Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Čištění filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2006 14:35 911 Re: Voloďka
Prodavačka má zřejmě provizi z prodaného zboží :-) Je to nesmysl. "Houba" filtru se kupuje až tehdy, když je ta stará potrhaná, nebo jinak poškozená. Prostě, když už přestane plnit svou funkci. Filtr to jednou za čas vyprat chce, interval záleží na typu filtru a velikosti akvária. Ale osobně bych doporučil aspoň jednou za čtrnáct dní. Taky jsem měl tento problém, řešil jsem ho nasměrováním výtoku filtru proti čelnímu sklu. Lepší však bude pořídit si větší akvárium :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 18:46 Voloďka – Filtr
Když už je řeč o filtru, tak mám taky dotázek. Koupila jsem si dost výkoný filtr a chtěla bych aby se mi snížil průtok. Slyšela jsem, že postupem času se zanese a tak bude méně filtrovat. Můj je ale (podle mě) přesto dost výkoný. Lze molitan NEPRAT? Nebo musí? Nebo aspoň jednou za půl roku? Vlastně teď jsem si vzpomněla, že mi prodavačka říkala, že se ten molitan musí vyměit (jako koupit nový) tak jednou za půl roku. Ale to je přeci divné, ne? Než se tam usadí "hodné" bakterie, tak budou zase díky tomu pryč... Hm-teď jsem docela vedle.... Poradtě. Díkas :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 17:50 nigule Re: Wampi
mno, to me taky napadlo, jestli neni uz dost ryb....brzo budem zvetsovat, tak to jeste par mesicu musej vydrzet....
kazdopadne kdyz prat, tak ve vode z akva - moc diky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 23:22 Žena Wampi [54] Re: vaclav
Jestli se ti zanáší každý týden, tak máš hodně poddimenzovaný filtr vůči osádce.

Molitan zásadně peru pouze ve vodě odpuštěné z akvária při odkalování. Prostě odeberu část vody z akva z hladiny (ne ten příšernej spodek). Tuším , že tak se to dělá , aby se nezlikvidovaly bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 21:49 vaclav Re: nigule
Jakmile se filtr zanáší je to tím že bakterie nestasčí zpracovat vše co se do něho dostane, pak se musí vyčistit nejlépe v nechlorované vodě. Já jsem to dělal každý týden. Jednou jsem ale ubral několik ryb a od té doby jsem na něj nesáhl už dva měsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 19:43 nigule Re: 911
super! moc dekuju!!!! presne tak to delam, proplachnu hadice a obcas molitan...jinam nesaham....tak snad to bude ok...ume je patrny, ze proud vody je mnohem mensi, nez po vycisteni...
diky n.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.06.2006 18:02 911 Re: Lesánek
Souhlasím, jen dopuručím molitan prát ve vodě, která má co nejpodobnější teplotu jako voda v akváriu. Bakterií tak přežije daleko víc, což je značně poznat na filtračním efektu...z vlastní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 16:40 Lesánek Re: nigule
Nejsem si jistej jestli to napíšu úplně správně, filtr by se opravdu moc čistit neměl, ale molitan vyprat občas neškodí, když je zanesenej tak se určitě snižuje výkon. Já čistím podle toho jak mi filtr vzduchuje, když přestanou jít bublinky tak properu molitan a hotovo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 13:53 nigule – čištění filtru
ahoj, prosim vas, jak casto cistite filtr? nebo alespon nektery jeho casti??? vim, ze by se nemel cistit kvuli prospesnym bakteriim.
mam filtr Fluval 204. jednou tydne odkaluju a menim cast vody a vzdycky musim proplachnout minimalne privodovou i odvodovou hadici, protoze sou docela ucpany a vytokova hadice vypousti po tom tydnu evidentne mensi proud vody. je to normalni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   06.05.2006 09:59 matlala Re: petr
na řasy algizit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2006 09:58 matlala Re: petr
X-) kup si pH- a nakapej asi 10kapek do 0,5litru čisté vody(nebojte nezničíš tím bakterie) a vtakové vodě se to pere asi 1x za měsíc-2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2006 02:03 petr – čištění filtru
A poradíte někdo jak se nejlípe zbavit řas ve vnitřním filtru? Jak udržovat takový filtr jako celek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.05.2006 07:36 Muž [] Re: ana
Když měníš vodu v akva tak si trochu odpust do kýble a ten molitan tam pořádně promačkej a vyždímej. Prostě ho proper. Tím nezničíš bakterie ve filtru a filtr bude čistý. Celá akce trvá zhruba i 5 minut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2006 20:16 ana – čištění filtru
Ahoj. Zajímalo by mě, jestli někdo nevíte, jak nejlíp se vyčistí molitany filtru. Poslední dobou mam v akva docela dost kalu. Hodně toho zachytí filtr, ale všimla jsem si při proplachování, že docela páchne. Nevíte někdo, jak to pořádně vyčistit? Dík za radu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 18

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29483x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7254-cisteni-filtru?od=866