Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

ADA Aqua Soil

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
ADA Aqua Soil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2012 21:56 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Xixao
pH 6,1 (podle - předpokládám - kalibrované sondy), KH "čerstvým" testem SERA, "dropčekr" od Dennerleho tmavě zelený až modrý... A to všechno v jednom okamžiku... :-O
Kolik dKH má vaše vstupní voda, to víte. (Někde jste tu dával odkaz.) Zkuste ten test testnout na vstupní vodě, jestli "sedí".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 21:44 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
Amazonii New mám v nové nádrži 3tí den...

Sera KH test... (měsíc cca starý)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 21:39 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Xixao
...DENNERLE...
Tak v tomto by problém být neměl...
A čím měříte KH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:59 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
DENNERLE CRYSTAL-LINE CO2 (modrá voda - CO2 inhibitor)

Mimo jiné ještě mám PH sondu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:56 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Xixao
...nerozumím jak PH může být 6.1, KH tvrdost 5 a drop checker ukazuje tmavě zelenou až modrou barvu...
Co dáváte do toho permanentního testu CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:52 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: milosak
nějak tomu pořád nerozumím... dnes jsem měnil vodu, postupuji podle návodu výměny časté ze začátku... ale když přeci PH klesne pod 6.4 a do toho budu chtít sytit tak budu na PH pod 6.0 abych vůbec nějaké CO2 dostal do akvária... to nebude vadit rybkám? (až je tam dám)...

jsem zvědavý, založil jsem novou nádrž a chci na ní vyzkoušet tuto namáčenou hlínu v živinách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:41 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Xixao
Koukám, že jste z Prahy.

Co jsem viděl nádrže pražáků s ADAU substráty po založení, tak bylo ph
i 5,8 a vše fungovalo .

Netrápil bych se s tím :-)

Taky mám jednu nádrž v Praze, ale s pískem, takže při sycení CO2 se i bez
A. substrátu dostávám na KH 3 velice hravě. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:19 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: milosak
a jakým způsobem předtím hnojíte CO2? Jde mě o to až za tři týdny tam dám ryby tak jak hnojit a nemít moc nízké PH, předpokládám že PH pod 6.4 už rybám bude vadit...

pokud dávkuji CO2 tak snižuji PH tedy potřebuji PH vyšší třeba 6.9 abych mohl dostatečně dávkovat CO2 a nesnížil ještě PH pod hranici chov rybek...

nerozumím jak PH může být 6.1, KH tvrdost 5 a drop checker ukazuje tmavě zelenou až modrou barvu... podle tabulky u něj by měl být žlutý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 18:10 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Xixao
Záleží na GH ve vstupní vodě.

Já mám vstupní vodu 20 a cca 2,3 měsíce, potom už substrát ztrácí změkčovací
schopnosti a Ph už tolik netlačí dolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 12:12 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Koupil jsem si do nove nadrze Amazonia new, srazila me sama o sobe vstupni vodu z ph 7.5 na 6 za dva dny. Nadrz bez ryb jen kytky. Za jak dlouho se ph, tvrdost ustali? Pri tak nizkem ph ani nemuzu davkovat co2 protoze do budoucna az tam dam ryby tak vy tak nizke hodnoty netolerovali...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 01:08 Muž Barakainus [654] - Rostliny – Falesna Aqua Soil
Po letech pouzivani vypalovanych jilu (Liapor, Fluorite, Oil-Dri, Turface) jsem se rozhodl zkusit nevypalovane, jako je ADA AquaSoil a par podobnych vyrobku (treba od Oliver Knott).
Nez jsem ale ADA AS II stacil koupit, narazil jsem na Cinskou znacku (velmi oficialne vypadajici) a pak taky na naprosto no-name verzi. Ta je v pytlicich (asi 3L) s jednoduchou papirovou nalepkou s navodem jak to pouzit a tot vse. Co je ovsem dobre je cena - asi 1/3 ceny AS II. I u velkych pytlu je to min nz 1/2 ceny.

Zkusil jsem namocit pul litru ve flasce a stejne jako ADA to uvolnuje NH3/NH4, nerozpada se ani trochu, nekali vodu a vubec se chova naprosto stejne jako ADA. Pochopitelne to je velmi kratke testovani asi 1.5 mesice, ale zatim to vypada dobre.

Pred tydnem jsem zalozil nove akva a kytky rostou jako z vody. Voda je hnedo-zluta, ale nezakalena. NH3 vysoke, podle ocekavani.

Mate nekdo zkusenosti s takovymito napodobeninami? Hledal jsem ve foru a nic ("jilove substraty", "ADA", "Aqua soil").

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2012 17:36 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Gordon
Pokud je to na plochu dna cca 60x40 s cílem dělat kobercovky, pak těch 12L (9L normal a 3L powder) jsou akorát. Power Sand do spod je dobrá věc, ale jen v případě, že má člověk jasnou představu o podobě akvária a jak to založí, tak se v tom nebude hrabat. Jinak je to možný zdroj problémů s řasou...

Aditiva-základ který používám vždy Bacter 100 + Clear Super aby dno začalo co nejrychleji pracovat po biologické stránce jak má.

Pokud jde o kobercovky, pak je vhodný i Tourmaline BC, kobercovky díky tomu pak více koření a berou živiny ze substrátu, takže dlouhodobé udržení trávníku je pak reálné.

Penac W a P jsou doplňky vhodné spíš pro akvária, která mají v nezměněné podobě fungovat několik let. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 17:05 Muž Gordon [22] Re: vóťa87
Jenže to jsem právě do teď nevěděl. Objemově mi to vychází na plus minus 12 litrů dna. To by se u klasické amazonie dalo prodejchat.
Jaký význam mají ta aditiva do substrátu, jako bacter a podobně? Projel jsem si ty popisky na aquascape shopu, ale pořád z toho nejsem úplně moudrý. Co vím, že budu muset koupit dno, nějaké kameny pro vytvoření toho "schodu", rostliny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 13:43 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: vóťa87
Bohuzel lidi kombinuji kvuli te cene,je pravda kdyz uz se clovek rozhodne pro tuhle cestu,tak nema smysl neco vymyslet a pustit nejaky ten chlup!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 08:35 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Gordon
Proč pořád chcete míchat jabka s hruškama? Centimetrová vrstva Aquasoilu Vás nespasí, jeho funkčnost spočívá v biologické funkci a schopnosti pracovat s parametry vody a živinami, k tomu aby tohle fungovalo je ale potřeba vrstva alespoň 3-5cm...Jak píše Barakainus Powder Vám propadne dospod a navíc pochybuji, že Vám bude materiál, kterým chcete vyzdvihnout reliéf bude držet tvar tak jako drží vysoká vrstva Aquasoilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 05:46 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Gordon
Aquasoil je tezsi a propada ti. Obzvlast powder , ktery je i mensi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 03:09 Muž Gordon [22]
Plánuju komplet rekonstrukci akvárka a chtěl bych zkusit dno ada amazonia aqua powder, kvůli sázení kobercových rostlinek, ale je docela drahé.
Můžu ho s něčím namíchat? Např. profi soil dolů a ada nahoru? Chci si tam udělat trošku "kopec" uprostřed a kdyby to mělo být všechno ada, tak bych se nedoplatil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 19:18 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: honzaprouza77
Amazonia je pro vsechy kobercovky a specialne s powder type bych nehybal vubec,zrnka jsou mala a nachylna na rozdroleni!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 19:12 Muž honzaprouza77 [18]
aha, takže to chce pořádně zasadit rostliny, aby nevypadávali, ať se s tím nemusí hýbat. a časté měnění layoutu se také nedoporučuje. Co ještě ten powder typ? Ten by se hodil prokobercovky, které y ho kryli? Jinak ymslíte, že 5 pancéřníčků panda by ty kuličky po čase rozlámaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 19:08 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: honzaprouza77
Amazonia je v podstate "hlina namacena v koncentratu hnojiva" a tvarovana do kulicek ruznych velikosti(receno zjednodusene),pri castem hybani s ni se ma tendenci rozpadat zpet na hlinu a tvorit bahno! takze je rozdil hybat z sterkem nebo Aqua soil.ADA Aqua soil je vyborny rostlinny substrat,ale ne pro kazdeho!!! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 18:50 Muž honzaprouza77 [18] Re: bali
proto s etám. Takže ta mazonia je rozpadavá, kalná, nebo jak? i ze štěrku se mi zvedne bordel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 18:45 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzaprouza77
dobre, ale zkus treba rejpat do fujizuny nebo sterku/pisku a zkus to v amazonii (nebo akadame), to je proste rozdil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 18:34 Muž honzaprouza77 [18] Re: Kamilstrom
oni až tak nerijou a o tom hýbání se dnem, to platí u všech substrátů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 18:26 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: honzaprouza77
Nemel by byt pouzivan(ADA aquasoil,2,new)z rybama co preryvaji dno a s dnem by se melo co nejmene hybat(presazovat rostliny atd.) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 18:06 Muž honzaprouza77 [18]
Myslíte, že je tento substrát vhodný pro pancéřníčky? Myslím, jestli jim nebude vadit, a jestli ho mocnerozrijo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 17:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Arthur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 17:13 Arthur – Kde koupit Ada Aquasoil v Praze?
Kde koupit Ada Aquasoil v Praze? Potrebuji Amazonii a Malayu a nechci postu, chci si pro ni dojit. Má někdo nějaký tip?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 06:38 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: gargamel
A co kdybyste zkusil trochu pohledat? :-) Ani netušíte, kolik se při tom dozvíte zajímavých věcí! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:55 gargamel Re: Sid
Myslel jsem to spíš jako podpoření růstu rostlin, které potom zamezí samotnému vzniku sinic. Tak mě nenapínejte :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:44 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: gargamel
A jak ten dostatek CO2 souvisí s inhibicí sinic? (Třeba se dobereme nějaké smysluplné myšlenky. :-))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:38 gargamel Re: Sid
Spojuji si to do souvislosti s dostatkem CO2 - kys. uhličitá. Ale jestli to tak opravdu je netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:32 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: gargamel
...Tu tabulku jsem nikdy nesledoval...
Tak co kdybyste tu tabulku a s ní i Redfield tratio při svých úvahách raději vypustil? ;-) :)
Napsal jste:
...Nedávno mi posílal mail jeden z čtenářů rostlinna-akvaria.cz a ukazoval mi jeho korespondenci s docentem Maršálkem (Česká hlava 2011 za sinice) a ten mu napsal, že většina sinic při pH pod 6.5 vůbec neroste, což je velice zajímavé...
Jen tak, pro zajímavost - tipl byste, co je toho možnou příčinou? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:23 Muž ČaJan [44] - AmerikaRe: vóťa87
Díky. tak to zkusím najít a hlavně realizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:00 gargamel Re: Sid
Je to tak. Tu tabulku jsem nikdy nesledoval. Myslím ale, že to jde i bez ní, protože i přes její neznalost jsem se sinice opakovaně zbavil. Pro šťouraly - bylo to v různých nádržích. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 21:47 Žena Laduschka [120] Re: vóťa87
fotku klidně můžu udělat, jen jestli to má cenu, protože aq je teďka po týdenním zatemnění, takže zatím náznaky na sinici naprosto minimální, nicméně se obávám, že se zase rozjede. Před zatemněním jsem dávkovala PMDD s KNO3 (namícháno dle návodu) cca 6 ml denně. Sinice byla naprosto VŠUDE. Především na víceméně holým substrátu v prostředku aq, tam to vždycky začínalo. Proudění mi přijde že mám spíš naopak až moc intenzivní, přeci jen EHEIM 2211 je dimenzovanej na větší objem, než 54 litrů a moc zaškrtit nejde. CO2 dávkuju, co se do aq jen vejde, jen přemejšlim, jestli je ten micro-flipper dostatečně efektivní.. přijde mi, že z něho až podezřele často uniká vzduch "bezpečnostním odvětráváním CO2 reaktoru" (viz. propagační materiály DENNERLE). Nevim, opravdu zvažuju přidávání fosforu, ale nějak se mi do toho nechce ... Nicméně mám se sinicí problémy i v druhým aq, i když ne tak masakrózní, ale tam jsem třeba dneska naměřila NO3 na nule (musim sakra začít dohnojovat..). Není to spíš nějakým jiným prvkem, obsaženým ve vodovodní vodě?
Jinak jsem přemýšlela nad srážením pH, to bohužel ale v aq s amazonií províst nemůžu, protože zdejší voda je brutálně měkká, v reakci s amazonií se tvrdost snížila v podstatě na úroveň destilky, s čímž logicky automaticky kleslo i pH a odneslo to bohužel pár krevet. Po týhle zkušenosti putovala do filtru korálová drť, od tý doby se pH drží kolem 7 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 17:44 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: gargamel
...Na fosforu podle mě nezáleží a zajímalo by mě, kdo a jak na tyto poměry přišel a jak byly vypočítány. Podle té tabulky bych měl mít akvárium plné sinice a ono nic. Je ale pravda, že když se sinice vyskytne, má to hodně často co dělat s nedostatkem NO3...
Asi jste moc času zjištování, kdo a jak na tyto poměry přišel, nevěnoval, protože jinak byste na to určitě přišel... :)
Rovněž byste nemohl napsat, že podle té tabulky byste měl mít akvárium plné sinice, když "celé Redfield ratio" je o "tendencích"... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 13:50 gargamel Re: vóťa87
Mám naprosto stejnou zkušenost. Sinici se mi vždy podařilo odstranit zlepšeným prouděním a s tím souvisejícím zvyšeným množství CO2. Naopak ty tabulky s poměry N:P podle mých sledování nefungují. Na fosforu podle mě nezáleží a zajímalo by mě, kdo a jak na tyto poměry přišel a jak byly vypočítány. Podle té tabulky bych měl mít akvárium plné sinice a ono nic. Je ale pravda, že když se sinice vyskytne, má to hodně často co dělat s nedostatkem NO3.
Nedávno mi posílal mail jeden z čtenářů rostlinna-akvaria.cz a ukazoval mi jeho korespondenci s docentem Maršálkem (Česká hlava 2011 za sinice) a ten mu napsal, že většina sinic při pH pod 6.5 vůbec neroste, což je velice zajímavé. Zatím jsem toto ale netestoval, nicméně chystám se na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 13:06 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Laduschka
Nějaká fotka toho jak vypadá to akvárium teď by nebyla? Případně to KNO3 stále přidáváš? Pokud ano, tak kolik, jak často? Pravděpodobnost že by tu sinici způsoboval nedostatek NO3 s těmi rostlinami a osvětlením se mi nějak nezdá...On ten Retfield ne vždy pomůže! Kolikrát je to spíše o dostatku CO2 a správném proudění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 12:57 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: ČaJan
S provozem Low-tech nádrží na ADA substrátu má zkušenosti Raviolka (Markéta Rejlková), diskutovalo se o tom na akvarista.cz, reakce byly pozitivní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 09:18 Žena Laduschka [120] Re: Kamilstrom
ok, takže jestli tomu dobře rozumím, tak podle redfield ratio by měla být po více jak měsíci od založení příčina sinice v nedostatku NO3 .... ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 01:19 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Laduschka
Ale uvolnuje,je to prvotni nabeh az na 4 ppm,ztrati se to do mesice,podle cetnosti vymen vody a dobre zajeteho filtru(to delaj vsechny Amazonie)takze nepouzetelne jenom pro vymenu vody,kdyz nemas kde dat ryby,ale jinak vyborny aqua soil!! :-) Ale vetsi strach by mel byt z rozpadu na kal!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 23:41 Žena Laduschka [120] Re: Sid
juj, bez toho se pro tentokrát asi obejdu, spíš by mě zajímalo, jak zatočit s tou sinicí.. :) a jestli amazonia new uvolňuje mimo pár dalších fajn věcí i NO3. To, že sráží pH a tvrdost jsem už zjistila, i když bohužel poněkud drastickým způsobem ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 23:27 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Laduschka
Jj, možné je kde co. :) Zkuste si najít nějaké povídání na téma "iontová výměnná kapacita". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 22:55 Žena Laduschka [120] Re: Kamilstrom
NH3 a NH4??!!! nemyslíš NO2 a NO3? coze nečpavek to snad neuvolňuje... coze i když možný je všelicos :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 22:14 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: bali - Laduscha
Zkus tim (ADA Am.)zahybat a pak uvidis kolik bahna tam bude! :-) Ja zkousel ADA Amazonia new multi a standart,sice jen asi 5 dnu v 8 litrech z jednou 30% vymenou vody a NH3/NH4 vyletelo z 0 na 4 ppm,NO2 0 ppm,dKh z 5 na 3,dGh z 9 na 7,Ph z 7.6 na 6.9.Jednou jsem ho trochu prohrabnul a kdyz jsem pak vyleval vodu , z jedne tretiny ADA Am.mi tam zustalo bahno,tak nevim! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 21:32 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: vóťa87
dik za reakce, ja prave neodkaluju, a kdyz tak jen centak do hloubky a to jen nekde. takze lepsi asi vubec...
ten pudni filtr... no byl sem rozhodnutej ze ho tam dam, otazka je jak bude vypadat substrat az bych ho vyndal (akva jede asi rok a ctvrt), ten power sand by byl super a na to pak amazonii, ale mozna bych pouzil neco levnejsiho :) jako zda se ze to drzi pri sobe a moc bahnite to nevypada tak nevim. pristi tyden planuju prekopat akva a nevim teda jestli do toho dna nejak vic zasahovat. pokud ne tak budu muset vymyslet jinou filtraci :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 20:53 Muž ČaJan [44] - Amerika – Pokus s ADA
Máte někdo zkušenost a těmito substráty v akvárijích bez techniky tzv. maximálně topítko, maximum rostlin (pomalu i rychle rostoucí) a jen pár rybek a krevet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 18:41 Žena Laduschka [120] – Amazonia NEW Aqua Soil
Zdravím X-) Netuší někdo, jestli Amazonia New uvolňuje dusičnany? Mám ždibec problémy se sinicí, tak přemýšlím, jestli se jí zbavit přidáváním KNO3 nebo PO4 ... :-O papírkovej test mi ukazuje hodnotu NO3 na 25 mg/l, test na fosfor bohužel nemám... věděl by někdo? Díkes :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 09:38 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: bali
K relevantní odpovědi je myslím si důležité hlavně mít ADA substráty správně odzkoušené.

1)Odkalování dna-Jemně se odkalovat může, ale jde to proti logice celého systému subtrátů ADA. Dno zde funguje jako recyklační linka! Zjednodušeně, co do něj zapadne, to bakterie rozloží. Každým hlubokým odkalením se může narušit jak mikrofauna substrátu, tak hlavně vrstvené složení substrátu-kdy spodní vrstva PowerSandu je opravdu nabitá živinami a to pak může způsobit problémy s řasou...Ryby ryjící ve dně-zde není problém s pancéřníčky, sekavci, mřenkami. Pokud se rostliny nechají rozrůst a zakořenit, pak nebývá problém. Jiná situace by byla s druhy, které přehrabují dno jak o život...Celkově jde ale o to, že akvárium na ADA není záležitost na pár měsíců a pak se vše rozkope, přesází, předělá. Stejně tak s rybami si člověk může dovolit poměrně dost, protože ty jsou zde primárně dalším zdrojem makro-živin!

2)Půdní filtr sama ADA nedoporučuje z jednoho důvodu a to, že primárně je AquaSoil určený k použití s PowerSandem, kdy by docházelo k vyplavování živin do vodního sloupce. Japonci a i jiní chovatelé krevet však samotný Aquasoil používají s půdními filtry a není problém.

Jestli ale primárně akvárium má fungovat pro chov krevet-doporučuji Aquasoil Amazonia New (počáteční nárůst dusičnanů a dalších živin je již pomalý) či Malaya( nízký obsah dusičnanů, NH4, lépe sráží tvrdost, zrnka jsou nejtvrdší z celé serie Aquasoil) případně Shirakura RedbeeSand -to jen dokazuje, že lze používat půdní filtry s těmito substráty, jelikož je sám doporučuje výrobce. Výhoda Shirakury je opět nízký obsah dusičnanů a primární určení na krevety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 07:16 Muž bago [6] - AmerikaRe: Kamilstrom
Ja ju mam tiez a suhlasim co napisal Kamilstrom,odkalovat len z lahka po povrchu nakolko sa moze lahko zvirit kal.Skor sa Amazonia hodi do rastlinnych akvarii, kde sa malo zasahuje do povrchu dna a maximalne su tam krevetky a male druhy ryb ,ktore neznizuju kvalitu vody (mini razborky,tetry.. viz. profil Arnost)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 5

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 10035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6583-ada-aqua-soil-?od=169