Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čolek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Čolek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 14:05 Muž olwy [24] - TetryRe: pokojové
Jo, co se týče čolka, dokáže utíkat hooodně daleko. Když jsem je měl, klidně přeběhl z jednoho pokoje do druhého a zalezl za skříně (aspoň 10 m po koberci). A teď mi poraďte - koupil jsem dva, ani jeden nechtěl žrát červy. Krmil jsem červem bez hlavy, násilím nacpaným do tlamky (zdála se mi bílá) - jednou týdně. Čolek měl asi 7 cm. Dobrovolně nežral nic, na souš chodil rád - a byl tam dlouho, do vody nešel klidně celý den. Co jsem dělal špatně, že mi záhy umřel? Měl jsem tam malého, asi od srpna - neměl důvod zimovat.
Díky, Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 10:48 Muž Legioix [574] Re: pokojové
To poznáš časem po čuchu, kam se schoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 07:55 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: pokojové
To, žes ho nenašel neznamená, že ho sežral. Může být i daleko, umí se pohybovat po souši, on jí i k životu potřebuje. V tvém maličkém akvárku šťastný nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 07:17 pokojové Re: aladar
vse jsem hned prohledal ale nilde.Vim na 100 procent ze bylo akva dobre zavrene-Je pravda ze colek tyden nezral...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 20:58 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: pokojové
Čolci nejsou hadi,aby zblafli stejně velkého jedince,budeš muset odsunout nábytek,možná zítřejší práci a kontrolovat trus kočky a papouška :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 20:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: pokojové
Stačí malá škvírka a uteče, pořádně prohledej pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 19:48 pokojové – ondra
ahoj.Dnes se mi z akvaria ztratil čolek.Byli tam 2 a už je tam jen 1.Akvarko bylo dobre přikryté a tak nevim co se stat.Nemohl ho ten druhý sníst?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 21:48 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: pokojové
Nechci být hnusná ale tohle co si sem napsal je převážně všechno zde v atlasu u čolků napsaný... tudíž například pro mě nic novýho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2014 16:34 pokojové – zkusenosti
Chci vam řict par informací o čolku:
1)Čolek může žít s krevetkama.Mam je takhle asi pul roku a nežere je.
2)Čolek může zdrhnout z akvaria.Vyškrabal se po haddicce a byl pryč.Nenašel sem ho.
3)Čolek nežere suché krmeni(pouze v nouzi)
4)minimální akvarium pro čolka je tak 10litrů ale s poklopem
5)vůči rybám není agresivní a ani ony k němu
6)minimální teplota pro čolka je 15 stupnu a maximum 24 stupnu
7)Doporučuji koupit na burzách(v praze ryby a rybicky a ziva exotika)
8)Potrebuje hodne porostle akvarium na prolezani
9)Musí se nějak dostat nad hladinu se nadechnout(kytky Vallisnerie nebo vystupek)ale není to nutnée
10)čolek stojí v průměru 40kč
11)V pripade onemocneni se poradte s experte,Je na nejaké leciva náchylný.
S pomocí pište na mailto:ondrapec@seznam.cz a já vám rad poradim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2014 17:27 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníci – larvy
Fotka k příspěvku Dnes při takovým větším čištění nádrže jsem objevila larvičky :-) sice jen dva kousky ale i tak to stačí na to že jsem si nevšimla nakladených vajíček... potlesk
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 03:14 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: tyna181190
Fotka k příspěvku Radek je kromě divokých živorodek a jiných zaměření, právě přes ocasaté obojživelníky na slovo vzatý odborník. Jeho chovy jsou pozoruhodné a znalosti obdivuhodné.

Kdo má zájem, ať nahlédne do jeho galerie na BioLib.cz -

- např. www.biolib.cz/…

V našich druzích se ještě vyznám, ale jinak jsem oproti Radkovi úplný "žabař" - viz foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 15:36 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovnícičolek východní
Já se tedy také přiznám bez mučení že je mám v akváriu ve kterým mají možnost vylézt na kořeny trčící nad hladinou... ale je to tak vše... teď už se mi dlouho nestalo že by měli suchou pokožku ale dříve, když vylézali (hlavně v létě) na kořeny měli kůži lehce na šedivělou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:46 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Radek Sejkora
Díky za příspěvek, o tomhle by se mělo víc psát, všude se nabízí čolci jako čistě akvarijní, i různě v atlasech na netu (i tady), a já je taky trápila jenom v akvárku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.01.2014 20:32 Radek Sejkora – Čolek východní
Dobrý den,

ač si to u nás nikdo nechce připustit, nejsou čolci akvarijní živočichové a rozhodně je nelze chovat třeba společně s tropickými akvarijními rybičkami.

Ve své domovině čolci východní touto dobou zpravidla zimují při teplotách cca 5 až 10°C v různých škvírách na souši. V terestrické fázi mají pokožku suchou a sametovou. V této době jim dokonce vysoká vlhkost substrátu velmi škodí. Problémy také nastanou, když se jejich nádrž zakryje sklem a vzduch se pod ním zapaří. Na souši pak čolci musí mít dostatek různě vlhkých úkrytů, aby si mohli vybrat podle momentálních potřeb. O rozmnožování tohoto druhu se moc chovatelů u nás nesnaží a až ustane jejich masový odchyt a dovoz z Číny, tento druh u nás asi velmi rychle vymizí.

Ocasatí obojživelníci jsou všeobecně velmi choulostiví na různé chemické látky a těžké kovy a též na řadu patogenních mikroorganizmů, které se k nim zavlečou například se živým krmením (nitěnky a patentky). Toto má v kombinaci při jejich dlouhodobém chovu ve vysokých teplotách pro ně zpravidla fatální následky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:28 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Buffy
Na jaký účel? Kojeneckou vodu nelze přirovnávat k destilované, u které navíc rozhoduje způsob, jak vznikla. Pouhá demineralizovaná voda se nehodí k pití, ani k chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 09:58 Buffy Re: 0
Ještě se chci zeptat jestli se dá nahradit kojenecká voda destilovanou. Destilovaná je pro mě dostupnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 01:02 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Buffy
Prostudujte si pečlivě tyto odkazy.

www.aquapage.cz/… , www.zoozlin.eu/… , www.svet-zvirat.cz/… , www.ifauna.sk/… , www.caudata.org/… - pokud neumíte anglicky, tak překladač Google pomůže. Dále - chytrid.herp.cz , www.osel.cz/… , www.casopis.ochranaprirody.cz/… - měli by si přečíst všichni. 21stoleti.cz/… , tohle je již navíc pro ty, co se o obojživelníky zajímají - www.biomonitoring.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 23:13 Buffy – Čolek nechce do vody
Dobrý den,
Mám čolka východního (čínského) cca 4 měsíce a byl v pohodě, ale už je to asi 10 dní, co vůbec neleze do vody. Hladina vody je okolo 20cm, má tam skálu a na ní malou jeskyň (ve které už je asi taky 10 dní). Teplota vody je 18 stupňů. Napadlo mě jestli to není ročním obdobím, když je teď zima tak by mohla mít třeba spomalený organismus, protože ani moc nežere. Bojím se o ni, protože mi přijde, že má i suchou kůži.
Děkuju za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2013 02:45 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: Verča
Pokud rybky čolkům opravdu ubližují což v tvém případě nejspíš ano, vyndej čolky z akvária a dej je jinam ať jsou zvlášť... čím dřív to uděláš tím líp pro čolky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 20:03 Verča Re: Eva_R
dnes jsem při krmění rybek zjistila, že jeden čolek má téměř ulomenou přední nohu :( nevím jak s ním ted naložit. mám oba čolky vyndat do nějaké nádoby, přidat trošku soli a doufat, že se rány zahojí??

jinak jsme čolkům připravili z kůry místo pro odpočinek, navíc je na hladině spousta listů, zatím s utíkáním čolků problémy nejsou.
jinak čolkům jsme vyrobili z kůry místo pro odpočinek, na hladině je spousta listů, mají kde odpočívat..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:43 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Verča
Jedině oddělit, co jiného. Pro čolky je stejně nejlepší akvaterárium, s částí souše.
Měla jsem čolky jenom v akváriu s rybkama, měli možnost lézt na plovoucí rostliny. Asi to bylo málo, občas vylezli škvírou z akvária ven. Později jsem se dozvěděla od teraristů, že čolci mají i suchozemskou fázi života a jenom akvárium jim nestačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:12 Verča – čolek východní
Moc moc prosím o radu! v sobotu 14.12. jsme si koupili dva čolky východní, dali jsme je do akvárka mezi tetry císařské, neonky a blac molly. A právě black molly nám jednoho z čolků ožírají! nevíme jak teď úplně postupovat, rádi bychom si čolka nechali stejně jako black molly. Čolek má již poměrně hodně ožraný ocas, až do masa.. prosím poraďte jak máme postupovat, aby se čolkovi zahojil ocásek..

Díky za radu!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 18:52 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Reny
čolek horský :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 18:50 Reny – Čolek
Ahoj, dnes jsme po zimě vypustili a čistili bazén, kde jsem našla čolka. Šupla jsem s ním do akvárka, zítra mám v plánu ho jít pustit do rybníka. I když mu to v tom akvárku velice sluší ano . Zajímalo by mě, o jaký druh se jedná. Je "zelený", skvrnitý, na hlavičce má proužky a bříško má krásně oranžové. Je to sameček. Poznáte někdo podle mého popisu co je za druh? Děkuji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 21:53 Žena LinaDee [167] - Aquascaping – Čolek - Nemoc
Zdravím, kamarádka, co chová čolky má problém. Jeden čolek jí umřel a druhý je oteklý, nafouknutý, boule na hlavě i lalok na krku. Na netu prý podobný dotaz našla ale nezodpovězený. Čolci mají 60l akvárku, už víc jak rok v provozu, filtr a všechny základy už mají, dávala jsem jim to dohromady, ovšem zrovna s chovem čolků a jiné havěti nemám zkušenosti.... Ještě s nimi bydlí drápatečka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 22:04 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: copik
Chtělo by to napsat víc, takhle sotva někdo poradí. Jak je asi starý, čím ho krmíš, atd. Ale jestli leží bříškem nahoru a skoro se nehýbe, tak už mu asi nic nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 21:35 copik – Čolek ohňobřichý - Cynops ensicauda
dnes keď som prišiel z prace tak som ho našiel horebruchom na dne akvaria , tak som is myslel ze je pono ako som ho vilovil tak som videl ze sa este hybe teraz som ho dal na plavajuci korok a ak sa ho obcas dotknem tak sa mikne a neviem teda co to ma byt co snim je je dost vychudnuty tak nevioe ci je chory alebo co ?? nevie mi niekto pomoct ?? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 19:32 angakok Re: LinaDee
teplota nízká já bych dal tak 23-25C, také bych tam fal filtr kvůli nespotřebovaným zbytkům a kvůli tomu, aby voda proudila a nedělal se na ní povlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 15:32 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: angakok
Nízká nebo vysoká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 07:22 angakok Re: LinaDee
´Možná by bylo dobré koupit nové patentky, jestli tyhle nejsou zkažené a jinak se mrknout na teplotu tahle je na hraně aspoň co se drápatečky týče.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.10.2012 23:44 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: LinaDee
Je divné, že nežerou oba, to vypadá na něco špatného s vodou, nekazila se tam delší dobu potrava? Nebo špatné patentky... Měnila bych část vody každý den a zkusit jiné patentky (třeba od jiného výrobce) nebo kousíčky žížal, mušky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 22:11 Žena LinaDee [167] - Aquascaping – Čolek a drápatečka nežerou....
Zdravím, kamarádka spolu chová Čolka a Drápatečku, akvárium mají tuším kolem 30l. Vodu mění pravidelně, v akváriu jsou rostliny, není filtrace (prý žabám nedělá dobře)Teplota kolem 20°C +-, topítko není. Nikdy nebyl problém, jsou takhle spolu už od jara, vždycky žrali, až se jim dělaly boule na těle, krmeni jsou co tři dny patentkami. Teď už týden nežerou ani ň, jinak se chovají normálně. Já jsem rybičkářka a kamarádce nedokážu poradit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 11:12 Muž icikus [0] Re: Eva_R
Právě ten, o kterým mluvím, už nerostl, jen samec ho dorůstal, ale toho jsem zas skoro svlíkat se neviděl. Jen mě zajímalo, jestli je to "příznakem" něčeho. Asi ne, děkuju za odpovědi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 10:49 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: icikus
Třeba byl mladej, rychle rostl. A taky to jde rychle, pokaždé se nedá přistihnout :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 06:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: icikus
Čolek nesvléká kůži podle nějakého přesně stanoveného pravidla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 00:01 Muž icikus [0] – Svlékání kůže
Zdravim. Jeden ze dvou čolků (samice) se mi na podzim a v zimě svlíkal snad každej třetí den. Teď jsem ho už pár měsíců neviděl vůbec svlíkat se. Značí svlíkání kůže část nějakýho ročního cyklu? Samce jsem viděl všehovšudy svlíkat se jedinkrát.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 21:05 matynka – Čolci
Dobrý den,chci se zeptat mam dva čolky,dneska začli po sobě lést,jeden leží jako placka a druhý je na něm.Pak si to zase vymění.Nikdy to nedělali,nevíte o co jde? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 19:30 Muž Jiri_99 [425] Re: čolek
Já je koupil v akvaristice a na burze.
Akvárium s něma mám zařízené prakticky jako obyč pro rybky. Akorát hodně zarostlé a celou hladinu pokrývá riccia. Mloci se v ní velmi rádi a často prohrabávají až k hladině, kde zůstávají ležet. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 16:46 čolek – jak chovat čolka?a kde ho sehnat?
ahoj chtěla bych si pořídit čolka ale nevím jaké vybavení na něj musím mít nevíte?a nevíte ještě kde se dá sehnat? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 14:43 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jaroslav
Netrap je a vypusť je do nějaké mokřiny nebo zarostlého rybníčka, mají teď období rozmnožování a kašna(?) není pro ně nic moc.
Do tvého jezírka se pak nějací další vrátí, pokud jim bude zase vyhovovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 14:06 jaroslav – čolci
rušil jšem malé zahradní jezírko a zjistil jšem, že jsou v něm čolci obecní. tak jsem je odchytal a dál jsem je do kašny, kam jsem jim dal vodu a rostliny z původního jezírka. Kasna není až tak velká a tak bych je asi měl něčím prikrmovat . poraďte prosím čím. po vytvoření většího jezírka je dám zase zpět. voda by ale asi měla být odstata ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 12:18 títy – čolek
ahoj chtěla bych si pořídit čolka ale měla bych pár otázek:
1.čolek potřebuje filtr a vzduchování i pokud to budu často měnit?
2.co čolek musí mít v akváriu?
prosím pište na email:


mailto:tamarahelb@seznam.cz
děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 19:22 Muž Chem [837] Re: Matyson
Neni to nutne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2011 16:04 Matyson
Je nutné čolky východní zimovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 22:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: icikus
Čolky mívá pan Líbal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 21:44 Muž Chem [837] Re: icikus
Ted na burze v Brne je mit asi nebudu. Poslednich cca deset co bylo v akvarcich jsem prodal v Kromerizi a k vyloveni tech, kteri jsou venku jsem se jeste nedostal a vypada to, ze se k tomu do konce tydne nedostanu. Myslim ale, ze je tam bude mit par dalsich chovatelu. Preci jen se dovazi z Asie a ne uplne zridka, takze byvaji casto v nabidce chovatelu, kteri berou zivocichy z importu.

Krevetky si s colky prilis nevadi, ale netvrdim, ze colci krevetku nikdy nezobli. Casto je mam v akvariich spolu s krevetkami a nepozotuji zadny ubytek krevet. Zatim ani z doslechu neznam pripad, kdy by nekdo dal tento druh colka ke krevetam a navzajem by si ublizovali. Je opravdu docela mirumilovny a mensi koryse cilene nepronasleduje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 20:27 Muž icikus [0] Re: Chem
Děkuji za odpověď. Mám v plánu si páreček koupit příští týden na akvaburze - pokud se nepletu, vypadá to, že podle webovek akvaburzy je tam prodáváte vy. :-) Asi si pořídím i pár krevetek, pokud si s čolkem opravdu nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 14:44 Muž Chem [837] Re: icikus
Teplejší vodu rádi nemají. Při 23 stupních žijí u mne bez problémů. Nad 25 se stává, že cca 20% čolků chce vylézt ven. Jde pak především o to nedat jim k vylézání příležitost. Teplo zkrátka není jejich přítel, ale nehynou mi ani když mají v akvárku ke 30 stupňům, což se někdy stát může..

Obecně doporučuji, pokud zimujete čolky jen jednou ročně, je dobré je zimovat právě v letních měsících, kdy hrozí velké teploty. Je samozřejmě možné je zimovat i vícekrát za rok a stimulovat tím páření, tudíž i větší "výtěžnost" z chovu. V tomto případě ale musíme dbát na to, abychom je příliš nevyčerpali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 09:28 Muž icikus [0]
Ahoj, chtěl bych se zeptat na teplotu pro čolka východního. Všude čtu, že nesnáší teplotu nad 23 - 25 stupňů, ale to je běžná pokojová teplota. Je třeba akvárko nějak ochlazovat? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   12.08.2011 11:58 Muž Chem [837] Re: Anijanka
Ja osobne tyto colky zimuji.

Jednou za rok cca 3 mesice, z toho prevaznou cast stravi colci v lednicce pri teplote mezi 5 az 10 stupnu. Zimuji je po jednom ci po dvou jedincich v malych plastovych krabickach (krabicky, co se pouzivaji na vlassky salat apod.) Pri malem mnozstvi colku se da par vanicek peclive vymit (nesmi zbyt ani trocha mastnoty apod), ale i tak bych doporucoval koupit nepouzite vanicky (kupuji vanicky vetsinou po stovkach, nevim zda se da sehnat mensi mnozstvi).

Vanicku naplnim 1-2cm lignocelem, ktery navlhcim tak, aby tvoril takove pevnejsi bahno. Do toho dam colky, ktere 14 dni predtim nekrmim. Takto je hodim na cca 10 dni do sklepa - cca 15 stupnu. Po 10 dnech je hodim do lednice. Tam jsou cca 3 mesice, sem tam je porosim vodou (staci 1 za 14 dni) a pak opacny postup - sklep, vyjmuti, premisteni do melkeho akvaria, po 5ti dnech zacnu krmit, pak do normalniho akvarka ci venkovniho rybnicku, kde se po nekolika tydnech zacnou parit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3390x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6689-colek?od=39