Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Spínací hodiny

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Spínací hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 12:44 Muž DavidDizzer [26] – Re: chlade
tyto spínací hodiny mám. Ale pokud to nechápeš, je to potřeba vysvětlit pořádně. A tady by to bylo nadlouho. Napiš mi vzkaz a já se ti ozvu ;-)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 12:40 chlade – spínací hodiny
zdravím, chtěl bych poradit koupil jsem si týdenní časový spínač solid eshop.ambaterie.cz/… a nevím jak ho správně nastavit.návod k obsluze tu sice je, ale nějak to nechápu stydim díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 11:08 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Průmyslové sítě často trpí na málo známé veličiny jako jsou Harmonické proudy a napětí.
Ty zejména vznikají v sítích kde jesou el. motory, generátory, polovodičové usměrňovače, elektronika a zářivkové či výbojkové osvětlení.
Harmonické kmitočty mají za následek převážnou většinu záhadných poruch, vypínání strojů, vyhoření elektroniky atd.
Boj proti tomu je jednoduchý - Kompenzací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 10:17 Muž kortezhugo [983]
...este ma "daco" napadlo...problem mozu robit prave ze komp.kondenzatory...-a ich "nabitie" pri zapnuti...
...lebo tlmivka praveze - tlmi prudovy naraz X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 09:09 Muž O.Tom [439] – Re: xOB
Abys nakonec nevyhorel od spatneho jiskriciho kontaktu hodin :) Jinak ty digitalni by mely jit spravit pripadne vytunit , pravdepodobne tam bude jen pripecene spinaci rele, takze jej poklepat jestli odskoci, nebo vymenit a traba i za nejake pro vetsi spinany proud...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 09:05 Muž kortezhugo [983] – Re: xOB
...podobny problem sme riesily v praci...tak isto bol problem v rozpinani...islo o fakt velke ind.zataze
a ked sme to sledovali kontakt sa viac opaloval ked rozpinal...
...nakoniec sa to riesilo pouzitim polovodicovych rele...
...napr. aj jeden akva ohrievac co mam doma 300W pouziva bimetal+triak - nezlepi sa a neiskri....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 08:33 Muž xOB [83] - Cichlidy
Tak jsem jeste jednou rozdelal hodiny a rozdelal i ten spinac uvnitr. Sice zapecenej nebyl, ale je tam takova dorazova "pacicka", ktera na muj vkus je docela velka, odrizl jsem ji asi pul milimetru a od ty doby (zatim tri vypnuti :) ) to funguje. Uvidime, jak se to bude chovat dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:34 Muž Zabacek [2]
Nekompenzovane zarivkove svitidlo obsahuje velkou induktivnich zatez viz. popis 4x58W zarivka s klasickymi tlumivkamy. Samotna infuktivni zatez muze zpusobit pri prechodovych dejich proud az 14x vetsi nez jmenovitej. Doporucil bych kompenzaci tlumivek a nebo spinani pres nejakej malej stykac terej by mel v seri razeny kontakty potom uz ke slepovani urcite dochazet nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 14:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: xOB
tak to vypada opravdu na speceny kontakty v tom spinaci, kdyz huz je to jenou speceny, tak to nekdyodskoci kdyz to vychladne (kdysi nam tahle zlobil spinac u vodarny) ale tohlo vypada ze by se musel bud vymenit spinac nebo rozebrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:57 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: TomasOxx
Zarivky jsou zapojeny klasicky pres tlumivku a je tam dost silnej vyrovnavaci kondik, ale to nevysvetluje proc hodiny nerozpinaji i kdyz jsou bez zateze. Leda, ze by uz byly vsechny od toho kondiku uvareny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:55 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Moucha
Mechanicky byly rozebrany oboje, ale vse se tvari ok, akorat nerozepne spinac uvnitr, ten zobacek, co ho driz zacvaklej odskoci, ale spinac spina dal
UPS je v klidu, nespina skoro vubec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:48 Muž O.Tom [439] – Re: xOB
A nebydlis vedle toho podivneho domu jak bylo v televizi :) jak jim tam zniceho nic hori prazdne zasuvky :)
No.. prepeti, jsem jen amater ale myslim si... ze kdyby to bylo prepeti ktere provali spinaci tranzistor, ktery dal spina rele... tak by to odnesly i ostatni mene citlive soucastky a digit. hodiny by ani nesly. Neni mozne, ze maji tlumivky pri rozbehu tak velky odber, ze se to rele opravdu pripece ? jestli na to maji vliv kompenzacni kondenzatory atd... treba nejaky odesel... Pripadne stoji barak na indianskem pohrebisti :) cert vi...

EDIT: A pripadne prepeti by podle me uz vubec nemelo vliv na mechanicke...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: xOB
tak jedny rozeber a uvidish
pisesh ze mate UPS, jak casto vam spina??? necvaka obcas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:16 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: pantany
Jak jsem psal v uvodnim prispevku, zkousel jsem jedny digitalni a dvoje mechanicky hodiny (jedny spinaji fazi a jedny nulak), takze konkretnim kusem hodin to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:10 Muž pantany [7] – hmmm
ja pouzivam spinacie digitalne hodiny, znacka SOLID, funguju v pohode. ak mas problem s prepeti v stekri mal by si vsetky elektronicke zariadenia (PC, TV, HiFi, akva a pod) napojit cez prepotovu ochranu, bud kupis predlzovacku alebo samotnu prepetovu ochranu a na tu pridas predlzovacku a mal by byt s problemom kolisania prudu pokoj. skusal si vyskusat aj ine spinacie hodiny? dufam ze nepouzivas nejaky lacny cinsky shit. tak nech sa dari. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:02 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Povalec
Jj, je tam uzemneni. Jedny mech. spinaji nulak a jedny fazi, ale nejedou ani jedny, takze tim to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:59 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: TomasOxx
Spina to 4 T8 zarivky 58W, ale hodiny nevypinaji ani kdyz jedou naprazdno
Takze je mozny ze ma pravdu JuraS, asi to zkusim vrazit na nezalohovanej vystup z UPS.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Povalec
videl bych to taky na specene kontakty, ci odeslo rele.... bud moc velky zatizeni ci prepeti v siti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:50 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: Povalec
aha, to je asi blbost, vono tam bude i uzemneni, takze nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:46 Muž Povalec [7] - Cichlidy – mozna
Mozna zbastlena elektrika, zkuste ty hodiny v zasuvce otocit o 180 stupnu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:41 Muž O.Tom [439] – Re: DrBolíto
taky bych rekl ze to bude velkym odberem... napis co vsechno to spina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:11 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Nejspíš to bude indukční zátěží, kde při zapnutí se spečou kontakty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:08 JuraS
napadá mě jediná věc a tou je přepětí nebo podpětí či jak se to jmenuje v síti..nám to taky blblo zejména v létě kdy se jeden rok nakoupili do každé kanceláře mobilní klimatizace a do zasedaček se dali velké stacionární..kdo měl na dané větvi kam to všichni zapojili i počítač přišel o zdroj a mnohdy i o desku a řadič disku s elektronikou disku..ty výkyvy byly tak šílený...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:05 Muž xOB [83] - Cichlidy – Nefunkcni spinaci hodiny
Mam problem se spinacima hodinama u akva v praci. Nejdriv jsem mel digitalni, ale nevypinaly, tak jsem koupil mechanicke, do 2 dnu prestaly vypinat take, tak jsem si donesl mechanicke hodiny z domu, kde mi pul roku fungovaly, do dvou dnu prestaly vypinat :-(
Naprosto nechapu proc, otocnej mechanismus chodi, zobacek vyskakuje, jen spinac co je uvnitr zustane seplej. Myslel jsem, ze je to velkym odberem, ale dela to i bez zateze. Kdyz do hodin klepnu, tak vypnou. tone
Nezda se mi, ze by troje hodiny byly vadny, ale dalsi sem i kupovat nechce. Dela to i na vice zasuvkach.
Nenapada nekoho neco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 13:38 Muž hop [26] - Rostliny
mne by zajímalo zda se dělají i přepínací hodiny...jeden vstup 2 výstupy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 12:26 Muž kortezhugo [983] – Re: cusbus
...presne tak - aj cas drzia perfektne...
...ak si ich viete zohnat - doporucujem...stara poctiva robota...a v "jednoduchosti je sila"
...na pokazenie tichto hodin treba kladivo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 12:21 Muž kortezhugo [983] – Re: Michal1987
...to hej :-) tie uz maju "daco" odkrutene - ale nedam ich "za nic" - tolko s digitalnimi "nenakrutis" co uz toto ma za sebou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 12:18 Muž cusbus [37] - Tetry – Old School
Tyhle stařešinky mám taky a jsou spolehlivější než nové, které jsem koupil v Bauhausu. Nepředběhly se za půl roku ani o minutu. Ty nové byly teda levné (asi 65 Kč), ale dost hlasitě cvakají a při výpadku proudu se začnou trošku předbíhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 12:08 Muž Michal1987 [21] – Re: kortezhugo
vyzerá to ako muzeálny kúsok, resp. skoro ako výškomer z nejakého lietadla. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 11:29 Muž kortezhugo [983] – Re: ČUPR
...tak tak - zvyknu sa pouzivat aj kondiky na zalohu - pri elektronickych ziadny problem...
...v praci sme pouzivali 1Farad kondik na take veci - zaloha udajov,nastaveni,pameti....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 11:23 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku ja mam taketo idu cca 20 rokov a skusal som...akumulator drzi cca 4 dni - este nebol ani meneny...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 11:09 Muž Sid [6634] - Rostliny
...není tam žádná baterie, která by se musela po čase vyměňovat...
Někdo tu před vámi psal o baterii, která by se musela po čase vyměňovat? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 04:33 Muž ČUPR [204] - Tetry
NASREDDIN napsal: A copak je v nich dobíjeno, není -li to baterie?
Jedná se o integrovanou baterii - resp. nějaký kondenzátor, který zajišťuje napájení po dobu výpadku elektrické energie. Možná jsem se špatně vyjádřil, ale není tam žádná baterie, která by se musela po čase vyměňovat...[/cite]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 01:59 Muž NASREDDIN [1383]
ČUPR napsal:
Není pravdou, že když digitální, tak s baterií. Existují digitální s automatickým dobíjením, které zajistí napájení při krátkodobém výpadku elektřiny.

A copak je v nich dobíjeno, není -li to baterie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 01:44 Muž ČUPR [204] - Tetry
Sid napsal: Z toho vyplývá, že když digitální, tak s baterií. :-)
Mechanických mám víc, než ty troje digitální a - jde to i s nimi. :)

Není pravdou, že když digitální, tak s baterií. Existují digitální s automatickým dobíjením, které zajistí napájení při krátkodobém výpadku elektřiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 19:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kristian
Z toho vyplývá, že když digitální, tak s baterií. :-)
Mechanických mám víc, než ty troje digitální a - jde to i s nimi. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 19:27 Muž kristian [80] – Re: Mrakoplash
Taktez pouzivam mechanicke. Ale uz jsem v ruce drzel digitalky bez baterie. Pri vypadku byly bez nastaveni. A spotrebic za hodinamy proste zustal do prichodu majitele vypnut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 19:24 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: kristian
Tak o tom že jsou i digi bez baterie, jsem ani nevěděl. Osobně mám jak mechanické tak digitální a jsem spokojenej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 19:17 Muž isamik [180]
Taky bych radeji volil digitalni. Mam troje, uz nejaky ten patek a v pohode, maximalne ujizdi cas :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 19:17 Muž kristian [80] – Re: Mrakoplash
Pouze u tech kvalitnejsich co maji zalohovaci baterii. Pokud dojde k vypadku tak se mechanicke jen trochu opozdi. Kdezto digitalky bez baterie jsou nahrane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 19:15 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Yirka
Právě o to točení mu nejspíš jde. Digitální při vypnutí proudu není potřeba přenastavovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:32 Muž Yirka [9126] – Re: pansuu
Já nevím, ale nastavení je jednodušší než u nezálohovaných digi. Vždyť máš vše nastavené a tak stačí pouze otořit kolečkem na reálný čas. Tedy u těch nejrozšířenějích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:27 pansuu
používám 4x mechanický. Jeden pár už 3 roky. Zatím bez jediného problému, jen to nastavování při vypnutí proudu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:21 Muž agent007 [47]
A nedávno 3 týdny za 148,- v Lidlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:02 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: agent007
V Globusu před cca rokem za 99,-... :-) Koupil jsem troje a dnes vím, že jsem se neměl "upejpat". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:02 Muž Yirka [9126] – Re: agent007
Pokud vydávají zvuk, často stačí zapnout a vypnout. Mám troje a jsou prakticky nehlučné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 16:57 Muž agent007 [47]
Já natrefil na digitální spínačky nejlevnější za 190 ,-, v Baumaxu. Zatím spokojen (3 měsíce), jsou lepší než mechanické, ty hrčely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 16:12 Muž filipsi [1295] – Re: zdenda
Jak se to mohlo stat? Ja myslel, ze mechanicke (a vlastne i elektronicke) pouze spinaji a rozpinaji rele?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 16:09 zdenda – mechanicke hodiny mohou byt nebezpecne
z niceho nic zacaly davat misto 230V 24V, tlumivka se zacala prehrivat - propalila plastovy kryt naroze i dole a kdyby nevypadly pojistky, tak se propalila az do vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 22:19 Muž ČUPR [204] - Tetry
Yirka napsal: Ale jednu nevýhodu mají, jsou cca 3x dražší. Osobně mám v chodu troje mechanické a absolutní spokojenost. Jednoduché, spolehlivé.
Samozřejmě, že digitální jsou o něco dražší, ale mechanické mají mechanismus a tím jsou náchylnější na poruchu. I když.... používám v současné době mechanické rybicky.net/nadrz/6520/9.jpg a jsem také spokojen. Raději bych použil původní digitální rybicky.net/nadrz/2477/20.jpg ale v nové nádrži je celá elektroinstalace v krytu (osvětlení, spínací hodiny, čerpadlo, topení) a to je pro mne zase díky přívodu jedním kabelem bez rozdvojek uživatelsky výhodnější.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 19889x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6455-spinaci-hodiny?od=558