Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozbor a kvalita vody

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Rozbor a kvalita vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2012 22:06 R Muž romant [27987] Re: Michal J.
Jasně, nějaké množství tam bude, ale tu jak píšeš újmu, to těm bakteriím(záměrně nepíši jenom ve filtru) nezpůsobí natolik zásadní, aby po tzv. ostré výměně těch 90% objemu vody akvárium nemohlo fungovat normálně a nikomu se tzv. nic nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2012 21:59 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: romant
Chlor je vo vodovodnej vode vzdy a aj male mnozstvo je postacujuce nato, aby sa kolonia bakterii oslabila. Nie zabila, oslabila.

Takze si stale myslim, ze vymenou 90% vody, za vodu aj slabo chlorovanu a naslednym spustenim filtra, do ktoreho sa okamzite dostane aj chlor sposobi bakteriam ujmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:50 Usine Re: romant
Nemyslím si že máš pravdu, už jsem si to vyzkoušel několikrát. Pokud filtrační náplň vyperu pod kohoutkem, sníží se doba dalšího čištění na třetinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:44 R Muž romant [27987] Re: Michal J.
To nečištění filtrů ve vodovodvní vodě je jedním z překonaných mýtů, který se neustále dokola opakuje a vzhledem k soušasnému množství chlóru ve vodovodních vodách již toto doporučení pozbylo smyslu. To není zaujatost, nebo podrážděnost, to je prostě fakt. Smozřejmě tím, že se ten filtr propírá v odpuštěné akvarijní vodě, tak se eliminuje možné riziko nějaké kalamitní situace, kdy je ve vodovodním řadu toho chlóru dočasně zvýšené množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:38 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: romant
Dovolim si proti otazku. Vymena 90L v 100L akvariu pri zabehnutom filtry za vodu s obsahom chloru, priamo z vodovodu nijak neovplyvni bakterie vo filtry? Preco sa potom nema cistit filter vo vodovodnej vode?

Ak su moje znalosti nespravne, rad sa priucim nieco noveho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:29 Libcin Re: ivule
Ta hodnota železa 0,2mg/l je dostačující pro růst rostlin, pokud budou problémy, je potřeba je hledat jinde, ale teď spíše čekat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:28 R Muž romant [27987] Re: Michal J.
Dobrá, tak jak tedy utrpí ty nitrifikační bakterie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:24 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: romant
Pisal som "utrpela" nie zabila. A to je zasadny rozdiel.. Ale necham to tak, citim podrazdeny ton v prispevku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2012 21:20 R Muž romant [27987] Re: Michal J.
Tak podle Tvojí teorie by akvária kde se mění třeba polovina vody co 2-3 dny nemohla vůbec fungovat, protože by se neustále zabíjela populace nitrifikačních bakterií tím chlórem, tak s tím nemuhu souhlasit. Ve vyplachování akvárií jistou zkušenost mám a takhle to nefunguje. Vždycky bude otázka kolik toho chlóru vlastně v tom vodovodu vlastně je a podle zkušeností nejednoho akvaristy, který mění menší či větší množství přímo hadicí z vodovodu, to tak jak píšeš, nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ivule
teď hlavně čekej, jak jsem říkala ustálí se to samo, i kdybys na ryby měla čekat měsíc, není kam spěchat. Na šneky kašli, pomáhají odstaňovat zbytky z nádrže, když nebudou mít co jíst tak se až tak nepřemnoží (teď si můžou pochutnávatna odumírajícich listech, ale ty můžeš v nádrže odstaňovat).

Zatím si můžeš pročítat nějaké články, abys to líp pochopila. Zkráceně: pH závisí na obsahu CO2 (které spotřebovávají rostliny), NO2 přemněňují bakterie ve filtru na NO3, NO3 spotřebovávají rostliny, železo taky spotřebovávají rostliny.
Zatím protože tam nejsou živočichové nevadí že jsou ty hodnoty vyšší, rostliny vyšší Fe spíš ocení

Měření hned po výměně vody nemá skoro smysl, například NO2 má ve vodovodní vodě určitou koncentraci, ta se pak zvyšuje například rozkladem listů rostlin (později z výkalů ryb) a snižuje protože se přeměnuje na NO3. Udává se že zhduba ve dvou týdnech od založení bývá koncenrace NO2 nejvyšší

(zkráceně řečeno)

celkově bych řekla že těma měřícíma papírkama moc plýtváš :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2012 21:13 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: romant
Predpokladam, ze za 2 tyzdne sa uz nejake tie bakterie vytvorili, a vymenou 90% vody za cerstvu (vychadzam z predpokladu, ze voda sla primerane tepla priamo do kybla a smer akvarium) ich populacia utrpela koli chloru, ktory ma polcas prchania cca 15 az 20 minut(niekde u vodarov na webe bola sprava o skodlivosti latok v pitnej vode,bolo tam spomenute aj prchanie chloru + merania, ale kde to nenajdem) podla teploty vody, velkosti povrchu hladiny atd.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:08 ivule Re: MichalJ.
Tak zkusila jsem si udela predbezny test PH porad stejne 7.5,ale Fe krasne kleslo na 0.2 jen porad ten Nitrit se drzi sice uz neni tak syty,ale 0.2 taky neni optimalni.Zbytek domerim zitra.Rovnovaha vody- nevim zda se tam stihla vytvorit tak kratky cas,ale rozhodne si myslim,ze se mi snizily hodnoty tudiz to asi bylo tim Ferropolem takze zadne kozzelne vodicky necham to tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:04 R Muž romant [27987] Re: Michal J.
Pokud v tom akvárku nejsou ryby, tak se vůbec nic neděje a od začátku se nezačalo. Jenom se ta voda co tam byla vyměnila za čerstvou. Pokud by snad mělo jít o nitrifikační bakterie, tak těch se ta výměna vody nedotkla, ve vodě žádný nejsou. Žijí tzv. přisedle v akváriu na stěnách, předmětech, ve dně, ve filtru atd. Důležitý je, jestli ta výměna proběhla bezprostředně po vypoštění té staré vody, tak aby ty bakterie měly šanci přežít a dále posléze po napuštění vody nové fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:01 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Michal J.
proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:53 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: ivule
Vymenou 90% vody ste zacali prakticky od zaciatku.. Dost tym utrpela rovnovaha v akvariu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:36 ivule Re: všichni
Tak v poradku myslim,ze ty hodnoty nesviti jak vanocni stromek podle toho testu od JBL.Ted jsem vymenila 90 procent vody a uvidim zitra.Je mozne,ze tak zvysene Fe mam do Feropolu,ktery jsem tam na zacatku nalila kvuli rostlinam(v nevedomi a pak jsem o nem precetla,ze prave zvysuje to Fe a mozna i ostatni latky) a pak samotny substrat Sera floredepot 9 kg a mam tam zhruba asi 75kg jemneho pisku.Jinak vsem moc dekuji za rady.Ryby tam nemam zadne asi by to byla pro ne rychla smrt,ale po zmereni hodnot bych se odvazila uz tam dat antaky a mozna mrenky mam tam celkem sneci pandemii.Rybicky mam ve slozeni tetry cerne a parmicky pruhovane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 22:37 Libcin Re: ivule
Trochu mě zaráží ta hodnota Fe-0,8! Hygienická norma pro železo v pitné vodě je 0,2, tak by mě zajímalo, co do akva sypete za železářství?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 20:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ivule
a co to znamená v pořádku? podle mě dušičnany 15-30mg/l nejsou nic hrozného. Když si založila akvárko před necelými dvěma týdny tak se ani nemusíš divit že stouply dusitany, to je u nově založeného akvárka taky normální, srovná se to samo až se namnoží nitrifikační bakterie. A pH pravděpodobně taky, jestli nebude potřeba přidávat CO2 pro rostliny (CO2 snižuje pH).
Výměny vody nic nezkazí, spíš pomůžou, ale hlavní je umět čekat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 20:18 R Muž romant [27987] Re: ivule
Už jsou v tom akvárku ryby a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 20:14 ivule Re: katterinecka
Voda z kouhoutku ma vse teda podle testu od JBL v poradku a take mam jeste mensi akvarko cca.60l a tam je ta voda taky v poradku takze se mi stala asi nejaka reakce v nove zalozenem akvariu.Ptala jsem se na ty prostredky z toho duvodu kdyby ta vymena nepomohla je mi jasne,ze chemii nikdy nedostanu rovnovahu v akvariu.Zkusim vymenit pulku akvaria a uvidim je zajimave,ze v te skoro radioaktivni vode se dari sneku,ktere se mi tam nechtene dostaly pres rostliny a to jsem je probirala.Doufam,ze mi nepocini filtr uz jsem kvuli nim koupila i mrenky,ale stale cekam az se ty hodnoty v novem akvariu umoudri.Za prezetanci se omlouvam neni tolik fotek,ale snad o vikendu se zadari at jste aspon v obraze.Dekuji vsem za rady
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:27 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ivule
jaké hodnoty má voda z kohoutku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:24 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: ivule
Nejlepším prostředkem je právě ona výměna vody. Jen bych zvýšil objem měněné vody na dvojnásobek(tj. alespoň 160L). Pokud máš vstupní ph nižší než pak v akva - vyndej to co ti vodu ovlivňuje. Osobně jsem odpůrcem tzv. kouzelných vodiček, ale pokud toužíš po chemických experimentech, zajdi do nejbližší akvaristiky a tam ti rádi nabídnou zázračné kapky na zvýšení/snížění čehokoli. Stejně tak různé e-shopy. Trvalé řešení to však není. Doporučuji vše co tě zajímá zadat do vyhledávače zdejšího fóra a čti. Vše se zde už probíralo a hlavně zjistíš různé souvislosti. Do budoucna je vhodná prezentace, podle té se lépe pomáhá. Přeji hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 17:30 ivule Re: michaldvd
Dekuji za info to mame take v planu jen jsem myslela,jestli existuje i nejaky prostredek na snizeni techto latek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 12:42 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: ivule
Práve preto, že je voda v kohútiku dobrá by ste mali vymeniť vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 12:32 ivule – ph Fe NO2
Dobry den mam zalozene dva tydny akvarko s jednou tydenni vymenou vody cca 80 litru,ale i presto mam moc zvysenou hladinu ph-8,Fe-0,8,No2-0,8 a Nitrat je 15-30 muzete mi nekdo poradit co je dobre na snizeni techto hodnot krom vymeny vody.Vodu mam z kouhoutku a je v poradku.Akvarko ma objem 450 litru.Je to set od Juwelu.Dekuji mockrat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 18:26 Muž Honzin1 [7]
Dobrý den... Mám parametry vstupní vody tyto:
viz odkaz.. Nejde mě to pořádně zkopírovat...
www.bvk.cz/…
Svítím 4*18w
Vnitřní filtr v podstatě znova v záběhu... Tak týden
Nedávno stěhování akvárka, takže několikrát za sebou velké výměny vody dá se říst 100%.. Postupně samozřejmě takže by měla být vlastně komplet nová.
Jinak staré dno.
Dokoupeny rostlinky, i rychle rostoucí.. Chci ještě přikoupit aby byla džungle..
Rostou i když se tvoří řasa.
Takže k mé otázce: Celkem se mě rozbujela sinice, aspoň myslím že to je sinice, zelenej povlak na dně občas na rostlinách.. Astatní řasy mě až tak netrápí. Spásá je Antík..
Zatím postupuju tak že sinici rozrušuji a adkaluji. Takže deně výměna cca 20l vody.
Postupuji správně? Svítím cca 12 hodin deně.. Ustoupí sinice?
Jak nejlépe postupovat?
Co2 používat nechci.

A zkoušel jsem měřit testem JBL
NO3 ukazuje dle proužků tak 10-25
no2 neměřitelné doufám že nemám oko z kašparovy krávy.. hmm
Jinak v mé prezentaci..
Díky za info...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 11:41 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Nobody
Kde berete tu jistotu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 10:34 romales Re: Nobody
pH 7,4 jsem měl v akva pořád. Zkoušel jsem i zvyšovat dávku CO2, ale pH bylo pořád stejné. Nechtěl jsem to s tím CO2 přehnat, takže jsem nebublal jak o život. Navíc bublám z kvasnic a nechtělo se mi každých 14 dní míchat novou směs. Tak mě napadlo použít dešťovou vodu, která měla nižší pH 6,7. Poprvé jsem zkusil vyměnit jen cca 15% objemu. Nechtěl jsem si rozhasit rovnováhu v akva výměnou většího množství vody. Po týdnu nepozoruji žádné porušení rovnováhy. Ba naopak, rostlinkám se daří lépe. Egeria Densa se nějak rozjela a Anubias začal růst taky nějak rychleji. Poprvé vidím, že se mi bublinky tvoří ze spodu listů na Anubias a dokonce i na Měchýřce Jávské. Možná to bude i proto, že jsem kamínek, ze kterého bublá CO2 umístíl pod filtr (sání filtru). Filtr bublinky nasává a así lépe CO2 distribuuje po celém akva. Navíc jsem zvýšil průtok filtru na maximum (60L/h). Před tím byl nastavený na cca 30L/h. O víkendu zkusím změřit pH v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 07:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nobody
zalezi tu jeste na alkalite.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 01:50 Nobody Re: Sid
pH 7,4 dolitím 10l vody ph 6,7 do 70-80l - se pH výrazně nezmění,nejspíš zůstane stejné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 01:18 Nobody Re: Tudy
Jak dlouho vydrží to vysoké pH ve Vaší vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 11:59 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romales
...typoval bych to prave na snizeni celkoveho pH v akva a tim i zvyseni koncentraci CO2 ve vode pri stejnem davkovani CO2...
Do jaké míry může 10 l dešťové vody ovlivnit pH vaší vody, to si netroufnu odhadnout - chtělo by to ten test pH...
Ale jinak obecně platí, že snížením pH se zvýší obsah volného CO2, takže - teoreticky to možné je. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 20:36 romales Re: Sid
Reverzni osmozu bohuzel nevlastnim a zatim ani neuvazuji. Pri posledni vymene cca 10L (15% objemu) jsem zkousel misto vodovodni vody dat vodu destovou (kvuli snizeni pH z 7,4 a snizeni tvrdosti z 5,36 mmol/l = 30,02dKH). Destovka mela pH cca 6,7 vice parametru nemam, protoze zatim nemam nakoupene testy. A najednou po vymene jeste tyz den mi od rostlinek zacaly jit bublinky. Bublinky mam porad i tyden po vymene. Fotosynteza tedy fungovala najednou lepe nez pred vymenou. Mynuly tyden jsem provedl uplne stejnou vymenu ale misto destovky jsem tam dal pitnou vodu z kohoutku. Ale od rostlinek jsem nepozoroval zadne bublinky. Ostatni parametry jsem nemenil. Tzn, ze misto pitne vody jsem doplnil vodu destovou a najednou zacala fungovat fotosynteza o mnoho lepe nez predtim. Typoval bych to prave na snizeni celkoveho pH v akva a tim i zvyseni koncentraci CO2 ve vode pri stejnem davkovani CO2. Mate nejake jine napady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 18:23 Žena Danila [4489] - SumciRe: Tudy
Pravda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 18:14 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Danila
OK. Jinak kolega v příspěvku s 0,009 mg/l dusitanů má 25 mg/l dusičnanů, což také překračuje limit pro kojenecké vody (limit je 10 mg/litr).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 17:52 Žena Danila [4489] - SumciRe: Tudy
Omluva, sleduju parametry kojenecké vody:-) a samozřejmě i to, že hladinu dusitanů v akváriích mám stejně jako vy na nule.

V každém případěmi ta hodnota přijde opravdu vysoká, podívám-li se na analýzu vody v předchozím příspěvku, kde je hodnota 0,009 a vezmu- li v úvahu, že bych z této vody zakládala nové akvárium, zdá se mi to stále hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 17:43 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Danila
Co se týká dusitanů, tak limit dle vyhl. č. 252/2004 Sb. je 0,5 mg/l, najděte si to. hmm
V akva jsou dusitany velmi rychle oxidovány, testy měřím trvale 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2011 17:39 Žena Danila [4489] - SumciRe: Tudy
:-D Vůbec nejde o nízký obsah dusičnanů ale neskutečně vysoký obsah dusitanů - voda s takto vysokým parametrem není pitná ani pro lidi, o rybách nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 17:34 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Danila
Ph mám ověřeno s vlastními pH metry ( vodárna upravuje pH směrem vzhůru s cílem omezit korozi).
Nízký obsah dusičnanů: zdrojová voda pochází z údolní nádrže Přísečnice (Chomutovsko), která leží těsně za hřebenem Krušných hor, ve výšce nad 700 m n.m. V širokém okolí jsou jen lesy a málo využívané pastviny, krajina je téměř liduprázdná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 17:28 Žena Danila [4489] - SumciRe: Tudy
Tudy napsal: ...voda je měkká a prostá dusičnanů...
...dusitany: 0,193 mg/l...
Není tam někde chyba???Ta hodnota je šílená.... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 16:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romales
Nejen tvrdost, ale i ten volný Cl (0,15mg/l) stojí za povšimnutí... :-O
Osobně bych do takové vody něco přidával až poté, co bych ji upravil smícháním s permeátem (vodou z reverzní osmozy), což ale po vás chtít nebude asi na místě...
To, co může vodě ve stávající podobě chybět, je draslík. Tuto domněnku bych si zkusil testnout vysazením nějaké rostlinky, která má markantní projev deficitu K, např. některou Hygrophilou.
Pokud by se při pravidelné výměně části vody při zvoleném režimu (světlo, CO2...) deficit K projevil, uvažoval bych o jeho přihnojování.
S ohledem na obsah NO3 a SO4 bych jako základ použil KCl, podle potřeby doplněný právě KNO3 a/nebo K2SO4. Uvažovat jde i o KH2PO4, ale s fosforem opatrně - až podle toho, jak by situace vypadala.
Domnívám se ale, že alespoň zpočátku byste se do přihnojování do vodního sloupce pouštět neměl. I ve vodě parametrů, jaké udáváte, může dobře vegetovat řada kytek, o rybkách nemluvě.
Seznam vhodných rostlin jistě najdete ve zdejším atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 16:45 Muž Tudy [330] - Krevetky – Prísečnice - zdroj pitné vody
Už jsem to tu někam psal, ale sem se to hodí více. Podobně kvalitní pitná voda bude v celých Krušných horách. Níže uvedený výtah z rozboru pitné v Kadani - voda je měkká a prostá dusičnanů...

pH: 8,2
dusičnany: 1,9 mg/l
dusitany: 0,193 mg/l
hořčík: 3,42 mg/l
sírany 27,6 mg/l
vápník: 31,8 mg/l
tvrdost 0,93 mmol/l
železo: 0,015 mg/l

Hnojení do sloupce vody je tedy na místě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 15:47 romales – Rozbor vody detailně Židlochovice, Hrušovany u Brna, Vojkovice, Blučina, Žabčice, Unkovice, Přísnotice
Ahoj,
tak konečně jsem získal aktuální a podrobný rozbor pitné vody pro Židlochovice, Hrušovany u Brna, Vojkovice, Blučina, Žabčice, Unkovice, Přísnotice.

Escherichia coli KTJ/100ml 0
Koliformni bakterie KTJ/100ml 0
Kultivovatelne mikroor 36°C KTJ/ml 0
Kultivovatelne mikroor 22°C KTJ/ml 0
Enterokoky KTJ/100ml 0
Elektricka konduktivita mS/m 110,3
Teplota* °C 15,1
Chlor volny* mg/l 0,15
Pach stupen 0
Chut stupen 0
pH (25°C) 7,4
Absorbance (254 nm, 0,02
Banrva mg/l Pt 2
Zakal ZFt <0,70
Dusitany mg/l <0,006
Amonne ionty mg/l 0,01
Fosforecnany mg/l 0,18
Dusicnany mg/l 25
CHSK manganistanem mg/l 0,49
Zelezo mg/l <0,05
Mangan mg/l 0,006
Hlinik mg/l 0,008
KNK 4.5 mmol/l 8,1
Vapnik a horcik mmol/l 5,36
Vapnik mg/l 133
Horcik mg/l 49,6
Chloridy mg/l 61
ZNK8.3 mmol/ l 0,31
C02 volny mg/l 14
CO2 rovnovazny mg/l 150
CO2 aqresivni na CaCOS mg/l <4,1
Sirany mg/l 130

Voda je tvrda, a ma trochu vyssi pH, Dusicnany asi v norme.
V soucasne dobe pridavam do akva CO2 z kvasnic a od vcerejska jsem zacal s PMDD.
Vodu menim tak jednou tydne az jednou za dva tydny.
Chtel bych pestovat vice rostlinek.
Mam cisty objem 65l.
Svitim: 5h, 2h pauza, a 5h
Osvetleni: zarivka 1x20W + dodelana zarivka 1x 14W + dnes jeste do krytu namontuji cca 7W led osvetleni
Rybycek cca 20. (7x pavi ocka, 7x neonky, 2x ancistrus, 4x pancernicek, 2x prisavka thajska)
Namichal jsem si PMDD z tohoto
15 g - Tenso cocktail,
14 g - K2SO4,
nedaval jsem 33 g - MgSO4 protoze je voda dosti tvrda
mam jeste 6 g - KNO3 (muzu ho pridat a nebo radeji ne?)
mam jeste 5 g - KH2PO4 (muzu ho pridat a nebo radeji ne?)

Predem dekuji za odpoved a doporuceni.
Mejte se a preji aby byly rybicky zdrave a rostlinky pekne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 15:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Smatts
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 08:56 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
dobry den chci se zeptat nase voda z vodovodu ma 1.08 mmmol/l znamena to tedy ze je to neco kolem 6 dGH ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 23:57 Muž grizly [145] Re: filipsi
Diky. Nechtel jsem zbytecne cpat penize do testu, ktere budou jen orientacni, v domacich podminkach ne moc presne a ve vysledku mi nic nereknou.
V kvalite vody se nevyznam, ale tahle je cira, pruhledna a za 2 dny nesedl na dno zadny kal. Jeste zkusim ty testy na vapnik a zkusim ji pridat do akva, pro zacatek polovinu obemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 21:59 Muž filipsi [1295] Re: grizly
To je tak prumerna, obycejna voda, ze statisticky urcite vetsina lidi je v takoveto vode chova.
Ale techto par parametru nestaci k nejake hlubsi analyze, nejlepe sehnat si komplet rozbor, ale i pak se budeme dohadovat o nejakych cislickach, co se nam zda a zdat nemusi, muze tam byt cosi v rozborech nezachycene, co se jim libit muze a nemusi ....
Takze nejlepe bez obav zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 21:10 Muž grizly [145] Re: Usine
Mam na mysli, jestli ma nekdo osobni zkusenosti s chovem krevetek v takove vode. Chovam je, ale v jine vode.
Jeste me napada, ze udelam testy na Ca a Mg. Je jeste treba udelat nejaky dulezity test, na ktery jsem zapomnel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 20:54 Usine Re: grizly
Stačí si něco o nich vyhledat jako třeba toto. :-)
www.krevetky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 20:26 Muž grizly [145]
Dnes jsem nabral vodu z prirodnoho zdroje a chtel bych vedet, zda je vhodna pro chov ryb.Provedl jsem nejake testy a chtel bych vedet, jake mam jeste provest.
ph-7,8
dGH-12
NO3-nemeritelne
NO2-nemeritelne
Voda je z prirodniho koupaliste, ktere je napajeno podzemni vodou. Je docela mozne, ze ve vode se nachazi jod a brom. Daji se udelat doma testy na tyto prvky? Co bych mel jeste otestovat, nez se rozhodnu vodu pouzit do akva??
Je tato voda vhodna k chovu krevetek?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 6

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 10800x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6960-rozbor-a-kvalita-vody?od=164