Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čichavec - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Čichavec - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2024 17:40 Žena Nicky [193] - LabyrintkyRe: Rybomak
Ano, je to stejný druh, jen jiná vyšlechtěná barevná varieta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2024 18:38 Muž Rybomak [0]
Chtěl bych se zeptat jestli se rozmnoží čichavec modrý se zlatým
Jestli něco víte tak napište děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2022 21:59 Muž vlka [3426] Re: Mark
Dokaž sám sobě, že ho odchováš a pak ho můžeš třeba darovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2022 17:43 Mark
Hele, co ďelat s takým plúdikem, když ho nepotřebuju?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 12:29 Muž HonzaChvojka [10] Re: Martina
Určitě se tu už mockrát řešilo.
Pokud chcete aby se začali množit... doporučuji dobře rozmyslet, může jich být mraky, jsou mrńavý a žravý navíc- nevím teda jak u větších čichavců ale moji právě vykulení zakrsláci jsou opravdu sotva okem postřehnutelní.

1- přečíst poznámky k odchovu tady v atlase
2- zvážit odchov v samostatné vytírací nádrži- mít nachystané i další pro potěr
3- sehnat ideálně živé vířníky- náklady na síťku+ síta
4- nebo protogen a na později násadu artemie(líhnutí v solné lázni atd)
5- oddělit pár- nebo zvýšit teplotu ve společenském- a začít krmit ideálně živou- mraženou
6- plovoucí rostliny ideál
7- dál už je to na přírodě a na tom kolik času máte

Já sám jsem nebyl dostatečně připraven- budu rád když přežijou na JBL nobil fluid, protože jsem měl za to že je to dostatečné krmivo( viz diskuze) asi není-živého vířníka jsem zatím nelapil- čekám na poštu se sítama a protogenem.

Tak ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 10:05 Martina – čichavci
Dobrý den, jsem akvarista amatér a mám dotaz ohledně čichavců. Vlastním akvárium Juwel Trigon 190l a mám v něm variaci čichavců - 3x perleť, 3x zlatý, 3x mramor + 2x ancistrus, 2x pancéřníček kropenatý + 9x tetra neonová. Dočetla jsem se, že čichavci stavějí hnízda, ale já je u svých nikdy neviděla, i když páry určitě mám. Může to být tím, že nemám plovoucí rostlinky, ke kterým by hnízdo přilepily? Děkuji za odpověď a případné rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 21:22 Žena Rennee [21]
Dobrý večer. Dneska celý den moji dva čichavci kolem sebe tak tančili, otírali se o sebe, zaplétali do sebe, divně se u toho kroutili, třepali... nikdy jsem to neviděla, ale podle videí na internetu takhle vypadá tření. Celkem mě to překvapilo protože jsem si skoro jistá že jsou to dvě samičky... co může tohle znamenat u dvou samiček? Źádný hnízdo nemají. Ptám se jen ze zvědavosti X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 01:34 Kriri – Kriri
Zdravim, samecek mi zacal stavet penove hnizdo v rohu akva, uz mu to docela slo, samicka ho vzdycky zkontrolovala a pod hnizdem se vytreli nekolikrat , on pak samicku zahnal a stavel dal.
Makal na tom cely den, samicka uz ho ke konci nechodila kontrolovat, spis byla odmitava a nakonec mu ho totalne zdemolovala.
Ted ho ale zas nahani.
Asi mu zitra pomuzu polystyrenem, nemam plovouci rostlinky, jen v rohu mi nejake dosahuji k hladine.
Jestli to teda uz nevzda.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 10:45 R Muž Anthrax [4730] Re: misa
Určitě to chce osázet minimálně celou zadní část akvárka. Ideálně tak aby nebyla vidět technika a ta tapeta. Ještě ideálněji něčím, co začne fungovat téměř okamžitě, takže nějaké nenáročné stonovky. Být tebou, tak vyndám tu "dekoraci", působí tam jak pěst na oko. A místo ní sežeŇ nějaký pěkný kořen. ;-)

PS: Budu se opakovat, ale... Chce to tu prezentaci, tady akorát píšeš věci mimo téma....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2017 18:36 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: misa
A prezentace nebude?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 17:16 misa
Fotka k příspěvku Postupně dokupuju..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2017 00:24 R Muž Anthrax [4730] Re: misa
Na to co říkají prodavačky se vůbec nespoléhej. Spoléhej se na vlastní znalosti nabyté samostudiem. Jako minimum doporučuji důkladně pročíst: www.horacovoakvarium.cz/…

Ale za mě naší komunikaci končím, protože to tu nehodlám plevelit dál a přidělívat tu redaktorům a správcům práci. Takže zaregistruj se , založ si prezentaci a užitečných rad se ti dostane habaděj. :-)

Prosím OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 00:13 misa
Vyčistila akvárko: filtr, topítko od řas, trubky, hadice, sklo, prostě všechno :)
O kytkách to vím..
mušli používám už od začatku, o tom vápníku jsem to zjistila a prý by to moc vadit nemělo dle prodavaček.. no.. nejspíš ji vyndám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2017 23:44 R Muž Anthrax [4730] Re: misa
Vyndej tu mořskou ulitu, pouští vápník -> problém pro rostliny. I když z jedné ulity by se teoreticky svět nemusel zbořit. Ale v tvém případě bych nic nepokoušel. Těch kytek to chce ještě kotel.

Měla bys jednodušší se tu zaregistrovat a udělat tu prezentaci akvárka. Takhle tu budeme plevelit vlákno.

Edit: Co to přesně znamená vyčistila komplet celé akvárko?

Prosím OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2017 23:36 misa
Fotka k příspěvku Vyčistila jsem komplet celé akva, doplnila 1/3 čerstvé vody dokoupila živé kytky.. musím ještě pokračovat ale uznávám že jsem je chudáky trápila. Byla jsem nadšená že mám tak půvabné rybičky a hned jsem chtěla další.. jsem prostě takový blázen do rybiček :-O :-) . Ale už podmínky zlepšuji kytek je potřeba ještě hodně. Tak doufám že se čichavcům bude dařit. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.07.2017 18:02 R Muž romant [27977] Re: misa
Hups na krávu, už je tele, jó milej-milá zlatej-zlatá, tak to nechodí. :) Ukonči to svoje hokus pokusnictví a vytvoř těm čichavcům s již podlomeným zdravím odpovídající podmínky a oni se ti jistě odmění tím, že se budou mít snahu ve společenské nádrži třít, ale k tomu máš ještě hodně dlouhou cestu a podle toho jak se zde poslední dva dny prezentuješ, jsem velmi na pochybách, zda-li o toto máš skutečný zájem. Takže znovu ti zopakuji, ty správný podmínky, kvalitou vody počínaje a živejme rostlinama konče. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2017 16:14 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: misa
Dokud se čichavci aspoň jednou nepokusí vytřít ve společné nádrži, vůbec bych se o odchov nepokoušel. Druhá věc je, jak máš zajištěno krmení pro mimina? Jak máš zajištěno to, abys měl(a) dostatek místa pro odrůstající mláďata, která je třeba třídit? Čichavci mívají od několika set po několik tisíc mladých. Kam to dáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2017 15:35 R Muž Anthrax [4730] Re: misa
To sotva. :-) Ty si možná začala/začal zlepšovat podmínky. Ale to je otázka tak měsíce, než ti se ti podmínky v tom akvárku zlepší. Ty čichavci jsou podle mě odepsaný, tak je netrap nějakou vytíračkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 15:28 misa Re: Anthrax
Už jsem udělala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 15:27 misa
Dala jsem je tam dnes, tak za jak dlouho bude stavět hnízdo ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2017 15:27 R Muž Anthrax [4730] Re: misa
Miso, Jakube, Luci, nebo jak se dneska jmenuješ, ty nemáš co řešit vytírání. Ti tvoji čichavci jsou na umření. Ale to už ti tu psali. Zlepši jim podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 15:23 R Muž romant [27977] Re: misa
Když bude samec chtít moc a ona vůbec, tak jí zabije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2017 15:04 misa
Chtěla bych se prosím zeptat.. mám ve vytírací nádrži samici a samce čichavce, samec neustále útočí a vyhledává samici když se před ním schová tone . Je to normální chování ? Začne stavět hnízdo ? Vytřou se vůbec ?
Jinak pohlaví vím na 100 % :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2016 16:33 Muž ludvik [1082] Re: Peacemen
Nemusíš-li, neodstraňuj ho. Mě přijde, že ho to dost stresuje. Ale holt si postaví nový, je neúnavný.

Jsem sice možná jeden z mála, kdo odchoval zakrslíky ve společenském akváriu :-) (přesněji jednoho), ale i tak tvrdím - je to prakticky nemožné, aby něco přežilo. O to budeš šťastnější, když objevíš jednou za několik let prcka ... ale spíš se toho nedožiješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2016 14:11 Muž Peacemen [11]
Prosím zdejší odborníky. Mæm pancéřníčky vousatý, ty se třou pravidelně co týden a jikry sežerou tetry nebo mřenka ( uż si zvykám ), teď mi začal zakrslý čichavec stavět hnízdo a otázka je jestli je problém když ho při výměně vody odstraním (nechci odchov) nebude to vadit kromė toho že bude čichavec nas...ej?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 23:58 JoKa – Re: JirkaSkalnik
Nevím jestli to má vůbec cenu protože samec se samičky nějak bojí



To je v tvém případě určitě dobře! Máš asi štěstí, je to rasistka... smich :-D smich



PS.: Víš vůbec, co je to vířník, nálevník, buchanka, nebo artemie? Disponuješ něčím z toho??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 22:41 Muž JirkaSkalnik [7] - Amerika
Nevím jestli to má vůbec cenu protože samec se samičky nějak bojí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 19:42 JoKa Re: JirkaSkalnik
Hele sorry, ale je to hnus, to se prostě nedělá... Pokud ty mladý nechceš pro zajímavost a následně jako příkrm pro dejmetomu vrubozubce, tak je to špatný nápad... Mezi lidi to nepatří!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2015 19:32 Muž Shimamoto [492] Re: NHKG
Také jsem podobné ryby viděl (Cosby x zlatý) a nelíbily se mi - a to mám kuriozitky docela rád. Není to hezké, není to ani zajímavé. Jo, kéž by ta zelená metalíza, jak tady bylo níže zmíněno:-D Spíše, ehm, něco jako pomočený led...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 19:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: JirkaSkalnik
Olalalala pán je chytrý... tímhle obdobím jsem si také zamlada prošel, když jsem si myslel, že je to tak jak si myslíte. Není. Neudělal jsem to jen jednou, také jsem si myslel, že se to může vyvíjet jinak. Ne!!! Jsou to prostě vyblitiny!!! Ale dělejte si co chcete.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 19:21 Muž JirkaSkalnik [7] - AmerikaRe: LiborSprysl
Každá ryba může vypadat jinak a pigmenty nejspíš nebudou stejný jako u ryb které si viděl ty ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2015 18:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: NHKG
Možná byste mluvil jinak, kdybyste takové ryby viděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2015 18:45 R Muž romant [27977] Re: NHKG
Podlě mě jedno, jaký ryby člověk tzv. udělá, ale už není jedno, jak s nima naloží, tedy když někdo i třeba ne ve zlém úmyslu ty zprskliny pustí do světa, jsou potom z toho klasický štrapáce. Tedy v tom bych viděl jádro pudla, tedy spíš čichavce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2015 18:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: LiborSprysl
Každému se líbí něco jiného. Podle mě je jakkoliv vyblitě šedožlutý čichavec 100x hezčí než červený/modrý terčovec a 100000x než papoušek a podobně tvarově zmutované ryby.

@JirkaSkalnik : O odchovu je více zde: rybicky.net/atlasryb/cichavec_zlaty
Ve společenské nádrži není šance mladé odchovat, i kdyby samec hnízdo stavěl. Takže ta samostatná nádrž je nutná, více viz odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2015 18:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: JirkaSkalnik
JirkaSkalnik napsal: To právě chci mě se to líbí :)
No poněkud mne děsí představa, že se vám ten výtěr omylem povede a mezi lidmi se objeví 500 vyblitě šedožlutých ryb... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 17:55 Deepinpeat Re: LiborSprysl
Ona z toho není zelená metalíza? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 17:49 Muž JirkaSkalnik [7] - AmerikaRe: LiborSprysl
To právě chci mě se to líbí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2015 17:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: JirkaSkalnik
To není dobrá volba na množení... vylezou z toho velmi hnusné ryby, barvy se smíchají... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 16:42 Muž JirkaSkalnik [7] - AmerikaRe: ludvik
Samec je modrý a samice zlatá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.10.2015 16:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: ludvik
Dojem je dojem, jasně, ale polystyren teda přijmou všechny labyrintky a thorakáti velmi rádi. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 15:18 Muž ludvik [1082] Re: JirkaSkalnik
Záleží na tom, jaký čichavec. Každý druh to staví trochu jinak. Ale asi žádnému se nezavděčíš polystyrénem. Plovoucí rosliny udělají lepší dojem. Plus samozřejmě je vhodné mít klidnější koutek, ať mu to pořád nějaký proud neboří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 14:23 Muž JirkaSkalnik [7] - Amerika
Ahoj mám pár čichavců a samici by se chtělo ale samec nestaví pěnové hnízdo mám je dát do jiné nádrže kde by byli sami a pomoct samečkovy tím že bych mu tam dal nějaké plovoucí rostliny a nebo by stačila i nějaká polistirenová deska? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 10:49 Pavla – čichavci
Jo, díky za rady. Radši si pořídím spešl akvárko pro malý protože v tom mým by asi moc dlouho nepřežili páč tam mám dost žravý molly:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 09:33 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Pavla
Pokud chceš odchovat tak je lepší zvlášť nádrž. Bratranec ve společenském udržel Max do 10kousku. Záleží co tam je za společnost a jak je velká nádrž. U něj se drží v levém rohu kde mají plovloučky a velký kořen.
Edit: Spíše samec se postaral. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2015 09:32 Muž RBeil [174] Re: Pavla
Je dobrá menší nádrž, budou se ti lépe krmit. Nebo aspoň do síťové odchovničky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 09:19 Pavla – čichavci
Ahoj, chci se zeptat že když chci mít čichavce na chov, musím mít menší nádrž pro potěr???
Nebo je stačí nechat ve společenském akvu???
Díky za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 00:52 Lukot Re: Lukehofarma
mramorove... cast "peny" som premiestnil do ineho akva a zvysok je uz pravdepodobne k.o. premiestnoval som akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 23:02 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Lukot
O polovinu menší než zrnko maku. Jinak pár dní stále nic nevyplave budou na tom místě kde je pěna. Jinak co to je za čichouny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 20:21 Lukot
zdravim, voŠtvrtok ked som trošku cistilakva a odkalil, odbehol som a za cca 3-4 hodinky mali spravene hniezdocko peny.. takze uz som ani nedolieval cistu vodu ... cast som preniesol do druheho akva a najviac som ich nechal v spolocenskom ... mam tam plno plavajucich rastliniek takze hniezdo je pevne.. sem tam vidim nejake tmave bodky v pene ale stale nic nevyplavalo, v atlase pisu ze za 24 hdin sa liahnu... ake maju byt cca velke ? neviem najst ani jeden kus poteru hniezdo je stale na vrchu a samec stale strazi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 13:46 Barčuša
Ahoj prosím může mi někdo poradit? Dnes již po třetí sse mi vytreli zlatí cichavci. Trochu nečekaně, jelikož samec ani nemá hnízdo, jikry jsou schované v kytce. Setkal ss s tím někdo? Další problém je, že nemám kam odlovit samici. V mém menším akvariu je potěr molly. Je to taky velký problém? Nějaké rady jak teď dal postupovat v rámci možností? Děkuji moc

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7402-cichavec-rozmnozovani-a-odchov