :)
(kolem díry jsem si udělal takový násyp, tím ještě naženu potřebnou hloubku)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 17:41 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Usine
To je dost. Uvidím jak mi to do hloubky pude :-) když ne, tak si vystačím s karasi :) Jinak už mám komplet po celé ploše těch 30-40 cm. Zítra když vyjde počasí pudu do hloubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 17:35 Usine Re: DonJuanKarlos
Pokud chceš jen karásky tak metr stačí, ale kapříci chtějí mít 1,5 m :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 15:29 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Štěpán
No s tím zvětšováním nevím :-), ale folie mám nadbytek, z toho bych chtěl ještě udělat menší potůček :) . Chtěl bych se teď zaměřit hlavně na tu hloubku. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 14:18 Štěpán Re: DonJuanKarlos
DonJuanKarlos napsal:... vykopali na 30 cm ...
Super, tak ještě metr a bude to. :)
Mám dojem, že ta hluboká část jezírka by měla být aspoň polovina půdorysu? Až budete hluboko tak možná dostanete chuť to jezírko ještě trochu zvětšit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 12:43 Usine Re: isamik
To neznáš šupléru? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 12:18 Muž isamik [180] Re: DonJuanKarlos
mikrometr tak casto v domacnostech nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2008 12:03 Muž DonJuanKarlos [30]
No to mi nebudete věřit !!! Dneska jsme s tátou už zkoro celou plochu jezírka vykopali na 30 cm. Bylo hrozný vedro a tak jsem přestal. Z nudy jsem změřil tloušťku folie a nestačím se divit místo slibovaného 0,5 mm má folie rovný 1 mm (tedy i dvojnásobná cena) :-D měřil jsem to i takovým speciálním měřitkem (vypadá trochu jak hasák). Doplácet jim to ale nebudu, protože jsem se už jednou vracel. Paní mi místo 48 m2 naúčtovala 8 m2 smich ze slušnosti sem se vrátil a doplatil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 21:49 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Štěpán
Ano bude to biotop mycí houby, sakra, tys to prokouk :-D
Proběžně vás budu informovat o stavu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 21:41 Štěpán Re: DonJuanKarlos
Fotky raději posílej... ať se máme na co koukat.
Už jsem si vzpomněl na to, co mi ten tvar připomíná. Je to skoro 100% tvar mojí mycí houby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 21:29 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Usine
Konečně někdo, kdo se mnou souhlasí :-) . Mě se líbí trochu členitý břeh, osázím to..., uvidíte až to dodělám, že to bude super palec
Ještě poslední otázka: Můžu nakombinovat písek-koberec(na dně)-geotextilie(gramáž 400g/m2)-rybniční folie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 21:22 Usine Re: DonJuanKarlos
Záhyby budeš mít stejně, protože dno nebude rovné a stejně hluboké. Dneska bych to své jezírko taky udělal šišatý je to totiž přirozenější a lépe to vypadá, než čtverec nebo obdélník. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 20:38 Muž DonJuanKarlos [30] Re: F
Trochu jsem to upravil :-) Už Vas nebudu nervovat fotkami ze stavby :-D Pošlu až hotový výtvor, ke konci prázdnin. Díky za rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 20:16 0 Re: DonJuanKarlos
Fotka k příspěvku Když Ti tedy Vaclav radí , tak se podívej na to jeho jezírko - taky žádný atypický tvar. Dnes lituju , že jsem nenafotil menší přirozená jezírka v minulosti viděná - třeba v Rusku a Kazachstánu.

snímek: stepní 'jezírko' z roztátého sněhu v Kazachstáně , začátek května roku 1991 ; byla tam spousta žábronožek. Přefoceno z klasické fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 13:47 Muž DonJuanKarlos [30] Re: frmol
Do hloubky by to mohlo docela jít, protože máme jílovitou půdu a docela drží tvar, teda do doby než zaprší :-D smich :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 11:51 Muž frmol [14] Re: DonJuanKarlos
kdyz chces napr 6 m dlouhe/siroke jezirko musis vykopat na kazde strane plus 0.5m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 11:11 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Štěpán
No dobře, ten tvar ještě poupravím. Nejdřív, ale odvozím ten trávník z celé plochy a pak se uvidí. Možná ten tvar trochu zkresluje fotka.
Na tu hloubku si dám pozor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 11:02 Štěpán Re: DonJuanKarlos
Ten tvar je opravdu nepřirozený. Navíc nechápu, když je to taková podivná prohnutina, proč tam je část rovná.

Ještě je dobré rozměry a hloubku jezírka pojmout trochu velkoryse, nebýt zbytečně skromný. On si člověk na začátku řekne metr hluboké, a nakonec tam bude sotva 60-70 cm vody. To je málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 10:18 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Usine
Fotka k příspěvku Váááclave diky :-D alespoň něco jsem neudělal úplně špatně hop
Aktuální stav: Je hrooozný vedro :-) Do těď jsem odstranil tak 60% trávníku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 09:26 Usine Re: DonJuanKarlos
Záhyby budeš mít stejně, klidně to nech tak jak to máš na rovných březích není nic hezkého. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 09:11 Muž DonJuanKarlos [30] Re: 0
Re F: Takže říkáte, co nejmíň záhybů? To nebude problém, prostě ty výstupky zarovnám.
Re Štěpán: Ano četl, jak na internetu tak i normální knížku. Chtěl jsem si trochu pohrát s břehem, ale jak F psal asi to není nejlepší :-)
Re frmol: určitě máš pravdu, asi ještě investuju do tý geotextilie ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2008 01:58 0 Re: DonJuanKarlos
Fotka k příspěvku Ten tvar jsi nezvolil správně , pro položení fo'lie bez mnoha rušivých záhybů a deformací i přirozenější vzhled je lepší ovál. Nemusíš na má slova brát ohled , asponˇ se přesvědčíš o skutečnostech sám . Akorát nikomu nepřeji po té vynaložené dřině a finančních výdajích následný pocit zklamání. Nakresli si tvary na papír , vybarvi modře a porovnej co oku 'lahodí' a vyzkoušej co podkladový materiál i samotná fo'lie snese. ahoj

Snímek: Moje jezírko v podvečer (20,30h) , foceno 1.7.08.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 21:43 Muž frmol [14] Re: DonJuanKarlos
na vstupu na materialu se nema setrit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2008 20:56 Štěpán Re: DonJuanKarlos
Done Juane, můžu se zeptat - četl jsi o zakládání jezírek nějakou knihu nebo aspoň článek?

Ten tvar je takový zajímavý - má něco představovat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2 3

Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 4860x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7504-stavba-jezirka?od=66