Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby mi ožírají rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ryby mi ožírají rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:23 S Muž invalida [3881]
Žerou file i zeleninu ale i kytky..asi něco četli o pestrý stravě smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 07:01 Muž Tudy [330] - Krevetky
Mám 2 ks - 5 a 7 cm (ten větší je už "parohatý" dospívající samec), rostliny mi zatím nežerou. Krmím je 6x týdně, střídám tablety se spirulinou a zeleninu (rajče, paprika, okurka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 23:39 Žena Linduš [166] – Re: Gunguy
sice je nemám nějak dlouho, ale když vyhlodají díru do listu, vím, že ten list odumírá.
a to jen jedinkrát ochutnali okurku, jinak krmením pohrdají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2010 23:03 S Muž invalida [3881]
Anubias občas pohlodaj..vždycky když mám radost že už se srovnal...ale bejvá tam i pár set prcků tzn..nstandardná situace :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 22:48 Muž pancéřníček [168] – Re: Gunguy
Anubias?Tak to slyším poprvé.Tak to ho asi nemáš v moc dobrém stavu,protože jinak nemají šanci ho poškodit.V karanténě mám 4 dospělé ancíky sp a k tomu občas nějaký ten potěr až do velikosti 4-5cm,2 anubiasy nana a i když po nich furt lomozí jsou zcela nepoškozené.
Jinak jim odolají plovoucí rostliny-růžkatec,egeria.Taky řasokoule,kryptokoryna spiralis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 21:36 Muž Gunguy [2]
anubias u mne jedi, krmim spirulinou, i vlockama, a jedi to v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 21:13 Tereza – Re: Gunguy
jestli ti ancistrusi žerou rostliny, děláš něco špatně s krmením, takže to chce začít odtud. JInak třeba anubias, ten je tuhý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 21:07 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: Gunguy
Např. hnědovka, hygrophily a nebo taky mechy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 21:04 Muž Gunguy [2] – Ancistrus a květiny
Znáte nějakou kytku , kterou nejedí ancistrusi? ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 15:29 TheLadik – děkuji
moc díky všem za odpovědi ještě jednou děkuju ahoj :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:38 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: katterinecka
Protoze Ty jsi prisla na ty zarivky, ja se jen mrknul a popsal co vidim napsano a co si myslim. Navazal jsem na Tvuj prispevek ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:35 Miondir
Designer napsal ...Me doporuceni je, tu ozdobu Agua Glo nahradit jinou zarivkou, treba jeste jednou Sun Glo, ta vypada O.K...

ja bych za sebe radeji doporucil tripasmove zarivky napr. Osram, Philips, Narva oznaceni 830, 840, 865.. stoji vyrazne mene a uzitna hodnota je vetsi. za cenu te jedne sun glo, muze mit dve tripasmovky a vymenit i tu po 3/4 roce dosluhujici druhou sun glo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:26 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: TheLadik
taky co se dělo s emerzními listy a co se submerzními
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:19 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: TheLadik
Ad ožírání rostlin. Abychom tu nerozvíjeli různé teorie, přistihl jsi vůbec nějakou rybku přímo při činu? Viditelná čerstvá poškození na listech ? Nebo jen rostliny postupně chřadly a chřadly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Designer
nevím proč to říkáš mě, od začátku tvrdím že to rybama nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:01 Muž Tudy [330] - Krevetky
To akvárko vypadá jako úplně nově založené, dno vypadá na fotkách jako čerstvě nasypané, filtr svítí čistotou, nikde ani stopa po řase či jiném povlaku. Krunýřovci zřejmě nemají co žrát, tak mohou okusovat rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:24 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Kobylka23
Jen Ti tam tukli, ze v tomhle pripade nesouhlasi (alibisticky, ja to nebyl) ;-) . Ony klidne rybicky muzou mit malo zeleneho, to se s tim co se pise nevylucuje, ale nebude to asi ten problem pro tenhle dotaz a tak to nejspis nekomu pripadlo, ze to primo ten konkretni problem neresi. V kazdem pripade mu neradis nic spatneho, vidim na fotce treba Platy, takze ryby krmit take zelenym, traba aspon obcas dat Tetra Phyll, je jen a jen dobre. At uz se deje cokoli, ty rybicky to jiste oceni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2010 17:58 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: katterinecka
Ono to nebude rybama, to je az druhotna vec. Prvotni je, ze podle popisu akvaria do nej sviti jedna Sun Glo a jedna Aqua Glo zarivka, kazda 20W. Jenze Aqua Glo je, alespon dle meho nazoru, jen >>barevna ozdoba<<, protoze 20W zarivka by normalne mela svitit alespon 1200Lm, kdezto tahle Aqua Glo sviti 400Lm, tedy velice priblizne jako 20W halogen pro osvetleni nabytku... Jo, jo, chapu argumenty o spektru, co jednotka Lumen nezahrnuje, i dalsi argumenty ohledne fotosyntezy... jak kdo chce, nikomu to neberu, kazdy ma pravo na svuj nazor a at si kazdy dela co chce, nemam patent na rozum a ani nemusim mit vzdycky pravdu. Me doporuceni je, tu ozdobu Agua Glo nahradit jinou zarivkou, treba jeste jednou Sun Glo, ta vypada O.K., a ono aspon neco nenarocneho poroste (chce to vhodne vybrat rostliny), protoze i tak toho svetla nebude na tu nadrz buhvi kolik. Neznam usporadani krytu, takze pokud nema reflektor, doplnit, treba i jen nalepenim odrazive folie pod zarivku (lepsi nez nic), jinak ta trubice nahoru sviti zcela zbytecne. Kdyz se mi v Echinodoru objevily dirky, myslel jsem ze premnozeni okruzaci zerou listy. Ale oni jen vyzirali to, co na tech listech odchazelo, stejne jako zerou cokoli zeleneho, co tleje. I muj problem byl jinde, nez ze by neco rostliny zralo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:22 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: TheLadik
ancistrusi okusují hlavně mladé listy echonodorů, nebo některé jemnolisté rostliny, dají se přikrmovat okurkou nebo jinou zeleninou, masitou stravou nebo tabletami, nebo prostě některé rozdat. To že okusují rostliny většinou poznáš že jsou jakoby ostrouhané, jsou na nich kulatá tenčí místa a časem někdy i díry. Většina běžných rostlin by to ale měly zvládnout, jako třeba kryptokoryny, microsorium, anubiasy i plno dalších. já mívám problémy jenom s těmi echinodory.
Tyhle speciálky vydrží tak půl roku, pak je dobré je vyměnit. Pokud za ně koupíš normální třípásmové zářivky s označením 8XX tak ušetříš a kytky o nic nepříjdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:18 TheLadik
3/4 roku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:15 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: TheLadik
jo koukám, dvě 20W glo zářivky, to by ještě šlo na málo náročné rostliny. Záleží jak jsou ty zářivky staré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:15 TheLadik
ancitrusi asi tak 5-6 nehnojím je.. no promin ale ale nevim které rostliny to byly ale takovy ty co sou celkem časty..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:13 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: TheLadik
a kolik máš ancistrusů? Měli by tam mít kořen. Osvětlení je velmi slabé. Doufám že nehnojíš když tam žádné rostliny v podstatě nemáš. Opravdu bych problém viděla někde úplně jinde. Které rostliny jsi zkoušel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   22.11.2010 16:01 Žena Kobylka23 [2] - Labyrintky – Re: TheLadik
Ja si myslim,ze jim chybi zelena slozka ve zradle jmenuje se spirulina,ale uvidis co ti ostatni porad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:00 TheLadik
mám jen mečovky, ancitrusi a jednoho pancéřníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 15:52 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: TheLadik
a co tam je za ryby? jestli jen živorodky tak ty ti rostliny nesežerou, hledala bych problém někde jinde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 15:42 TheLadik – Rybky mi ožírají rostliny..
Fotka k příspěvku Zdravím mám menší problém rybky mi ožírají rostliny..Vyzkoušel sem 5 druhů rostlin a všechny mi uhynuly. Poradíte co udělat..? Jestli koupit jiné ryby nebo co mám zkusit za rostliny..Předem děkuji hmm :-O :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 11:47 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: PK
pročpak se asi tetra rostlinožravá jmenuje tetra rostlinožravá.
Pokud by někdo chtěl ancáky, tak mám zase plné aqa :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 11:40 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Nelly
dá se tomu krásně zabránit. Je třeba jim zalepit huby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 11:30 Nelly – Žrouti
Ahojky, skaláry mi okusoujou rostlinky....speciálně se teda zaměřily na rostlinku Heteranthera zosterifolia. Jelikož se mi tahle rostlinka hodně rychle rozrůstá oproti ostatním a mám z ní radost, tak mně ti žroutící docela zloběj. V akváriu mám téměř permanentně okurku pro ancistruse - tu okusujou taky. I když je tam okurka, tu "kytku" nenechaj na pokoji. Dá se tomu nějak zabránit? :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:37 Patik
Ahoj, já bych řekl, že to od nich není. Mám ten samý problém, že mi pustoší celé akvárium rozzureny , ale to tím způsobem, že se přisají na list(y) a postupně je užírají až v nich udělají díry. Bohužel z fotky nelze vyčíst, zdali tyto díry tam jsou nebo ne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 20:28 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Špenát, okurku, nepálivou papriku, salát...téměř cokoliv. Ancíci rostlinnou složku potřebují a určitě si dají raději zeleninu než tvoje kytky. Já to takhle řeším, + tablety se dřevem a nemám problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 19:48 zrada
arnošt napsal: pokud jim nedáváš špenát nebo něco zeleného, tak je jasné, že ti budou žrát kytky...
A pokud jim ten špenát dávat budeš, tak kytky žrát nebudou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 19:45 Muž Pitr01 [6]
Já si dal jednou na chvíli ke švárovi ancíky a ten na ně nadával že mu žerou kytky a když jsem si je přivezl k sobě domu tak mi kytky nežerou, já je teda krmim granulema pro koi kapry ale rostlin se mi nevšimnou. Jesli je to ožrané na krajích tak bych tipoval tetry, od ancíků je to celoplošné jak píšeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 19:40 Muž arnošt [37] - Rostliny
může tetra rostlinožravá ožírat rostliny? tomu říkám dotaz týdne! - pokud jim nedáváš špenát nebo něco zeleného, tak je jasné, že ti budou žrát kytky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 19:26 PK – Okusování rostlin
Mám takový problém, nějaké ryby mi neustále silně okusují rostliny, až je zcela zničí, nemohu u této činnosti žádnou přistihnout, podezření mám na tetru rostlinožravou, nebo ancistruse Připadá mi, že se tak děje v noci, ale ancistruse mím i v jiných akva a tam mi nic neokusují. Je možné, že by pachatelem byla tetra rostlinožravá a okusovala rostliny v noci? Kdyby je okusoval ancik, tak by byly vykousány díry v listech celoplošně, takhle jsou okousány jen okraje Postiženy byly především kryptocoryny a některé druhy echinoduru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 09:10 Usine – Re: Patkuna
Nemáš prezentaci a tak můžu jen hádat. Od ancíka tohle určitě není. Doporučuji několikrát vyměnit větší množství vody. Teplota může mít vliv ale většinou je to způsobeno nedostatkem nebo nadbytkem některých látek. Pravidelnou výměnou vody se dají tyto problémy odstraňovat.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2010 07:10 Žena Imii [45] – Re: Patkuna
Vypadá to, že ty rostliny uhnily.
Jak píšete, redukce kořenů - to dle mého neprospívá žádné rostlině. Buď je na vině to, nebo je možné že máte málo světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 06:58 Patkuna – Re: Patkuna
mohla to způsobit i redukce kořínků- přiměřená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.07.2010 23:40 radim – Re: Patkuna
nehledej vinu na ancistrusech ;-) podivej se na hodnoty vody a ne jen teplotu...
ty listy odumiraji, tohle neni ožrané
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   25.07.2010 23:14 Patkuna – Re: Patkuna
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   25.07.2010 23:13 Patkuna – Udělal toto opravdu ancistrus?
Fotka k příspěvku Jsou tohle opravdu stopy po řádění ancistrsů? Nedávno jsme je začli přikrmovat okurkou a potom se to ještě více zhoršilo. Bylo to špatné rozhodnutí? Nebo to může být také důsledek vysokých teplot v akvárku na které rosrliny nebyli zvyklé cca28 stupňů ale které by měli vydržet?
Většína rostlinek Limnophila sessiliflora zůstala jen jako stonky bez ničeho a Echinodorudusy hnědnou a je vidět struktura listů- u nich bych věřila že to mají na svědomí ancistrusy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 07:40 Žena Kerze [14]
Mně Ancíci sežrali většinu rostlin dokud jsem nezačala dávat denně pelety. Od té doby jen sem tam do nějaké ďobnou - předtím sežrali vzrostlou Sagitarii přes noc... rozzureny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 20:48 Usine – Re: Terry
Drobet mraženého špenátového protlaku jim bude stačit, aby ti už neužíraly rostliny, musíš jim prostě dát něco jiného zeleného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 19:29 Terry
Já jsem měla taky rostlinku a teď je z ní koště ;-) Mám palaty, a ty žerou co vidí :) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 13:23 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Cenda
...podezírám ho že v noci když se nekoukám ožírá echináče...
Podezíráte ho právem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 12:43 Cenda
Je to všichni sme se pobavili :-D chybička se vloudila. A chemii jsem do AQ nidky nepoužil žádonu a kořen tam mam jevěčně přicuclej na kořeni, ale podezírám ho že v noci když se nekoukám ožírá echináče. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 11:56 Muž BarbarOSA [6] – Re: Cenda
Mam sice iba troch prisavnikov na 210L ale nemam s nimi ziadnu zlu skusenost..
Mozno by ste nemali do vody liat tolko chemie proti riasam, aby mali co zrat, hodit do vody nejaky koren ktory maju tiez v oblube a nebudu vam zrat rastlinky..
Obcasne vhodenie nejakej tablety na ktorej si pochutnaju nie len prisavnici, alebo popripade zeleniny, alebo ovocia, ako je vyssie spomenute, napr jablko, mrkva, salat, uhorka, alebo skusajte dalej, mozno im zachuti aj nieco ine..

Ak su velke su asi uz lenive a radsej si zobnu rastlinku, ako sa nahanat po akva a hladat riasu..Treba len skusat..
Rastliny, ktore urcite nezlikviduju by mali byt rody cryptocoryne a anubias, na tie netreba ani moc svetla, ani nejake extra podmienky aby rastli, a ryby by im nemali ublizit..
Ale prikrmovanie by tomu malo urcite pomoct..
Hladaj nieco so Spirulinou, je to riasa v krmive, ale nie vlocky, nejake granule skor, a najlepsie tablety..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 11:46 Cenda
Hezky jsem se pobavil při vyjmenovanejch slovech po L, ale ted vážně kdo může mít nastarosti rozeřírání listů Echynodoru levatky nebo ancistrus? A čim všim ho můžu přikrmovat, okurky, jablka, listy spařeného salátu, brambor./u toho bramboru si nejsem jistej/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 10:45 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Zabacek
Ja do zeleniny vetsinou nasroubuji velkej vrut

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/748-ryby-mi-oziraji-rostliny?od=500