Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Professionel 3

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Professionel 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:35 Žena sonetka [136] - Živorodky
Mi používáme na údržbu gumových těsnění filtru neutrální silikonový olej, to co prodává Eheim považuji trošku za čárou slušnosti. A asi to nebude nic jiného než zmíněný olej, který stojí v 0,5l cca do 50,-Kč... hmm
tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:26 Muž O.Tom [439] Re: Dufi
Ten hadicový adaptér je trošku nešťastný no, taky budu muset koupit sprej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:18 Muž Dufi [3] Re: hf
Jasně, v tvém případě mazání nic nezachrání....myslím ostatní jako prevenci kolem těsnění..já tedy občas prostříknu i okolí páčky a musím říct, že chodí vcelku v pohodě...teda zatím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:14 Muž hf [54] Re: lucie.aqua
Heh, já páčku regulace ulomil po roce taky. A taky jsem prostě koupil novej hadicovej adaptér....

@Dufi. Nám žádné mazání nepomohlo. Jak vidíš na videu, ta závada je v konstrukci čerpací hlavy. Podtéká to u uložení pumpičky pro zavodnění filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:13 Žena lucie.aqua [511] Re: acik
Tak to je mi taky jasné, že to není spásné řešení...Stát se může samozřejmě cokoliv, ale to se netýká jen filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 21:10 Muž acik [416] Re: lucie.aqua
na druhou stranu, budes nekde pryc a zacne z neho tect voda,naplni se kybl a co se stane potom? :) vypari se? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2013 20:51 Žena lucie.aqua [511] Re: Dufi
:-D Věř mi, že v kýblu je až po té nehodě, poučila jsem se z krizového vývoje! :-D Nikdy by mě nenapadlo, když jsem dala přednost drahému, značkovému filtru, že budu něco takového řešit, a to poměrně brzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 20:39 Muž Dufi [3] Re: lucie.aqua, hf
teda to je hnus !!!! Takový krásný filtry a vy to cpete do kýblů hmm ne
Já jen doufám, že mý dva kousky to nepotká, jinak nevím jak kdo, ale já jsem pro jistotu koupil za nekřesťanskej peníz ten jejich origo olej a poctivě ty těsnění po každém rozdělání mažu, víc pro to člověk udělat nemůže....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 20:32 Žena lucie.aqua [511] Re: hf
Fotka k příspěvku :-D Řešila jsem úplně stejný problém, voda tekla "po kabelu", taky zničená skříňka, naštěstí vyteklo jen cca 10 litrů. Po roce provozu. Filtr jsem odeslala na reklamaci, prý vyměnili pumpu. Od té doby filtr šlape, ale otrávilo mě to. Nějaký ten měsíc před tím jsem zlomila páčku regulace. Přičítala jsem to vlastní nešikovnosti a koupila nový díl na vlastní náklady, netušila jsem, že jsem to mohla už tenkrát reklamovat. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 20:20 Muž acik [416] Re: hf
taky ho dam do kyblu,až ho budu teda mít :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 20:14 Muž hf [54] Re: Lucky005
Fotka k příspěvku Ano, Eheim v kýblu. To jsem dnes také zavedl... :P
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 19:57 Muž Lucky005 [197] Re: O.Tom
na nejakem foru meli reseni/pojistku proti vytopeni skrinky, umistili filtr do nejake plastove nadoby a umistili tam hlidac hladiny, takze kdyz zacal filtr propouste zacne se zvedat hladina v nadobe a zacne to piskat. Neresi to vsechny situace, treba dovolenou, ale nektere pripady by to mohlo odchytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 19:25 Muž O.Tom [439] Re: Lucky005
Dík za video, hned jsem koukal na ten svůj a podle čísla by měla být hlava z březnu 2011, tak můžu být klidný.

Jinak mě zase kdysi zase vytekl fluval, sice to bylo asi už opotřebeným těsněním, ale protékání nastalo až v nestandardní situaci když se vypla elektřina, filtr zůstal zapojený, ale neběžel. Mokrý koberec, nabobtnalý a rozpadlý nábytek a trošku pokroucené parkety. Jestli EHEIM mění bezplatně tyhlety "vadné" hlavy i rok po záruce tak je to supr. Nenapadá mě nikdo jiný/další, kdo by tohle dělal.
Edit: Máš tam palec... a k čemu jsou dobrý ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 19:20 andrejm Re: Dufi
drzim vam palce, aby to dobre dopadlo, ja ak pojdem do eheimu tak to bude rada classic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 19:18 Muž Lucky005 [197] Re: hf
nekteri prede mnou byli rachlejsi s odpovedi :)

souhlasim, tu skrin poresi jedine pojisteni domacnosti. I kdyz treba nekteri vyrobci akvarii jsou pojisteni a ruci za akvarium treba do vyse nekolika milionu, pokud by prasklo a zpusobilo nejake skody, ale musi byt dodrzene podminky viz zarucni list. Zajimalo by me jestli nesou nejakou odpovednost za vznikle skody, ale to by bylo asi na soud. Nejsem pravnik, ale
Dojde-li v důsledku vady výrobku ke škodě na zdraví, k usmrcení nebo ke škodě na jiné věci, než je vadný výrobek, určené a užívané převážně k jiným než podnikatelským účelům, odpovídá výrobce poškozenému za vzniklou škodu, jestliže poškozený prokáže vadu výrobku, vzniklou škodu a příčinnou souvislost mezi vadou výrobku a škodou. Výrobce se může odpovědnosti zprostit pouze na základě skutečností stanovených v § 5.

business.center.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 19:16 Muž Dufi [3] Re: hf
taky bych se pokusil u nich uplatnit škodu, třeba se k tomu postaví kladně...ať to vyjde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 19:12 Muž dravec [72] - RostlinyRe: hf
Plne ta chapem. Na akva.sk riesili podobny problem a s takym modelom ako mas ty. Eheim zaplatil este aj skody na majetku. Len si to zdokumentuj na foto a napis im. To zas hocijaka znacka neposkytuje takyto komfortny servis, samozrejem ze poslali aj novu hlavu filtra. Drzim palce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 18:53 Muž hf [54] Re: Lucky005
Ahoj, ano je to zjevně přesně ten můj problém a výrobní číslo mám v uvedeném rozsahu. Jak sám říká, ta oprava je provizorní a stejně mu to potom zase jednou teklo. Co mě zaujalo více je, že přímo Eheim i bez dokladu do 3 let tyhle hlavy vyměňuje. Tak ještě napíšu přímo do Eheimu, jak se k tomu postaví...

Ale znovu říkám, že mi to žíly netrhá. Jen mě sere ta rozmočená skříňka (součást kuchyňské linky) a pak fakt, že se tohle stane i renomované firmě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2013 18:44 Muž Lucky005 [197] Re: hf
pokud je to stejny problem jako na videu www.youtube.com/… Pod videem je i nejaky podrobnejsi popis.
Ve videu o ma i rozebrane a vysvetluje jak tam provest opravu. Je tam i popis kterych modelu se to tyka podle SN.
Je skoda ze tak velka firma se k tomu nespostavila celem, neuvedomila o tom prodejce nebo zakazniky a neprovedla preventivni opatreni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 18:11 Muž hf [54] Re: Dufi
Však já to chápu. Jen člověk očekává, že když koupí dražší "značkový" filtr, tak že šance, že to bude mít technologickou vadu je nižší, než v případě filtru za poloviční cenu.

Pokud se tohle stane jednou, není sebemenší záruka, že podobný problém nepostihne i jiné typy výrobků této firmy. Vůbec neřeším jestli se to stává i jiným výrobcům (určitě ano). Pouze jsem se chtěl podělit se svým zklamáním. Z tohoto důvodu tedy nevidím důvod, proč bych měl příště kupovat filtr opět od Eheimu. Asi uznáte, že není důvod nedat stejnou šanci na vytečení i konkurenci. (Ať už levnější nebo dražší, opět neřeším...)

Prostě u mě Eheim šanci dostal, dopadlo to jak to dopadlo. Ve druhém akvárku mám Fluval za pár korun, 5 let o něm kromě čištění vůbec nevím. A skříňka je suchá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2013 17:46 Muž Dufi [3] Re: acik
Přesně tak to je, bohužel i dobrý značky s výrobou na západě mají svoje dny... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 17:39 Muž acik [416] Re: hf
at se ti stalo cokoliv,tak ja do Eheimu jdu,je to stale jen vec a dit se muze cokoliv,takze odsuzovat je kvuli tomu nebudu,vim,ze muzes byt nastvany,ale na druhou stranu je to opet jen vec a vada muze byt i na filtru za 20tisic :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 17:35 Muž Dufi [3] Re: hf
Já ho koupil před třema tejdnama taky, mám přes rok i 2073 a je to skvělej filtr, navíc jsem tu 2075 koupil v kameným krámě za 4600,-Kč i s náplněma, sedmičku bych za filtr nedal, to už by byla i s elektronikou....no budu doufat v dobrej kus.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 17:26 Muž hf [54] Re: dravec, MichoCZ
Fotka k příspěvku Já ho koupil někde po internetu, už si nepamatuju kde. Se Sklorexem jsem řešil, že mají nové hlavy na 2073/75 skladem, takže sem ji tam hned objednal. Údajně už mají tenhle problém vyřešený. Taky nabídli, že mohu původní hlavu poslat k nim na opravu, že to spočívá ve výměně nějakého kousku plastu a těsnění.

P.S. Nechcete někdo tu tekoucí hlavu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 17:20 Muž dravec [72] - RostlinyRe: hf
NO skus sa priamo ozavt do firmy Eheim, sam so zvedavy co povedia. Vraj 3ková rada je problemova, ja tiez zvazujem Eheima ale isto to bude classic alebo ecco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 17:16 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: hf
Tak to je průšvih. A jak se k tomu postavili? Doporučili nějaký postup opravy nebo zahodit a koupit nový?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 17:14 Muž hf [54]
Hm,

Tak už jsem také "hrdým" majitelem Eheim 2075, který teče po kabelu. Cca půl roku po záruce. Zničená celá skříňka pod akvárkem. Ve Sklorexu po telefonu okamžitě věděli o co jde.

Ač se může jednat o ojedinělý technologický problém, pro mě to znamená, že od Eheimu už žádný filtr kupovat nebudu. Přecejen za 7000 jsem očekával, že takové zásadní věci se dít nebudou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 15:17 R Muž Silent [5949] Re: atiw
Odpověděl jsem ti tady ve vlákně. Přečti si můj příspěvek z 25.02.2013 10:46.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 15:12 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tigerRe:Dufi
Nemusíš mít strach, že ti nepojede, nebo s ním budeš mít problém jako já, jsou to dobré mašiny, mi makal skoro 2 roky, teď se mi stala ta nepříjemná věc, hledám příčinu, proč mi z něj vytéká voda. Vypadá to, jako by ta voda vytékala z otvoru od elektrického kabelu. Chci se zeptat, zda je to možné, aby se mi tam z hlavy nějak dostala voda a ta tudy vytékala, protože jak jsem již psal, mám nové těsnění, a i kdyby to trochu netěsnilo, tak by to z pod toho těsnění jen slzelo, ale voda prosakuje, nebo spíše teče z místa jak jsem uvedl. Umí mi někdo na to odpovědět? Kdyby to byl nějaký neznačkový, levný filtr, tak už dávno skončil v kontejneru, ale tahle mašina není zrovna levná, zkrátka na to musím přijít a zase ho zprovoznit. Jinak jsem s ním byl velmi spokojený, tichý chod, skoro nešel slyšet, křišťálová voda v akva, rozebral a vyčistil jsem ho jednou za rok. Šlapal perfektně.
Edit: Ještě chci dodat, měl jsem Tetratec 1200, z toho jela voda, několikrát jsem ho přetěsnil, bez kladného výsledku, tak ten skončil v kontejneru. Jinak mám ještě Tetratec 700, mám ho v provozu asi 4 roky a absolutní spokojenost. Nedávno jse zkusil koupit neznačkový filtr Aqua Nova 1200, byl celkem levný, vyšel na nějakých 1300 Kč, ale také zatím šlape perfektně, žádný únik vody, tichý chod, zatím jsem s ním velmi spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 12:02 Muž Dufi [3]
Tak jsem si teď přivezl 2075, doufám, že bude v pohodě, pokud bude problém, dám varování..... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 12:00 Muž riso [129] - CichlidyRe: andrejm
jo, vymenil jsem to zase za 2075 a od te doby slape bez problemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 11:15 R Muž Silent [5949] Re: andrejm
Staré várky budou už nejspíše vyprodané. Chce to nakoupit v nějakém větším shopu kde se zboží více točí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 11:13 andrejm Re: Silent
tak asi predsa pojdem do 2075, ako som povodne chcel, dufam ze tie problemy uz nebudu...len ktovie s akym datumom vyroby ich maju v akvaristikach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 11:10 R Muž Silent [5949] Re: andrejm
Já byl tímto problémem postižen taky a to v roce 2011. Došlo k výměně hlavy filtru a od té doby šlape naprosto bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 11:09 andrejm Re: riso
a vymenil si zase za 2075? ak ano uz nemas ziadny problem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 10:46 R Muž Silent [5949] Re: atiw
Pokud ti vytéká voda z hlavy v místě průchodu kabelu tak se nejspíše jedná o vadné těsnění čerpadla uvnitř hlavy. Voda pak vytéká do vnitřního prostoru a odtud otvorem pro kabel ven. S touto vadou jsem se už několikrát setkal, ale jen u filtrů vyrobených kolem roků 2009, 2010. U novějších se tato vada, pokud vím, už nevyskytuje. Bohužel to doma opravit nejde a nejlepší bude kontaktovat servis. Já doporučuji kontaktovat zdejšího uživatele s nickem akvaristik rybicky.net/profil/10809
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 10:41 Muž riso [129] - CichlidyRe: atiw
Neni nahodou ten tvuj Eheim 2075 vyroben na podzim 2009? Tenkrat byla prej vadna cela jedna serie. Mam s tim osobni zkusenost, taky jsem to reklamoval a dostal jsem novy filtr. Je ale pravda ze byl jeste v zaruce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 10:35 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: matlala
Tak se uráčím napsat. Matlala píše víc než jsem mu řekl, tak to hlavně musím uvézt na pravou míru.
S 2075 jsem jednu reklamačku měl, ale fakt nevím jestli byla oprávněná. Možná že šlo o často zminovaný problém, který už by měl být minulostí. Dvojková řada je osvědčená a nikdy s ní žádný problém nebyl.
U řady ECCO je to složitější. Zhruba polovina filtrů má závadu u pumpovací páky. Na reklamačku se to uznat nedá, je to chyba uživatele - nenamazané těsnění, zavřený kohout u vypouštění. Ale zase eheim se chlubí i tím že je blbovzdorný a to tento model fakt není. Pokud praskne jen osička tak to není zase takový problém, stojí 75 kč, ale ten kýbl už je přeci jen dost velká položka.
Takže osobně nedoporučuju.
A to mám ještě 4 kusy na skladě....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 08:37 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tigerRe: O.Tom
Ne, mám ho dýl, nějakou dobu mi ležel na půdě, je po záruce. Jinak bych to samozřejmě řešil reklamací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 02:28 Muž O.Tom [439] Re: atiw
Jestli ho máš rok a půl, tedy ještě v záruce, tak nechápu proč jsi to jednoduše už nereklamoval. Jsem si myslel, že už máš po záruce a proto na něj kupuješ díly a zkoušíš problém nějak vyřešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 01:06 Muž matlala [798] - RostlinyRe: atiw
čti o pár řádků níže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 01:04 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger
Chci ze zeptat zda je možné, aby mi z hlay filtru Eheim Professionel 3 2075 protékala voda z otvoru od elektrického kabelu? Protože právě z těchto míst dochází k propouštění vody,i když mám nové těsnění. Filtr mám rok a půl, žádný problém, tichý chod, teď po čištění a složení se mi stala ta závada, i když jsem ho přetěsnil novým těsněním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: andrejm
ty mužu mu napsat maila, aby sem hodil příspěvek, snad si najde čas, nebo mu napiš vzkaz, má tu nick ondra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:47 andrejm Re: matlala
k eheim classic sa nevyjadril, konkretne ma zaujima 2217
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:26 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: andrejm
Mám doma jak 2211 a ten chvíli tekl u vpusti vody - bylo povolené kolínko už od výroby. Zabejčil jsem to o jednu otáčku a už to drží jak helvétská víra a druhý mám Ecco 2032(2232) a ten je lepší. Od začátku funguje perfektně a co se týče hlučnosti tak dva dny jsem je vnímal a teď už o nich ani nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:16 andrejm Re: O.Tom
tak k tomu ti tiez poviem :) tam bol presne problem s vrtulkou vraj ju menili bezplatne a bolo po probleme...niekde na slovenskom fore sa to riesilo :-D
edit: mozno risknem a kupim 2075 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:11 Muž O.Tom [439] Re: andrejm
No, ještě důležitější bude, jestli se ta závada projevuje v a nebo po záruční době :)

Jinak kupoval jsem teď 2080 a šel na reklamaci, měl hodně rachotící vrtulku.
Psal jsem o tom i tady, ani po týdnu se to rachocení neutišilo.

Ty "staré" modely mají poměrně vysokou spotřebu elektřiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:04 andrejm Re: O.Tom
tak mas stastie... :-) ako ono to vyzera ako keby som pisal, ze kazda 2075 je zla, ale asi je to skor kus od kusu na aky natrafis....a kedze ja som v tomto smoliar tak idem do 2217
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 23:00 Muž O.Tom [439] Re: andrejm
2075 od 10.6. 2011 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 22:55 andrejm Re: O.Tom
ako dlho ju mas?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 25924x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7296-filtr-eheim-professionel-3-?od=574