Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k Betta splendens?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaké ryby k Betta splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 06:42 Žena Utahraptor [91] – 1,2 Betta splendens + 10 Boraras maculatus
Mohla bych mít pohromadě v zarostlém akváriu tři bojovnice s hejnkem trpasličích razbor? Nebo jsou trpasličí už v jedlé velikosti? (Teda spiš malosti :))
Jinak by bylo v akvárku ještě 5 sekavců a možná ty filtrující krevetky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 13:10 2david Re: bushmanka
Zkusil bych cichlidku berelliho, nebo thomasovu. To jsou relativně klidné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 09:41 bushmanka
Zdravím lidi :)
mám malé akva a potřebuji poradit. jsem úplný začátečník a chtěla bych nenáročnou rybičku která využije spoustu úkrytů mezi kameny co mám v akvárku...poradíte??? hlavně musí být mírumilovná protože mám málo agresivního beťáka no spíš je trošku srab a nechci aby si na něj něco dovolovalo přece ho nemůžu připravit o sebevědomí smich....díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 20:03 kon Re: dodo
Fotka k příspěvku Já mám pohromadě skláry, beťáka, parmičky duhové, dania a je to v pohodě.Mám to teda dost zarostlé, takže se můžou dobře menší ryby schovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 13:52 dado
Nedavajte k bette skalare, lebo mu môžu obhrist plutvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 13:51 Žena Naďa [33]
Přidám se i já, ale spíš s prosbou o pomoc. Mám 112 litrové společenské akvárium (platy, molly, sae, pancéřníčci, neonky obecné a 1 ancistrus). Včera jsme po karanténě přidali jednoho samce a 2 samice a začínám jejich nákupu dost litovat. Kromě bojů bett mezi sebou (útoky samec na samici a větší samice na menší) dost terorizují všechny platy, hlavně ty červené. Mají potrhané ploutvičky a místy chybí šupiny. Co s tím? Přestane to? Jestli by měli likvidovat původní osazenstvo, tak to nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 13:39 Žena Lucianetta [43] Re: Sandraj
Díky :) Vím, že nejsou agresivní k ostatním rybám, ale krevetky by si bojovnice dala ke sváči, tak mě napadlo, aby endlerky, jsou pravda malé, na tom nebyly stejně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 13:30 Sandraj Re: Lucianetta
Mám bojovnice s různými menšími druhy ryb(paví očka, dania, platy) a vůbec si jich nevšímají, spíš se někdy stává, že mají okousnuté ploutve od mrštnějších rybek. Rozhodně nejsou agresivní nebo tak něco, to i moje dania jsou větší potvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 12:15 Žena Lucianetta [43] – betta a endlerky?
Myslíte, že betta nebude lovit endlerky? Nebo už jsou na ni moc malé a udělá si z nich fakt sváču...? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 20:52 Anonym Re: TomášB
Na ty se vykašli, zrovna tak na bojovnici. Dej tam 2/3 ryb z té tvojí 50ky a tím bych skončil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 20:48 Muž TomášB [12] Re: Nik
Tak tam dám jen Ramirézky a jestli se snesou s kakadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 20:45 Muž Nik [191] Re: TomášB
Špatná kombinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 20:30 Muž Roman [100] - CichlidyRe: TomášB
Akarky hnědé či zlaté. Ale spíše jenom pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 20:26 Muž TomášB [12]
Kolik a jakou cichlidnu k bojovnici do 112l?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 19:21 Muž Josee [23] Re: Sheena
Ale já mám jen samici, která se zdržuje téměř pořád pod hladinou a zásadně na druhé straně, než je "sídlo" petřenců. :-P
Jak už jsem psal, pestřenci mi zlikvidovali skaláry (a mám podezdření, že i čichavce), takže flegmouši to rozhodně nejsou. Teda týká se to hlavně samce, samice až tak agresivní není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 19:11 Sheena Re: Josee
Jak jsem teď zjistila, tak Josee, ty máš v akváriu taky bojovnici spolu s pestřencema. Buď máš pestřence flegmatiky nebo to je velikostí akvária, že si každý našel svoje teritorium a maj klid. Určitě to bude tou velikostí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 18:57 Muž Josee [23] Re: Sheena
No se zrcátkem si toho klidu moc neužije.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 18:56 Sheena Re: Nik
vůbec jsem nevěděla že spolu tyhle ryby nemůžou být...ale mohlo mě to napadnout když si oba chráněj revír a pestřenci na betu byli dva...pestřenci se mi vždycky hrozně líbili a měla jsem takovou radost když jsem si je pořídila a tohle mě fakt dostalo...beta vypadá že jí až na ty ploutve nic není akorát se v zrcátku diví že se nemá čim předvádět :-( jinak mám mu nechat zrcátko když mu teď budou ty ploutve dorůstat?? já si myslim že tim jak se s nima bude předvádět mu porostou rychleji ne?Taky ho budu víc krmit nítěnkama tak snad to pomůže...dejte prosím někdo do atlasu ryb že se tyhle dvě ryby nesnesou ať si nenaběhne někdo další a jeho rybky :-O já bych to tam napsala ale nevim jak bych to pořádně odůvodnila proč spolu nemůžou bejt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 18:44 Muž Nik [191] Re: misa88
Záleží na tom, jak je starý, ale úplně se to už asi nezregeneruje nikdy. To je taky nápad, dávat bojovnici k pestřenci!!! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 18:29 misa88 Re: Sheena
Vypadá to sice vážně, ale věřim, že ty ploutve dorostou a celkem rychle.. Mému taky dorostly.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 18:03 Sheena Re: chicko
V životě jsem nikde neslyšela ani nečetla že by neměli bejt spolu.. Ještě jsem to před tím, než jsem si je pořídila hledala. :-O No už to je jedno, beta bude v samostatnym akvárku se zrcátkem a bude se vzpamatovávat a asi tam už radši zůstane napořád. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 18:03 misa88 Re: Sheena
Mě takhle beťáka zklikvidovala samice betty. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 16:33 Muž chicko [124] Re: Sheena
No cpát pestřence a betáka k sobě. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 16:25 Muž Josee [23] Re: Sheena
Mohly si do něj ďobnout třeba i ty platy (i ostatní), ale největší zásluhu na tom měl určitě pestřenec. Ten můj mi zlikvidoval i skaláry, takže beťák musí být pro toho tvýho prkotinou a beťácký ploutve velkým lákadlem ..ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 14:34 Sheena
Fotka k příspěvku Ahoj byla jsem několik hodin pryč a když jsem přišla, tak jsem zjistila, že mojí betě někdo dost ošklivě potrhal ploutve... Mám podezdření na pestřence červeného, měl už někdo podobný problém? dík (na fotce je beta ve sklenici než se vyhřeje vytěračka)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2007 17:41 R Muž Mrakoplash [1776] Re: maxipes
Tak si to akva pomalu zacni zarizovat, porvou se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2007 14:24 maxipes Re: Joecz
Ja mam rad Asii. Pořídím dve akvária, pokud se budou prát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2007 12:42 Joecz Re: maxipes
Samce ti rájovec nejspíš otrhá, bude ho brát jako konkurenta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2007 11:40 marsz Re: maxipes
Bych měl strach o bojovnice. Rájovci koušou i mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2007 09:13 maxipes Re: Joecz
Jo ale co cervenej samec? No on se dyztak schova. Snad nebudou potize.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2007 09:05 Joecz Re: maxipes
Já mám pár mladých rájovců se samičkama betty a docela v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2007 08:55 maxipes – muze spolu byt bojovnice a rajovci
Chtel bych se vas zeptat, jestli spolu muzou byt rájovec a bojovnice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2007 19:17 Muž TomášB [12] Re: Miche
já mám 10pavích oček a pár bojovnic v 54l a v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2007 12:13 miche Re: Isiah
To same jak Isiah akorat vic pavich ocek, ale zacinam mit obavy, ze je nehoni :-( Vyhledl si 2 nove samice a neda jim pokoj, ty se krci pod kvetinama, ostatnich si nevsima ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2007 23:05 isaiah Re: michell
Ja mam 4 pavie ocka a jedneho samceka bojovnice a je to ok. Samcek sa ich (asi ked sa hraju smich ) snazi stale chytit a oni mu aj tak zdrhnu... Nemam s kombinaciou tychto rybiek negativne skusenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2007 10:55 michell Re: Nik
Aby jsi se nedivil dostala jsem jednu bojovnici k narozeninám a moje paví očka si na ní docela pošmakovaly hmm ... i když je fakt,že byly v přesile rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2007 20:24 Muž Nik [191] Re: Radek
Uvidíš ;-) Když tak si bojovnice pošmáknou. Paví očka jim rozhodně neublíží, to se bát nemusíš :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2007 20:07 Muž filipsi [1295] Re: Radek
Tezko rict, casto samce okusuji, asi je lakaji barevne zavojnate ocasy. Me se ale snasi dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2007 19:50 Radek – Bojovnice x Paví očka
Ahoj, kamarád mi nabízí bojovnice. Ale já už mám v akvárku paví očka (6ks). Snesou se spolu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2007 21:04 Hajná Re: alpaka
Mám bojovnice ve všech akvárkách s mnoha druhy ryb. Myslím, že hodně záleží na velikosti akva, V šedesátce mi parmičky mechové okusovali bojovníkovi ploutve, přendala jsem je do stošedesátky a tam ho nechávají v klidu. Ve dvacítce mi zase samec bojovnice oškubal závojnatého samce pavího oka. Jinak si jiných ryb nevšímají, jenom samice, když mají rozdílnou velikost, tak ta starší tu menší utiskuje. To je moje zkušenost s bojovnicema, ale může to být u někoho jiného úpně jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2007 12:34 Muž Nik [191] Re: zeman
To může být taky tím, že všechny ty rybky jsou zatím mladé. Počkej až to na skaláry přijde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2007 07:28 zeman Re: alpaka
Já mám bojovnici se 3 sklárami, 10 neonkami, 4 coridorasy, 4 black molly a 2 mečovky vídenské... Mám uz to taklho asi pul roku a bez stráty na populaci. Tyto rybi mam taky ve 150litrovém akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 19:45 Žena Alena.sv [89] Re: alpaka
Já mám u bojovnic razborky,jako Gabi.Vřele doporučuji,je to krása a snášejí se bezvadně. palec Ve druhém akva mám jen samečka a tam taky tetry černé a neonové,parmičky duhové atd..Taky je to v pohodě.Můžeš kouknout jaké rybky tam jsou ještě. rybicky.net/nadrz.php…
Není žádný problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 14:28 Žena Gabi [11] Re: alpaka
Já mám u bojovnic v článku zmíněné razbory klínosvrnné a ancistruse, jsou na sebe hodní, teda spíš si sebe vůbec nevšímají... A ampulárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 07:30 Tenebras Re: alpaka
Pokud sháníš menší druh ryb, zkus panceřníčka pandu, já je mám ve společné nádrži už rok a ani trochu si nepřekáží. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 00:33 Muž alpaka [38] – Společnost k bojovnici pestré
Chtěl bych vás požádat o vaše zkušenosti s chovem bojovnic společně s jinými druhy ryb. Vím, že je to složité, jelikož každá bojovnice se chová malinko jinak, přesto by mne zajímalo, se kterými - menšími - druhy ryb se snese a ty zase s ní. Tady např. jsou některé druhy ryb zmíněny betta.wz.cz/…, ale ty mě zase až tak nevyhovují. Děkuji za vaše poznámky a zkušenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 16:36 Žena Alena.sv [89] Re: Luck
Já mám ve 126 jednoho bojovníka a jednu parmičku černopruhou.Vůbec si bojovnice ani nevšimne.Spíš když jsem tam měla dvě parmičky čern.,tak ta větší druhou zaháněla.Teď je sama(druhou jsem přemístila do 260l) a někdy odhání ostatní od žrádla,ale jen tak lehounce.Bojovnice si nevšímá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 15:46 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Luck
Jak sem psal okusuje mejm betkam ploutvicky a to celkem hodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 14:27 Muž Sprachys [48] Re: Luck
Ja mam 3 SAE a jednoho bojovnika a je to OK.... Cichavce mam perletove a naprosto bez problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2007 14:01 Luck
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli parmičky černopruhé opravdu nemůžou být s bojovnicí, protože je někdo má dohromady a prý jsou v pohodě.Tak poraďte pls.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 41851x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/72-jake-ryby-k-betta-splendens?od=1811