Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 08:44 Muž scroog [0] - Živorodky – co je to za řasu ?
Fotka k příspěvku ahoj, nevite nekdo co je tohle za řasu? dik za odpovedi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 08:40 R Muž Silent [5949] – Re: gigimasters
Jednoduše. Do vhodné nádoby odchytávej vodu vytékající z filtru po dobu 10ti vteřin, objem vynásob šesti a máš průtok za minutu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 08:15 Muž gigimasters [8] – Re: Sid
A jak se dá průtok filtrem změřit? :) Takový typ filtru jsem nikdy neměl. Já jsem rád, že jsem jej vůbec uvedl do provozu bez návodu (český nebyl..) :) Natož abych věděl jak měřit průtok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:48 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: gigimasters
Zkuste změřit jeho reálný průtok. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:34 Muž gigimasters [8] – Re: Sid
JZatím nemám regulační ventil. A Zjištuji jestli je nutné vůbec filtr regulovat. proto jsem to neudělal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:26 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: gigimasters
Proč neuděláte, co jsem vám doporučil? ;-) Hnedle byste zjistil, oč jde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 23:08 Muž gigimasters [8] – Re: Sid
Tak povězte :) Vytáhněte někdu tu svoji věšteckou kouli.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 22:52 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: gigimasters
Nepředvídatelné to není - já si umím představit, co zjistíte. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 17:34 Usine – Re: gigimasters
To železné pravidlo je už hodně staré a časy se mění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 17:27 Muž gigimasters [8] – Re: Sid
Ted by mě zajímalo co bych měl zjistit.. :-D :-D Nebo je to nepředvíatelné? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 17:13 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: gigimasters
Dělám to zdarma. :)
Různí lidé uvádějí různé věci a není žádnou vzácností, že čas od času třeba také změní názor, protože zjistí, že se věci mohou mít jinak, než si dříve mysleli. :-)
Nemám čas to dohledávat, ale řekl bych, že i p. Rataj nebude mít zásadní připomínky proti tradovanému tvrzení, že výkon filtrace rostlinného akva by měl být nastaven tak, aby se objem nádrže přečelpal +- 1x-2x/hod.(?)
Zkuste si někdy změřit reálný průtok ve svém akva a popřípadě si zkuste nastavit reálný průtok na "1-2 objemy/hod", třeba se budete divit, co zjistíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 16:29 Muž gigimasters [8] – Re: Sid
zajímavé je že např rataj to udává více méně jako železné pravidlo. :-D :-D
Tak to chápu to bych tam rád chodil upravovat nádrž za nějaký ten peníz. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 11:54 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: gigimasters
Nedá se jednoznačně říct, že malý průtok = lepší průtok nebo naopak, že velký průtok = lepší průtok; vždycky je to o souvislostech. :-)
Majitel je majitelem firmy, v níž má akvárium sloužit jako estetický prvek. :-) Což nevyžaduje, aby se majitel jakkoli zajímal o akvaristiku. :)
Nemyslím si, že by odsávač hladiny mohl nějak přímo škodit kytkám, ale jak jsem napsal - zavinil snížení průtoku vody filtrem, což bylo podle mne příčinou stresu rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 11:41 Muž gigimasters [8] – Re: Sid
To je zvláštní majitel :) Jinak tou pravdou jsem myslel, že se většinou uvádí: Když se hladina víří moc tak se rostlinám nedaří a daří se řase. Proto je epší aby filtrace byla klidnější.

Proto mě zaujala souvislost snížení průtoku a špatného růstu rostlin. Toto by mě vůbec nenapadlo. Nopak bych si myslel, pokud v akvárium filtr víří přehnaně, tak po snížení průtoku se rostlinkám začne dařit.

Ohledně odsávače si jej plánuji pořídit. myslíte že může působit špatně na rostliny? Nebo u standartně udržované nádrže je to vhodný pomocník?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 11:24 Muž Sid [6634] - Rostliny
...Jste snížil filtraci a rostlinkám se přestalo dařit?
Ano, jsem si tím téměř jistý. Rostlinky začaly evidentně stresovat poté, co se výrazně snížil průtok vody filtrem. Kvůli povlaku na hladině, který přetrvával i přes silné čeření hladiny při maximálním průtoku, (EHEIM 2217, "papírový" výkon 1000 l/h, akva 330 l), jsem nainstaloval "odsavač" hladiny. Ten vyřešil problém s povlakem, ale při poklesu hladiny vlivem odparu vody došlo k přisávání vzduchu do filtru, a následkem toho k poklesu průtoku...
Akva vidím 1x týdně, (jeho majitel tyhle věci "nevnímá a neřeší" - na to má mne... hmm :)), takže jsem nemohl zareagovat bezprostředně... :-O
Včera jsem odsávač hladiny odstranil, takže uvidíme, jak zareagují kytky. :-)
A s tou neklidnou hladinou a naddimenzovanými filtry to pravda je že ano?
Nevím, co má být pravdou?! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 09:38 Muž NASREDDIN [1383] – Re: gigimasters
No když je potřeba, tak jej kupte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 09:37 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
hlavně koupit co nejméně náročné palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 09:36 Muž gigimasters [8] – Re: NASREDDIN
jak je těleso na nasazení hadic. Takové to zelené. Tak tam je páčka kterou musíte vyklopit. a tím se uzavře přístup vody z hadic. Ten regulační ventil je potřeba i ten obchod jej doporučuje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 09:02 jankaskodka – Re: NASREDDIN
54litrove akva, rybiek tam neni vela ani omylom, a rastliny mam v plane kupit velky huf teraz najblizsie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 09:00 Muž NASREDDIN [1383] – Re: gigimasters
Bohužel z fotek na netu toho moc vidět není, proto se ptám k čemu tam ten ventil je.
A čímpak se u něj zavírá výstup?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 08:55 Muž NASREDDIN [1383]
jankaskodka napsala:.. ci nekupit maly kompresor a tu molitanovu penu s hadickou do akva, nestacila by mi aj taka filtracia?:(
Záleží do jakého akvária to chcete, pokud nějaké menší, nepřerybněné akvárko s dostatkem rostlin, tak by vám stačit mohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 08:50 Muž gigimasters [8] – Re: NASREDDIN
kuklový ventil? tro je ta páčka kterou vyklopíš aby neprotíkala voda z hadic při rozdělávání filtru? Ta přeci zamezí přístupu vody i tam kde filtr nasává vodu. A průtok vody by se měl prý regulovat jen u výpustě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 08:48 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
takovéto filtry se vlastně kdysi jenom používali pomale nic jiného nebylo. A fungovalo to. Já takovýto filtr nikdy nepoužíval. Takže z vlastní zkušenosti nevím. Ale je spousta akvaristů co to poůžívají a nedaj na filtr za pár kaček dopustit. Ale opravduo těchto filtrech vím jen to že je lidé používají víc nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 08:43 Muž NASREDDIN [1383] – Re: gigimasters
A k čemu slouží u toho filtru kulový ventil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 08:40 jankaskodka
s tym regulacnym filtrom ti ja neporadim ale chcela som sa opytat taku malickost, ked krmis rybky, vypnes im filter nachvilu? inak ja som akurat vcera riesila ci nekupit maly kompresor a tu molitanovu penu s hadickou do akva, nestacila by mi aj taka filtracia?ze bublinky vlastne pojdu smerom hore, a nie prudom cez cele akva...ale asi by to nestacilo ze?:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 08:34 Muž gigimasters [8] – Re: Sid
právě řeším problém mám tento filtr www.akva-tera.myeshop.cz/… který přečerpá 1000 l za hodinu. A já mám v akváriu 185l vody. Když krmím potrava jde rychle ke dnu což je umocněné tím že namáčím neonkám potravu aby je to nenadnášelo. Tak nevím jestli investovat a koupit regulační ventil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 08:16 Muž gigimasters [8] – Re: Sid
Jste snížil filtraci a rostlinkám se přestalo dařit?
Ale s tou neklidnou hladinou a naddimenzovanými filtry to pravda je že ano? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 22:43 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: gigimasters
...rostliny nemají rády proud vody. Mají rády spíše klidnější tam se jim daří více...
Zrovna řeším jisté potíže rostlin, způsobené "poruchou" filtrace = citelným snížením proudění vody v akva... :-O

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 22:40 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: jankaskodka
Ta řasa bude velmi pravděpodobně ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 17:14 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
To je tedy špatné. :-Dto je jak já jsem si udělala akvárium a pak zjisatil že jinde bych ho měl udělané o 1500 kč méně a ůplně samé.


Zase nějaká zušenost no :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 16:45 jankaskodka
no nato som uz prisla ze vies co je horsie? keby to ozaj bolo "levne" :-D ale to bolo prve akva, v prvej akvaristike :-D takze som za to akva dala 110eur co inde potom bolo za 70!!!!!takze som si potom pekne hlavu trieskala :-D do tej akvaristiky som prestala uuuplne chodit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 16:37 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
To je známá nemoc setů levně, ale blbě. :d je lepší si trošku připlatit, ale pak z toho má člověk radost.. :) Jinak rostliny nemají rády proud vody. Mají rády spíše klidnější tam se jim daří více.
Sou akvaristi kteří nedají dopustit na obyčejný motorek s molitanem za pár kaček.. :) (v malých akváriích)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 16:32 jankaskodka
to fakt? to by ma ani nenapadlo ze kvoli silnemu prudu. Akoze on neni uplne ze brutal silny ale radsej by som bola keby nebol...ja uz neviem, naco robia sety ked tam davaju zle kryty, resp. slabe osvetlenie, a este aj silne filtre...najlepsie je kupit si akva cisto vanu, kryt si vyrobit a vsetko dokupit podla vlastneho uvazenia...alebo doporucene veci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 16:12 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
ta samolepící folie by měla vydržet zatím se mi neodlepuje :) já ji koupil v ochodě s tapetami. Jinak to taky může být důvod tvorby řasy, že je silný proud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 16:09 jankaskodka
ale tie samolepiace folie som nevidela, je tam dost vhlko, ja som tam skusala ten alobal aj prilepit lepiacou paskou, no je tam vlhko a odliepalo sa mi to, to by fakt chcelo tam dostat dalsiu neonku, a asi si kupim aj iny filter lebo tento ma strasne silny prud, akoze rybkam to nevadi oni sa radi jasia, hlavne tie mladsie, akokeby sa isli smykat po prude vody, ale v tej polovici akvaria pri filtri nic nevydrzi v tom prude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 16:03 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
plovoucí rostrliny berou hodně živin třeba by pomohly. ale boužel i světlo..
jinak se dá koupit v tapetách stříbrná samolepící folie. třeba by to šlo. otázka je jestli to bude dostačující ke zvýšení světla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 15:58 jankaskodka
veru nejde to tam pridat, skusila som zvyraznit svetlo aj alobalom ale padalo mi to do vody, bolo to na nervy, ja som skor rozmyslala nad novym vecsim akva :) ale ta cierna riasa mi fakt prekaza, mesiac je kazda rastlina nadherna, same nove listy a zrazu akokeby uz nevedela stiahnut ziviny do seba som z toho na nervy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 15:55 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
Pak napiš. třeba za měsíc dva. Jsem zvědav jak to zabralo. Totiž mám nové akvarium tak se trochu obávám že budu mít řasu stejnou. zatím je 5 dní založené a nic..
Tak by mě zajímalo jak tato řasa probíhá v jiných akváriích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 15:45 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
S tím algicidem to neznám. Ale někde jsem četl že když už chcete použítchemii na ničení řas tak je něco ale opravdu špatně. Tudíž jsem to nikdy nepoužil. Také jsem ji měl na všech. ono pak je člověk v takové fázi že musí vyhodit všechny rostliny. :-D jak jsem přidal jednu zářivku tak byl obrat o 180 stupnů..
Jediné co můžu poradit je vyhodit kryt a udělat nový. :-D pokud to tam nejde nějak přidat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 15:41 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
pak je ještě od rataje bioaktiv. To má podpořit schopnost využití rostlin žviny. Ale toto mám ozkoušené napůl. Ale myslím, že to funguje. Nevím však jestli je to vhodné dávat do akvária s řasami..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 15:37 jankaskodka
no budem sa to snazit odstranovat mechanicky, ja som mala tuto riasu na kazdej rastline, ktora bola postupom casu uz tak skareda, ze som ich povyhadzovala. Vobec nehnojim, akurat som pouzila algicid od Dajany co mi poradili na ciernu riasu v akvaristike ale zda sa mi ze to nic nepomaha, kazdopadne to svetlo mam slabe, co bolo k setu....dakujem za radu a chyby mi nevadia :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 15:31 Muž gigimasters [8] – Re: gigimasters
hlavně ji odstranovat mechanicky co nejvíc to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 15:30 Muž gigimasters [8] – Re: jankaskodka
Tuto řasu mám také v akvárui už aspoň dva roky. Ted je jí velmi minimálně. Popravdě účinný recept jsem nenašel. Zrovna jsem ji měl na stejné rostlině jako e tahle. Nasadil jsem ancistruse(pozor v dospělosti jí kytky velkým způsobem). Ti to krásně vyčistili, ale po krajích listů ne. Tvořila se mi až 10cm dlouhá. Hlavně přestat hnojit. Měnit častěji 1/4 vody(1x týdně). A hlavně jsem zvýšil světlo. Chtělo by to možná ještě jednu zářivku aby jsi podpořila růst rostlin.
A to nejdůležitější je nasadit rychle rostoucí rostliny. Tato hygrofilie v takovém osvětlení mi nikdy nerostla. A po dvou letech bojování s řasou jsem dodal jiné rostliny. Npř. egeria densa je hondě užitečná. Hygrophila mi zanikla. Takže tuto řasu způsobuje i to, že rostliny neprosperují neberou živiny a tak má prostor řasa.

(omlouvám se za případné chyby píši ve spěchu :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 11:42 jankaskodka – Re: jankaskodka
Fotka k příspěvku riasa v akvarko čo to je zač a ako s ňou bojovať?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 11:40 jankaskodka – moja riasa
Fotka k příspěvku pomôže mi niekto s mojou riasou?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 15:13 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Fotka k příspěvku Zdravim.

Nedavno sa mi po asi roku a daco bez rias vytvorila v akvariu riasa, takuto som este nemal hmm

Viete mi pomoct, co je to za cudo, respektive jej znicenie?

Dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 00:29 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ustavprochore
Jak jsem napsal, bez testu nebo mikroskopu - nevím, o jakou řasu jde. :-)
U toho anubiasu stačí cvrnknout do listu; pokud se tečky ztratí, je to jasné. :)
(Jsem si v podstatě jistý, že jde o O2.)
Dneska to byly nervy, ale konec dobrý - všechno dobré! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 23:51 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
Fotka k příspěvku Tak ještě jedna fotka jestli to pomůže v identifikaci (snad se na mě BAKrv nebude zlobit, že sem vkládám jeho fotku). Já tipovala spíš ruduchu a BO.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 23:43 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: BAKrv
Bílé tečky budou bublinky kyslíku a řasy buď zelené štětičkové nebo ruducha. Bez testu (nebo mikroskopu) těžko říct...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 18:34 Muž BAKrv [2]
Fotka k příspěvku Nechci zakládat nové téma, potřebuji se ujistit. Co je to za řasu, a co jsou ty bílé tečky na anubiasu???
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 20

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-?od=775