Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 05:25 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: filipsi
Myslim, že to je tak akorát pro jednoho bettáka! Nemluvě, že to akva nemá filtraci, nic. Panceřničci jsou hejnový ryby, takže minimálně 6-8 kousků. :-) Doporučuji koupit větši akvárko. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 22:54 Page Re: hafani
Každá ryba potřebuje k životu kyslík. Pokud budeš mít dost rostlin a nebudeš mít přerybníno tak vzduchování nepotřebuješ. Já třeba vzduchování vůbec nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 22:51 hanafi Re: filipsi
ty razborky nepotřebují vzduchování? Nikde to nemůžu najít.
A pancéřníčci drobní by se tam cítili líp než pancéřníčci nejmenší, nebo je to jedno? mi osobně se víc zamlouvají ti nejmenší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 22:36 Muž filipsi [1295] Re: hanafi
K betakovi asi samici sem ne, natozpak 2. To by bylo divoke pri treni.
Takze treba tohle : rybicky.net/atlasryb/razborka_trpaslici
Nebo z pancernicku tohle : rybicky.net/atlasryb/pancernicek_drobny
Oboje ale rado vetsi "hejno", takze oboje asi ne, kdyz se udela aspon trojclenne "hejno"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 22:16 hanafi Re: petrys
Je vůbec něco, co bych tam k betě mohla dát? Nemám vzduchování, a samičky nechci, prý se nesnáší ani samci se samicemi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 22:13 Muž Sprachys [48] Re: hanafi
Max. tu bojovnici. Pancici by meli byt v hejnu a na to je to malé. Na čichavce taky... takze asi tak muj nazor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 22:09 Žena petrys [107] Re: hanafi
Jednak bys musela ty čichavce mít párek a jednak si myslím, že je to pro ně malé. Na pancéřníčky taky. Sej tam bojovníka a tak dvě samičky k němu a bude to fajn. Jinak to akva vypadá moc pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2007 22:00 hanafi – 14 l pro bojovnici
Fotka k příspěvku Dobrý den, zbylo mi akvárko po odchované žabce a ráda bych si pořídila 1 samce bojovnice. Chci se zeptat jestli bych k němu mohla přidat čichavce zakrslého a pancéřníka nejmenšího. Podle výpočtu mi vyšlo akvárko 14,4 litrů. Je možné přidat tyhle rybky k bettě a kolik, aby netrpěly?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 11:30 djgnůyjdgn Re: Nik
zalezi jaky cichavce. napr. modry jsou docela agresivni, ale zalezi na jedinci. jinak spolu mohou byt. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 19:19 Nik Re: Marfi
No já mám v akváriu jak čichavce šedé, tak betty a pronásledovaní jsou píše čichavci. Takže je to spíše o konkrétní rybě než o druhu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 17:33 Žena Marfi [10] Re: soptik
Jde i o to jak jsou ty ryby gresivní. Moji agresívní čichavci proháněli všechny ryby a představa že bych knim dala beťáka... To by mi v akvárku plavala spousta šupinek jinak nic.. :) Záleží na veliksoti akvária, na tom jak je akvárium zarostlé, na množství úkrytů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 17:22 soptík Re: Moky
Mo pokuď to nebude nějakej rváč tak klidně. Ale často je s tim problém. hop. Já mam dvě akvárka. V jednom bez problémů a v druhym se prali. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 16:16 oldkiwinka Re: Moky
Kdyz sem chtela skusit bojovnici a mela sem čichavce, známej mě upozorňoval, že by to nemohlo dopadnout dobře. Ale proč, nevim, sem už nějak zapoměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 16:12 Žena Marfi [10] Re: A2C
To že tak mají ryby v akvaristice přece není odpověď na to, jeslti tak ty ryby mohou skutečně žít. V akvaristice mají třeba i 50 ryb v 50 litrech..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 13:16 Muž A2C [25] - SumciRe: Moky
Ano bežne ich tak mávajú aj v Akvaristikách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2007 13:13 Moky – Ryby
Chcem sa opitat ci mozem mat v akvarku bojovnicu spolu s čichavcom. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 13:12 LuXy Re: Lukáš
Ak sa dobre pamätám, tak bojovnice útočia len samy na seba X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 13:11 Lukáš
Zdar!
Poradite, ci si mozem do 126 litroveho akvarka s daniami, mollynezami, platami, mecovkami, neonkami a s prisavnikom opatrit parik bojovnic? Nebudu sa navzajom napadat alebo utocit na ostatne rybky? Vopred dik za vsetky rady. Nech sa dari. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2007 21:13 neo Re: oldkiwinka
No nevím jak s tema cichavcema ale jinak nevadí.. Klidne to zkus X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2007 19:42 oldkiwinka
Hodí se mezi tetry kosočtverečné, dánie pruhované, pancéřníčky albíny,ancistrusy - zatím malí, 1parmicku nádhernou a 3 čichavce šedý? Chtěla bych si ho pořídit,ale nevím,zda můžu do 85 litrového akvárka ještě vůbec nějaké ryby pořídit. Díky za odpovědi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 13:56 Lori – Beta
Ahojky... Taky mám doma betu samca a už ve zverimexu mi radili, ať ji v žádném případě nedávám do akvárka s jinou rybičkou. A kdybych k němu chtěla samičku, tak bych měla koupit dvě. Na jednu s velkou pravděpodobností zaútočí a na tu druhou si zvyke. Ale jinak jsem s touto rybičkou velmi spokojená. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 10:22 Fluf Re: dubák
Můj beťák jde větším čichavcům z cesty, těm menším se snaží imponovat. Ale nijak je nenapadá. Alespoň mu tam nemusím dávat zrcátko ;-). Jinak všichni čichavci na něj kašlou, dělaj jako že ho neviděj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 08:00 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dubák
Jo mohl. Betty v přírodě s čichavci žijí, tak to není problém. Ale doporučuji menší čichavce, aby nebyly větší než betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 07:56 dubák – betty a čichavci
Mohl bych mít v aqárku 50l společně pár bojovnic a pár čichavců?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2007 20:53 Muž Norton [109] Re: anonym
Ještě mám vyzkoušené parmičky zlaté. Viz. má 45tka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2007 15:42 Delfínek Re: anonym
Ahoj,nevim jestli ti pomůže(rači se ještě někoho zeptetej) :-) tak u nich prý můžeš mít neonky černé,fantomy červené,parmičky krasoplutvé......to je všechno co vim spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2007 17:19 Anonym – Co k bojovnici?
Ahoj, zakládám 54l akvárko (moje 1.). Chtěl bych tam mít:
1× samec bojovnice pestré
2× krunýřovec
a chtěl bych k nim ještě tak 4-5 rybek jednoho druhu, nejlépe nějakého, co má šanci se tam rozmnožit (jestli vůbec nějaký druh, který by bojovnice nesežrala, je.)
Původně jsem tak chěl pancéřníčky, ale pak jsem si přečetl, že jem vadí ostré dno (sice to moje dno zas tak ostré není, ale přece jenom...).
Dík :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2007 11:33 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Riko77
Naprostý souhlas.
Já osobně jsem kdysi dávno měl Betty ve společenském akva spolu s živorodkami a tetrami červenými, byl to jeden párek, ale samec se nikdy agresivně nechoval. Je to individuální. Podobné to může být i s Rájovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 18:25 Riko77 Re: ondra
Samec je dost teritorialny, takze to bude tym, ze mu ho danio stale otravovalo. A tak mu praskly nervy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 20:21 ondra Re: Buri
Je tam zatim samec, bez samic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 19:54 Buri Re: ondra
A nehlida nahodou hnizdo s jikrama? V tom obdobi jsou agresivni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 19:25 Muž Roman [100] - CichlidyRe: ondra
A co takhle udělat cca 30-40l separaci pro pestřence a dát mu tam slečnu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 19:25 ondra – Agresivní betta
Betta si přímo přede mnou naporcovala dánio pruhovaný coze . Nevíte, čím to je a jak tomu zabránit :-O ? díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2007 06:30 neo Re: KATAKI
Odlovit samečka betty, nebo pestřence. A to rychle, jinak mu ty ploutve už nesrostou. Když je to roztženo mezi paprsky, doroste mu to. Ale jak mu to ukousl, doroste mu to taky ale už bude ploutev deformovaná a sroste to křivě...
Betty mi s pestřencema do kopy nikdy nešly... Mladí pestřenci co jsem odchoval asi 3-4 cm se báli bett, a jak je přerostli začali je skupinově napadat. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2007 22:29 KATAKI – Agresivita pestřence červeného
Všechny bych předem ráda pozdravila. Prosím Vás o radu. Mám samečka pestřence červeného a stále útočí na párek akarek zelených a samečka bojovnice. Prosím Vás, nevíte proč? Nebo jak tomu můžu zabránit? ¨
Tomu bojovníkivi úplně roztrhnul plouvičku napůl. Prosím pomozte. Děkuji. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 10:22 neo Re: procha
Dánia by mu vadit neměla. Ale záleží na povaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 18:08 procha – danio
Myslíte, že by bojovnice napadala závojnatou formu dania pruhovaného? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 21:01 Dussy Re: markii
Dalo by se rict, ze to neni vhodna kombinace tak jako tak. Rajovec je chladnomilny a betta teplomilna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2006 16:53 markii – bojovnice
Cerveny samec se nehodi k rajovcum, coz je velka skoda no

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 19:57 Mrakoplash Re: Tanebras
Ja sem to taky sypal na jednu a na druhou stranu aby se Bettak mohl nazrat a ted to delam spis kvuli ostatnim rybkam protoze kde je Bettak tam se oni nenazerou :-D
Na to jak je proti cichavcovi malej, je drsne voprasklej smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 19:17 Tenebras Re: Rypka
Já dám torchu žrádla na jednu stranu nádrže a když se po ní moly vrhnou, tak trochu žrádla nasipu na druhou stranu, takže se k nim beťák dostane jako první. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 16:46 Buri Re: Rypka
Ja mivam na jednoho samce az 4 samice, takze se vice venuje jim, nez okousavanim ostanich ryb. Taky mam ale celkem zarostlou nadrz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 12:53 Žena Rypka [12] Re: neo
Moja si zatiaľ gupku s pestrým ocáskom moc nevšimla. Ale je pravda, že sa v akva iba zabydlieva... Bože no to bude masaker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 12:41 neo Re: Rypka
Má betta to vyřešila tak že okousala gupkám ocásky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 11:37 Žena Rypka [12] – Bojovnice, gupky, krevetky
Aké máte skúsenosti s chovaním bojovnice a krevetiek v jednej nádrži?
A ako kŕmite bojovnicu, keď máte v akva aj gupky, resp. molly? mne sa totiž bojovnica ku krmivu skrátka nedostane, lebo tie živorodky jej to zjedia ...a asi od hladu zaútočila na krevetku, pre kt. to samozrejme nedopadlo dobre :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 17:19 jardik.cardik Re: vik-a
Do tohohle mišmaše už nic nepřidávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 17:17 neo Re: simi
Jak jsou ty betty starý? Oni nemusej být ještě pohlavně dospělí a to že se nepererou je vzhledem k vjeku normální ale počkej tak 5 měsíců a uvidíš to peklo, samci budou tak rozvášněni bojem že budou napadat i samice a dokonce i ryby jiného druhu (samozřejmě že si netroufnou na dospělého pestřence). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 16:25 simi Re: Mája
Ja mam 240litru akvarko, hodne ryb (asi 50ks malych. 15ks velkych) a mezi nima 5samcu bojovnic a 3 samice. Vsichni rikaj ze se samci perou a poziraj dokad nezusttane jeden. Ale me se nervou a vsechno je v pohode. Tak se toho nebojte je to nadherny, kdyz jsou vyslechteny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 13:43 Žena Mája [40] Re: vik-a
Nejlepší je tak 2-3 samice,ale může být sám,pak je ale smutnější a sám pro sebe si občas staví hnízdo :-) Ale když už samice budeš chtít,tak ne jednu,on ji uštve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 13:40 Žena Mája [40] Re: vik-a
Nemohou být dva samci a pak se hodně nesnesou se skalárama ne

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=1880