Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Professionel 3

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Filtr Eheim Professionel 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 23:03 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tigerRe: romant
Prosím tě, nemáš na něj kontakt, nemohu ho najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 22:04 R Muž romant [27987] Re: atiw
Kontaktuj zdejšího uživatele "Akvaristik", záruční pozáruční servis, náhradní díly atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 22:01 Muž acik [416] Re: atiw
snad tu eheim má nějaké zastoupení,takže poslat do eheimu a je ne? zkontrolují ti vše...

EDIT:
Firma www.akvaristik.cz je dalším oficiálním dovozcem a servisem firmy EHEIM

a tady další? www.eheim.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 21:53 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger – Eheim Professional 3 600 2075
Začal jsem mít s tímto filtrem problémy, fungoval perfektně, tichý, min. údržba. Ale před nějakým časem mi začal protékat, a to ve dvou rozíh. Rozebral jsem ho, dokonce koupil nové těsnění, ale problém se opakuje. Zajímavé je, že protéká pouze ve dvou rozíh. Už jsem ho několikrát rozebíral, těsnění jsem ošetřil vazelínou, ale ani to nepomohlo. Sám si s tím, k mé manuélní zručnosti nevím rady, existuje u nás v Česku nějaký servis na Eheim? Nebo není někdo z okolí Ostravy, Havířova, který by mi s tím pomohl? Samozřejmě by to nebylo zadarmo. Je mi líto vyhodit filtr za 5-6 tisíc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 21:23 Muž O.Tom [439] Re: sarasik
Jestli se voda vrací tak by to mělo být tím zpětným ventilem (plovákem) případně záklopkou jak jsem psal, ty totiž mají zabránit zpětnému chodu vody. Stačí když jen trošku nedosedají/netěsní.

Pokud není až tak důležité to teď vyřešit a je přednější aby už filtr jel, lze vodu natáhnout pusou jak psal DrCihla. prostě vzít hadici která vrací vodu do akvária a tam nasát, dokud nebude slyšet, že už teče voda do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 20:31 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: sarasik
môžeš prosím ťa odfotiť hlavu toho filtru od spodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 20:27 sarasik Re: O.Tom
Na to už jsem se v tom manuálu taky dívala..tam probém není..Hladina vody je zhruba 10cm pod obloukem sací hadice..voda se tam trochu natáhne a jak píšete, pak se vrací..Je to 720l akva..už mě napadlo, že to někde netěsní..ale jak mám zjistit kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 19:40 Muž O.Tom [439] Re: sarasik
Napadá mě nějaká netěsnost.
Pokud to má alespoň trošku snahu natáhnout vodu do hadice, ale ta se vrací do akvária a v hadici se neudrží, tak může být chyba v plováku (v manuálu součástky č. 14 a 15) nebo záklopce (č. 4). Trošku snima pohýbat, jestli dobře dosedávají a těsní.
A ještě, kolik centimetrů máš od sebe hladinu vody a horní hranu akvária kde ti vede nasávací koleno/hadice ?

EDIT: Ten plovák máš v manuálu znázorněný taky v obrázkové sadě 6.3, bod 8 a 9. Je na to třeba pinzeta. Raději NE KLEŠTĚ jak tam ukazují :) Záklopka je tam taky, v bodě 13.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 19:39 Muž DrChila [243] Re: sarasik
Máš-li filtr a nechce nasát vodu nejspíš netěsní jestli tam nechybí třeba těsnění pokud tam všude je těsnění zkus to normálně nasát na straně kde to vytýká..až bude voda ve filtru tak ho můžeš pustit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2013 19:11 sarasik – Spuštění eheim professionel 3e
Zdravím..koupila jsem filtr eheim professionel 3e..sestavila podle návodu a pak několikrát zmáčka tlačítko pro nasávání(pro prvotní napuštění filtru) a voda neteče:-( Už jsem všechno prošla znovu a netuším, kde je problém..:-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 11:56 Muž O.Tom [439] Re: Alen
Jaký to vydává po zapnutí zvuk, napadá mě, že by mohl být filtr napuštěný jen částečně a v prostoru vrtulky vzduchová kapsa. Stalo se mi to při částečném čištění, kdy jsem nevylíval z filtru vodu a jen vyčistil předfiltr a vatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 00:06 Žena Alen [0] – Eheim 1200 XL
Prosím radu. Po vyčištění filtru po jeho následném zapnutí se filtr sám naplní vodou po naplnění přestane sát vodu nenapouští-nevypouští. Filtr jsem odvzdušňovala, hadice přiškrcené nejsou, vrtulku čistila. Čím to ještě může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 08:17 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Vstrom
tak problém byl asi ve vatě. Dal jsem novou, předfiltr byl téměř čistý, vrtulku jsem vyčistil, kulový ventil (vše skoro čisté) a najednou měřák ukazuje 14W a proud se asi tak z 6ti násobil:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 08:19 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: lucie.aqua
Ahoj, tu vatu tam mám taky. Tahle tam je asi půl roku. Mám teda v zásobě ještě tři
Edit: tak vatu jsem měnil před půl rokem, takže jsem jí už dvakrát pral. Zkusím dát dnes novou, ale lepší by bylo tam mít asi ten bioakvacit. Mě se filtr zanáší docela dost. Čistím každé tři měsíce a vata vždy vypadá jak bláto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2013 21:26 Žena lucie.aqua [511] Re: Vstrom
Mně se rapidně zvýšil průtok, když jsem nahradila filtrační vatu jemným bioakvacitem... Nemáš tam tu vatu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 20:24 Muž Vstrom [82] - MalawiRe:
to s tím snižováním výkonu a zásuvkovým měřákem mám taky ozkoušeno jak na tom JBL tak i na Eheimu. Prostě jak se přiškrtí kohouty, spotřeba jde dolů. Prostě ten Eheim teče hodně pomalu. Mám rampu s 5ti dirkama a teče když ji dám nad vodu, tak do dostříkne tak 5cm daleko. Hadice jsou čisté. Zítra to dopoledne rozeberu a zkusím zjistit, v čem je problém. Zkusím pročistit ten kulový kohout a i kolem vrtulky. Doufám, že neodchází filtr, stačí, že mi včera skoro shořelo noční led osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 19:34 Muž O.Tom [439] Re: DrChila
Měřeno obyč zásuvkovým měřákem spotřeby, EHEIM 2073/2075/2080, JBL e900/e1501.
Kde se snižujícím se průtokem snižovala i měřená spotřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 18:50 Muž DrChila [243] Re: O.Tom
:-D takže ten filtr má regulátor otáček jestli to dobře chápu?:-D ale tim že uzavíráš kohoutem přívod či výtok tak to rozhodně spotřebu zvíší... Proč myslíš že se kupují regulátory na silnější čerpadla? protože tím že oni si tam otočí nějakým odporem či tak něčím tak tím se zmenší spotřeba v jinačím případě ne. A je taky rozdíl v elektronickym filtru kterej omezuje výkon elektricky přes svý obvody tím že si sníží otáčky a nebo filtrem který mu se dá regulovat průtok přiškrcením.
Ale pokud to co řikáš je pravda klidně začnu věřit v boha i když neexistuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 15:46 Muž O.Tom [439] Re: DrChila
Měřil jsi to ? když tu tvrdíš že je to naprostá kravina...

EHEIM 2075, při plném průtoku 16W, při uzavíraní se naměřená spotřeba postupně snižuje až na 9W při plném uzavření.

Při snižování průtoku se (myslím si) snižují otáčky rotoru, tím tam vzniká trošku jíné působení magnetických sil mezi rotorem a statorem a z toho.. buď opravdu dochází ke snížení spotřeby, nebo se jen spotřebovaný výkon přesouvá do jiné složky trojúhelníku výkonu, než se kterou pracuje zrovna používaný měřák a tím se zdá být nižší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 15:36 Muž DrChila [243] Re: O.Tom
no to je trosku divny ne? Nizsi spotreba pri vetsi namaze. To je logika jako jel sem autem uplne plnym spotreba mi spadla na nulu. Stejna pravdepodobnost. Je to naprosta kravina
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 13:22 Muž O.Tom [439] Re: Vstrom
Co se spotřeby týče, tak se snižujícím průtokem se snižuje i spotřeba. Měřil jsem si 3 EHEIMy, 2 JBL a ona spotřeba na štítku je maximální, v provozu při zanesení, nebo přiškrcení průtoku je pak nižší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 12:39 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, dnes jsem měřil spotřebu filtru JBL e901, který má mít spotřebu 11W a zaběhlý má spotřebu 8W. Potom jsem měřil Eheim 2075 (600) a ten má mít spotřebu 16W a reálně má 10W. Zdá se mi to nějaký divný. Filtr byl před dvěma týdny čištěn a zdá se mi, že průtek je nějaký nižší. Jaké s tím máte zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 23:18 Muž matlala [798] - RostlinyRe: MichoCZ
moje zkušenost se zanášením hadic je, že když byl můj JBL e900 nový, tak hadice jsem čistil cca po 14 dnech, pak asi za měsíc, pak až za cca 2.5 a teď to dělám taky nějak tak cca po 2-3 měsících a víc než hadice tlumí průtok ty kolena co jdou do filtru, takže protahuju kartáčem hlavně ty kolena a trubky v hlavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 23:05 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: sonetka
Ti okružáci? Ti drží dobře:-D Levatka je taky magnet. To se stalo zrovna když jsem tu řešil zanesené hadice a dojdu k filtru to čistit a on úplně čistý:-D Mám filtr přivřený naventilech, takže tam je menší proud. Jinak tu zápasím potom s řasama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 23:02 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: MichoCZ
by mě zajímalo, jak se v tom proudu vody udrželi? to snad ani možné ne? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 22:58 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: sonetka
Ta hadice to nevytrhne. Pokud ji nemáš 50m, tak těch pár bakterií nevadí. Mě stejně nejvíc dostali ti okružáci, jak to sjeli do čista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 22:32 R Muž romant [27987] Re: sonetka
Já bych spíš řekl, že jsou tam kde mají být, ve filtru a hadice k němu taky patří. Když člověk čistí hadice, jako Ty, tak to je velmi příkladná péče. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 22:22 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: romant
Hmmm, škoda, rostou potvory na špatném, místě :-( :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 22:15 R Muž romant [27987] Re: sonetka
Ten hnědej sajrajt jsou kolonie nitrifikačních bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 22:14 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: stzcze
Tak, tak, čisté hadice jsou základ. U nás se čistí jednou do za měsíc, většinou se zanesou takovým divným hnědým slizem. Nechápu, jak se tam může udržet, ale díky tomu je čištění velice jednoduché a otázka na pár minut potlesk
A z filtru ten hnědý sajrajt moc nešťouráme, docela pomáhá zklidnit chod filtru a celkově díky němu filtr pracuje tišeji ... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 13:49 stzcze Re: Savan
Tak dopadlo to super, filtr jede zas na plnej vykon, ze ho musim korigovat :) Zas muzu zacit pouzivat ty funkce 12h max/min atd. Nikdy by me nenapadlo, ze se za 9tydnu ty hadice tak zanesou... Ted se kytky a hladina hybe skoro na min vykon, pokud to pustim na max maj ryby slusnou "centrifugu" :) Dalsi + je, ze klesla spotreba na 14W misto 25W a filtr skoro neni slyset :) Diky za podporu v cisteni hadic, ja to absolutne nechtel delat, jelikoz jsem tomu neveril...a jelikoz jsem stoura a el. se nebojim, tak jsem to samozrejme uplne rozebral, takze alespon vim co ten filtr vsechno obsahuje pod "kapotou" :) A plati stare zname pravidlo... proc delat veci jednoduse, kdyz jdou delat slozite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 10:38 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: DrChila
Jj.Díky za upresnenie.Ja si pod pojmom "vyčistiť hadice"predstavujem vyčistenie komplet hadíc,sacích košov,ventilov,rotora,sacích a výtlačných potrubí na filtry.Nemá predsa zmysel vyčistiť len časť systému-musí sa vyčistiť komplet,včetne predfiltru.Náplne filtru nie,pokial už nieje totálne zanesený.A to u tohoto filtru znamená rádovo niekolko mesiacov ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 10:13 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: stzcze
Občas se mi ni externím filtru ucpe zanese mřížka u vtoku. Filtr začne hučet a vůbec to nesaje. Pomáhá pročistit ten náhubek.

Kdysi mi do hadice vjel okružák a vyčistil ji za mě úplně do hladka. Nejradši bych ho tam pustil znova. Už se mi to zas zanáší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 09:57 Muž DrChila [243] Re: savan
Každopádně souhlasím a ještě bych zkusil očistit lopatky rotoru. A celý v čem běží aj tu díru kterou to jakoby vytéká ven. A kohouty aspoň štětičkou do uší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 08:45 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: stzcze
Jednoznačne prečisti hadice a aj rampu.na rampe dobre prečisti aj tie dierky,velmi radi sa zanášajú.z vlastnej skúsenosti viem potrvdiť,že zanesené hadice obmedzia výkon filtru aj o 50% ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:19 stzcze – Snizeni vykonu EHEIM 2078 pro e
Ahoj, bezi cca 9tydnu a naplne jsou 4L mech pro, 2l substrat pro, 2L bio mech. Nicmene jak je tam to el snizovani a zvysovani vykonu, tak uz jde max na treti stupen.... Jde sice navolit na max asi o 7 stupnu vic, ale pak se vrati zpet na "jen oranzovej a tri zeleny" resetoval jsem to asi 30x tim to neni... jinak bezi dobre, odvzdusnuje se atd... vykon se nezvysil ani, kdyz jsem vyndal naplne coz je fakt divny a cisteni po vycisteni ukazuje za 3mes misto 6mes. Jeste jsem koukal, ze mam docela zaneseny hadice, ale ze by to takhle rapidne snizilo vykon se mi nezda. Ze zacatku to jelo na takovy vykon, ze jsem to na max nemohl nechat a dnes to musim v 300L akva honit na max vykon :/ Zkusil jsem ty hadice cvicne profouknout a vylitala spousta "sajrajtu", a vykon se zvysil o jeden stupen, ale jstejne pochybuju az je zitra proplachnu, ze se neco zmeni... hlucnosti jede na max vykon. Mam tam udelanou 1m rampu z 20mm trubky 20der po 3.2mm. na plnej vykon kytky sotva pohnou...pokud upustim vodu, tak to dostrikne max 25cm. Zkousel jsem kolik to precerpa a podle mereni max 450L za 1h coz podle udaju jede skoro na min prutok filtru. Meril jsem i kolik "zere" a podle meraku cca 25W max udavaji 30W. Rozebiral jsem ho snad 20 a vse kontroloval atd... je to normalni?? Nekdo nejakej napad? Predem diky za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 17:35 Muž ludvik [1082] Re: riso
Blbě čtu :-) Mám typ 2075
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 17:23 Muž riso [129] - CichlidyRe: ludvik
zkus tady:
www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 17:13 Muž ludvik [1082] Re: Bielan
Já hledal jak blázen, našel za 4839,- :-( a to jsem si liboval ...
Bielan napsal: ... koupil v Hornbachu. Mám dobrou zkušenost i s případnými reklamacemi v tomto obchodě a s ohledem na cenu 3.785,- Kč bych byl blázen, hledal-li bych jinde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 17:00 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Bielan
Nove serie netecou,to byla zalezitost par let nazpatek,ted uz je vse opravene. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 16:36 Muž Bielan [0] – Eheim Professionel 3 (2073) 350
Ve své nádrži mám Professionel 3 350 a poměrně dlouho jsem sledoval ceny jak na internetu, tak v kamenných obchodech. Nakonec jsem tento filtr, který např. Macenauer nabízí za téměř 5.400,- Kč ( macenauer.eu/…), koupil v Hornbachu. Mám dobrou zkušenost i s případnými reklamacemi v tomto obchodě a s ohledem na cenu 3.785,- Kč bych byl blázen, hledal-li bych jinde. ;-) Filtr mi dnes vrní 3. den a zatím neteče. hmm A co se týče zprovoznění, bylo to jednoduché, náplně byly v ceně, chvilku mi trvalo jeho odvzdušnění, ale teď si pod aquem spokojeně vrní a ani o něm nevím. Další ukáže čas...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 16:43 Muž Lucky005 [197] Re: kus
no zajimave, ale za tu cenu mohl mit daleko lepsi reseni, kdyz se rozhodne to cistit tak jede pekne po jednom :) a jak mu zacnou curat, tak to bude kaluz :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2013 14:21 Muž kus [200] - Rostliny
to tenhle, aby se zbláznil, když to začne týct smich
www.consolegames.ro/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 14:01 Muž dravec [72] - RostlinyRe: hf
Vidiš, to je nemecky pristup!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 13:39 Muž Lucky005 [197] Re: hf
Dokonce psali, že mám vyplnit dotazník ohledně způsobené škody pro nějaké vyrovnání. Na to ale stejně seru, nebudu přece demontovat akvárko...
proc bys musel demontovat akva? nahlasis vznikle skody, pokud neco poslou na ucet, muzes tu skrinku opravit nebo mlade neco jako odskodne koupit, nebo pozvat na vecu.
ale chapu ze kazdy prachy neresi, nekoho proste sere to, ze mu vubec vznikly nejake problemy a skody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 12:44 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: EditHa
Tento týden jsem do svojeho ecco 2232 dodával filtrační vatu a zapoměl jsem si zavřit ventily. Naštěstí to bylo jen tak dva litry vody, ale nic moc teda. Bohužel teď ho mám zavzdušněný a nedaří se mi ho odvzdušnit. Nejspíš to ta vata moc ucpala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2013 12:37 Žena EditHa [91] - TetryRe: matlala
Já mám také Eheim profi a jsem s ním spokojená, ulomila jsem JEDNU páčku na dovření VÍKA a bez problémů jsem ji koupila v prodejně jako náhradní díl. Jednou se mi stalo při vytažení hadic, že mi sklouzla jedna těsnící gumička a při zapnutí jsem nechápala- voda tekla proudem ven. Než jsem ztracenou gumku našla ulevilo se mi, ale vyteklo mi nejméně 20l- byla to HOŇKA :) TAKŽE KDYŽ ZAPOJUJI HADICE DO FILTRU DÁVÁM PĚKNĚ BACHA- kontroluji těsnící gumičky jestli jsou tam kde být mají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 12:28 Žena EditHa [91] - TetryRe: O.Tom
fakt jsem se zasmálaO.Tom napsal: Ta "bílá houba" bude asi vata :) Neotevřít čtvrt roku filtr, tak mi přes tu vatu už neteče žádná voda. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 11:24 Muž matlala [798] - RostlinyRe: hf
tohle je u eheimu běžné. Proto je to nejlepší volba na filtr.
Dávno už to není jen o kvalitě výrobku, ale i služeb, servisu (eheim dělá náhradní díly pořád i na filtry, co už neprodává) a samozřejmě i ta možnost proplacení vzniklé škody je výhodné plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   19.03.2013 10:39 Muž hf [54]
Tak mi to nedalo a ještě včera večer jsem napsal do Eheimu do Německa. Nic jsem po nich nechtěl, pouze jsem vyjádřil své rozčarování nad jejich výrobkem, který mi po 2.5 letech vytopil skříňku.

Hned ráno přišla odpověď, že velice litují, že problém je nejspíše v těsnění pod pumpičkou a že ještě dnes odesílají náhradní čerpací hlavu na moji adresu. Tu tekoucí mám zabalit do stejné krabice, nalepit na to štítek pro zpětnou zásilku zdarma a odnést to na poštu....

Dokonce psali, že mám vyplnit dotazník ohledně způsobené škody pro nějaké vyrovnání. Na to ale stejně seru, nebudu přece demontovat akvárko...

Stejně jsem naštvaný že mi to vyteklo ale musím uznat, že tohle je poměrně přesvečivý přístup. Klobouk dolů...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 25926x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7296-filtr-eheim-professionel-3-?od=505