Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Čištění akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 09:20 Žena ustavprochore [567] – Re: pavliina
No co, i my holky si občas umíme/musíme poradit :-D Já zas tuhle použila celej ten zvon i s trubkou na dosypávání písku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 23:16 Žena pavliina [50]
Fotka k příspěvku Taky jsem demontovala odkalovačku :-D Zvon jsem sundala a zbyla mi jen plastová trubička průměru běžné hadice a s tím už se dostanu všude, má to tah jak blázen a odkaluje se mi s tím jedna báseň palec a dobře se mi s tím pročechrává písek ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 23:10 Muž Dzira [38] - Rostliny
Ahoj ahoj neříkám, že bych měl zrovna extra zarostlé akva jako na těch krásných fotkách ze zahranicí :-D ale taky tam rostlinek mám docela dost, že až někdy překážejí ano No čístím to tak, že když jdu měnit vodu, rukou rozčeřím dno a už mám okouknuto, kam se pak ty všechny nečistoty podle proudění vody usadí a tam to vysaji odkalovačem. Takže stejný proudění vody v akva umožní stejné usazování nečistot a pak se to na těch místech jen "vyluxuje" :-D A i do hustě zarostlých míst se dá sáhnout odkalovačem, takže to není tak hrozný hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 20:50 Žena Dinamit [68] – Re: prchat1
Když máš dobře zakořeněný rostliny, tak by se ti stát nemělo. Já teď přesazovala z malýho do velkýho a některý kytky mi nešli ani vythnout. Musela jsem podebrat komplet substrát, abych nepoškodila kořenový systém ;-) .
Souhlasim se Sidem, když to funguje tak jak má, tak se nemusí téměř odkalovat. Já ve svém akvárku odkalovala tak jednou za 3 měsíce, kytky rostly jak blázni (valisnerka za 2 měsíce o 45 cm + 5 odnoží). Doufám, že se mi to povede i u mého nového akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 18:59 Žena ustavprochore [567] – Re: matrix069
s tim zvonem jsem to udělala stejně, mám tam jen tu trubku, nějakou síťku budu muset ještě pořešit...

edaplayboy44: na čištění dna jsou prý dobré piskořky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 18:46 Muž Gordon [22]
no já mám takový obyč plastový odkalovač a na tom mám celkem přiměřen zvon, stejně mi to vždycky vyplave sad Zajímalo by mě jestli všechny substráty drží kytky tak málo jako aqua clay od rataje (mám ho tam samotný což je podle holek ze zveráče špatně :-O )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 18:37 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: matrix069
Tak dobře. :-) Ne s rozumem, ale se štěstím. (? :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 18:31 Muž matrix069 [79] – Re: Sid
no,Side,myslím že mnoho lidí ho provozuje s rozumem a stejně musí odkalovat,včetně mne.(i dkyž,musím se přiznat,já mám slabou filtraci)
Ede:já osobne jsem odstranil z nasávacího zvonu právě ten zvon a nechal tam jenom na konci takové umělé sitko zabraňujíci nasáti kamenú.Prostě aby ten odkalovač byl co nejužší a tím procházím i pomezi rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 17:44 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: edaplayboy44
Když takové akviško provozujete s rozumem, není třeba nic odkalovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 17:00 edaplayboy44 – čistení bujne zarostlého akvarka
Ahoj všichni!!! Strašne se mi líbí fotky akváríí v sekci nádrže který jsou tak bohate osázený a porostlí rostlinkami. Ale!!!
Jak se také akva potom čistí myslím tím dostat se odkalovacím zvonem až na dno , nepovytahovat rostliny ze substrátu a pod. Poraďte!!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 05:49 ferasusa
Souhlas. Na čištění z venku jakýkoli čistící prostředek na okna a skla, vnitřek roztokem sava a je.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 23:24 Muž Sprachys [48]
zvenku pouzivam iron a bez problemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 22:38 Corado – čištění akvárka
Náhodou jsem si přečetl diskusi o čištění akvárek. Za sebe musím říct, že akvárka čistím pouze parou (je to lepší než používat chemikálie). Navíc je to velmi pohodlné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 22:14 Nobody – Re: Dinamit
Tak jestli myslel druhé?O tom nehovořil. :-)
Za den se stejně akva nezaběhne.Ať dam dá,co chce=průšvih. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 22:08 Žena Dinamit [68] – Re: Nobody
Jestli nemyslel to druhý akvárium :-O

to JT: aha, tak to jsem špatně pochopila. Takže jestliže Ladič potřebuje nechat zaběhnout akvárko rychle, tak pak asi jo. Ale stejnak bych s tim počkala až po dovolený a nechala bych to znovuzaběhnout bez chemie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 22:04 Nobody
Ladič napsal: Já měním 1/3 vody měsíčně-odkaluji...

Vrať se ke svému prvnímu příspěvku - skoro rok jsem nečistil akva.
Teď jednou za měsíc. Nějak si odporuješ! tone
Toto téma bych uzavřel jako zbytečné,protože tazatel si nepamatuje ani to,co napsal před 8 hodinami.
Skleróza ve 14 letech - velmi vzácné. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 20:27 Muž Criple Fishx [5] – Re: Dinamit
Sera Nitrivec, alespon podle navodu, by mel pomahat se zabehnutim akvarka. Teoreticky tak odpada potreba nechat nadrz zabehnout cele 4 tydny, jak by se melo. Na "neutralizaci" vody slouzi uplne jiny vodicky. Jina otazka je, jestli skutecne funguji... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 16:02 Ládíček
Já měním 1/3 vody měsíčně-odkaluji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 15:27 Žena Dinamit [68] – Re: Jiřka
Za 24 hodin můžu přidat rybičky? A neni lepší tu vodu nechat normálně odstát? Účinek bude stejný a zadarmo ;-) .
Jinak já bych vyměnila max. tak 1/3 vody, když jsi to tak dlouho neměnil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 14:12 Ládíček
No tak jsem projel skoro celý Blansko a nikde ani smítko břidlice ! :-( To je jak naschvál...všude břidlice jak nas...é a tady nic ! sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 12:43 Ládíček
smich Jojo budu se snažit,aby mě nechytli :) kdyžtak někam trtnu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 12:33 Ládíček
Ještě se tu v Blansku porozhlídnu po nějaké stříšce :) Na Podlesí myslím,že stojí taková jakby kůlna a na stříšce má břidlici,.. myslím teda,..a frčím do řecka ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 12:28 Žena bucliik [99]
já myslím, že by se to prodávalo i v akvaristikách, ve Sklorexu jsem ji viděla, pěkně tenkou a možná i v zverimexu co je v Tescu( Kolín, nevím jestli je tenhle zverák i v Tescu v jiném městě)
Nebo co nějaká cizí polorozpadlá zídka? tam by se břidlice možná taky dala najít.
Kam frčíš? Dovča?
Tu vodu bych taky neměnila :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 12:27 Sandpiper – Re: Jiřka
Nitricec je hovadina, podle me zkusenosti. Jeste navic to prida tech NO2!!! Urcite pred prazdinama nepucuj filtry nebo ti to vsechno chcipne. Vymnen pulku vody ale nech tam co nejvic baktérii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 11:40 Ládíček
No říkám,jestli to vyjde tak odjíždím...když ne tak nejedu nikam,no bylo by to lepší kdybych nikam nejel,...právě,že tady v Blansku nikde není břidlicolom,akorát tady kousek pod bytovkama je nějakej lom,ale plnej vody :) No a co se týče Břidlice na střeše,to sem tu viděl tak sotva 3 domy a na rodinej bárák se mi lezt nechce smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 11:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Ladič
Akviško bych zásadně nepředělával před plánovanou dlouhodobou nepřítomností. Nebudete moct reagovat na jeho vývoj.
Břidlice se dá nejlépe sehnat v břidlicovém lomu. Tady bývá opravdu velký výběr. Kde je na Blanensku nějaký břidlicový lom, to netuším. Břidlice se dá také koupit nebo sebrat někomu se střechy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 11:20 Ládíček
Já bych to i potřeboval předělat hmm A nevíte kde se dá sehnat Břidlice ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 11:16 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Ladič
Jestli akviško vydrželo skoro rok, vydrží i chvilku déle... Já bych do toho moc nevrtal. :-O
Maximálně bych vyměnil trochu vody a pokud by vypadala ta molitanová kostka hodně "plná", zlehka bych ji pomačkal v té odpuštěné vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 10:47 Ládíček
a kdybych vyměnil 3/4 akva a ten zbytek zálohoval...šlo by to ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 10:41 Žena Jiřka [15]
Výměna celé vody ne To by se rybkám asi nelíbilo. Ale dá se koupit cosi, co se jmenuje SERA NITRIVEC a na obalu tvrdí, že když to použiješ, můžeš dát do vody rybky za 24 hodin. Ale nezkoušela jsem to...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 10:33 Ládíček
Já bych právě potřeboval vyměnit tu vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 10:31 Muž Sadman [0]
když ho vypláchneš a zazálohuješ si vodu, np řekl bych.. . ;]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 10:21 Ládíček – Myslíte,že to vydrží ?
Dobrý den,jelikož zítra ráno odjíždím na dlouhou cestu,pokud to vyjde...no chtěl bych dneska vyčistit celé akva...protože jsem ho už poměrně dlouho nečistil...skoro rok a chtěl bych se zeptat,když ho vyčistím jestli tam můžu hned šoupout rybky...protože potomuž nemám čas... hmm Předem díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 10:00 Muž ghostik [81] – Re: Yirka
Vodni kamen a fleky z nej na skle sundate perfekte slabou kyselinou (dusicnou, sirovou atd.) Defakto jsou to i pripravky pro snizeni PH v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 07:27 Muž Yirka [9126] – Re: allysh
Vodní kámen je u tvrdší vody normálním úkazem a nic moc s tím nenaděláš. Ta plíseń je ovšem zvláštní a nezvyklá, poukazuje možna na nějaké nečistoty. Zkusil bych skla při mytí trochu desinfikovat, třeba Savem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 00:04 Žena allysh [3] – plíseň na krycím skle
ou díky za radu, já mam stěrku na skle vedle filtru..ted se mi za ní vytřely ancitrusi tak musim počkat a pak jí dam pryč..jinak si na ní nemůžu stěžovat, ano poskakuje ale jen tehdy pokud je sklo čisté, když na něm jsou řasy jede stěrka po stěně úplně hladce..takže podle toho se dobře pozná čistota skla..jinak poradte mi někdo co dělat proti plísni na krycím skle?? už sem vypla i vzduchování aby bublinky necákali na sklo, nastevřela sem to aby větralo, ale marně..neustále se tvoří vodní kámen a pak následovně plíseň... :-( co stím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 17:34 Muž Tonys [16] – Re: Mato00
dobrej postřeh. Nedával bych to ani k filtru. jelikož vrtulka je poháněná magnetickym polem které vytváří sívka do které je vložena. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 18:26 Mato00 – A ESTE
AHOJTE ESTE K TEJ MAGNETICKEJ ... NIKDY JU NEDAVAJTE KU OHRIEVACU ZBLBNE S TOHO BUD BUDE STALE ZAPNUTY ALEBO SA NEZAPNE! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 07:51 Muž Paul Ramon [17]
Nedávno jsem si koupil magnetickou stěrku v dobré víře, že budu mít větší komfort při čištění a čistit se bude lépe. No to jsem zase na něco nalétl hmm Čistit s tím pořádně nejde, při "ježdění" po skle to dělá takovej bordel(sunutí magnetu uvnitř akvária - takové poskoky), že ryby z toho jsou absolutně na prášky. Takže jsem to schoval do šuplíku! Dle mě není nad klasickou žiletku, vše se snadno odstraní a na nádrži nepozoruju žádnej škrábanec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 18:22 Muž DonJuanKarlos [30]
HLAVNĚ SI VŠICHNI DEJTE POZOR NA NĚKTERÉ HOUBiČKY NA NÁDOBÍ.
Obsahují kousky skla nebo písku (nevím co to je) a poškrábete si s ní sklo rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 17:46 Polux
Presne ja pouzivam jak oboustranou houbu tak ziletku a v pohode sklo snim neposkrabu to bych opravdu musel zatlacit aby tam neco bylo.Navic magnet neni levna zalezitost a zadnej zazrak to teda neni.Normal si kup ziletkovou skrabku ja nevim cca 40kc a sundas stim vsechno jak rikam ja ji pouzivam porad a sklo skrable nemam palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 16:21 Muž DonJuanKarlos [30]
No já bych řekl že se žiletkou, poškrábat omylem sklo, je téměř nemožné. Musela bys hoooodně tlačit hranou žiletky, aby jsi poškrábala sklo. Pod vzpěry se dostaneš bez problému. Já 200 L akvárko čistím už půl roku jen žiletkou a maximální spokojenost ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 16:04 Žena popelucha [12]
Houbička je OK. Já mám tu drsnější část houbičky z akvaristického shopu (možná i od Hagen) na dlouhé tyčce, abych se nemusela moc máchat. Byly u toho ještě další výměnné - jedna houbičkovitá hmota rohová a potom takový plíšek jako když žiletka. Žiletka je fajn, ale sklo s ní poškrábete úplně snadno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 15:48 mili512
Já jsem úplně spokojená s obyčejnou dvouvrstvou houbičkou na nádobí,kterou mám samozřejmě jen k tomuhle účelu ano Nádobí meju jinou no ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 15:33 groal – Čištění skel
Potřeboval bych poradit. Koupil jsem si na čištění skel magnety, ale nejsem úplně spokojenej. I když jsem extremně opatrnej a nezajiždím do kamínků, tak se mi na skle objevují malé škrábance. Dlouho jsem netušil, jak je to možné, ale nakonec jsem dospěl k závěru, že za to může vodní kámen, který se vytváří u hladiny a magnetek ho nabere ( nejvíc škrábanců je právě u vrchu ). Prosím o radu, čím bych měl akva čistit. Přemýšlím nad žiletnou, ale nevím, jak ji použít, mam 200 akva a v horní části je vyztužený 5 cm kouskem skla skoro po celé délce, tak nevím, jak bych se tam s tou žiletkou dostal, abych ho dobře vyčistit. Co mi poradíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 17:49 orry – Re: Polux
Díky, pochopil jsem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 16:13 Usine
Odkalovat se má nejen na povrchu písku ale hlavně to co do něj zapadne, to znamená co nejhlouběji hlavně v místech kde nejsou rostliny. Bohužel prodávané odsávací zvony většinou nevyhovují. Samozřejmě záleží také na velikosti akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 15:11 Polux – Re: Tonys
Ono ty h**** zapadaji do dna kdyz tam date odsavacku tak mozna budete koukat co z toho leze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 15:09 Polux – Re: bucliik
jojo to je presne ona :-) Odkalovaci zvon je takovej nemotornej :-) Todle ma na konci takve hrabatko a rozmer je akorat no proste si nemuzu stezovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 15:05 Žena bucliik [99]
je tohle ten zázračnej odkalovač? www.exo-eko.cz/…
mě to s odkalovacím zvonem nikdy nešlo-akorát si tím vyryju kytky, máte na to nějakej fíglík, nebo su ztracenej případ? :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 22

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 22642x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7045-cisteni-akvaria?od=805