Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Čištění akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 11:35 Kyklop
Dej sem fotku toho akvária. Docela by mě zajímalo, jak vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 19:36 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby
dej ho do akvárka a jakýho máš kraba já mám cardisoma armatum a je to tím krabem a taky tím že do toho terária bys potřeboval takový to větrání jak v teráriu ty mřížky napřední straně pod terárium a na stropě mě to taky smrdělo udělal jsem větrání už míň ale vymíšlím čím to udělat aby to nesmrdělo vůbec ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 19:34 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: filda
Do salátu! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 19:30 filda – Re: RAP
dikec moc, krab pujde pryc. bud do salatu nebo do akvarka, no spis asi do akvarka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 19:27 RAP – Re: Barney
Kdyby pancéřníčky, co chytí sežere. Mi 2cm rak ulovil 2cm pancéřníčka a s krabem to bude podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 19:25 Muž Barney [61] – Re: Sid
Přesně tak. Kvůli němu smrdí voda a až vyroste, tak může začít požírat Pancéřníčky. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 19:01 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: filda
Kraba pryč! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 18:11 filda – udrzba akvateraria
mam akvarium s objemem 110l ze ktereho jsem udelal akvaterarium, 1/2 souse a 1/2 vody, objem vody kolem 15l. obyvatele 2 lezci, 2 sneci, 3 pancernicci, 2 ancistrusi a 1 krab. snaseji se v pohode:) ale od doby, kdy jsem si poridil kraba, zacal voda nehorazne smrdet. pred krabem naprosta pohoda, pouzivam maly filtr. prosim poradte, jak si poradit se smradlavou vodou, dikec moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 06:45 Muž prisavnik [51] - Rostliny
ak to je sinica tak si v p****i.Tuto riasu by som neprial nikomu do AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 21:15 Muž ezechiel [70] - Rostliny
Tohle asi nebude krmením. Mohla by to být i sinice. Jediné, co se dá takto na dálku bez bližších informací doporučit je zvýšení hygieny nádrže. Je tu spousta důležitých faktorů, o kterých nevíme. Měříte parametry vody? Jak často a kolik vody měníte a jak je to s odkalováním? Co ryby a rostliny?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:49 Muž prisavnik [51] - Rostliny
chemiu tam nedavaj,ja by som zvoli aktivne uhlie.Vydenzifikuje ti cele AQ od sraciek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:46 lord.Johnas
krm 1 denně a jeden den v týdnu uplně vynech, rybky sežerou co mají na dně a aqa se nebude kalit a teď když už ho máš zkalené zakup si přípravek Clear akva od Dajana pet. Mě to ohromě pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:35 Muž prisavnik [51] - Rostliny
takto je ti to tazko povedat,aby bol primerany prietok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:29 Muž miloon [4] – Re: prisavnik
a nechat filter na mensie otacky? alebo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:28 Muž prisavnik [51] - Rostliny
nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:26 Muž miloon [4]
no tak ok...skusim to...dufam ze to bude ok...a este nemoze to byt tym ze mi isiel filter na plne pecky ono to nebolo az tak sylno ale asi i to ze mi to stale vyrylo vodu nie? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:22 Muž prisavnik [51] - Rostliny
a celkovo obmedzit krmenie na 1 az 2krat za den X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:21 Muž Yirka [9126] – Re: miloon
Přesto bych ti doporučil dva dny vůbec nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:19 Muž miloon [4]
tak nemyslim ze im davam vela zradla...tak normalne..a ryb tam mam 27...a jake? no tak mam skalarov,molynezie,hokejky...atd..nic velke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:13 pancernicek
a kolik tam máš ryb?? a jaké tam máš ryby?? :-O :-O ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:13 Muž prisavnik [51] - Rostliny
vela davas zradla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:12 pancernicek
já jsem to taky jednou udělal asi 3 krát denně a měl jsem zakalenou vodu (špinavou) takže jsem musel přestat krmit asi 3 dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:09 Muž miloon [4] – Re: pancernicek
2 x denne...niekedy 3x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:08 pancernicek
a jak často krmíš ryby?? tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:07 Muž miloon [4]
aqa ma 180L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:03 Muž miloon [4] – spinava voda
Fotka k příspěvku co so spinavou vodou...cim to je?menil som vodu asi tretinu 2 tyzdne dozadu a je spinava...filter mam ide mi stale...neviem preco nemam cistu vodu...dam aj fotku ale nevidno to velmi dobre...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 13:24 Muž deathfoe [58] – Re: Andik
Tak já bych to udělal asi takhle: veškerou vodu z akvária bych uchoval v nějakých kýblech, např. v Hornbachu stojí 12 litroý kýbl asi 29,-, tak snad problém nebude, do těch několika kýblů bych i vložil rostlinky a zapnutý filtr, možná i rybičky (aby se netísnili v tom 13 litrovém akváriu) rozdělit do více kyblíků, pak bych teda půlku vrchní vrstvy dna vyhodil a druhou půlku přesunul do dalšího kýble, pak bych vyčistil akvárium kompletně, na dno dal ten starý štěrk a na to ten nový, zasadil bych rostliny, umístil techniku, nalil zpět starou vodu, dodal nějaký přípravek jako třeba Biofiltr a je to. Pokud bys chtěl vyhodit komplet celé dno, tak bych aspoň na tu spodní vrstvu doporučil koupi např. Starého dna od Rataje, abys tam měl už nějaké ty bakterie a živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 12:19 Žena Avona [107]
Teď trochu mimo téma...nemáš malinko přerybněno? Podle mého jde vlastně o úplně nově založení akva,
já bych rozhodně nechala minimálně polovinu staré vody a ryby v ní, pravěpodobně se ti voda po napuštění zakalí, ( nálevníci ) ale to přejde.. horší je to s bakteriemi, které žijí ve dně, které jsou prospěšné v akvárku, takže z počátku to asi nebude to pravé ořechové.. vzhledem k počtu ryb, se obávám, že to bude celkem drastický zásah...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 10:15 Muž DrSova [28] - Rostliny
Ja si treba nechavam mistecko kolem filtru,kde toho kalu je nejvic.Vytahnu molitan a rozryju to tam odkalovacim zvonem.Zbytek jen tou trubkou kolem rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 06:45 Muž Diego [72]
Když potřebuju odsát štěrk v akvárku,tak jedině tímto. palec smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 22:53 Žena pavliina [50]
S tím nasáváním je to pravda, zašprejcl se mi tam jednou pancéřníček hmm ale díkybohu nic se mu nestalo a teď už si dávám extra pozor co vysávám ;-) a s tím extra tahem se dobře kypří dno palec a průtok reguluju stlačováním hadice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 20:36 Muž Gordon [22]
marsz napsal: Přijde mi, že todle odkalovací zařízení má extra tah. Drobné kytky a jemnější písek bere taky. Jo a taky šneky a ryby. Hehe
jojo ryby to bere taky, dánia tím občas projedou ani si toho člověk nevšimne, jednou se mi tam zaklínila samička čichavce zakrslého, naštěstí jsem ji rychle dostal ven
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 17:14 marsz
Přijde mi, že todle odkalovací zařízení má extra tah. Drobné kytky a jemnější písek bere taky. Jo a taky šneky a ryby. Hehe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 15:52 Muž Gordon [22]
pavliina napsala: Taky jsem demontovala odkalovačku Zvon jsem sundala a zbyla mi jen plastová trubička průměru běžné hadice a s tím už se dostanu všude, má to tah jak blázen a odkaluje se mi s tím jedna báseň palec a dobře se mi s tím pročechrává písek ano



přesně tenhle odkalovač mám taky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 09:20 Žena ustavprochore [567] – Re: pavliina
No co, i my holky si občas umíme/musíme poradit :-D Já zas tuhle použila celej ten zvon i s trubkou na dosypávání písku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 23:16 Žena pavliina [50]
Fotka k příspěvku Taky jsem demontovala odkalovačku :-D Zvon jsem sundala a zbyla mi jen plastová trubička průměru běžné hadice a s tím už se dostanu všude, má to tah jak blázen a odkaluje se mi s tím jedna báseň palec a dobře se mi s tím pročechrává písek ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 23:10 Muž Dzira [38] - Rostliny
Ahoj ahoj neříkám, že bych měl zrovna extra zarostlé akva jako na těch krásných fotkách ze zahranicí :-D ale taky tam rostlinek mám docela dost, že až někdy překážejí ano No čístím to tak, že když jdu měnit vodu, rukou rozčeřím dno a už mám okouknuto, kam se pak ty všechny nečistoty podle proudění vody usadí a tam to vysaji odkalovačem. Takže stejný proudění vody v akva umožní stejné usazování nečistot a pak se to na těch místech jen "vyluxuje" :-D A i do hustě zarostlých míst se dá sáhnout odkalovačem, takže to není tak hrozný hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 20:50 Žena Dinamit [68] – Re: prchat1
Když máš dobře zakořeněný rostliny, tak by se ti stát nemělo. Já teď přesazovala z malýho do velkýho a některý kytky mi nešli ani vythnout. Musela jsem podebrat komplet substrát, abych nepoškodila kořenový systém ;-) .
Souhlasim se Sidem, když to funguje tak jak má, tak se nemusí téměř odkalovat. Já ve svém akvárku odkalovala tak jednou za 3 měsíce, kytky rostly jak blázni (valisnerka za 2 měsíce o 45 cm + 5 odnoží). Doufám, že se mi to povede i u mého nového akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 18:59 Žena ustavprochore [567] – Re: matrix069
s tim zvonem jsem to udělala stejně, mám tam jen tu trubku, nějakou síťku budu muset ještě pořešit...

edaplayboy44: na čištění dna jsou prý dobré piskořky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 18:46 Muž Gordon [22]
no já mám takový obyč plastový odkalovač a na tom mám celkem přiměřen zvon, stejně mi to vždycky vyplave sad Zajímalo by mě jestli všechny substráty drží kytky tak málo jako aqua clay od rataje (mám ho tam samotný což je podle holek ze zveráče špatně :-O )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 18:37 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: matrix069
Tak dobře. :-) Ne s rozumem, ale se štěstím. (? :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 18:31 Muž matrix069 [79] – Re: Sid
no,Side,myslím že mnoho lidí ho provozuje s rozumem a stejně musí odkalovat,včetně mne.(i dkyž,musím se přiznat,já mám slabou filtraci)
Ede:já osobne jsem odstranil z nasávacího zvonu právě ten zvon a nechal tam jenom na konci takové umělé sitko zabraňujíci nasáti kamenú.Prostě aby ten odkalovač byl co nejužší a tím procházím i pomezi rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 17:44 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: edaplayboy44
Když takové akviško provozujete s rozumem, není třeba nic odkalovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 17:00 edaplayboy44 – čistení bujne zarostlého akvarka
Ahoj všichni!!! Strašne se mi líbí fotky akváríí v sekci nádrže který jsou tak bohate osázený a porostlí rostlinkami. Ale!!!
Jak se také akva potom čistí myslím tím dostat se odkalovacím zvonem až na dno , nepovytahovat rostliny ze substrátu a pod. Poraďte!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 05:49 ferasusa
Souhlas. Na čištění z venku jakýkoli čistící prostředek na okna a skla, vnitřek roztokem sava a je.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 23:24 Muž Sprachys [48]
zvenku pouzivam iron a bez problemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 22:38 Corado – čištění akvárka
Náhodou jsem si přečetl diskusi o čištění akvárek. Za sebe musím říct, že akvárka čistím pouze parou (je to lepší než používat chemikálie). Navíc je to velmi pohodlné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 22:14 Nobody – Re: Dinamit
Tak jestli myslel druhé?O tom nehovořil. :-)
Za den se stejně akva nezaběhne.Ať dam dá,co chce=průšvih. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 22:08 Žena Dinamit [68] – Re: Nobody
Jestli nemyslel to druhý akvárium :-O

to JT: aha, tak to jsem špatně pochopila. Takže jestliže Ladič potřebuje nechat zaběhnout akvárko rychle, tak pak asi jo. Ale stejnak bych s tim počkala až po dovolený a nechala bych to znovuzaběhnout bez chemie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 22:04 Nobody
Ladič napsal: Já měním 1/3 vody měsíčně-odkaluji...

Vrať se ke svému prvnímu příspěvku - skoro rok jsem nečistil akva.
Teď jednou za měsíc. Nějak si odporuješ! tone
Toto téma bych uzavřel jako zbytečné,protože tazatel si nepamatuje ani to,co napsal před 8 hodinami.
Skleróza ve 14 letech - velmi vzácné. smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 22

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 22642x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7045-cisteni-akvaria?od=771