Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - křížení

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Ancistrus - křížení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   05.03.2019 20:59 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Kreveta
Obrazně,co vznikne,když osel vleze na kobylu? Mula,mula není ani osel,ani kůň,ale naštěstí neplodný kříženec.Problémek je,že kříženci tvých ryb budou plodní a geneticky degradují veškeré další chovy Acistrusů s kterými se budou pářit.Mezidruhové prznění přírodních živočichů,nebo jejich další reprodukce s chovatelskými formami mi nevoní v rukách profesionálů, u laiků tvoření hybridů přímo smrdí.Dělej si,pro svoji potřebu,co uznáš za vhodné,ale kdyby k tomu došlo,nešiř vzniklé podvraťáky dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2019 17:08 S Muž invalida [3881] Re: Kreveta
Asi v křížence ...bych si dovolil mysliti já. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 19:23 Kreveta Re: Tojsouvěci
V co se kříží? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 11:16 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Kreveta
Křížit se Ti budou 100%ně,ani nebudu psát na co. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 03:50 Kreveta – Křížení ancistrus L213,ancistrus sp.orange
Na kolik % by se zkřížily?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 16:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: xx
Abych pravdu řekl, rodiče si nepamatuji, ale myslím, že to byl stejnobarevný pár, tmavý, krátký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 16:24 xx Re: LiborSprysl
Prostě směska. Kříží se i s normálními ancistrusy a barevně z toho pak vypadne ledasco.

Nevznikli ale tak, že by se zkřížil albín s normálně tmavě zbarveným ancistrusem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 16:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: xx
Jo, takhle vypadali, ale někteří jedinci byli spíš skoro opačně flekatí, světlé bylo pomálu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 16:12 xx Re: Malapa
Proto to píšu. Nevím o jediném flekatém krunýřovci s červeným okem, který by byl potomek albína a tmavě zbarveného krunýřovce.

Flekatí jsou tmavoocí, jejich rodiče jsou žlutí a mají také tmavé oko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 09:51 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: xx
Tohle ale nebude standartní Ancistrus spec. Tam jsou buď přírodně zbarvení jedinci, nebo různě intenzivně žlutě zbarvení albino jedinci s červeným okem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 08:36 xx Re: JoKa
Fotky třeba tady dole:
www.l-welse.com/…

Nejčastější varianta: oba rodiče světlí, oko tmavé. Flekaté mládě má skvrny buď neohraničené jako je na fotce, nebo ostře ohraničené, tmavě hnědé.

Nevím o žádném případu flekatých mláďat při křížení: albín(oko světlé) x tmavá ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 04:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
No u mne to bylo osm kusů a z nich nevypadlo nic...Karel o tom psal na Akvaristovi před takovými pěti, možná šesti lety... nevím. Zřejmě tady v té době kolovaly ryby podobných variací schopné, protože to u mne bylo také v té době.. O focení se snad už bavit nebudeme... smich ...
Ale přece posté... NEFOTÍM!!! Nemám fotoaparát a moje kariéra fotografa skončila u černobílého 6x6 ... Mobil s foťákem mám asi dva roky a způsobil jsem nějaké tři fotky... nemám kabel, nevím jak se to transportuje. Jsem rád, že jsem zvládl psaní, a i s tím mám občas problémy, když na mne počítač vymyslí nějakou fintu...ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 00:50 JoKa Re: LiborSprysl
Tak to bude asi docela rarita. To spíš dřív vyhraju ve sportce, než mi něco takového vypadne... :)
Teď vážně, jaká je pravděpodobnost? A nemáte náhodou fotku? Chtěl bych je vidět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2014 00:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
:-P svého času o tom psal Karel Zahrádka a měl jsem jich i já také pár kousků...Ancistrus sp. "panda" ...světle žlutý ancistrus s tmavými znaky... Není to taková obludka. Ale další mláďata byla zase jen buď jedno nebo druhé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 23:16 JoKa Re: TRULY
Presne to som si myslel ze vzniknu mix 
Já to tušil, už poznám kam smĕřuješ... :-)
Neboj, hravý mixík z toho nebude... Dopadne to jak si napsal, jenom ti nikdo neřekne kolik bude bílých, nebo všichni hnĕdí, nebo půl na půl. To je ve hvĕzdách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 23:01 Muž TRULY [164] Re: JoKa
takze ak sparujem dva druhy, tak vyhra dominantny gen + zopar nedominantnych? Presne to som si myslel ze vzniknu mix :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2014 21:56 JoKa Re: Hansel
S tím souhlas...
Jen jsem chtĕl uklidnit Trulyho (tím smĕrem podle mĕ dotaz smĕřoval), že z toho bude mít jednoho albína a jednoho obyč. A né bílohnĕdé obludky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 20:56 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: JoKa
Já tím ani tak nemyslel spíchnutí obyč x albino, ale třeba redy, goldy, browny, longfiny obecně.
Samozřejmě sp. nebude čistý nikdy, sám o sobě je definice pouliční směsky, ale pokud mám ryby směřované k nějakému vizuálnímu rysu, proč to zase ředit?
To už byla taková osobní poznámka, samozřejmě pokud to zůstane v domácí kuchyni, je to každého věc a nezle říct ani ň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2014 19:32 JoKa Re: TRULY
Už to vidím, oni se v odkaze nezkopírují podmínky vyhledávání.
Nevadí, na té stránce klikni na home. Pak klikni na search a napiš ancistrus. Po stisknutí enteru ti přejde zrak a hlava kolem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 19:27 Muž TRULY [164] Re: JoKa
na stránke nefunguje nič :-D ale neva, pohladam niečo dikes aj tak
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2014 18:54 JoKa Re: TRULY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 18:20 Muž TRULY [164] Re: JoKa
existuje nejaký atlas resp. zoznam ancistrusov s fotkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 18:11 JoKa Re: Hansel
Tak to já jsem trochu jiného názoru. Nic špatného z toho nebude a nic zlého v tom nevidím.
Ať se budeš snažit jakkoli, čistou krev už z nich dnes téměř s jistotou nedostaneš (mimochodem a co je vlastně u ancistrus sp. ta čistá krev? :-) )
Kolikrát už se stalo, že ze dvou klasických vypadlo pár albínů? Řekl bych snad každému...

Z tohoto vypadne jeden albín a druhý obyčejně zbarvený. Nic napůl cesty... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 17:55 Muž TRULY [164] Re: Hansel
ved práve to nechcem, už teraz mam samca z mixovaneho rodu, tak preto to nechcem takto krížiť hore dole
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 17:07 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: TRULY
Je jim to fuk, ryby to nerozlišujou, takže ano je možné křížit ale je o hloupost nic hezkého z toho nebude, jen se tím "špiní krev"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 17:02 Muž TRULY [164]
čaute,
Chcem sa spýtať ak mám dvoch antikov napr. samicu a samca gold a samicu a samca škrvniteho, tak sa aj tak možu sparovať krížom? Teda že im je jedno akej su farby? Našiel som peknu samičku v akvaristike ale asi bude nemožne aby sa nesparovala s inou farbou antika že?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 21:38 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Muffy
Koukni na tohle to by ti mohlo pomoct pochopit jak je to s genetikou a dědičností.

www.genetika-biologie.cz/…

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2014 17:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Muffy
to jste si myslela špatně, protože ani závojový samec se závojovou samicí není zárukou toho, že všechna mláďata budou závojová... :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 15:58 Žena Muffy [55] Re: jiri609
to jsem si myslela, takže jedině všechny závojové... díky za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2014 15:34 Muž jiri609 [91] Re: Muffy
nikdo neodhadne kolik se narodí závojo- nebo krátkoploutvých, nebo dokonce i jinak tvarých rybiček. A hlavně, všichni, kteří budou mít tyto rybičky v přímé línii, se budou divit, jaké směsi závojnatých a krátkoploutvých se jim rodí... a tím se ztratí nutnost přesného pojmenování rybiček, protože to budou pokaždé jiné tvary a barvy, jen ne ty, které se vyskytují ve volné přírodě... :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2014 14:20 Žena Muffy [55]
Nějak tu dědičnost stále moc nechápu. Když budu mít samce závojového a samičku s krátkými ploutvemi, tak potomci budou obyčejní nebo závojoví a nebo půl na půl? Děkuji za vysvětlení

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 11:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: tardbas
Je to velmi pravděpodobné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 08:52 Muž tardbas [19] – výrazný rozdíl v utváření kožovitých výrustků samců
Můj dotaz - pozoruji delší dobu výrazný rozdí v utváření ,,výrustků,, samců ancistr.sp. Buďto výrazně větvené - někdy až 3x (většinou větvení nadvakrát) - a nebo nevětvené vůbec - dlouhé, ale nevětvené. V obou případech v několika řadách..... Není to v rámci druhového křížení ,,zbytek,, znaků rozdílnosti původních druhů? (k.modrý, mnohoostný, skvrnitý...)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2010 20:32 Žena bluedream [245] Re: invalida
To bude asi lorikárka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 20:31 S Muž invalida [3881] Re: janmacu
tušíte co je uzký červený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 19:05 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Jarek
Pokud se jedná o Ancistrus spec. tak je jedno jestli jde o albíná, přírodně hnědého, nebo long fin, budou se mezi sebou bez problému křížit. Ověřeno, vyzkoušeno, stačí nahlednout ke mě.
Co se týče genu způsobující závojnaté ploutve, tak ten nebude téměř jistě recesivní. Gen "albinizmu" recesivní je, takže pokud bude jeden z rodičů čistě hnědý, nebude nositelem genu "albinizmu", tak mladé budou výhradně hnědí. Ale jejich potomci, případně potomek s albínem rodičem už můžou být albíni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 18:46 Muž janmacu [18] Re: Jarek
no to bude zajimavý,já mam obyč+zlatý+zlatý závojnatý+takový uzký červený,to su zvědav ,co z toho vznikne smich smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 17:11 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Jarek
Mě se z teto kombinace narodili obyčejný :) asi silnější gen :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 16:13 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Jarek
Je to stejný druh ryby. Takže mladé budou mít spolu vzájemně bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 15:52 Jarek – Zlatý vs. obyčejný ancistrus
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli se mohou zkřížit tyto dva druhy ancistrusů, dostal jsem totiž dva zlaté do mého akva, ve kterém jsou tři obyčejní tak mám obavy aby se mi to nezkřížilo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 18:40 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: speedTT
Jestli budou gold, nebo vybledlí albiní, to poznáš až u velkých ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 17:25 speedTT
Potěr si už spokojeni plave a "baští" salát. Část je opravdu tmavá, ale je to jen menšina. Ti ostatní jsou takoví bezbarví. Přesněji řečeno ani né gold, ani né průhlední.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 10:46 xx Re: speedTT
Mladí budou převážně tmaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2008 23:59 Muž Killer [133] - SumciRe: Malapa
krunýřovci rodu ancistrus se mezi sebou docela ochotně kříží, ptoto existuje mnoho ancistrusů sp., kteří se liší podle místa výskytu (podle druhů nebo species, který se postupně křížily)

Krunýřovec skvrnitý jsem nikdy neviděl a ani odborníci neví jak vypadá, každopádně to co máš je asi ancistrus sp...uplně obyčejnej křýženec,kterýho má každej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 18:12 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: sheva
Pokud byl některý z předků té skvrnité samičky gold, tak část potomstva bude skvrnitá a část gold. Pokud je samička čistokrevná skvrnitá, budou všechny mladé skvrnité, ale v další generaci mohou s gold partnerem, mít část potomstva gold. Gen albinismu je recesivní. Ověřeno osobní praxí, stačí nakouknout ke mě do Akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 17:11 speedTT Re: sheva
no to je mi jasný, ale jde mi o to, jakou budou mít barvu? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 16:51 sheva Re: SpeedTT
mali ancistrusci :-D :-D ja jich mam pet ale sami samicky tak se mi nikdy nevitro ale koupim si samcka a budou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 16:37 speedTT – křížení ancitrusů
Dobrý den,
mám v akva samce ancíka sp. gold a dvě samice jedna sp. gold a druhá skvrnitá. Včera se mi v akva objevily jikry a jsem si na 100% jistý, že je to od té skvrnité. Nevíte náhodou co z toho bude??

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2438x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6718-krizeni-ancistrusu