Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovci - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Terčovci - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 21:00 RadaMilan
Jiřin napsal: Omlouvám se jestli už to tady je, ale nikde jsem to nenašel ...
Chovám terčovce a mám připravené akvarium pro jejich výtěr, mám tam třecí kužel, mělo by být vše připraveno ...
Takže tedka tam dám chovný pár do onoho akvária a oni se mě vytřou ? Nebo musím nějak změnit tvrdost či kyselost abych se mi rozmnožili ? Nebo je tam dám a oni se prostě začnou třít ? Dík za rady hmm


Ano, musíš vodu a teplotu přispůsobit jejim podmínkám, tak ať se daří! ano ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 10:15 kasal – Re: Romy
takze len dodam ze mam 6 tercovcov v nadrzi 280 litrov, jeden par sa mi za poslednych 20 dni vytrel asi 8 krat. ale opakuje sa to iste vytru sa nakladu ikri a potom ich zjedia...
nemozem urobit druhu nadrz ani nic podobne, v akvariu mam len tercovce.
je to tiez pre mna na slaktrafenie...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 08:08 tercovec5 – Re: Dahak
No byla to otročina,pětkrát týdně jet s kanystrama pro vodu,najednou jsem vezl cca 350litrů.Lépe to měl vyřešené jeden kolega od Domažlic.Do dodávky dal plastovou nádrž v kovovém rámu na 1000litrů,přijel k potoku s měkkou vodou,pustil elektrocentrálu a čerpadlem hnal vodu do nádrže.Než si přečetl noviny,měl natankováno:-).Doma samospádem přepustil vodu do další připravené nádoby a měl na pár dní vystaráno:-).Ale pořád vyjde nejlépe demivoda,šetří čas a námahu.Ale řekl bych,že pokud je přírodní voda opravdu dobrého složení,pro výtěr je lepší.Přeci jen příroda versus úmělá voda.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 08:03 tercovec5 – Re: Sakul
No zkus to,uvidíš,třeba to půjde.Máš to kousek do Vimperka,oáza měké vody.Co si udělat výlet,vzít do ruky mapu,najít nějaký potůček,kde v okolí není žádné pole-práškování-a měřit?Např Račí potok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 00:15 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: tercovec5
Teda dovazet do tvy rybarny vodu to uz chce snad pojizdnou cisternu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 00:11 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: tercovec5
Ahoj Vojto, NO2 a NO3 byly neměřitelné ph 6,7 dkh byla někde okolo 7 to uš si moc nevybavuju. Jináč konduktometr nemam a jiné testy jsem nedělal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 00:00 tercovec5 – Re: Sakul
Je pořád dost chovatelů terčovců,co s demivodou neumějí pracovat a rybárny mají plné,jen díky příhodné vodě,nebo vodě dovážené ze studánek nebo lesních potůčků.Sám jsem před cca 12ti roky vodu také dovážel a nemělo to chybu,ale trpí nejen ruce,ale i auto atd. :-D Jaké parametry má voda ve studánce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:49 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Sakul
Bohužel se bez RO,nebo kolony neobejdeš,pokud nemáš vodu s nízkou UT a CT,pH kolem 6,prostou dusitanů i dusičnanů, a vodivostí pod 200 µS/cm. Ale ani to nemusí stačit,každý pár chce něco jiného a je to občas zdlouhavé laborování s vodou na to přijít.Musíš zvolit ten správný a vyrovnaný,,koktejl",aby se jikry správně vyvíjely(osmotický tlak),aby se plůdek rozplaval,a když už se rozplave,aby rodiče nasadili včas sekret.
Nikdo ti neřekne asi nic víc,každý si to musí vychytat sám a zkoušet a zkoušet...
Jinak zamýšlená nádrž stačí pro pár menšího vzrůstu,tzn do 12 cm v těle.
Odvahu máš,tak to zkus,přeji hodně štěstí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:31 Žena Laduschka [120] – Re: Sakul
těžko říct, jakou vodivost má ta voda ve studánce, a vůbec jaký jiný vlastnosti.. ale všichni, co znám, tak jedou na demi-vodě. Demi-voda je voda z demineralizační kolony, to je něco jinýho, než destilka, je tam jinej postup získávání :) ale o tom tu jsou celkem plný fora :) ale něco na ten způsob to je... radši nechám rady na jiných terčařích, já zatim bohužel patřím mezi ty neúspěšný :-( je to makačka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 23:14 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: Laduschka
Pod pojmomem demi-voda si mam předctavit deminarizolovaná voda, což je vlastně destilka? Takže bez destilky nebo RO bude moje snaha s největčí pravděpodobností marná?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:57 Žena Laduschka [120] – Re: Sakul
velikost nádrže by se dala, i když dýlka a hloubka nad 50 by byla lepší, vodivost se měří konduktometrem, ale odchov terčů nejni jen o vodivosti, ale i o ostatních chemických pochodech ve vodě, a s nima moc srandy není, jak jsem se o tom sama přesvědčila :-O voda ze studánky může bejt fajn, ale na odchov terčů se používá většinou demi-voda nebo osmotická voda X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:20 Muž Sakul [13] - Cichlidy – odchov
Měl bych pár dotazů, chci zkusit odchovat terče,je to pro mě výzva, ale narážim na problémy, přes společenskou nádrž cesta nevede to uš sem vzdal. Mam jedno volné aq 60*45*45 je to dostačující výška? Možná někomu bude připadat můj dotaz hloupí, ale jak zjistim vodivost vody je na to nějaký test? Co se týče chemizmu vody můžu dát odlišnou od parametrů ve společenský nádrži konkrétně ze studánky, je tam prakticky jen rozdíl v NO látkách které sou podle testů neměřitelné. Moje studní voda mi to neumožnuje. Předem díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 14:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Hadr
Je to přijatelné,ale chtělo by to pro odchov snížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 14:32 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Yirka
Tady se jedná o odchov,v chovu je to jiné,tam jsou hodnoty mnohem vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 13:47 Muž Yirka [9123] – Re: Hadr
Romy: jak kterých
Hadr: Hodnoty do 25 jsou vcelku v normálu, pokud by bylo NO3 blízko 0, rostliny by moc neprospívaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 13:45 Muž Hadr [0] – Re: Romy
A když je NO3 okolo 25 je to moc nebo ještě přijatelné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 13:44 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Hadr
Hodnoty NO2 by měly být nulové v každém akvišku,a NO3 by měly být taktéž na nule,nebo alespoň co nejnižší.NO3 má špatný vliv na vývoj plůdku a růst ryb.Ale to víš přece sám,vždyť odchováváš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 13:22 Muž Hadr [0]
Romy napsal:
Voda pro odchov by měla být měkká(2-3°dH),kyselejší(6-6,5 pH) a vodivost kolem 100-200 µS/cm,podle druhu),teplota 28-30°C.Zásadní jsou hodnoty NO látek,hlavně NO3.


A jáké by tedy měli být hodnoty NO2 a NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 17:56 mupatrik
takže co je nového. Zemřel mi ten nejstarší terčovec, co jsem měl. sad , ten nejmladší se mi vytřel hop . Ale zase vše požral. Tak teda nevím. Budu muset něco pořešit, jinak nikdy nic mít nebudu. tak jsem se těšil. zatím díky za příspěvky a za rady všem. Patrik ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 11:02 Muž metal [96] - Cichlidy – re mato00
mas pravdu stal som si na vedeni.chvilu mi to trva kym mi to zapne,us nie som najmladsi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 00:15 VALDEZ – Re: Romy
Děkuji ti za školení ,máš pravdu,ale je třeba si z toho všeho vybrat co je potřeba k úspěšnému odchovu.Asi je pravda že každý ten pár chce něco trochu jiného.Dá se říct že vše co jsi psal splňuji až na tu vodivost,tu neznám bo nemám ten konduktometr.Asi si budu muset tu osmozu objednat,Díky moc za informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 19:12 miro03 – Re: vladislav
Musíte viac čítat.Vela vecí bi ste sa dočítali keby ste začali hladat v ich původe v akých vodách ktorý druh žije?!Genetika je beh na dlhú trat,čiže každý odchovaný terčovec u nás v nádržiach dostal genetický kod po predkoch aj umelo vyšlachtené formy(fenotipy)dostali predospozície po predkoch(síce nastali za tie desiatky rokov šlachtenia a odchovu zmeny k menšej náročnosti na chov a odchov,avšak nie až tak veliké).Čiže aj podla toho sa dopracuješ k tomu že nie každému druhu prospieva rašelina. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 18:42 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: miro03
Můžeš prosím uvést jaký to může mít negativni vliv na dospělé jedince to přidávání rašeliny???Začal jsem ji totiž přidávat do venkovního filtru.Já nehodlám odchovávat terčovce na to nemám chci je jen chovat a vytvořit jim pro to dobré podminky....Děkuji za odpověd... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 18:19 miro03 – Re: Romy
Všetko je vporiadku preto ani nereagujem,len sledujem.U rašelinového výluhu to neplatí pri niektorých druhoch terčovcov,negatívne vplýva na ryby,jak na dospelé tak i na zdravý vývoj ikier.To len na doplnenie.Inak všetko čo napísal Roman(Romy)sedí. palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 17:19 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: VALDEZ
Je jen dobře,že se před akváriem pohybujete,ryby si zvyknou,ale při výtěru by se měl pohyb omezit.Samec,jak je vyrušen,většinou neoplodní jikry.Nepočítej ale,že ve společné nádrži něco odchováš,predátorů je vždy dost.
Voda pro odchov by měla být měkká(2-3°dH),kyselejší(6-6,5 pH) a vodivost kolem 100-200 µS/cm,podle druhu),teplota 28-30°C.Zásadní jsou hodnoty NO látek,hlavně NO3.
Stále ještě nemáš vyhráno,to,jaká voda vyhovuje jednomu páru,nemusí vyhovovat druhému,potíže se mohou stále opakovat.Když se ti podaří ustálit chemizmus vody,který daným párům vyhovuje,někdy se stane,že rodiče nenasadí sekret,kterým se potěr zpočátku živí,a je zas vymalováno.Je to opravdu velké laborování s chemií vody.To,co se povedlo tátovi,dnes nemusí platit.Rašelinu,nebo výtažky humínů(Aquahum,Torumin) používám také,ale je to dobré pro snížení hodnoty pH,a dodání stopových prvků.Pokud by ses rozhodl odchovávat v malém,RO je řešení,ale pro větší odchov je lepší kolona,nemá ztráty,tak jako RO.
Tvůj táta používal kolonu,kterou snížil tvrdost a odstranil NO látky a pak rašelinou snížil pH.To byl ten jeho koktejl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 13:09 Muž Geri [29] - Skaláry
Taky jsem chtěl něco napsat, ale Romy tu napsal už vše... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 00:12 VALDEZ – Re: Romy
Myslím že na rozruch jsou normálně zvyklí,bydlím v bytě a mám dvě skoro dospělé děti,tak nevím kde je problém.Vodu mám podle ostravských vodáren 0,66mmol tvrdou.Někde na foru jsem četl že by to mělo být nějakých 3,7dgh.Ph asi 6,2ale vodivost neznám.Uvažuji o osmoze od mangaly.Je to mini ,když by jsi chtěl tak se koukni.Nabízejí ji za asi 2000 kč i s konduktometrem,ale furt váhám jestli ji koupit nebo ne.Můj tata mi furt tvrdí že mi stačí když si koupím rašelinu a strčím ji do filtru.Kdysi tak za komunistů odchovával tyrkysáky.Tak nevím čemu mám věřit když se všude dočítám jak nepostradatelná osmoza je.Je pravda že měl i kolonu ale největší ůspěchy měl právě s tou rašelinou.Už je bohužel nechová abych se měl od koho učit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 23:54 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: VALDEZ
Nevím,že by někdo přikrýval ryby, :-D ale na tření jim nechávají klid.Když jsem začínal,viděl ryby při tření,tak jsem se taky přihnal jak velká voda,a nejlépe s foťákem...samec se lekl,neoplodnil a bylo po srandě.Tak jsem pak s tím krámem na focení seděl u akvárka denně 2-3 hodiny,až si ryby zvykly a pak v pohodě,i fotky se povedly.Musejí si zvyknout na pohyb,pak nejsou tak lekavé.
Tvojí radost naprosto chápu,v tom jsme stejní,ale pravda je ta,že terče dokáže vytřít každý,ale ne každý je dokáže odchovat.Těch faktorů je spousta,od kvality vody,přes nemoce,až po to,že ta ryba roste do krásy rok.Kdyby se vedlo každému je odchovat jak ancíky,nestál by terčovec tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 23:44 VALDEZ – Re: Romy
Už mi z těch ryb zčíná asi j...t.Asi si dovedeš představit jak se mi vytřeli poprvé,byl jsem šťastný jak blecha,div jsem u toho akva netancoval.Teď jsem jim koupil destilku aby se měli líp a takhle se mi odvděčují.Zkusil jsem dneska před odpolední směnou to akva zakrýt téměř celé ručníkem aby měli větší klid,co myslíš udělal jsem dobře?Dělají to chovatelé terčů?Nevíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 23:35 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: VALDEZ
Sám jsem nezažil aby samice lákala do tření,takže to opravdu nevím,ale pokud jsi určil správně urogenitální papilu,tak snad ano.Co se týče mohutnosti,je to jedno,jednou může být větší samec,jindy samice.Dej pozor,jestli to nejsou dvě samice,i tyto 4% jsou možná... :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 23:24 VALDEZ – Re: Romy
Nemůže to být s tím natřásáním naopak?Protože mi přijde že aktivnější při tom natřásání je samice,teda jestli to poznám podle té papily asi jo.Je to i tak že samice bývá taková mohutnější od samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 23:18 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: VALDEZ
Samec se tím snaží samici imponovat a dostat jí ke tření,pokud samice nechce,samec se stále snaží.Ono i čištění třecího místa může trvat několik dní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 23:15 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: mupatrik
V první řadě bych chtěl podotknout,že 180 l je na 6 terčů opravdu málo.Pokud by to byli mladí,ještě by to do selekce šlo,ale vzhledem,k tomu,že jsou to chovné páry,je to nedostačující.Jen standartní vytíračka má 125 l,a to je jen pro pár.

A teď k tvé otázce.Nikdo ještě nevysvětlil pravé důvody,proč terči jikry požírají,ale má se za to,že těch důvodů je několik:
1)Nekvalitní voda,kdy rodiče usoudí,že z jiker díky špatnému vývoji nic nebude.
2)Možná neoplozenost,kdy ryby stále vyzobávají bílé jikry,až na kuželu nic nezbyde.
3)Stres,vylekání,strach o potomstvo,díky přerybněné nádrži,nebo jiným stesujícím rybám.
4)Neharmonický pár.
5)Některé ryby to prostě dělají,bez zjevného důvodu.

Pokud jsi koupil chovné páry,alespoň po jednom odvodění mladých,zkus je separovat,pak poznáš víc.
Snad jsem na nic nezapomněl... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 23:08 VALDEZ
Trošku od tohoto tématu odbočím a chci se zeptat jestli je normální když se terčovci už více jak týdn natřásají aniž by hodili jikry?Jednou už se vytřeli,bylo to zhruba před měsícem ovšem nic z toho nebylo protože to splesnivělo a bohužel jsem nezaregistroval jak dlouho jim to trvalo než se vytřeli protože jsem s těmito rybama na začátku s chovem.Prostě jsem neuměl toto natřásání zhodnotit co to vlastně dělají.Teď už vím že to předchází výtěru ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2009 21:42 mupatrik – Terčovci- pojídání jiker
Fotka k příspěvku ahoj potřebuji poradit. koupil jsem si 6 terčovců, jsou tu 2 chovné páry. Vytřeli se mi podruhé, ale hned pojedí ty jikry co nakladli. sad nevím proč to dělají. V akváriu mám jen ty terčovce, žádné jiné ryby.Chovám je poprvé, tak se chci poradit co s nimi. Díky za každoou radu.
Mám je ve 180 l akváriu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 13:32 Muž metal [96] - Cichlidy – re.romy
po nemecky neviem ale nieco si domyslim.no mne us ziju 2 mesiace,ale som sa triasol ked som ich kupil ci budem mat vhodne podmienky na ich chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2008 01:18 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: metal
Jen pro zajímavost.
theaquariumwiki.com/…
www.wissen.de/…
www.wetwebmedia.com/…
Všude se píše o věku kolem 10 let a více,někde i 5,ale to je dost málo i na akvarijní podmínky.
I když někomu terčovec nevydrží ani měsíc... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 20:51 Muž metal [96] - Cichlidy – re.romy
mas pravdu 20 je vela nasiel som 14.let.asi som si to zmylil zdlskou dorastaju 20.cm,ale nieco sa mi zda ze som niekde cital 20.let.ak to najdem dam vediet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 20:04 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: metal
A kde to píší?20 let je mnoho i na terče v přírodě,pokud máš jiné poznatky,dej o nich vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 19:46 Muž metal [96] - Cichlidy – re romy
chces povedat ze budem rad ked sa mi doziju 8 rokou.na nete pisu ze sa dozivaju 20.rokou-to myslia tercovce zijuce v prirode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 17:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: ARES
Terčovci pohlavně dospívají kolem jednoho roku a růst ukončují kolem roku druhého.Ve 3-4 letech,by měli být ještě v první polovině života,tzn.,že reprodukčně by měli být ještě před vrcholem.Záleží však na podmínkách chovu.V přírodě se úspěšně třou i terčovci 7-8 let staří,to se nám v akváriu těžko podaří.Řekl bych,že při správném chovu v akváriu,jsou terčovci schopní kvalitně se rozmnožovat ještě ve věku 5-6 let,sice asi s menší úspěšností,ale stále.Není vyjímkou,aby terčovec dosáhl věku 10 a více let,ale to myslím jen v přírodě.Vlastními zkušenostmi nemohu sloužit,neb se terčovcům věnuji pouhých 7 let.
Vždy ale záleží na kvalitě chovu a genetických dispozicích daného druhu.Stálým šlechtěním se život těchto ryb zkracuje a tak i doba aktivního rozmnožování.Nicméně si myslím,že ve věku 3-4 roky by i v akváriích měli být ještě dost plodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2008 15:40 ARES – Terčovci-starý chovný pár?
Zdravím,už několikrát jsem v inzerci narazil na chovný pár terčovců,u kterých majitel psal že jsou 3-4roky staří a "ještě se občas třou",proto prosím zkušenější kolegy o reakci,zdali je tomu tak že po téhle době už mají s rozmnožováním problém nebo v jakém stáří k tomu dochází.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 22:17 Muž Johns [30] - Cichlidy
Fotka k příspěvku mno já jsem amatér ale mě se ryby spárovaly v okrasné nádrži a potom jsem ve vytíračce zkoušel různé hodnoty ale ty hodnoty se u každého páru liší doufám že jse ti to časem povede
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 16:26 James
jirin zdravim te. nevim jak jsem jiz psal, jak dlouho mas terciky, ale zkus toto nez se pustis do velkochovu tercu sezen si 3-4cm velke terce a zkus je dostat na tech 18cm myslim si, ze jestli jsi zacatecnik a laik jako ja tak mas o zabavu postarano, jak psal miro neni tak jednoduche je dostat tak aby byli krasni a velici. nechci te nejak odrazovat nebo nejak srazet to v zadnem pripade, ale je to zabiracka a vem si ze zaklad uz mas. to je muj postoj ja mam kousky jak dospele tak i mensi kdyz jsem si je privezl meli okolo 4cm a nasekal jsem tolik chyb, ze se ted stydim a chytam se za rypec. a ukaz take nejake to foto. Preji hodne stesti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 16:26 Jiřin – Re: miro03
Chov terčovců jakš takš zvládám nejsem žádný zelenáč, už před terčovcema jsem choval i jiné druhy rybek ...
Ale až ted jsem se odvážil právě na terčovce a moc bych chtěl a si vychovat vlastní rybky od narození až do jejih smrti, právě proto se je snážím rozmnožit a taky kuli tomu že to jsou ty nejhezčí ryby co v akvariu můžete mít-tedy to je můj názor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 15:53 miro03 – Re: Jiřin
Skus sa zamyslet kolko námahy to stálo chovatelov sa to naučit odchovat terčovce?Preto Ti možem na tvoj dotaz odpovedat len tolko že nikto Ti nepovie o tom ako to robí a vzorec ani tabulka nexistuje tak ako to píšu ostatný.Dalšov z vecí je jedno že terčovce vytreš ale vychovat s nich pekné kusi stojí hodne skuseností a námahy vela ludí sa o to pokusi a potom ked zistia čo to stojí námahy a hlavne trpezlivosti tak to vzdaju.Nechcem Ta odradit,to nie len Ti píšem popravde ako sa veci okolo odchovu terčovcov maju. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 13:08 delis – Re: James
Presne tabuľky neexustuju :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 12:55 James
ke vsenu si myslim ze ti nikdo neprozradi jake jsou presne hodnoty vody pro odchov a hlavne u kazdehoho paru je to tak trochu jine takze zadne universalni hodnoty neexistuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 18:26 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: James
Ted jsem to chtel akorat napsat at si udela prezentaci a bude dalsi kolega do party :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 18:25 James
taky bys mohl hodit nějaké foto, ale to je jen takový krásný doplněk přeji hodně radosti a malo strastí

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19246x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7134-odchov-tercovcu?od=556