Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skříňka pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Skříňka pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 10:55 Muž fido16 [631] Re: Kája
Tak napřed dej zezadu pořádnou desku a tou prošroubuj stojny skříně. Já jsem ještě přidával kovové úhelníky tak aby se skříňka nekývala na stranu. Ale to už bylo spíš jen z mé iniciativy. Ještě se zeptám jak tlusté jsou desky z které je skříňka vyrobena?

úhelníky:
www.helecena.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 10:37 Kája Re: fido16
Měl bys nějaky tip na řešení toho dalšího vystužení? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 10:32 Muž fido16 [631] Re: Kája
Já bych ji určitě zpevnil zezadu a poté celou vyztužil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 10:11 Kája – Skříňka pod Akvarium
Fotka k příspěvku Zdravím, zajímá mě Váš názor na mou skříň , na kterou hodlám umístit akvárium 120-160 litrů.
Skříň je zakoupena v řetezci velkoobchodů s nábytkem S.... , takže záda tvoří tenká sololitová deska..
Tato by se dala případně nahradit bytelnější deskou, misto tam pro ni je...
Napadlo mě ješte do prostoru za dvířky umístit nějaké typy vzpěr. avšak doposud jsem žadny takovy produkt nikde nenašel ne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 13:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Jestli pujde o to neklasictejsi lamino, pak doporucuji konfirmaty 6.3, vyzkouseno.
rybicky.net/fotogalerie.php…
Kupoval jsem je zde:
www.vjrousek.cz
Za vrtak muzes dat i 500, ale pak to stoji za to. Pro jedno pouziti ti staci i Cina za pak kacek, ale makat s tim dele bych fakt nechtel. A jak tohle jednou zkusis, uz vis, ze si muzes naprojektovat cokoli a pohromade je to hned, dokonce mne to i bavi :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 08:53 Muž fido16 [631] Re: michalt
Vrták koupíš za pár korun. A upřímně sámotném by se mi nechtěly dělat každou díru 3 různými vratáky. Co díra to nepřesnost. Takhle aspoň víš že to budeš mít jedním vrtákem najednou s minimální nepřesností :-). Takže vrták si určitě kup. Do budoucna se ti neztratí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 01:04 Muž matlala [798] - RostlinyRe: michalt
i se dvěma vrtákama a zarážkou z izolačky to jde velmi dobře, dělal jsem to tak posledně, pač mamka mi ten vrták co stál 150,- zlomila, když zakopla o vrtačku při dodělávkách na obrovské (d*v*š-4,5*2,5*0,5m) obývací stěně pro kvítka coze tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 23:36 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Lucky005, dudak, matlala, Surdo
Tak Vám děkuji, přesvědčili jste mě. Jdu do konfirmátů. Asi si na ně seženu vrták, nebude se mi chtít vrtat každou díru na tři pokusy. Díky, snad to půjde dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 19:19 Muž Lucky005 [197] Re: michalt
pro predstavu
www.nedoplus.cz/…
a výhoda konfirmátů je, že se tak snadno nepřetáhnou, mají větší plochu vintů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 16:48 Muž Surdo [35]
presnejšie je to priemer 7mm a ten menši 5mm na zapustenie 10mm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 16:29 Muž matlala [798] - RostlinyRe: michalt
jednoduše se mrkni jak vypadají z toho ti vypline pro konfíky:
-větší hloubka závitu
-větší hlavička, která drží

a vrtat jak píše kolega dudak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 16:16 Muž dudak [1885] Re: michalt
konfirmáty jsou šrouby do dřevotřísky, bude to s nima lépe držet, když nemáš vrták, dá se to vyvrtat obyčejnejma vrtákama, nejdřív tenkým a pak širším, pak zahloubit, někde je to tu zmíněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 15:55 Muž michalt [737] - Miniakvária – Konfirmáty
Ahoj, před časem jste mi v tomto vlákně dali několik rad, jak si postavit dobrou skříňku pod akvárium (100-120 litrů). Přišel ten správný čas (bude po výplatě :-) ) a já se do toho pustím.

Jen bych si chtěl ujasnit jednu věc. Bylo tady doporučeno, abych jednotlivé díly spojil konfirmáty namísto obyčejných vrutů. Chtěl bych se zeptat, v čem jsou lepší, než vruty (třeba s hvězdicovou hlavou - torx, či jak se to správně píše). Otvory pro konfirmáty se trochu hůř vrtají a vrták na ně nemám, tak přemýšlím, jestli má cenu investovat do něj a nebo jestli mi obyčejné vruty udělají stejnou službu. Díky a hezký den všem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 13:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: finnnp
A nektere podstavce jsou pro dva rozmery, prikladem Eheim dela stojan, ktery podle toho jak se otoci ma 60x30 nebo 60x35.
Tady je videt, jak az akvarko muze precnivat pres vzpery u komercnich vyrobku. A drzi to.
www.eheim.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 13:03 finnnp Re: bubaksniper
Stolek to určitě unese.Někteří výrobci také setů také dělají akvária na podstavce co přesahují.Vůbec bych se toho nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 11:27 Muž Burik [727] - AquascapingRe: bubaksniper
9cm se stabilitou nic moc neudělá..vyzkoušejte,jak se vám to bude líbit nejvíc.

Stolek to unese,dál s tím naložte dle svého gusta:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 11:22 Muž bubaksniper [4] Re: Burik
Myslíte, že když rozšířím desku na každé straně o 4,5cm že to bude vypadat blbě? Stolek má přesně 41cm. nebo se to dá taky rozšířit o 9cm dozadu, to sice nepůjde vidět, ale zase stabilita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 10:57 Muž Burik [727] - AquascapingRe: bubaksniper
unese..jen to bude vypadat blbě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 10:41 Muž bubaksniper [4] – EHEIM Platy 120
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám možnost výhodně zakoupit tento stolek EHEIM Platy 120x40. Mám akvárium 118x50x50 (295 litru) a tak se chci zeptat jestli když dám nahoru ještě jednu širší desku jestli akvárium unese. Prodejce mi řekl že bez problémů, ale chci se ještě ujistit. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 18:55 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: matlala
Všem Vám děkuji. Navrhnu to a jestli něco nebude jasné, tak se ozvu. Jinak pošlu fotky, až to bude hotové. Už se na to těším.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 08:44 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: RadekH1
však ne hrana, ale lanino na jejích krajích, kde se stojící kaluž dostala a byla tam pár hodin než jsem prišel domů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 07:10 Muž RadekH1 [129] Re: matlala
bobtna lamino, urcite ne ta hrana. ta hrana je plastova a nema jak bobtnat. samotna hrana, kdyz je strojove nalepena tak je nesmrtelna. pokud teda neschori.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 00:40 Muž matlala [798] - Rostliny
Jak tak čtu vaše užitečné komentáře, přidám pár zkušeností s tím co jsem dělal, nekteré fotky jsou dosti prehistorické a začíná to někdy před rokem 208, nejspíš nějak v průbehu 2007.
1. kovový rám a staré doma řezané lamino s tapetou, vypadá to strašně a rychle to nabobtná, pač nemá nožičky
aquagarden.ic.cz/…
podobně vypadal i kupovaný psací stůl, který jsem dostal v 6 na Vánoce před nástupem do první třídy
aquagarden.ic.cz/…

2. září 2009 už klasika lamino, konfirmát, jen blbý návrh dno mezi boky, ale tu 12 a 30l to uneslo dost dlouho (tipuju tak rok a půl, dva) a elektroinstalace byla hrozná, to jsme ještě o elektrice moc nevěděl, hold základka a nikdo v okolí nechtěl poradit.
rybicky.net/nadrz/230/296.jpg
rybicky.net/nadrz/230/297.jpg
rybicky.net/nadrz/230/299.jpg
rybicky.net/nadrz/230/300.jpg
rybicky.net/nadrz/230/301.jpg

následně s příchodem 200l v říjnu/listopadu 2011 byla pouze vyměněna horní deska aby se tam vlezla 200l. K tomu ještě přidána spodní deska aby stojné desky stály na spodní.
rybicky.net/nadrz/10574/124.jpg
rybicky.net/nadrz/10574/126.jpg
rybicky.net/nadrz/10574/127.jpg

3. v plánu 300l do pokoje, z čehož brzo sešlo kvůli financím, až aktuálně budu měnit 200->300-325l
Elektroinstalace už lepší, ale nebezpečná bez nehořlavých podložek na dřevu a spojené to je velkým klubkem drátů s čokoládou.
rybicky.net/nadrz/92/508.jpg
rybicky.net/nadrz/92/509.jpg
rybicky.net/nadrz/92/510.jpg
rybicky.net/nadrz/92/578.jpg
rybicky.net/nadrz/92/578.jpg
víc fotek bohužel není, tenkrát jsme přišel o 2TB HDD

4. aktuálně u 200l mysteria, konečně pořádná



No a moje zkušenosti?
Vystřídal se u mě vrták 5/7mm na konfirmáty za cca 150,- (mamka ho zlomila minulý rok, když jsem jí dělal obrovskou polici přes celou obývá kovou stěnu na kvítka), aktuálně mám i vrták na panty s kterým se krásně vrtají 35mm zahloubení na sloupové vrtačce. No a aktuálně nemám problém použít tři vrtáky, 5 prvně, pak si to chytím kousek zašroubovaným konfirmátem a vrtám dál 5mm, následně převrtám zahloubení na hlavičku 7mm a následně vemu pouze do ruky 10mm a udělám rantl aby desky nepraskaly.
Hrany jsem si žehlil vždy sám, krmě horní desky na 3. verzi a obložení krytů a akvárek aktuálně, a nestačí to pouze přejed žehličkou tam a zpátky, jedu pomalu kolmo na desku a pak zpátky, následně natočím žehličku o 45° a přežehlím několikrát hrany tak, aby se trošku ohnuli a lepidlo se dobře natavilo a trošku zapilo do desky. Žehlím na 2 ze 3 puntíků, tedy na 2/3 výkonu a mamka vždy nadává že bude napařovačku mět od lepidla a pak se diví, že jí vůbec nic není, je to čistá práce :-D. Následně nechám asi 5minut schládnout než si nažehlím všechny desky a vezmu opět první, která je už studená, nůž na kartón, naříznu kolmo až k desce a řežu s ostřím zároveň s deskou a přitláčím k desce aby nebyl žádný otřep. Zbytky začistím taky tím nožem že ostří dám kolmo na hranu a jezdím tam a zpátky jako hoblíkem. Případné zbytkové setiny milimetru dočistím smirkovou kostkou, ale teď už to po pár kusech nábytku doma umím i bez smirku čistě pouze nožem (odhaduju že mám tak 1000m hran nažehleno :-) ).

No celkem by se mi zamlouvalo mít ty pravoúhlé stopařské upínáky, ale při troše šikovnosti to jde i bez nich, nikdy jsem je nepoužíval.


Jinak ale doporučuju ABS hranu tam, kde bude určitě kapat voda, vydrží dýl, ale nesmrtelná není, ta 3. skříňka v pokoji po 2. přetečení akva když jsem nebyl doma už bobtná, ale ne víc jak o 1mm na 36mm tlustou horní desku.

PS: možná si zítra vzpomenu ještě na něco, takový román na net píšu jen několikrát za rok, když se opravdu chci a rád vyjádřím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 22:11 Muž dudak [1885] Re: michalt
konfirmáty jsou jinak široké na začátku a jinak v druhé části, buď se to vrtá obyč vrtáky 5,8 a 10 mm na zahloubení, jde to i bez zahloubení pro hlavičku, ale má tendenci to lamino na povrchu praskat při utahování, nejlevnější vrtáky pro konfirmáty stojí okolo 150Kc, většinou i se záhlubníkem, jestli budeš někdy dělat ještě něco z lamina, doporučuju koupit, ušetří spoustu práce. ja ho kupoval v Kate-trade jak psal Radek, stejně jako veškeré kování a šrouby, mají většinu skladem a poradí snad jen úchytky jsou z Ikey, aby byly stejný s dalším nábytkem v pokoji. truhlářské stahováky jsou určitě dobré, zvlášť rohová svěrka.
jinak u toho malawi je ta stěna rozdělena z důvodu velikosti akvária, u tvého bych to neřešil, ale stabilitu a pevnost to určitě zvětšuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 22:05 Muž RadekH1 [129] Re: WARENKOREN
No jo ale žehličkou nažehlíš papírový hrany a ne plastovou hranu ABS. Já bych doporučoval jen a pouze hrany ABS. víc vydržej a mají delší životnost. neodlupujou se jako papírovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 22:00 Muž WARENKOREN [51] Re: michalt
hran se neboj, to zmákneš žehličku na trojku na max přejedeš tam a zpátky a hrana je na světě, pak ze strany ořízneš nožem, řekni at ti dají nějakej odřezek v krámu vyzkoušej to, bez obav ... je to fakt snadný, stejně laminuješ jen části který jsou vidět, zbytek ne, díry ti udějí akorát na panty, vruty musíš udělat sám, protože ty díly budeš svrtávat dohromady k sobě, já teda použil vrut do dřeva s vyšším dříkem, pač konfirmáty jsem nemohl sehnat, mimochodem co dáš za pár konfirmátů tak za to máš pytel šroubů do dřeva:-D (ale jak říká Dudák seženou se i levně na váhu, ale mimo Obi apod kaufy), je speciální vrták na kofirmáty, ale nechá se i vrtat nadvakrát obyč vrtákem, nejdřív slabým pak silným na zapuštění dříku

kutilům zdar palec

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 21:38 Muž RadekH1 [129] Re: michalt
U hlavičky musíš navrtat 8mm a druhou část 5mm. konfirmát není samořeznej. Jestli jsi z Prahy, nebo sem jezdíš, doporučuji navštívit www.ccwood.cz nebo www.kate-trading.cz tam si nakup šrouby, panty, madýlka, krytky na šrouby (nejlépe nalepovací v barvě lamina, podpěrky na poličky- doporučuji kovové 5 na 7 mm a samořezné šrouby. různě dlouhé ale jen 3.5 mm široké. to stačí. Hlavně si kup pořádný nástavec do vrtačky. PZ2 (hlavně ne PH2)Na navrtání ti stačí obyč vrtáky. nepotřebuješ profi. na těch pár dir. :-)Na panty budeš potřebovat 17mm dlouhé šroubky, pak třeba 30mm a ještě si kup 50mm. Na madýlka okrasné šrouby. (oni ti v cc woodu poradí. Jsou tam naprosto v pohodě lidi. my tam nakupujem uplně vše. klidně napiš, poradim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 21:28 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: dudak, RadekH1
Díky. RadekH1, ok, půjdu tam s rozepsanými díly. ABS si tedy taky nechám nalepit u nich. Právě v linku na akvamalawi.cz, který poslal dudak, je zadní stěna rozdělena těmi vnitřními stěnami (obr. 63). Tak jsem si kladl otázku, jestli to nějak nezvyšuje stabilitu. Ale je pohodlnější nechat to vcelku, samozřejmě.

Konfirmáty použiji, vrtání třemi vrtáky zvládnu. Asi to udělám v dílně v práci s pořádnou vrtačkou a truhlářskými stahováky. Desku, která bude u hlavy konfirmátu, provrtám. Co s tou druhou deskou? Ty konfirmáty vypadají jako samořezné. Půjdou dovnitř té druhé desky (dál od hlavy) jen zatahováním a nebo to musím taky vyvrtat?

Jak to tak odhaduji, žádný díl nebude mít rozměr menší než 35 cm, tak s řezáním by neměl být problém. Možná dám dvířka jen na jednu půlku. Moc Vám děkuji za rady, už se nemůžu dočkat, až si to rozkreslím a naplánuji :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 20:52 Muž dudak [1885] Re: RadekH1
v pilách jaké tam mají se moc nevyznám, ale evidentně to můžou řezat i méně, protože občas je tam někdo rozumnej a dá se s ním domluvit, to samé platí o hranování ABS, taky malé díly nedělají. Já si třeba šuplíky doma olepoval i řezal sám, chemoprénem a hranu sem sundával dlátem + začistil pipníkem a šmirglem a vypadá to dobře, jen to šlo hodně pomalu. Jinak většinou stačí mít plánek, respektive sepsané díly, oni si to tam stejně přepisují, někde na to mají formulář, nezapomeň počítat s šířkou hrany 2mm (dělaj se i jiný tloušťky). Otvory pro panty v bauhauzu zdarma, jinde mezi 20-30Kc/1 zahloubení, občas to nedělají, že nemají stroj (jednou v OBI sem se s tím setkal)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 20:07 Muž RadekH1 [129] Re: dudak
minimalni rozmery jsou prave problemem stojatych pil. propadne to tim rostem. u formatovych pil jde riznout cokoliv. rezemi si listy treba 2cm siroke.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 19:58 Muž dudak [1885] Re: michalt
díry pro vruty nedělají aspoň co já vím, na lamino jsou nejlepší konfirmáty, dají se sehnat kolem 0,80Kc, ale ne v hobbymarketech, tam za ne das mnohem víc, někde kde je mají na váhu a ne v blistrech. Použiješ pak na vrtání 2 vrtáky, nebo si koupíš spešl na konfirmáty (kolem 150Kc ty levné ale stačí) jestli ho nemáš, ale asi jde spojovat i normálníma vrutama. Taky se zeptej jakej nejmenší díl ti uříznou, někde je to 15cm, někde 25 nebo i víc. Lepidlo vůbec nepoužívám a konstrukci nejlépe dle osvědčených rad tu na foru, bočnice postavit na dno, záda dovnitř, dělící přepážka je podle mně u tak malého akva zbytečná, jestli ji tam nechceš mít z ryze praktických důvodů. já mám na 500 l akvárko na 2m šířky jen boky a 2 příčky a drží rybicky.net/fotogalerie.php…
když jsem měl nádrž 100x50x40 tak jsem ji měl v průběhu asi 10 let postavenou na skoro všem od starého peřiňáku, po sektor z ikey a nikdy žádnej problém, snad jednou se mi to uprostřed trochu prohlo a drhly dvířka, ale jestli to bude jen 80cm tak bych se nebál

jinak jestli si to nenašel tu ve vlákně mě hodně pomohly při stavbě tyto návody
www.akvamalawi.com/…
blog.valasinec.cz/…
kutilům zdar
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 19:54 Muž RadekH1 [129] Re: michalt
Jen tak ve zkratce.
Plánek ti nestačí, musíš mít rozepsané díly na daný rozměr. boky, dno strop, police atd... Jak jsem psal níže, u lamina se uvádí první rozměr po letech. Otvory pro panty ti vyvrtají. Hrana ABS se na mašinách lepí pod teplotou myslím zhruba 200 stupňů (když tak mě opravte). Jde to lepit chemoprenem, ale je to strašnej opruz. Ta hrana má 22mm a určitě doma nemáš frézu na to aby si pak tu hranu hezky zabrousil. radši si ji nech nalepit tam. V marketech ti to nenavrtaj. Nemají cncčko. mají jen většinou stojatou pilu a hranovačku.
Co myslíš více dílnou zadní stěnou? Záda udělej v kuse vložené mezi boky, dno a strop. Neděl jí. Já sem v tomhle směru opatrnější a moje 200 litrové akva stojí na 4 stojkách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 19:20 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: WARENKOREN, dudak, RadekH1, matlala
Děkuji Vám všem za odpovědi. Já si věci moc rád dělám sám, baví mě to. Ovšem, jen dokud na tom výrazně neprodělávám (v porovnání s koupí hotového produktu) a nebo dokud jsem schopný se svým vybavením vytvořit něco, co se tomu koupenému produktu kvalitou docela přibližuje. Jak tady čtu Vaše odpovědi, tak tady "vlastní výrobou" neprodělám a tu nejnáročnější práci (řezání) za mě taky vlastně udělají v krámě.

Nevýhodou stolku, který mě zaujal na webu, je jeho malá výška (WARENKOREN, správně, 72cm mi přijde jako naprosté minimum) a oblá deska vepředu (chci rovné akvárium) a nepotřebuji před ním "odkládací" prostor. Tak bych si asi navrhl a poskládal něco na míru.

Zatím tady moc známých nemám, tak spřáteleného truhláře s malou firmičkou a zbytky materiálu řešit nebudu (ještě se vzpamatovávám ze zkušenosti s "levnějším" sklenářem, který lepil moje současné akvárium a řezal krycí sklo smich).

Tak já asi půjdu do hobbymarketu (uvidíme, do kterého). Stačí mi okótovaný plánek, co a jak chci? Oni to nařežou a vyvrtají otvory pro pánty. ABS bych si asi taky nechal nalepit tam. Doma bych to slepil, vyvrtal a sešrouboval. A nebo v těch marketech vrtají taky otvory pro vruty? S tím snad ani zábava nestihne být :-).

Dudaku, říkáš, že to bude malá nádrž. To mě trochu překvapuje, může to mít odhadem kolem 130 kg. Takže podle Tebe nemusím řešit svislou stěnu uprostřed a vícedílnou zadní stěnu, aby boční stěny byly posazeny na dně a ne kolem dna, a tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.09.2013 18:19 Muž ludvik [1082] Re: WARENKOREN
To je čistě osobní preference každého. Pokud to bude vyšší, než těch cca 70cm, bude mít problém s údržbou. Pokud to není orangutan s rukama až na zem. A třeba já preferuji sednout si před akvárium a pozorovat dlouhodobě. Takže jsem výšku ladil podle křesla a židle.
Jenom co mě štve je, že mě nenapadl vysouvací stoleček, deska. Musím si pivo dávat do vytaženého šuplíku mezi krmení a překáží mi díky tomu otevřené dvířka (šupleta jsou totiž schované).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 17:22 Muž WARENKOREN [51] Re: michalt
vzhled a cena vypadá dobře, ale koukal jsem že v rozměrech je výška jen 72 cm, což mi přijde celkem málo, na kavárko se chceš kouknout když kolem něj třeba projdeš a ne se ohnout nebo si k němu dřepnout no , raděj bych ten stolek nejdřív viděl v reálu a pak třeba koupil na netu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 15:47 Muž dudak [1885] Re: RadekH1
to je hezke, ale abysme neodbočovali, na tak male akvarium mi přijde ta cena za stolek přiměřená, jestli je to dobře provedené, to nemohu posoudit. Když si to nechá nařezat někde v hobbymarketu, udělá si to sám, bude to o něco levnější. Otázka je, jestli to má v tomhle případě cenu, já si dělám vše sám, protože mě to baví, kdyby mě to nebavilo, nebo bych neměl vybavení a čas tak si to koupím, navíc tak malé akvárium podle mně může stát skoro na čemkoli. a i kdyby si stolek vyravbel nakonec sam, tak oproti těm 12 stovkam tolik neušetří, dejme tomu polovinu, ale co s tím bude mít práce a času.

Ohledně stolařů v Praze mám tu zkušenost, že zadarmo ti nikdo žádné zbytky nedá a když si něco necháš udělat, vyjde tě to pomalu stejně jak profi skříňka, někdy i víc, matroš prodávají jen po deskách, za řezání platíš, za díry na panty taky, tak jedině možná někdo známý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 15:07 Muž RadekH1 [129] Re: dudak
ja mam zivnost na truhlarstvi a sem registrovanej u firmy komandor jako odberatel. takze vse kupuji tam. jsou drazsi nez obi a jiny markety ale vyber lamina a sluzby jsou uplne jiny. skrinku ti predvrtaj presne na milimetry nebo ti ji dokonce slepi. vrtaj i na excentry. takze kdyz nechces nemas na pohledovych stranach krytky na sroubky. beru od nich nabytek na miru. cele skrine i s pojezdovym system. pripravy ti to jak v ikee. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 15:01 Muž matlala [798] - Rostliny
chlapi, radči bych se přimluvil za stolářem, často mají i pro ně nepoužitelné zbytky za menší cenu nebo zadara, třeba já měl tak rámy na kryt. V Praze jich bude mraky, jen najít koho přes své známé v okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 14:01 Muž dudak [1885] Re: RadekH1
zrovna s OBI mám špatné zkušenosti, spoustu dekorů prodávají jen po celých deskách a nemají je skladem, v OBI na proseku v Praze ABS neolepují, asi je to jak v které provozovně a ceny ve srovnání s jinými markety taky dražší, i když většinou se jedná o 10-60Kc/m2, takže při té troše materiálu se nevyplatí jezdit někam dál, když je OBI za rohem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 13:56 Muž dudak [1885] Re: michalt
já mám docela dobré zkušenosti s bauhauzem, řezání i vrtání pantů pro dvířka dělají zdarma, a navíc mají v nabídce i olepování ABS hranou 2mm, to je sice dražší, ale podle mě lepší než klasické nažehlovací, platí se jako všude v hobbymarketech jen za odebraný materiál. Pokud by sis hrany lepil sám, je to asi jedno, v každým mají trochu jiné dekory, obi je trochu dražší, baumax je v poho a taky olepujou abs hranama. Je to všude dost podobné, ale taky záleží na konkrétním obchodě, třeba Bauhaus u Budějovické v Praze má často lepší výběr než ten samý v Chabrech, dokonce mají občas i jiné tloušťky než 18mm, kdyby bylo potřeba třeba na kryt. Podle mě vem co máš nejblíž 18mm lamino podle dekoru od cca 180Kc za metr když je akce po 500Kc, většinou mezi 2 a 3 stovkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 13:43 Muž RadekH1 [129] Re: michalt
nejspis obi. koupeny material u nich rezou myslim zdarma. dokonce uz hrani i abs hranou. nad 5 kusu uz to neni na pockani ale.da se to s nima domluvit. je spostu firem v praze co ti to narezou. ale spoustu znich ti proda celou desku a rozrezou na miru a zbytek ti daj. nekaj skladovaci kapacity na tolik druhu lamina. nejvetsi vyber lamina v praze ma asi asko, demos a ja-sa. v obi koupis jen ty zakladni. nebo zkusit nejakeho znameho truhlare, jestli nema pulku desky navic :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 10:41 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: matlala
No orientoval jsem se podle cen materiálu na e-shopech. A tam nejmenší deska stála kolem 750,-. Tak jsem si myslel, že v obchodech to výrazně levnější nebude. Samozřejmě, jestli bych mohl koupit menší kus materiálu, než jednu standardní desku a jestli to třeba v OBI nebo Hornbachu řežou zdarma, tak bych si to sám asi udělal levněji a na míru. Kde se vlastně oplatí nakupovat a řezat materiál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 06:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: michalt
levná? Ta moje stála asi o 200 víc a počítám i elektroinstalaci. K pevnosti nevim.
A stejně ji musíš složit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 02:33 Muž michalt [737] - Miniakvária – CAT-GATO
Ahoj, co si myslíte o této skříňce?

www.akva-tera.cz/…

Máte s ní někdo zkušenosti? Jestli ano, z jak hrubého materiálu je vyrobena? Docela by se mi líbila pod 84 litrové akvárium, které plánuji. Zdá se mi však docela levná, asi levnější, než bych si něco podobného udělal doma sám. Myslíte, že je spolehlivá? Díky a hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 23:42 Muž matlala [798] - RostlinyRe: WARENKOREN
nohy jsme posunul jak jsme psal, na nových fotkách je to už vidět. Teda jen ty krajní, prostřední zůstaly krásně přímo ve středu. Hábal jsem teda s jendou vzdáleností, od kraje z boku (užší strana) jsou teď asi 2mm a zepředu a zezadu jsme nechal 3cm aby to nevypadalo tak blbě. Záda jsou stejně 5cm zapuštěná aby byl za skříňkou prostor pro hadice a kabely. Zároveň se tím zapuštěním určitě zvýšila pevnost a stabilita.

No a s vytečení a přetečením při více činnostech u napouštění mám zkušenost, už mi dvakrát jiskřila a dokonce hořela ta stará prasácká elektroinstalace s IP cca 20 v původní skříňce.

Jinak nohy jsou hliníkové, dost pevné, maj nosnost cca 150kg na jednu nohu, pokus si dobře pamatuju údaj od prodavače v tripexu (místní nábytkářský velkoobchod, nakupuju tam rád a vždy něco zapomenu a vracím se :-D ). No jen to uchycení a spodek mají z tvrdého plastu. Stejné nohy mám na skříních v pokoji, jen ty nízké. Zde jsme volil pro začátek 15cm s tím, že kdyžtak pro 300l akva vyměním za nižší pouze přešroubováním noh a ponecháním držáků, protože tyhle nohy jsou snad nejběžnější a měli je snad v každém nábytkářském obchodě co jsem kdy byl.

EDIT: no a voda pod skříňkou je furt problém, musím nějak podložit skříňku s akvárkem v pekárně, není tam ani ta 3mm podložka z plastu co bývá na starším nábytku (teď je většinou bez spodního rámu s nožičkama).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 22:55 Muž WARENKOREN [51] Re: matlala
Zdravím, z hlediska konstrukce by nohy podstavy měly mít svůj střed co nejblíže středu tlouštky nosných lišt lamina, podle fotek by je dal u tebe co nejblíž kraji, otázkou pak zase je jak to bude vypadat, aby to nebyla nějaká opičárna.... tone

ty nohy co máš na fotkách tak jsou kovový nebo plastový? Na tu váhu já osobně bych si plastový netrouf, se ti rozlezou a máš po skříňce (nesou váhu skříňky i akva)

jinak super práce, sám jsem dělal podobnou

rybicky.net/nadrze/15683…

bohužel já jsem nohy nedal aby se váha rozložila na větší plochu, doplatil jsem na to když mi vyteklo z akva pres filtr asi belík vody, spodek se nasákl a lamino se trochu rozlezlo, bejt tam nohy tak to pod tím vyschne a vše OK
tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 22:44 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekH1
aha, asi jsem ty rozměry přehodil, ale stejně jsme se domlouvali na zbytkách. No a stejně pokud časem udělám LED světlo, tak to obložené shodím a nalepím tam ABS hranu, ale to je na dýl.

No elektro, mám z něj maturu a §5 a mám delší dobu celkem dobrou brigádu, kde se dostanu k opravám modulových elektro výrobků, tak to teď už podle toho konečně vypadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 22:36 Muž RadekH1 [129] Re: matlala
Doufám, že si to špatně nepochopil. Skříňka je pěkná a hlavně ta elektroinstalace vevnitř, paráda. Tomu třeba vůbec já nerozumím. O nožičkách jsem psal že by to mohlo být v poho. Jen jsem napsal svůj názor na ty cca 10 až 15 cm široký lišty nad bočnicemi a dvířky že ty léta mohli být taky svisle. To je jediný. Já si na to potrpím. :-) 2x dražší? Asi jo, ale jestli se jedná jen o ty lišty, tak cena i v obi by byla do 100 kč. Ale jinak palec nahoru za skříňku a hlavně za tu elektriku.
Edit: U lamina se bere první rozměr po letech( na výšku) a druhý jako šířka. Takže pro někoho těch 10 až 15 cm je na výšku. ale pro mě na šířku (přes léta)
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 20:55 Muž matlala [798] - RostlinyRe: RadekH1
Tak odpovím na přeskáčku:
- krajní nožičky jsem raději posunul do kraje

- léta proti sobě být jinak nemohla, stálo by to 2x tolik, věděl jsem o tom a osobně to vůbec nevnímám. Navíc to obložení kolem krytu a spodku akva je původní, jediné hraněné 1mm ABS hranou a jen to ještě původní ze staré skříňky, stálo to tenkrát na tohle akva + dvě menší skoro tisícovku bo to byla hrozná piplačka s malýma tenkýma deskama, materiál mi tenkrát dal zbytky za polovic.

- lamino jsem si nechal řezat u otce bývalé spolužačky www.ehrlich.cz

- rozměry jsem si dělal sám, navrhl jsem si celou skříňku. chtěl jsem pouze neohraněné desky na které jsem si doma sám žehlil hrany a ořezával to lepším nožem na karton

- těma lištama myslíš LED osvětlení? Magnety na dvířka nebo co? Kdyžtak dej odkaz na konkrétní fotku. Za chvílu budou další, akorát jsem na ni předělal akva a jdu přeskládat obsah staré skříně do nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 14:14 Muž RadekH1 [129] Re: matlala
ja si myslim ze dobry. ze by to melo vydrzet. kde sis nechal rezat a hranit lamino? a rozmery sis rekl ty sam? co jsou ty listy na bocnicich a nad nk dvirky? pro priste skus, aby ty leta aspon licovala jednim smerem. na to sem docela haklivej. jedno svisle a nad tim vodorovne. znamy udelali kuchyn na miru, skrinka, supliky a vedle zase skrinka. na skrinkach leta svisle a na suplikach vodorovne. donutil jsem je to nechat predelat. jasne ze prskali. ale to se neda svitit. :-) neber to nejak zle. jen bod k zamysleni pro 5 skrinku. :-) Jinak par jsem jich delal pro zakazniky tak o tom trosku neco vim.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 48

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 48060x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7257-skrinka-pod-akvarium?od=1258