Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Barevný štěrk

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Barevný štěrk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.08.2009 13:57 Žena benkova [10] - Živorodky
ahojky lidičky,připojím se také ;-) ,mám 4 akva a jen v jednom mám barevný štěrk ,ono vůbec to akva je kýčovité ,není to akva ani podle mojich představ ,ale je to akva syna hmm ,takže nic méně jsem byla za sponzora s peněženkou a tak nějak s nějakým úmyslem mu to akva nějako vytvořit ..hodně lidem se to akva možná zdá hnus ,pirátská truhla a barevné kamínky :-| ,ale co je to syna .A zaplať bůh je to v pokojíčku :-D ,ale ono v dnešní době ,když jsdete kupovat i klece pro hlodavce tak také šílím ,barevnost až hrůza ,a těm zvířátkům to také moc neprospívá ..ale hold je to trend . A když je to pro děti ,myslím si že každej ustoupí ..ruku na srdce ,myslím si že každý se dostla do situace že dítko si něco usmyslelo a my rodičové podlehli i přestože to není náš vkus ...jediné co mě zajímalo aby kamínky neměly ostré hrany , a pro jistotu jsem vzala pár kamínků a prolila jsem je fixinelou ..a jak podotýkám asi je to na vkusu každého z nás ani já je nemám v ostatních akva ..ale toleruji synovo akva (nemám ho na očích :-D ) ,a mezi náma ,když chce někdo mluvit o tom co komu se něco nelíbí ...lidi a není to jedno?? Mě se také nelíbí tapety s rostlinkama ,a nekritizuji nádrže kde to mají ,prostě když se mi něco nelíbí tak si to tam nedám a je to ,a když se to někomu líbí at si to tam dá ,přece nebudeme kritizovat něčí vkus ,ale budeme to brát z hlediska praktičnosti ,já mám v jednom akva tapetu černou a v druhém 3D pozadí ...a jedno je hezčí,ale druhé praktičtější ..a ted co si mám vybrat ...omlouvám se za diakritiku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2009 13:43 Muž filipsi [1295] Re: vhisky
Nezastane, myslim, ze to rybam je uplne fuk. Dokonce si dovedu predstavit hezke, vkusne udelane akva v "barevne" variante.
Ale - muj salek kavy to neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.08.2009 13:22 Žena ustavprochore [567] Re: vhisky
Čistě osobní názor: Do svého akva bych si nedala ani ten černý z flexiobkladů (čímž netvrdím, že se mi nelíbí, ale je to prostě "umělé"), ale vkusně udělané akva do moderního interiéru nebo třeba akvárko pro děcka (protože mají rádi barvičky) by z toho udělat jít mělo. Samozřejmě za předpokladu, že to bude mít vhodnou zrnitost a nebude to jen ta ostrá nabarvená mramorová drť, jak už "sharon" psala níž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2009 13:07 JuraS Re: vhisky
Odpovím ti jinak..v rybařině se mnohokráte vedli velmi plamenné diskuze o barvocitu ryb..nepomohli studie že ryby de fakto jsou barvoslepé (jsou rybáři kteří jsou přesvědčeni že určitě někde žijí ryby které chodí a mluví..takovou inteligenci jim přisuzují)..jednou se namýchli redaktoři z jednoho rybářského časopisu, vzali plastové desky 50*50 s různými barvami..červená, modrá, bílá, černá, žlutá, zelená, potápěče a kameramana...vlezli do pískového lomu a potápěli se do různých hloubek a fotili..od 2 metrů kdy je tam už šero z té fotky rozeznáš jen černou a bílou..ostatní jsou na oko totožné..a od 4 metrů nerozeznáš už nic...samo, že se fotilo bez světla a blesku...a že to porovnávají pak zase jen lidi...
takže..nevěřím tomu, že ryby rozeznají červené šutry na dně od brčálově zelených a nebo šmoulích...ale co rozeznají je jak dno odráží z vrchu dopadající světlo..když se jim to moc odráží tak jsou jak v solarku a jestli se díváš na televizi pak poslední výzkumy potvrdili, že solárka jsou životu škodlivé...
a můj názor..je to hnus co se hodí tak leda do koule s nějakou závojnatkou...a plastovejma kytkama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2009 12:46 Muž vhisky [45] – Barevné dno rozhodně ne!!!
Ahoj, tohle téma zakládám pro začátečníky, kteří přemýšlí o barevném dnu.. Proč cpát do akva růžový, zelný, modrý nebo i jinak barvený písek? pro ryby tímto nevytvoříte přirozené prostředí, některé druhy ryb jsou citlivé na barvy prostředí, ve kterém žijí, stresuje je to.. doufám, že se mě tady někdo zastane a přidá svuj názor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 12:33 tomas120 Re: kakoo
Akváriá tip akvagule a pod. to je všetko na jedno kopyto... Všetky takéto experimenty v akvaristike majú jedno spoločné a to komercionalizáciu a to za každú cenu... Áno, bol to kedysi veľký hit, vymyslený asi dákym rýchlozbohatlíkom, pravdepodobne z Japonska. Ale nie som si istý či to prišlo odtiaľ. Akvaristika je o niečom inom, teda aspoň pre mňa. Ja keď som si robil prvé akva, tak už od začiatku som rozmýšľal, je toto a toto vhodné pre ryby? Ja viem, že každý máme iný vkus. A navyše,všetok ten štrk je umelo zafarbovaný, nikde nieje napísané, čo to môže v akváriu spraviť. A zvlášť ak je to dáky dovoz z Číny a pod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 12:04 kakaoo Re: tomas120
Mě barevný písek nevadí, když má někdo akvárko pěkně zařízeno i s barevným pískem a stará se,tak to vypadá lépe než pokusy akvárií typu koule a podobně. A navíc jsi myslím, že barevné písky jsou celekem hit a je to zase něco nového a odlišného od přírodního akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 09:19 tomas120 Re: czmorph
Ja si osobne myslím, že nič horšie ako farebný štrk sa do akva nedá dať. Takýto štrk by som nezobral, ani do betónu, na murovanie kompostoviska. Nieto ešte dať ho rybám do akva. Okrem toho,si neviem predstaviť, že by mi akva vyzeralo ako buzerantova kabelka a navyše je to mimoriadne neestetické, gýčové a vrcholne nevkusné, to už ponorený záhradný trpaslík v akváriu by bol lepší... A to nehovoriac o tom, že je to neskutočne rušivý element pre ryby a obzvlášť stresujúce, pre také ako skaláre a pod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2008 13:52 Muž Skunkiee [3] - SumciRe: deCORF OBRAEN
naprosto s tebou souhlasím.barevné písky jsou podle mě stejným kýčem jako různí vodníci nebo hrady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 17:57 czmorph Re: sharon
Tak brveny sterk ktery jsem mel ja namysly, je barveny napalovanim barvy => neunika z toho zadna sracka do vody ani casem nevybledne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 17:01 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: sharon
Záleží asi na vkusu majitele. Mě se z těch fotek dělá zle ne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 16:57 varinka22 Re: deCORF.OBRAEN
já mám žlutočervené a budu to vyndávat,nehodí se do toho ani rostlinky ani ryby,takže já už jsem proti barevnému dnu. Přírodní je to prostě nejhezčí... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 16:06 deCORF OBRAEN Re: sharon
prekrásne sú tie farebné kamienky...až sa mi vlasy postavili tone sad nechápem ako niektorí ľudia nevedia alebo nechcú urobiť prirodzené prostredie podobajúce sa realite ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 15:41 Žena sharon [126] Re: Ploki07
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 15:27 Ploki07 Re: sharon
Některý (no, skoro všechny) vypadaj fakt krásně - až přirozeně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 15:12 Žena Rebbie [71] Re: sharon
Brrr, to je děs a běs to jo teda tone smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2008 15:07 Žena Rebbie [71] Re: filipsi
Skleněný? aha, to sem eště neviděla..... Ale krásnou oranžovou barvu má třeba i ta akadama jak má Mrako palec či jak se to menuje, nechce se mi teď to lovit. všichni jistě ví o co jde....a to asi neni nepřírodní né? :) furt to vidim v kombinaci s tim černym jemnym štěrkem nějakym... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 14:56 Muž filipsi [1295] Re: sharon
Ty co jsem videl ja, byly sklenene. Samozrejme i ta varianta s mramorem je nekdy mozna, je treba to sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 14:52 Žena sharon [126] Re: filipsi
no já mám obavy, že ty barevné štěrky jsou nabarvená bílá mramorová drť :-D smich smich Navíc to údajně časem vybledne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 14:44 Muž filipsi [1295] Re: czmorph
Tak take pridam nazor. Nelibi se mi to. Ale nejakou peknou aranz s tim si dokazu predstavit, i kdyz se do ni poustet nebudu. Rybam to bude uplne jedno. A materialove je to urcite lepsi, nez kdyz mnozi co budou hlasite kricet fuuj, neprirodni, trapeni ryb, daji do sveho akva smes neceho s mramorovou drti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 14:39 Muž hanz [27] Re: czmorph
:-D Discotéka v akváriu. Ještě UV a je to super palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2008 14:33 Žena Dinamit [68] Re: czmorph
Ve vhodný barvený kombinaci by to mohlo být pěkné, ale maximálně tak do vázy s vodní kytkou. Copak už jste v potoce viděli oranžový písek? Já teda ne a ryby by z toho nemusely být zrovna nadšené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 14:18 Vari Re: czmorph
Je to hrůza, není nad říční štěrk... přírodní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 14:06 Muž chicko [124] Re: czmorph
je to nepřirozené, možná někde v reklamním akva by se to dalo použít, barev bych se nebál, mělo by to být bezpečný. zajímavě by mohlo vypadat akva, kde by byl jen kus udělán barevným štěrkem, třeba kolem solitérních rostlin, pro zvýraznění, alenic svítivě modrýho spíše bych volil žlutou a červenou barvu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 13:31 vili77 Re: czmorph
tak u nas jsou snad v každem kramu nemluvně o OBI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 13:30 Žena Rebbie [71] Re: czmorph
Mno když už tak bych to jen přidala do úplně černýho štěrku ;-) Jen jednu barvu samozřejmě a víc černýho :) to by bylo stopro pěkný... Ale bála bych se čim to je nabarvený... přírodní to určitě nejni :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2008 13:28 deCORF OBRAEN Re: czmorph
podľa mňa je to dosť nerealistické a príliš pretuningované ano hmm .Podľa mna je najkrajší klasický riečny štrk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 13:25 czmorph Re: vili77
Proc ne? Podle me by to mohlo byt zajimavy treba zluto-modry do toho zeleny rostlinky, sem tam cervena a nejaky ryby hodne barevny... Jinak dostupny skoro nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 13:24 vili77 Re: czmorph
dostupne jsou snad ve vsech prodejnach na akva ale osobně mě se to ani trochu nelibi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 13:24 czmorph Re: Hugo
Pravda asi zalezi na barevny kombinaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 13:23 R Muž Mrakoplash [1776] Re: czmorph
Ciste jen muj nazor, nebrat vypada to divne. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 13:23 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: czmorph
Jednou jsem mel zarive zluty, v akvarku asi 20l kde to bylo zarostle rostlinkami a vypadalo to fakt hezky..jinak proti tomu nic nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 13:20 czmorph – Barevný štěrk(oranžový, modrý, červený...)
Ahoj,

jaký je Váš názor na přehnaně barevná dna v akva? Případně kdyby byly lehce dostuné takové barvy, pořídily by jste si to???

Dík za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2007 09:19 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Jitulka
Vy jste vtipálci smich Jitulko, chce to tmavý štěrk, živé rostlinky (co nejvíc), živé rybky které dáš do akva tak 2-3týdny po založení akva a rostlinek a pevnou vůli! A hlavně si předem přečíst aspoň dvě knížky o akvaristice nebo tu s náma prožít pár hodinek a my Ti poradíme ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2007 08:18 Muž endus [21] Re: Horác
Fotka k příspěvku Jo, fialová je dobrá, říkal jsem si, že mi na akva pořád něco nesedí, teď je to přesně ono. Díky za inspiraci ;-) smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2007 07:29 Muž Horác [3942]
Nejlepší písek je fialovej ... Ten skoro nikdo nemá smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 23:34 Muž isamik [180] Re: Jitlulka
Kdyz ty rybicky budou plastovy tak budou v pohode, misto plovoucich rostlin si tam muzes dat treba takovou tu zlutou kacenku ;-)

Clanek o zalozeni akvaria napriklad
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2007 20:32 1221 Re: Jitlulka
To má pravdu, a taky tam nedávejte živé ryby a voda taky není potřeba. Pak to teprve bude teprve bez práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2007 20:30 Žena yama [25] Re: Jitlulka
Ne, neni to pravda. Projdi si ruzne diskuze tady a podïvej na www.akvarijni.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2007 20:27 Jitulka – písek
Chcem si založit akvárium a známí nám doporučil barevný písek a umělé rostlinky, prý s tím není pak tolik práce. Je to pravda, a co na to rybičky?
:-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2 3

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 5322x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6313-barevny-sterk?od=72