Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Clea helena

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Clea helena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 21:44 Žena ola [31] Re: Michaldvd
Ne, bylo to 1:1. Nikde jsem nevyčetla, že by si helenka troufla na tak velkou šnečici. Vyloženě si ji v akva našla a bohužel asi vyhrála. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 21:39 georgeczk2
Helena si normálně "chytne" krevetku,tak že se na ní "přicucne" a než se jí vyškubne,tak jsou u ní dvě další heleny a sežerou jí jak nic...sám jsem to viděl,tak že heleny ke krevetkám asi ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 21:24 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: ola
Je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 21:14 Žena ola [31] – Helenka x Tylomelania
Je možné, aby helenka vycucla větší šnečici rodu Tylomelania???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 17:19 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: drahoš
tak to máš fajn :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 17:12 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: scorpion075
scorpion075 napsal: A to mi právě nejde do hlavy. Která krevetka nedokáže zdrhnout šnekovy coze musela mít jiný problém,helena byla druhotná,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 17:10 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: seic
ano,je to vynikající uklízečka masného odpadu o tom nepochybuji,ta kreveta měla zřejmě i jiný problém než jen heleny,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 16:45 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vlastimil
- kdysi jsem tady uvedl "hoax", ze clea je schopna kanibalismu
- blbe jsem jen pochopil fotku ze zahr. fora, kde dve heleny poziraly prave krevetku ;-)
- bral bych to spise ale jen jako "uklidovou cetu"/cisteni AQ od slabsich/nemocnych/skoro mrtvych jedincu nez nejake cilene loveni krevetek temito masozravymi plzy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 16:45 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Vlastimil
A to mi právě nejde do hlavy. Která krevetka nedokáže zdrhnout šnekovy coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 16:39 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: koikapor
koikapor napsal: zaujimave, to by som nepovedal, že bude zrat aj zive krevetky
,,,má ráda maso,co neuteče sezěre,,, palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 14:35 Muž koikapor [163] - divoké živorodky
zaujimave, to by som nepovedal, že bude zrat aj zive krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 00:30 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetkyRe: scorpion075
Po ne, ale pri svlekani se muze na chvili seknout a na to mohla helena zrovna kapnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 21:00 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: petr85
Krevetky po svlečení ztratí rychlost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 20:57 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – Helena baští krevetku
Tak si u mně Helena právě pochutnává na krevetce, která se ještě hýbe. Ale nemá šanci, Helena ji pevně drží a nic ji nedonutí pustit. Je mi jasné, že krevetka asi nebyla 100% v pořádku, ale poblíž byla svlečka tak možná Helena využila okamžiku kdy krevetka byla zranitelná a ulovila ji tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 15:35 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: georg
georg napsal: V mé nádrži,jak heleny zlikvidovaly šneky,likvidovaly se mezi sebou.,,,,stačí mrazená patentka,artemie,filé,,,a nebudou blbnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 15:24 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: georg
- tak to byla skoda.. pri cene cca 30,-/ks :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 15:12 georg Re: seic
V mé nádrži,jak heleny zlikvidovaly šneky,likvidovaly se mezi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 14:41 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
- je to normalni, mel jem v AQ nekolik helen..i kdyz sneku je tam pozehnane, postupne jsem nachazel prazdne ulity od helen :-( netusim proc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 13:51 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: Zoidik
Zatím jsem se s kanibalismem nikdy nesetkal,prostě ukončila pouť,,,chce to kupovat heleny menší,pak déle vydrží,,, hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 13:36 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Clea - kanibalismus??
Včera jsem se díval do akvárka a konečně jsem viděl obě dvě heleny. Jednu na dně a druhou nahořu u hladiny. Když jsem ale zpozorněl, tak jsem viděl, že ulita se u hladiny pouze vznáší. Když jsem ji vytáhnul, zjistil jsem, že je ulita prázdná. Může být helena kanibal? Okružáků je v akvárku plná pr*el,tak že by to bylo nedostatkem potravy se mi nezdá. Nebo skapala sama od sebe a nechala práznou ulitu?????
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 10:06 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: FelidaeS
,,,asi nechtějí být tučné,,,neboj pokud mají co lovit-budou lovit je to jak u jiných "šelem",,,naládují se a pak dlouho nic,prostě tráví a sní o lepším a větším úlovku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 10:01 Žena FelidaeS [61] Re: Vlastimil
:-) Když já jim nic jiného nedávám a nepřijdou mi patřičně hladové :-). Jakmile se zhaslo, tak ta štrádující se konečně zahrabala....každopádně ráno už zase leze a leze. Po tmě byly zavrtené obě, chobůtky nahoru, ale mám pocit, že snad musí šnek trefit chobůtek, jinak projíždějí šneci kolem chobůtku a ony nic. :o))žádnou další prázdnou ulitu jsem neviděla. Když štráduje po akva s nataženým chobůtkem i přes šneky to tímhle způsobem neumí ulovit? Jen když jsou zahrabané? Přijde mi, že to je asi fakt náhoda, když něco uloví. ČEkala jsem asi něco akčnějšího. :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 09:45 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: FelidaeS
Když Helenky jsou gurmánky,,,dají si cokoliv mlsného (petentky,filé,artemku,,,atd.),ale i tak jim příroda jednou za čas zavelí a pak jde sranda stranou,,,choboty nahoru a vzhůru do útoku,,, tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 22:47 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: katterinecka
A to se v atlase píše jedna na 30litrů a více smich Hlavně že se daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 17:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
já mám ve dvacítce helen víc jak deset, těžko se to počítá, často vidím nějakou malou, očividně se jim tam líbí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 14:48 Žena FelidaeS [61] Re: Zoidik
Moc šneků tam nemám. Jen jsem chtěla kámošku pro prvního. ;-) I jim tam třeba hodím šneka z velkýho akva, aby měly holky co papat. Zatím jsem našla asi jen tři prázdné ulitky. Nějak moc nejsou akční na lovení:o))Ta jedna jen na lezení, druhá ani na lezení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 14:45 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: FelidaeS
Se šneků asi chceš asi hodně rychle zbavit že máš dvě na dvacet litrů že.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 14:43 Žena FelidaeS [61] Re: Zoidik
Aha...děkuji za odpovědi oboum. Přijde mi právě divné, že by si od neděle nenašla místo.:o)))Má ho tam habakuk...:o)Pořád leze a leze i přelejzá šneky. :-) ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 14:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: FelidaeS
Osobně si myslím že ano. Zahrabaná v písku je způsob lovu. Ja jednou vidím helenu zahrabanou a jednou na stěně akvárka jak se producíruje. Pořídil jsem dvě, ale když už nějakou vidím, tak jenom jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 14:39 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: FelidaeS
Když je zahrabaná tak číhá na kořist a ta co leze po akváriu hledá nějaké místo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 14:35 Žena FelidaeS [61] – 2 heleny a každá jiná...
Mám dotaz na chování helen. Mám dvě v nejmenším 20l akva. Jedna je z obchodu koupená již asi před měsícem, je tmavší a je převážně stále zahrabaná....druhou jsem přivezla v neděli z burzy a ta celý dny a noci štráduje po akva bez přestávky. :-) Je barevně sytější. Přijde mi zvláštní, že se každá chová jinak. Je to v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 16:15 Muž Rounce [30]
jak sem to videl tak normalne vleze temu sneku do ulity a vyzere ho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 14:37 Žena petulinakk [2016]
Jak vlastně helenka zabíjí kořist? Měla jsem za to, že šneka nejdřív nějak usmrtí a pak požírá... a ono je to tak, že ho vlastně jakoby žere zaživa?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 13:51 Muž Rounce [30]
zajimavy je pozorování jak lezou do šneka tím chobotem a vycucavajo ho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 11:49 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetky
je to ale zajímavé jaké mají někteří názory :-) Helena je šnek lovící samostatné i když jsem viděl že si pochutnávali na jedné mrtvé krevetce tři tak to nic neznamená. Jak se jedná o přípležitost si dat sváču tak si ji dají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 11:46 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: JanaF
Máš vidět co udělá kousek filé (určeno pro sumce),to je šnečí dostih,,,nakonec na tom kousku hoduje i několik desítek helen,pokud můžu dávám ho tam až před zhasnutím aby sumcům něco zůstalo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 11:39 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: JanaF
,,,loví samostatně,mají takové "lovecké dny",prostě den dva nic a pak je člověk vidí řádit jak pominuté.Jen bacha na překrmování např. patentkou,artemií,filé,,,to pak kašlou na šneky a mají švédský stůl,,, hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 11:24 Muž Rounce [30]
Já sem získal 5 těchto šneků zadarmo a musím říst že fungujo rychle jeden den a 5 mrtvéch šneků a navíc majo zajímavý zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 11:09 Žena JanaF [3] - Miniakvária – Helenka jedináček
V neděli jsem z burzy donesla jednu malou helenku, někdo se tu zmiňoval, že tito plži loví ve dvou, co je na tom pravdy? Ta naše si našla flek na rostlině a celou dobu tam sedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 11:05 Muž metkyks [2] - Raci, krabi, krevetky
Helena nezvládne ulovit krevetku pokud je ve stoprocentním stavu a pokud je nějak poškozená tak je jenom dobře že akváriu nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 08:45 Muž vlacek [402] Re: invalida
Me jednou take zrala helenka zivou krevetku, ale predtim ji mel na okamzik v peci CPO, takze 100% vitalni nebyla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:43 S Muž invalida [3881] Re: Gogo
Gogo napsal: Jen tak pro zajímavost. Dneska při krmení krevetek si tam došla helenka a jen tak mi sežrala zcela vitální krevetku. Umírala tak 15 minut ne Nebyla vitální, ale nejspíš nemáš podmínky...zdravou krevetku šnek neuloví ne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Gogo
Krevetky jsou rychlé, to mě docela překvapuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:08 Muž Gogo [1] – Útok na krevetku
Jen tak pro zajímavost. Dneska při krmení krevetek si tam došla helenka a jen tak mi sežrala zcela vitální krevetku. Umírala tak 15 minut ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 11:33 Muž DaD [0]
My jsme dvěma helenami zlikvidovali všechny šneky do dvou měsíců, teď je helena v karanténě, sváču dostává občas a šnečky, které někteří vyhazují, jsme dokupovali smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 07:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: vlacek
Ze stovek vajec???To spíš bylo dvacet helen a zbytek okružáků...A nebo máš stovky helen na množení? Kam ti kladou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 21:54 Muž vlacek [402] Re: JagerMaister
Sance, ze nejsou oplodnene je velika. Oplodnenost vajec helenek je obecne nizka. Ze stovek vajec jsem mel tak 20ks helenek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 18:38 JagerMaister
ahojte mám otázku v akváriu mám 2ks clea helena no a jedna helenka už pred mesiacom nakládla po celom akváriu vajíčka no doteraz sa z nich nič nevyliahlo je šanca že niesú oplodnené ? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2012 13:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlacek
Je to tak, Neritina, Clinton, bez problémů s plno Helenama dohromady není problém.

Pokud se zničeho nic ztratí Neritina, bude nejspíš mimo akvárium pokud není dobře kryté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 12:24 Muž vlacek [402] Re: milous
Moje zkusenost je takova, ze moje neritina dva roky vegetuje s hromadou helenek, mladych i starych naprosto v pohode. To same clithon, ktery je o dost mensi. Naopak zkusenost s neritinami mam takovou, ze jich velke procento neprezije prvnich 14dni samo o sobe, bez jinych pricineni. A to helenky nemaji zadne jine sneky k sezrani!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45130x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7394-clea-helena?od=1063