Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozmnožování raků

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rozmnožování raků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2023 01:18 Muž Lukas2309 [0] – Cherax
Zdravím chcem sa spýtať na najmensie mozne akvarium alebo v akom akvariu sa vam podarilo odchovat raky.Rozmyslam ze raky prelovyym do vlastneho akvaria,aby neboli s rybkami.Je mozne ze v akvariu s rybami sa nepodari odchov ? Prosim o radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 12:05 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: luckyluke
To může být také jeden z důvodu.Nejlepší poměr je 1 samec na 2-3 samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 21:41 Muž luckyluke [3] Re: rak
Vdaka za info. Este sa opytam.
V 180 L akvariu mam vyraznu prevahu samcekov na samickami. Samiciek mam asi iba 20 percent.
je na to nejake vysvetlenie? Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2021 13:59 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: luckyluke
Buď byly neoplozené, nebo tam byla jiná chyba ( napadení plísní,atd).Také to může udělat ze stresu . Těch příčin je velké množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 09:53 Muž luckyluke [3]
Zdravim, mam dalsiu otazku LOL.
Videl som parit sa parik racikov (C. diminutus), este v ten den sa samicke objavili na spodku cierne vajicka. Odlovil som samca aby bola sama. Teraz po asi 4 dnoch pozeram, a nema uz pod bruskom ziadne vajicka. Co sa mohlo stat? Vdaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 19:06 Muž GeXeS [67] Re: luckyluke
Páření. (Zkus si třeba na YouTube vyhledat "crayfish mating".)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2021 16:28 Muž luckyluke [3]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, mam otazku zo zvedavosti.... Nafotil som raky v takejto pozicii. Biju sa, alebo paria, alebo co robia ?? Dik palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 16:34 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jana
Normální krmení pro akva.ryby,granule pro raky,mražené krmení pro ryby.Krmí se stejně jako dospělci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 16:25 Jana – dotaz
kdo poradi rozmnožily se mi vodní dráčci dočetla jsem se až se vylíhnou často krmit ale už sem se nedočetla čím myslím že patentky jsou moc velké děkuji za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 00:24 - Re: lacewings
Čo píšeš je pravda len z časti.
Raci sa síce dokážu páriť i niekoľko hodín resp.samec drží samicu takto dlhú dobu.Samotné uchopenie samice a prevrátenie samcom do správnej polohy je otázka niekoľko málo minút.
Samica sa pred uchopením inštinktívne snaží uskočiť,no po samotnom uchopení samcom už ostáva bez pohybu.Len zriedka ak povolí samcove objatie sa opätovne skúsi škubnúť a vymaniť zo zovretia.Zväčša pri rakoch ide o násilný akt polapenia samice.Niektoré páry sa však naopak prirodzene nájdu a v takomto prípade akt prebieha prirodzene ba dokonca samec samičku ochraňuje.Niekedy i počas nosenia vajíčok a nedopustí aby samicu otravoval iný konkurenčný samec.
Takže ani to vyčerpanie samice počas aktu neberiem. :-) Samica sa totiž počas samotného aktu vôbec nehýbe.
Ak samička uhynula po párení,malo to inú príčinu.(čo ja viem napr.stres/hormóny - niečo obdobné ako adrenalín u ľudí)
Prípadne jej zovretím samec poškodil niektorý vnútorný orgán,ktorého následná disfunkcia spôsobila uhyn.(to by mohlo nastať ak samica nemala dostatočne vytvrdnutý pancier - mohla byť krátko po zvleku,alebo nemala na vytvrdutie panciera dostatok potrebných látok - resp.mäkký pancier spôsobilo príliš nízke pH alebo nevhodné množstvo toto spôsobujúcej potravy)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 00:15 - Re: lucasio
Stať sa to jednoducho nemôže a basta! Chovom rakov som sa zaoberal 7 rokov a odchovával som americké i austrálske druhy.Choval som i naše európske.
V živote samec samicu nezabije počas párenia.To by si musel vedieť ako tá samica počas párenia na samca reaguje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 16:15 Muž ercan [38] Re: Prašan
Ahoj.
Všem děkuji za reakce.
Ale já jsem nikde nepsal že ji sežral!!!!
Jen jsem je viděl pářit a pak po nějaké hodině jsem ji viděl mrtvou. Ještě jsem ji tam nechal až do druhého dne a pak ji vytahl ven z akva.
Jen mně to právě překvapilo.
Možné je,že by mohl být sameček trochu víc agresivnější a utahal ji.
No nic.....takový je holt život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2017 14:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Prašan
-jde o to, že raci, se mohou pářit i několik hodin, než rak najde výhodnou polohu ke spáření, tak to může trvat i několik hodin
- v důsledku toho je možné ,že se samice tzv.´´vyčerpá´´, kdy může dojít k úhynu a následně ke kanibalismu ,ze strany pářícího se samce
-samotný tento fakt, se proto může jevit, jako zabití ze strany samce
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 13:00 Muž lucasio [28] - Krabi rodu geosesarmaRe: prasan
Můžeš si to opakovat jak dlouho chceš ale může se to stát :-) Že tobě se to nestalo neznamená, že se to nemůže stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 12:23 - Re: lucasio
Zopakuje: Samec samicu v živote pri párení nezožerie!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 10:33 Muž lucasio [28] - Krabi rodu geosesarmaRe: ercan
Sice to není tak časté ale stát se to při páření může. Většinou je to tím, že něco bylo v nepořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 00:56 - Re: ercan
Za 6-7 rokov čo som choval raky,nikdy samec samicu nezožerie ani nezabije počas párenia.Max.ak chce ona uskočiť,tak jej odtrhne klepietko.
Zrejme u teba nešlo druhý krát o párenie ale samec požieral samicu, uhynutú/chystajúcu sa na zvlek prípadne spomenutú zvlečku.
Dokonca i smrť zápasiacich samcov je len zriedkavá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 09:10 Muž ercan [38] Re: lenkalor
Nene svlečka to určitě néni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 09:06 lenkalor Re: ercan
Víš určitě, že to není jenom svlečka? Já se vždycky leknu, když ji tam vidím, vypadá i barevně skoro stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 20:48 Muž ercan [38]
Čaute!
Jedna otázečka.
Mám v akvu ráčka mexického zakrslého. Cca před měsícem sem je viděl jak se páří. Myslel jsem,že se perou,tak jsem je rozehnal stydim . Samička pak nosila vajíčka. Nic z toho nebylo. Dneska jsem přišel domů a viděl je zase pářit,tak sem je nechal. Ale teď vidím,že ji sameček asi zabil. Je to u nich normální,aby ji u toho zabil?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2015 17:06 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tomason
Vysvětlení je zcela jednoduché :-).Protože se asi u kamaráda jedná o raka druhu Procambarus fallax(rak mramorový).Jinak již bylo prokázáno že i jiné druhy raků mají schopnost množení partenogeneticky.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 16:51 Muž Tomason [37] – Nějaké logické vysvětlení?
kamarádova račice (rak mexický) nosí vajíčka, ale chybí jí v akváriu rak :-) Je celkem malá a tak se bojím k ní dát svého raka, který by na ní mohl třeba i zaútočit. Nebo se dá předvídat, že se nic zásadního nestane?

Může mi někdo logicky vysvětlit, jak ta kamarádova samička, může nosit vajíčka, když je v akváriu sama?

(citace z atlasu)

"Odchov: Samičky snášejí vajíčka 24 hodin po oplození, bývá jich okolo 20-50 a v jedné sezóně mohou mít více snůšek. Dalších asi 14-30 dnů (dle teploty vody) pak nosí vejce na těle. V tomto období je třeba chovat se k ní velice ohleduplně, protože poplašená samička často reaguje na stres a rušení odhozením vajíček."

Je to chyba v atlase nebo jak si to máme vysvětlit? Neví někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2013 12:54 - Re: sony14
Ak sa k nej vracia minimálne 20% mláďat,tak ich samica bude tolerovať.Ak nie tak ich môže začať požierať i ona.Navzájom sa Bohu žiaľ budú požierať pri zvlekoch.Treba poriadne kŕmiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 09:43 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetky – odobrať račicu ?
Ahojte,

Mám procambarus alleni - vyliahlo sa mi pár ks ráčikov.
Chcem sa opýtať skúsených chovateľov či je dobré odloviť samičku (ale asi zrejme áno) respektíve skôr sa opýtam aké s tým máte skúsenosti, či ste nechávali samičku s malými a aký to malo dopad na ich prežitie(pokojne prosím napíšte názory a skúsenosti aj iného druhu). Nádrž je 54l , ráčkovia sú ešte úplne maličký, no osamostatnení a račica si ich zatiaľ nevšíma. Majú sa aj kam schovať.

Vopred vďaka za akéľkovek info palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 18:14 proiture Re: Prašan
Voda je stále stejná nic s AQ neděláme,ráčci nejsou vidět,tak je spíš odhodila nebo sežrala,ale stále zadeček má stočený a je schovaná na stejným místě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 17:55 - Re: proiture
Buď už sú mladé,alebo bola voda nie v stave na odchov a tak samička vajíčka zahodila či zožrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 16:55 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: proiture
Nejsou už tam mladé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 16:48 proiture Re: Prašan
Ok,pokusim se to dát nějak dohromady,a neví někdo tedy jak to že už nemá vajíčka?díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.11.2013 16:23 - Re: proiture
Chcelo by to prezentáciu akvária a fotečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 09:14 proiture Re: proiture
ahoj,tak zrovna teď jsem zjistila že ten můj rak co měl jako první vajíčka už je tam nemá ale pořád je na tom samým místě schovaný a pořád má zadeček stočený, můžete mi poradit co se stalo ,u toho druhýho nevím jestli je má ,není na něj vidět, :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 23:52 - Re: proiture
Ešte budeš rada, ak si ich vôbec niekto bude chcieť zobrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 20:48 proiture Re: rak
děkuji za rady teď jenom čekat,teď jsem zjistila že další rak má vajíčka ,takže jich bude plný AQ :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 20:06 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: proiture
Můžou to být neoplozené vajíčka ,ale to samice sama upraví ( nebo také že byly o něco později snesené ale časem se to vyrovná). Chce to klid raci si sami poradí .Možná by stálo tam doplnit více ukrytů když tam jsou ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 19:08 proiture Re: rak
jsou v AQ i ryby,teď jsem si všimla že některé vajíčka jsou takové hnědší (okrové)a některé žluté nevíte co to znamená díky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 16:15 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: proiture
Jestli v nádrži jsou pouze raci tak se ráčata poschovávají a tak jich část přežije bez úhony.I kdyby jste je odlovila tak o nějaké stejně přijdete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 15:38 proiture Re: prasan
Vajíčka si ubrání a jak pak s ráčaty nesežerou je ty ostatní hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 12:43 - Re: proiture
Všetky samičky tohto druhu sa množia bez potreby samca(ktorého som videl len na jedinej zdokumentovanej fotografii).V 100L akvárku má určite dostatok priestoru i ukrytov a vajíčka si ustráži sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2013 12:35 proiture Re: rak
Je to rak mramorový,a AQ je 100 l. velké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.10.2013 19:13 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: proiture
1)záleží na druhu raka
2) jak je velké AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:05 proiture – raci a vajíčka
Ahoj,dnes jsem zjistila u jednoho z mých raků že má vajčka na zadečku můžete mi prosím někdo poradit jestli ho mám vyndat z AQ anebo ho tam mám nechat,mám tam další 3 raky,v AQ mám kameny a menší kameny kde je možnost ukrytů díky hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 04:53 - Re: sisi
Vháňa si k ústam potravu(čiastočky plávajúce vo vode).A ako si sa dočítala i okysličenú vodu.S rozmnožovaním toto chovanie nemá nič spoločné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 22:10 sisi – Dotaz zacatecnice
Mám raka poprve, mam ho tyden a dneska je jakoby zvedlý na nohach a klepetama pohybuje po dne a pod sebou, neni jako vzdy normalne "na dne brichem" i tema prtavyma "nozkama" vzadu hybe jako by ceril vodu. muzu cekat mlade? nekde jsem cetla ze jim tak nahani okyslicenou vodu. diky za rady ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 18:04 deniskah Re: rak
jsem denca123456789 - ale zapomněla jsem heslo tak mám nový profil.

Ráček měl vajíčka, narodili se malý a mám jich hodně. Jestli někdo chcete mrňousy, napište na e-mail mailto:deniskahoravova@centrum.cz, cena dohodou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 16:49 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: denca123654789
To je dobře,jen to chce aby měl co nejpestřejší stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 16:41 Žena denca123654789 [0] Re: Prašan
I když ráčkovi odpadly všechny vajíčka, lepší se. Začíná vylézat z domečku, jí atd. Když se to nepovedlo teď, snad příště.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 20:45 - Re: denca123654789
Nemusíš kŕmiť denne.Rak to potom nestíha tráviť a je najedený preto ani moc nelozí.Stačí raz za 2-3 dni.
pH je ok.Ja mávam 7,4-7,6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 19:53 Žena denca123654789 [0] Re: Prašan
Krmím jednou denně, opravdu, mám staršího raka. Ph je : 7,2, doufám že je dostačujií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 21:16 - Re: denca123654789
Aké máš pH?Takto do modra sa niektoré farbia pri nízkom pH.Mrkvu len opláchni a dávať môžeš surovú.Určite to viac ocení.Hrášok pred podávaním poriadne rozmraziť.Môže to spôsobovať črevné problémy.Nekŕm tak často.Podľa obrázku usudzujem,že sa jedná o staršieho raka.V tomto veku sú zalezlejšie ako za mlada,často chodievajú len v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 17:59 Žena denca123654789 [0] Re: rak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zatím ráček nejí, celý den je zalezlý v domečku, vypadá že spí. Normálně krmím jednou týdně patentkama, granulema a vločkama pro rybičky, vařenou mrkví, vařeným bramborem, kuličkou zmrzlého hrášku, tabletkama pro ancistrusy. Nedávno jsem koupila krmení jenom pro raky a kraby, ale to ještě nejedl, protože měl zrovna vajíčka a to jak už jsem říkala, nic nejí.
V akvárku nejsou žádné rostliny protože je ráček hned snědl.
Já vím že mám malé akvárko, asi budu kupovat větší a ještě jednoho raka k tomu, teď řeším jen, kam pak dám akvárko.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2012 20:37 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: denca123654789
Že rak shodil vajíčka tak se může jednat o to že podlehl stresu ,že vajíčka byla napadena pístní,neoplozená.Z nádrže odstranit je ,aby nedošlo k případnému šíření plísně.
Do nádrže přidejte dubové( bukové) listí spařené,olšové šišky.
A hlavně co nejpestřejší stravu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7320