Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozmnožování raků

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Rozmnožování raků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 17:54 Žena denca123654789 [0] Re: Prašan
S tou čistotou máš asi pravdu, ráčci mi umírali a když jsem se na internetu dočetla že mají mít v akvárku nějakou bakterii která bude rozkládat zbylou potravu tak jsem od rybiček trochu vody ( byl v ní přípravek na úpravu vody a přidání bakterií ) přelila k ráčkovi a tak mi tenhle zůstal. Jeden kus mám, protože se mi dva nevejdou do akva - mám ho malé, ale uvažuju o pořízení většího akva + ráček ( aby se nenudil :-D ).
Filtr mám - At-F302. Vodu měním jednou týdně, den po ní vyčistím filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 23:13 - Re: denca123654789
Samica zahodí vajíčka pri strese.Treba zabezpečiť skrýše a hlavne keď nosí vajíčka pokoj.Vtedy samice moc nepríjmajú potravu,ale zas netreba prestať kŕmiť úplne.Ak ti dva uhynuli tak by som sa zameral na čistotu akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 21:07 Žena denca123654789 [0] – Jak se postarat o vajíčka raka??
Dobrý den, můj ráček mramorový mi nejí, tak mě zajímalo proč a nedávno jsem zjistila že má hromadu vajíček pod zadečkem. Když jsem se na něj podívala o dva dny později, pod zadečkem neměl skoro žádné vajíčka a většinu jich měl roztroušenou po celém akváriu, i v doměčcích. Všechny vajíčka jsou tak nějak divně pobledlá a jen asi 3 jsou tmavá ( většinou vajíčka ráčka mramorovaného jsou tmavá až do černa ). Pár vajíček bylo ve slizovém obalu. Ráček je "vyplašený", granule pro raky mi nejí, včera snědl jen trochu patentek. Zajímá mě, jak se mám postarat o vajíčka a o raka a čím ho můžu "uklidnit". Ráček je v celým akvárku sám, protože na začátku, když jsem měla dva, tři ráčky tak to nedělalo dobrotu ( umřeli mi :-( ). Předem díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 21:38 - Re: ford222
Aj 100.Často do stovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 17:52 ford222 – mladata
kolik se tak narodi mladat u raka mramoroveho dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 11:34 simakov7 Re: kloky
Dej pryč oba dva jinak ti je sežerou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2011 22:55 kloky – nechat alebo dat prec ?
ahoj mam raka mramoroveho konk. 2 kusy. jeden z nich dnes priviedol mlade raciky na svet a tak sa vas chcem spytat ci je nutne dat prec toho druheho dospeleho jedinca. Dakujem za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 19:27 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: simakov7
Zkusil bych třeba dát do akva jávský mech po něm se můžou utlouct, tyhle potvory prakticky žerou cokoli zelenýho a tak i to tvoje krmivo bude možná stačit ale zkusil bych i něco dalšího, zkus to s tím jávákem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 18:56 simakov7 Re: rak
tak jsem ho dala do jiné nádrže a vypadá to, že se teď začali líhnout hop jenom mám takovej problém...mám je také krmit Caridinou pro raky a krevetky, nebo to chce něco special?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 03:24 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: simakov7
Záleží na zařízení nádrže( jestli má dostatek ukrytu,jaké je dno- písek ,drť a její velikost) může se nechat ve společné nádrži.
Zároveň můžete raka vylovit do jiné nádrže, ale je potřeba aby voda byla stejná jako v původní nádrži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 21:26 simakov7 – Nakladená vajíčka
Dnes jsme se vrátili z dovolené, a já zjistila, že můj rak mramorový nakladl vajíčka. Mám ho společně s rybkami a bojím se, že by rybky malé ráčky sežrali. Vajíčka jsou velká asi tak 1,5 mm a nevím jak jsou přesně stará. Prosím o jakékoliv rady a předem moc děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 14:57 jasanek29 – foto
Fotka k příspěvku Ahojky ryby,podařilo se mi pořídit foto ráčků pod ocasom mého raka,super co??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 18:01 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: jasanek29
Hezké ,ale u tohoto druhu ( Procambarus sp.Marble) nic neobvyklého, za chvíli jich bude nespočet mladých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 17:19 jasanek29 – Rak s vajíčky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Lidičky,mám z toho radost,mrkněte,co jsem dneska viděl u raka............
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 08:32 Muž honzales [8] - ŽivorodkyRe: rak
uz ted tam je 8 watu.trubice ze zabudovana v krytu.no budu to muset jeste nejak poresit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 19:49 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzales
Tak dej osvětlení slabší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 18:55 Muž honzales [8] - ŽivorodkyRe: rak
jjj nebo jen chvilku mam tam zase ryby u nej.takze dilema
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 18:47 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzales
Raci jsou soumrační tvorové,tak když jim svítit nebudeš jim to naopak udělá dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 17:17 Muž honzales [8] - ŽivorodkyRe: Rak
tak ukrytu tam ma dost,to mas pravdu neco z tehle veci to bude tak je musim vychytat.kdyz zapnu svetlo tak se lekne a lita po nadrzi to by taky mohla byt jedna z pricin,co kdybych mu nesvitil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 15:59 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzales
Důvodu je několik:
1) změna vody
2) stres
3) teplota vody
4) nedostatek klidu
5) nedostatek úkrytů
K posouzení by bylo potřeba více informací
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 12:09 Muž honzales [8] - Živorodky
Ahoj dostal jsem raka. ktery mel pak vajicka.ale opadaly mu. nevite proc mu opadaly?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 14:06 jasanek29 Re: kortezhugo
Takže jedině odlovit a krmit a krmit a krmit..... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 10:35 Muž kortezhugo [983] Re: jasanek29
:-) no velmo sa netes....mne cca 200 rakov zozralo za lavor machu a vsetky rastliny asi za 3 tyzdne X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 10:21 jasanek29
Tak lidičky,ted pozoruji u raků modrých,jak jim z úkrytů vylejzaj malililinkatý,čerství ráčci,těch je...........je to moooooc pěkný potlesk potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 16:59 jasanek29 Re: rak
Jj,ale mám strach,aby mi tam něco zbylo z těch malejch,ale když Vám vydržej spolu,tak mě snad taky....díky

A za jak dlouho myslíte,že budou?? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.10.2010 14:46 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: jasanek29
Jedná se o raka Procambarus sp.Marble,tito raci se množí partenogeneticky .Já sám je chovám dohromady ( dospělce i mladé ).Z jednoho dospělce budete mít za čas cca 100 ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 13:36 jasanek29 – rak modrý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Lidičky,mam dva raky modrý a jeden z nich má na sobě černá vajíčka,každou chvilku to asi vypukne,ale chtěl bych zachovat ráčky,kolik jich můžu dát do samotného AQ??? Ty dva dospělí by je asi sežrali,kdybych je tam nechal,že?? díky za reakce.....

Vajíčka,omlouvám se za kvalitu fotek!!!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 17:51 Žena darley [12] Re: betta3
coze Proč si pořizují lidé zvířata o kterých nic neví a nemají pro ně podmínky. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 14:45 betta3 Re: rak
Fotka k příspěvku no já toho raka už nemám v tom akvárku ale v želvím akvárku ůprotože okusoval rybkám ploutve
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2008 07:19 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: betta3
Možná by stačilo položit tu vázičku tak aby se zní stala jeskyň, všiml jsem si filtru ten není moc dobrý ( raci molitán rádi okusují).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 23:03 betta3 Re: Rak
jinak myslíte že tam ten rak potřebuje mít nějakej kmen nebo tak něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 19:51 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: betta3
Tvůj rak je dost velký aby měl mladé , je jedno že je jen jeden. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 17:13 Žena Eliška [38] Re: Betta3
Rak, když nosí vajíčka, tak je má zavěšený pod ocáskem. Toho by sis určitě všimla. Podle mě je ten tvůj ještě příliš malý a pokud máš jen jednoho tak na pohlaví nezáleží ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 16:59 betta3 Re: Killer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku já mám mramorovýho
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 07:26 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: betta3
U nás se chovají nejvíce dva rody, a to rod Procambarus a Cherax. Doporučuji se podívat na stránky Raci kvalitně nebo do knih o racích, a to Sladkovodní kraby a raci a Chováme sladkovovní raky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 21:41 Muž Killer [133] - SumciRe: betta3
raků je hafo..zkus se mrknout do atlasu ostatních živočichů zde na stránkách rybicky.net/atlasostatnich/cesky/r
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2008 21:38 betta3
Ahoj mám raka a nevím jestli je to sameček nebo samička jak se to pozná?Když je jak se pozná jestli je těhotná?A co mu mám podniknout aby měl dobrý podmínky na nakladení jiker prosím poraďte mi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 12:25 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lukino
Podívej se na stránky raci.kvalitne.cz, tam to najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 10:43 lefynka Re: Lukino
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 10:39 Lukino – Rozmnožovanie rakov
Fotka k příspěvku Prosím vás vedeli by ste mi povedať ako sa rozmnožujú raci. hmm
Presnejšie tento druh?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 12:03 dráteník Re: honza9
přežijou jich mraky, nech to tam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 22:10 honza9
muj rak má taky vajíčka a čekám až se mi vylíhnou.nechám je s matkou protože 2 raci co mám se mi tam
vejdou jentaktak a další už nemůžu mít. takže je nechám s matkou a když něaký přežijou tak je skusim dát do něakého obchodu kde je prodávají.a je normální když rak hýbe vajíčkama ze strany na stranu? mohu ho odlovovat sítkou když má vajíčka(čištění akva)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 18:31 Brant Re: j_j
To je teda divný, že se vám raci žerou... jestli to nebude tím, že jsou to zvířata teritoriální a navíc patří k velkým makrofágům obývající vodní prostředí... Jednou z mála výjimek je zmiňovaný rak Procambarus sp. Marble (nesprávně prodávaný pod názvem Procambarus fallax). Tito raci (jsou to všechno samice a množí se partenogeneticky), jsou poměrně snášenliví a vzhledem k tomu, že již 3 cm (!) velká samice je schopna reprodukce, je ve vodě vlastně stále spousta "mateřských" feromonů, které výrazně snižují kanibalské sklony. Naopak mláďata oddělená od matek se ocitnou ve vodě těchto feromonů prosté a začne řežba. Proto u těchto raků jednoznačně doporučuji nechat mladé s matkou, u ostatních raků separovat klidně i po jednom mláděti. A úspěšný odchov není závislý jen na počtu úkrytů (i když je to rozhodující faktor), ale i na krmení a době a intenzitě osvitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 21:12 Muž j_j [18] Re: rolandmynar
Mě se taky stalo že se mi dospělí raci (okolo 7cm) požrali...bylo to docela nechutný,ale zase mi rak-"vrah" ukázal jak vlastně vypadá jejich stavba těla zevnitř. Pozitivní taky bylo,že raka sežral kompletně a nezbyly po něm žádný zbytky,který by se eventuelně začaly kazit. Občas zůstává rozum stát nad tím,kolik toho jsou raci schopní spořádat. j_j
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 16:40 rolandmynar Re: j_j
Souhlas. Rak dovede sežrat snad všechno. Mě rak sežral 3 další raky a to tak, že jednoho chytil a za živa žral a žral a žral tak dlouho, dokud ho nebyla větší půlka pryč. Ten snězený měl bez klepet ale cca 7cm!! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 14:12 Muž j_j [18] Re: Lukáš
rak šneky (pokud má hlad) dokáže sežrat i s ulitou. Známá má pravdu-ráčata se požerou,zbydou nejsilnější,jejich počet je závislý na počtu úkrytů.
PS: napřed si zkus prohlídnout prezentace akvárií s raky tady na webu, forum "rak" a konečně raky.kvalitně.cz-poslední dobou se mi zdají dotazy pořád stejné...přitom na netu je informací dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 13:24 Lukáš
mohou být spolu rak a šnek :-) ? a k těm vajíčkům po vylíhnutí opravdu nechat v akváriu? známá mi řekla, že je rak sežere, tak nevím. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 21:08 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Tadeáš
nech je tam me jich prezila hromada, stejne pak nebudes vedet co s nima.
Edit: www.raci.kvalitne.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 21:01 Tadeáš – odchov ráčat
Fotka k příspěvku Ahoj rád bych se zeptal, jak odchovávat mladé raky....můj rak mramorový má pod ocáskem už asi 2 týdny vajíčka a já nevím jak postupovat při odchovu mladých...mám je nechat v rakárku, nebo je odlovit? prosím o jakoukoliv rychlou a užitečnou radu. ;-) díky Tadeáš
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2007 23:44 Brant Re: Ondrej
Zmenšování vajíček není normální. Jestli je ale žere, je několik možností - nevhodné podmínky (voda etc.), rak probírá zkažené; stres - rak není v pohodě a vajíčka žere nebo zahazuje (blikání světla, změna teploty etc.); vajíčka nejsou oplozená - není to častý případ, ale stát se to může (měla by žlutou barvu).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7320-rozmnozovani-raku?od=51