Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké další ryby k těm stávajícím?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaké další ryby k těm stávajícím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 16:28 Muž Jiripi [0]
Taky plánuju ve svým akva , že se zbavím většiny pavích oček.Chtěl bych si k samici Betty pořídit 1 pár čichavců medových a několik razbor (asi 6 ks).5 pavích oček si nechám pro Betku .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 16:01 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 15:51 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 15:45 Žena stetinka [270]
trošku mimo,ale jestli je ta 54 ten set, co se teď hodně ve zverácích prodává, tak má hodně nedostatečný světlo a blbej filtr. S tím světlem je pak potřeba počítat v případě rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 15:09 Muž cc355 [1]
jj, máte pravdu... nějak jsem se umáčkl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 14:49 Muž NASREDDIN [1383] – Re: cc355
Pancéřníčka kropenatého do 50litrů radíte?
Nedobře činíte, tenhle bagr rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty potřebuje větší akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 14:19 Muž cc355 [1]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 11:27 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
Napadá mě párek nějakejch cichlidek. Mrkni se atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 11:13 sejnatko – Re: romant
Takže když mám řekněme tedy 50 litrů čistého objemu, (čichavci jako bych tam tedy neměla - ty ještě zvážím) tak jakou variantu osazenstva bys zvolil ty? Ancíci a black molly tam zůstanou. (neonky a tetry tedy nechci). :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 11:05 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly Toho mám na mysli. Ta agresicita u čichavců v takovýmhle akvárku bude vžycky problém. Je na ně prostě malý. Za půl roku povyrostou, budeš mít to štěstí na párek a uvidíš ten tanec. Jak nemají dostatek možností se schovávat, tak je klidně možný, že sameček samičku uhoní. Na tetry to taky není, to jsou plavci a potřebují prostor na plavání.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 10:52 sejnatko
jinač neonky ani tetry nemám v plánu, jelikož s nimi nemám dobré zkušenosti. :-( plánuji tak 2-4 rybky přikoupit, ale nevím které bych do toho 50 litrového akvárka mohla ještě vměstnat,aby se snesli s ancistrusy, black molly a čichacem líbajícím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 10:49 sejnatko – Re: romant
já vím, ale zatím mají sotva 5 cm. Do budoucna plánuji určitě větší akvárium, tak snad tak rychle neporostou ;-) nevím, jaké myslíš konkrétně zakrslé. Nabídli mi pouze tyhle, že prý jsou mírumilovný že ty ostatní jsou agresivný (modrý,stříbrný).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 10:36 Muž cc355 [1]
Jsem poouze začátečník. V literatuře bylo psáno, že maximální počet ryb je 1cm dospělé ryby na 1 litr vody. Napadaly mě třeba neonky nebo tetry. Moc bych jich tam nedával. Podle mého akvária (72 litrů - 2x čichavec gold, 6x tetra krvavá, 9x neonka červená, 2x pancéřníček pruhovaný, 1x šnek a 3x ancistrus) je to až moc a příště už jich tam tolik nedám. Ale ty neonky jsou opravdu moc hezky :-)) Tak ať t odobře dopadne.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 10:34 R Muž romant [27987] – Re: sejnatko
Zamysli se taky nad těma čichavcema líbajícíma. Je to pro ně hodně malý. Když už čichavce, tak nějakého zakrslého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 10:19 sejnatko – jaké ryby do 54l a kolik?
Chystám se předělat celé akvárium a zbavit se živorodek (paví oka). Mám set 54l,čistý objem cca 50l.
Ráda bych zachovala 2x ancistrus, 2x čichavec líbající, 4x black molly.
K těmto rybkám bych ráda ještě dokoupila nějaké další. Můžete mi poradit a říci svůj názor co by jste k této osádce doporučovali a kolik kusů?
Vodu nijak extra neupravuji, CO ani pH, 1x za 14 dní odkalím dno a doplním vodu, přidám přípravek na úpravu nové vody, filtruji, vzduchuji.
Díky za rady palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 20:05 Žena stetinka [270] – Re: kofola
záleží na jejich velikosti, ale minimálně deset. Pak nech běžet filtr a čekej aspoň 14 dní, než začneš POSTUPNĚ přidávat rybky. Počítej s tím, že tetrazony rádi okusujou dlouhoploutvé ryby. Najdi si vždy tady v atlase velikost ryby v dospělosti a pak počítej 2 litry tvého obsahu akvária na 1 cm dospělé ryby, ale to až nakonec. Začni rybky opravdu přidávat pomalu, jinak nastanou problémy. K tetrazonám ideálně buď jiné jejich mutace (mechovky, albíny), můžeš dát krunýřovce,ale vybírej jen malé druhy!, pancéřníčky a třeba ještě nějaké hejno razbor, teter,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 19:41 kofola
Ok, a kolik tak rostlin by jste doporučovali ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 18:20 Žena Kaala [0] – Re: kofola
no to rozhodne nemas dokoncene s tymi troma rastlinkami... mas cas pozhanaj si nejake z tych ktore tu boli spomenute... a poprezeraj si akvaria ostatnych ake rastlinky maju oni... nieco si o t&ych rastlinkach precitaj... a potom rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 18:17 Žena BarboraB [0]
Hlavne pridaj veľa rastlín (Egeria, Cryptocoryne, Vallisneria, ... - niečo nenáročné). Fotka je dosť slabá, ale tá rastlinka v strede je asi Alternanthera alebo Ludwigia a tie potrebujú silné osvetlenie. V setoch býva slabé, takže zrejme dlho nevydržia.
Až keď doriešiš rastlinky, rozmýšľaj nad ďalšími rybkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 18:11 Muž capko [40] – Re: kofola
Doplň mrenky na 8ks a na dno daj toho ancíka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 16:03 kofola – Re: Johan
Ok, chápu, jinak to akvárko už je skoro hotové, ale na té fotce se to hodně leskne a navíc mám slabý foťák :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 16:01 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: kofola
Nejdřív si pořádně vyhrajte s akváriem jako takovým. Inspirace je tady vela.
Tyto parmičky potřebují být alespoň v malém hejnu. Naprosté minimum jsou podle mě 4 či spíše 5 kusů (jsou to neklidné kousavé ryby, které při páry jedincích obtěžují ostatní ryby).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 15:58 kofola – Jak mohu doplnit tyto rybky ?
Fotka k příspěvku Ahoj, mám nové akvárko o objemu cca 54 litrů. Už delší dobu mám ve starém akvárku 2 Parmičky mechové a chtěl bych se zeptat jaké ryby by se k ním hodily a popřípadě kolik. Akvárium ještě nemám úplně hotové ( budu přidávat rostliny + dekorace a nechávám ještě týden takhle bez ryb). Chtěl jsem si pořídit nějakou z těchto rybek: Paví očko, nenonka a ancistrus. Je to možné ? Pokud ne tak napište co by se k ním hodilo, moc díky !
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 17:06 JagerMaister
možno čichavec zakrslý :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 17:05 Burys – Doplnění ryb do akvária
Zdravím, potřeboval bych radu, jaké rybky bych mohl dokoupit do akvária 60x30x30 v současné době tam mám 4 Tetry krvavé a 6 Neonek červených. Plánuji dokoupit tak maximálně 4 Neonky jen pro doplnění stavu, jinak bych rád nějaké ty pancéřníčky, nebo nějakou rybku, která čistí dno. No a potom bych chtěl zkusit nějaké nové rybky, mírumilovné, celkem nenáročné na chov a tak podobně. Míval jsem Blackmolly, jenže ze se jim najednou nějak přestalo dařit, takže bych rád něco jiného místo nich, třeba i více druhů vhodných k chovu jen v páru. Děkuji za rady, hledal jsem na internetu i v knihách, ale moc mi to nepomohlo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 23:01 Muž Bubi200 [19]
ohladom ancikov sa pise, ze potrebuju min. 50 l rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny , napriek tomu si tiez myslim ze by im to bolo tesne. Ono fakt tazko sa radi, hlavne ked clovek nepozna vsetky detaily ohladom akvarka. Cisto teoreticky v dobre zabehnutom akva, s dobrou filtraciou, rastlinami, by to akva mohlo zniest este par tych panciernikov. Ale takto by to bolo asi maximum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 22:04 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomtam
kdyby byla fotka akvárka tak by se určitě vymýšlelo a radilo líp ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 22:01 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Bubi200
Ti ancíci by tam spokojeni nebyli. Raději mu raďte takové ryby, které by v tom akvárku mohly být, protože on to provede a když s tím bude nějaký problém, pak se na Vás bude odvolávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 21:57 Muž Bubi200 [19]
Pepan napsal: 60l akvárko a tam párek ancíků? coze

to som myslel ako najhorsi pripad, ked mu tu silou mocou radia prepchat akva. Ja by som ich tam nedaval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 21:21 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Bubi200
60l akvárko a tam párek ancíků? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 21:12 Muž Bubi200 [19]
ludia, fakt to bude prerybnene. Skor by som suhlasil s katterineckou. Prec mecune, ponechat neonky, k tomu 6x panc. panda, a mozno parik ancitrusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.08.2010 19:49 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomtam
spíš bych dala pryč ty mečovky, jsou dost velké a hodně kazí vodu, pak si tam můžeš dat neco menšího i víc kusů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2010 19:43 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: Bubi200
chvat v šedesáti litrech 10 neonek, 4 mečovky a 4 pandy mi připadá tak akorát....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 18:48 Muž Bubi200 [19]
Ahoj, ak budes vychadzat z pravidla 1 liter vody na 1 cm ryby, moc tam by som uz ryby nedaval. Okrem toho mecovky sa ti budu mnozit, a zivorodky produkuju viac odpadu nez povedzme neonky. Ak sa nemylim neonky tiez dorastu do 4-5 cm... :-O Ak tam len predsa nieco das, urcite daco mini. Ale aj pancernickov je lepsie chovat v pocte min. 4-6 ks, ale to uz bude fakt za hranicou prerybnenia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 18:29 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: Tomtam
určitě třeba nějaké rybičky na dno - pancéřníčky panda, sekavce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 18:17 Tomtam – Co dále?
Ahoj všem, prosil bych o malou radu. Před třemi měsíci jsem založil své první akvárium. Má 60 litrů a mám v něm deset neonek a čtyři mečovky. Filtr mám kvalitní a rostlin poměrně hodně. Zajímalo by mne, zda mohu ještě nějakou rybku jiného druhu k těmto dvěma přikoupit, popřípadě jaké.

Předem díky za jakoukoliv připomínku, Tom.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 11:19 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: roman
ja mam platy mickey mouse, ty jsou krasne zluty, treba by se ti tam hodily, jinak si tam prece muzes dat co chces, podle naroku zvirat, zalezi prece na tobe co chces aby ti tam pavalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 10:06 roman – Re: roman
to mi nik neporadí? ešte rozmýšľam nad rybkou Gavúnek Boesemanúv..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 07:07 roman
našiel som tu v atlase nejaké rybky. tak povedzte čo z nich by sa hodilo:

čichavec modrý
tetra ohnivá
mečovka zelená-červená
gold molly
fantom černý
dánio pruhované
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 23:14 roman
nazdar, čo ďalej si mám kúpiť do 250L akva:

2x ancitrus
11x neonka diamantová
3x mrenka siamska
3x bojovnica pestrá

Rozmýšľam nad rybami žltej alebo červenej farby. poraďte mi nejaké ktoré by sa k nim hodili. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 21:21 showt – Re: Remizek
Přikláním se taky spíše k neonkám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 20:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Remizek
s těmi mečovkami by už tam mohlo být přerybněno, dost kazí vodu, jako jiné živorodky a jsou dost velké a víc by se jim líbilo ve větším akvárku. Aspoň se tahle budou neonky cítit líp ve větším počtu a podle mě i líp vypadá takové větší hejno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 20:45 Remizek – Re: katterinecka
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 20:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Remizek
určitě by bylo lepší přidat neonky ;-) třeba o dalších 5 kousků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 20:25 Remizek
Ahoj chtěla bych se zeptat jestli mohu do 63ti litroveho akva ke dvoum čichavcům perleťovým, 5ti neonkám červeným, třem black molly a ancíkovi přidat 2-4 mečovky, jestli nebudou mít rybky málo místa nebo jestli mám spíše přidat neonky. Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 17:01 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Magicos
asi si nemyslel parmicky pruhovane, ale ctyrpruhe, ne? ale tak jak tak je to na ne moc male, i na tetry, nemuzes se divit ze jsou pak agresivni ;-) A k tomu umírání, v malých nádržích se těžko udržuje rovnováha, je lepší mít hodně rostlin a pravidelně tak jednou týdně měnit část vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 16:01 Magicos
jasně. takže akvarko ma asi 25 litru. Je tam jeden kořen, Jedna vřesovitá rostlinka - celkem rozrostlá a ještě jednu, která jse jmenuje glosostigma úporovitá. Filtr mám vnitřní. Na zemi je bílý písek, jen nějaká zrnka jsou barevná (černá, hnědá). Jako pozadí mám Foto nějakého kořenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 15:30 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetky – Re: Magicos
Hlavne popíš akvárium, veľkosť, objem, koľko rastlín, lebo takto ti toho nikto veľa neporadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 15:25 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Magicos
To je docela nic nerikajici nazev tematu. Měl bys napsat jak je to akvarko velke, jak vypada, pomohla by fotka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 15:22 Magicos – Akvárko
Potřebuju poradit. Mam v malem akvarku ctyri parmicky pruhovane. Drive jsem tam mel sest parmicek a 1 ancistruse, 2 parmicky a ancistrus mi po krupicce umreli. A tak nevim, ktere mam k temto parmickam koupit, jelikoz na nekteré ryby reaguji dost agresivne (a v akvaristice mi moc dobre neporadili- tetry cisarské, ktere mi doporucili, po tydnu umreli). Nejspise koupim nejakeho ancistruse, ale kolem jinych ryb nevim. Predem dekuji za odpoved

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 26

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 20512x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6312-jake-dalsi-ryby-k-tem-stavajicim?od=727