Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby mi ožírají rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ryby mi ožírají rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2010 10:20 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Joeali
Pokud zbývá "žilatina", tak je to Ancitrus, na fotkách ale není moc vidět. Ancitrusi jsou hrozné potvory, nikdy více bych si je už do akvárka nedal. rozzureny
Co je ale zvláštní, za komunistů jsem měl jeden pár, který nechával Echinodory na pokoji a teď mi i mrňata zničily co mohly než jsem je poslal dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2010 10:09 macymesser – Re: Joeali
Udělali to určitě ancíci.Mám stejný problém a to jsem dostal od kamoša anubias,který to měl přežít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2010 09:51 Joeali – ožraný echinorodus
Fotka k příspěvku Ahoj, mám v aq Echinorodus Indian Red a je celý ožraný viz. foto. Listy ve středu normálně rostou celý a krásný, ale pak se do nich něco pustí a zbyde jen žilnatina a kraje. Podle mě je viníkem ancistrus, co myslíte vy?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2010 13:12 JagerMaister
tak ampullárie toho u mňa už majú veľa na rováši žerú mi ikry ramireziek okusujú rastliny je koniec dnes idú preč :) diks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2010 13:08 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Inky
To nevypadá jako od Ancitruse, on nechává v listu žilky a list vypadá jako přejetý smirkem. Určitě to nebyly Skaláry, možná Ampularie, šneci vykousávají dírky, ale jistý si nejsem, protože Ampularii jsem nikdy neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2010 12:46 JagerMaister
Fotka k příspěvku ahojte práve som si všimol že na novom liste ehinodorusu amazonicus mám vykusané diery no neviem čo to spôsobilo? akurát tento list čistia skaláre lebo sa naň chcú vytrieť mohli to spraviť skaláre ? dalšia voľba padá na ancitrusku a ampulárie prosím poradťe . fotka je blbá sorry.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2010 22:10 Muž AG [99]
Potřeboval bych poradit, mám v nádrži 6 čichavců perleťových a v poslední době likvidují plovoucí rostliny. Podle obrázků tady je to vodňankovec a oni ho zespodu vyžerou tak že v listech jsou díry skrz. Není to až taková ztráta, dorůstá celkem dobře, ale znamená to že jim něco chybí (rostlinná složka), nebo jim to prostě chutná ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2010 10:57 Benny – Re: katterinecka
Tie nové hnedé listy Vallisnérie sú ale slizké. Tak v poriadku asi nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2010 10:53 Benny – Re: vaclav
Dakujem za radu. Ten piesok sme včera vymenili za biely kremičitý a jeden z tých velkých kameňov šumel jak šumienka :-) , tak bol vyhodený. Teraz už len čakať, kým sa rastlinky trochu spamätajú a nanovo zakorenia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2010 19:55 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Benny
vallisnerii normálně můžou růst listy do hněda ;-) když jsou v pořádku tak bych v tom žádný problém neviděla, tak různě mění barvu mezi zelenou až červenou, hlavně to tak mám u v.gigantea
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2010 19:35 Benny
Fotka k příspěvku Rastlinky sú zasadené už dlho(neviem presne). Ale začalo to približne pred dvoma týždnami, ked sme dosypali drobný piesok kvoli rastlinkám. Takže to bude určite kvoli tomu dnu.Valisneria je tiež zasadená spolu s dnom(cca 14 dní),narástli jej nové lístky,no nie pekné zelené, ale hnedé. :-( Dakujem Vám za rady a určite vymeníme to dno.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2010 12:47 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Benny
...No dobre, tak na tej prvej fotke, je dovod piesok...
Neviděl bych to tak kategoricky. Že je za problémem této kytky (ale i těch ostatních) chyba ve výživě, je jisté, ale jestli je za ním (v 1. případě) vápenec ve dně, to bych jako "jisté" neviděl... :-O
U kterých rostlin může být příčina v tom, že jsou čerstvě zasazené (14 dní) a ještě se nestačily adaptovat, to si musíte ujasnit sama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2010 11:46 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Benny
Ne-e, ty listy se fakt rozpadaji, a uplne samy, nepotrebuji pomoc jakehokoli zivocicha. Tim nerikam, ze v tom nemuze neco vyzrat diry, treba u mne to umi sneci, ale udelaji to prave proto, ze uz to tleje. Kdyz se mi konecne podarilo Echinodorus bleheri dohnat k tomu, aby nemel prusvitne listy a byly syteji zelene, prestaly i diry v listech a takova ta hneda tlejici mista, jak je videt na tech fotkach (stare listi pochopitelne takhle konci, ale kdyz je rostlina takova cela, neco to znamena). Chce to dat rostlinam co potrebuji, i kdyz mnohdy to neni jednoduche (a ani na chvili) urcit, co jim chybi (vzdy se vysledek dostavi az za cas), pokud na to clovek nema celou laborator a muze delat jen pokusy ve stylu pokus/omyl. Pokud jde o obsah vapniku ve dne, jak psal Vaclav, a jak uz to tady zaznelo mnohokrate, vetsinou se mu vsichni snazi vyhnout jak umi a "trosku sumi" je obecne hodne spatne. Rozhodne u toho pisku na dne bych zacal, a Vaclavovi prstik nahoru, pokud muze nekdo jako ja hodnotit odbornika ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2010 11:13 Benny
Tak som skúsila ten piesok. Trochu to šumelo hmm No dobre, tak na tej prvej fotke, je dovod piesok, ale na tých dvoch dalších sa mi to nezdá.Skor to vyzerá ako dolezené od niečoho, niekoho. Len nikoho som na tých listoch zatial nepristihla. Takže budem musieť naplánovať výmenu dna, len neviem ako. Nestačilo by to len zasypať novým pieskom? Musím ten šumivý povyberať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.12.2010 21:00 Usine – Re: Benny
Bohužel to ale na krunýřovce nevypadá. Trochu bych se podíval na dno a kameny a vyzkoušel je v 8ˇ% octě jestli nebublají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   04.12.2010 20:17 R Muž romant [27987] – Re: Benny
Tak tohle je činnost těch krunýřovců. Chce to přikrmit rostlinou stravou, buď přímo(špenát, salát, okurku atd.) a nebo v podobě nějakých tablet s obsahem rostlinný složky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2010 20:00 Benny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2010 19:59 Benny
Fotka k příspěvku Ešte jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2010 19:58 Benny
Fotka k příspěvku Prosím Vás, sú tieto rastlinky obžraté, alebo je problém v niečom inom? Prosím o radu...dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2010 19:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kyja
jestli ty kytky nepochcípaly z jinejch důvodů než jen kvůli ancistrusům hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2010 19:00 Kyja – ancíci
mně osobně nemají ve velkém AQ co ohlodávat (rostliny), protože právě z toho důvodu, že požralyna začátku kytky jsem ty další pořídila umělé, ale dala jsem jim tam větší kořen na hlodání a také krmím salátem, čínským zelím nebo a to milujou nejvíce okurkou, samozřejmě přidávám tabletové krmivo, ale opět se zelenou složkou, mají to rádi a Black Molly a pancéřníčci také, skrmí i to co spadne dolů ve formě vloček-Tetra ColorMin. Jen nevím jak mám zařídit aby se rozmnožovaly, mám pravda 2 samce, ale k nim mám 3 samice různé velikosti a přesto nechtějí o mladých ani slyšet jen se pořád honí po akvárku a občas se schovaj, ale jen jeden nikdy v páru do květníku nebo hrnečku. Co je špatně? Poradí někdo? Silva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2010 15:23 Muž Gunguy [2]
mne to taky nezrali, az ted
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2010 15:13 Muž Tudy [330] - Krevetky
Zatím mi připadá, že pravidelné přikrmování měkkou dužnatou zeleninou oddaluje okamažik, kdy se Ancíci pustí i do Echináčů a dalších vodních rostlin - okurka je prostě měkčí, tak na co žužlat tvrdé listy. Ovšem předpokládám, že časem stejně na rostliny dojde, alespoň se to všude píše... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2010 15:07 Muž Gunguy [2]
ja je krmim kazdy den, nekdy dvakrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2010 13:43 Žena Květa [1] – Re: Toddik1
Jaká by byla denní krmná dávka pro jednoho ancouše? :-D Mám mu dát třeba kolečko okurky a za dva dny zase něco jiného, aby tam každý den něco měl nebo stačí občas a jinak ať se činí s řasama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2010 09:55 Žena Linduš [166] – Re: Toddik1
a co, když je to prostě nezajímá a ožužlávají si to "svoje"? :-D
třeba na to příjdou časem, zatím opravdu nezájem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2010 09:17 Toddik1 – Re: Tudy
Jak už bylo popsáno, okurka nebo list salátu i brambora to dokáží spravit. Já osobně používám tabletky pro korýšovce, což ancistrusům moc chutná a nemám problémy s ožíráním listů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:26 Muž Tudy [330] - Krevetky
Jj, file mají také moc rádi, co mi pochcípalo, to až na hlavu a páteř sežrali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:23 S Muž invalida [3881]
Žerou file i zeleninu ale i kytky..asi něco četli o pestrý stravě smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 07:01 Muž Tudy [330] - Krevetky
Mám 2 ks - 5 a 7 cm (ten větší je už "parohatý" dospívající samec), rostliny mi zatím nežerou. Krmím je 6x týdně, střídám tablety se spirulinou a zeleninu (rajče, paprika, okurka).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 23:39 Žena Linduš [166] – Re: Gunguy
sice je nemám nějak dlouho, ale když vyhlodají díru do listu, vím, že ten list odumírá.
a to jen jedinkrát ochutnali okurku, jinak krmením pohrdají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2010 23:03 S Muž invalida [3881]
Anubias občas pohlodaj..vždycky když mám radost že už se srovnal...ale bejvá tam i pár set prcků tzn..nstandardná situace :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 22:48 Muž pancéřníček [168] – Re: Gunguy
Anubias?Tak to slyším poprvé.Tak to ho asi nemáš v moc dobrém stavu,protože jinak nemají šanci ho poškodit.V karanténě mám 4 dospělé ancíky sp a k tomu občas nějaký ten potěr až do velikosti 4-5cm,2 anubiasy nana a i když po nich furt lomozí jsou zcela nepoškozené.
Jinak jim odolají plovoucí rostliny-růžkatec,egeria.Taky řasokoule,kryptokoryna spiralis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 21:36 Muž Gunguy [2]
anubias u mne jedi, krmim spirulinou, i vlockama, a jedi to v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 21:13 Tereza – Re: Gunguy
jestli ti ancistrusi žerou rostliny, děláš něco špatně s krmením, takže to chce začít odtud. JInak třeba anubias, ten je tuhý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 21:07 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: Gunguy
Např. hnědovka, hygrophily a nebo taky mechy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 21:04 Muž Gunguy [2] – Ancistrus a květiny
Znáte nějakou kytku , kterou nejedí ancistrusi? ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 15:29 TheLadik – děkuji
moc díky všem za odpovědi ještě jednou děkuju ahoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:38 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: katterinecka
Protoze Ty jsi prisla na ty zarivky, ja se jen mrknul a popsal co vidim napsano a co si myslim. Navazal jsem na Tvuj prispevek ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:35 Miondir
Designer napsal ...Me doporuceni je, tu ozdobu Agua Glo nahradit jinou zarivkou, treba jeste jednou Sun Glo, ta vypada O.K...

ja bych za sebe radeji doporucil tripasmove zarivky napr. Osram, Philips, Narva oznaceni 830, 840, 865.. stoji vyrazne mene a uzitna hodnota je vetsi. za cenu te jedne sun glo, muze mit dve tripasmovky a vymenit i tu po 3/4 roce dosluhujici druhou sun glo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:26 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: TheLadik
taky co se dělo s emerzními listy a co se submerzními
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:19 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: TheLadik
Ad ožírání rostlin. Abychom tu nerozvíjeli různé teorie, přistihl jsi vůbec nějakou rybku přímo při činu? Viditelná čerstvá poškození na listech ? Nebo jen rostliny postupně chřadly a chřadly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Designer
nevím proč to říkáš mě, od začátku tvrdím že to rybama nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 10:01 Muž Tudy [330] - Krevetky
To akvárko vypadá jako úplně nově založené, dno vypadá na fotkách jako čerstvě nasypané, filtr svítí čistotou, nikde ani stopa po řase či jiném povlaku. Krunýřovci zřejmě nemají co žrát, tak mohou okusovat rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:24 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Kobylka23
Jen Ti tam tukli, ze v tomhle pripade nesouhlasi (alibisticky, ja to nebyl) ;-) . Ony klidne rybicky muzou mit malo zeleneho, to se s tim co se pise nevylucuje, ale nebude to asi ten problem pro tenhle dotaz a tak to nejspis nekomu pripadlo, ze to primo ten konkretni problem neresi. V kazdem pripade mu neradis nic spatneho, vidim na fotce treba Platy, takze ryby krmit take zelenym, traba aspon obcas dat Tetra Phyll, je jen a jen dobre. At uz se deje cokoli, ty rybicky to jiste oceni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2010 17:58 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: katterinecka
Ono to nebude rybama, to je az druhotna vec. Prvotni je, ze podle popisu akvaria do nej sviti jedna Sun Glo a jedna Aqua Glo zarivka, kazda 20W. Jenze Aqua Glo je, alespon dle meho nazoru, jen >>barevna ozdoba<<, protoze 20W zarivka by normalne mela svitit alespon 1200Lm, kdezto tahle Aqua Glo sviti 400Lm, tedy velice priblizne jako 20W halogen pro osvetleni nabytku... Jo, jo, chapu argumenty o spektru, co jednotka Lumen nezahrnuje, i dalsi argumenty ohledne fotosyntezy... jak kdo chce, nikomu to neberu, kazdy ma pravo na svuj nazor a at si kazdy dela co chce, nemam patent na rozum a ani nemusim mit vzdycky pravdu. Me doporuceni je, tu ozdobu Agua Glo nahradit jinou zarivkou, treba jeste jednou Sun Glo, ta vypada O.K., a ono aspon neco nenarocneho poroste (chce to vhodne vybrat rostliny), protoze i tak toho svetla nebude na tu nadrz buhvi kolik. Neznam usporadani krytu, takze pokud nema reflektor, doplnit, treba i jen nalepenim odrazive folie pod zarivku (lepsi nez nic), jinak ta trubice nahoru sviti zcela zbytecne. Kdyz se mi v Echinodoru objevily dirky, myslel jsem ze premnozeni okruzaci zerou listy. Ale oni jen vyzirali to, co na tech listech odchazelo, stejne jako zerou cokoli zeleneho, co tleje. I muj problem byl jinde, nez ze by neco rostliny zralo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:22 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: TheLadik
ancistrusi okusují hlavně mladé listy echonodorů, nebo některé jemnolisté rostliny, dají se přikrmovat okurkou nebo jinou zeleninou, masitou stravou nebo tabletami, nebo prostě některé rozdat. To že okusují rostliny většinou poznáš že jsou jakoby ostrouhané, jsou na nich kulatá tenčí místa a časem někdy i díry. Většina běžných rostlin by to ale měly zvládnout, jako třeba kryptokoryny, microsorium, anubiasy i plno dalších. já mívám problémy jenom s těmi echinodory.
Tyhle speciálky vydrží tak půl roku, pak je dobré je vyměnit. Pokud za ně koupíš normální třípásmové zářivky s označením 8XX tak ušetříš a kytky o nic nepříjdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:18 TheLadik
3/4 roku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:15 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: TheLadik
jo koukám, dvě 20W glo zářivky, to by ještě šlo na málo náročné rostliny. Záleží jak jsou ty zářivky staré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 16:15 TheLadik
ancitrusi asi tak 5-6 nehnojím je.. no promin ale ale nevim které rostliny to byly ale takovy ty co sou celkem časty..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/748-ryby-mi-oziraji-rostliny?od=472