Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z hasicího přístroje

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
CO2 z hasicího přístroje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 14:00 luka Re: Usine
Fotka k příspěvku Pridam foto ako ta flasa vyzera vskutocnosti.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 13:09 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: zrada
Vodní taky nebude to pravé ořechové, o tetrachlóru nemluvě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 11:43 Muž O.Tom [439] Re: Miras
Ten klasicky bezny hasici pristroj co byva na skolach atd je zpravidla delan jako velka nadoba (to co je videt :) ) ktera obsahuje hasici latku (voda, voda s penidlem, prasek) a malou bombicku natlakovanou nejakym plynem, pri spusteni hasicaku se prorazi ta natlakovana bombicka a vznikly tlak v cele nadobe vytlaci hasici latku :)
Jinak tady stim CO2 je myslen asi "snehovy" hasici pristroj, ktery pokud se nepletu obsahuje prave stlaceny CO2 jako hasici napln.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 09:42 zrada Re: Miras
Pěnový hasičák nedoporučuji. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   10.10.2009 05:32 Muž Miras [111] Re: Tommys
no možná se zaptám jak blbec, ale není přeci v hasičáku ta náplň(pěna) která pak hasí, nemůže se to dostat do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 03:16 Tommys Re: luka
Používám 5Kg hasičák s CO2, není v tom problém, až první origo náplň vybublá nechám to předělat na "černou bombu", naplnit a pojedu dál:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 23:24 Muž hanz [27] Re: jajaapaja
No tak ja myslim, ze ani moc ne, kdyz je to Rothenberg. Hlavne z halvy ji nevim. A neni problem se domluvit na sleve ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 23:15 Muž jajaapaja [174] Re: hanz
Nojo ,ale tá cena!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 23:13 Muž hanz [27] Re: luka
V OBI prodavame lahve s CO2 aj i redukcni ventil.
PS:neberte to jako inzerci, na to malo platej. Pisu to jen, aby jste vedeli, kde sehnat COcko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 21:21 vanTomas Re: Usine
Jj, přesně tak. Já třeba používám průmyslový CO2 a bez problémů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2009 20:10 Usine Re: luka
Jsou dva tipy CO2 potravinářský a průmyslový. Oba můžeš bez problému použít do AQ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 19:00 luka – napln v hasicaku
Chcem sa vas opytat aka je napln v original naplnenom hasicaku ci je to cisty CO2 ktory mozem pustit do akvaria.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 08:07 JuraS Re: Usine
Vašku byl jsem u toho kdy se tam dědula pokoušel nechat si naplnit dva hasičáky staré sotva 15 let..ale protože výrobcem je slovenská fabrika která je už nevyrábí a nemají na ně náhradní díly tak mu je vzali a vyhodili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 20:28 Usine Re: BC/.Killer
Lahev má životnost 40 let mění se jen ventily. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 10:24 JuraS Re: BC/.Killer
v kovopodniku praha nikoliv..šel jsem plit bombu na co2 minulý týden, kontrola byla rok prošlá a tak mi to sfoukly naráz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 10:21 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby – co2
ahoj,
myslíte že mi naplní starý sněhový hasící přístroj ? má již prošlej atest, poslední se dělal v roce 1992... X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 20:05 Usine Re: trodat
Lahve na CO2 mají životnost 40 let. Jestli si to dobře pamatuji, stačí zabrousit k nějakým hasičům a jejich předpisům.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 19:27 Muž ghostik [81] Re: trodat
Nejsem si jisty jak je dlouho platna tlakova kontrola
mnelo by to byt na nem i vyrazene
Pokud ji nema proslou tak ti ji bezproblemu naplnej
Ja to tak delam a nikdo nic nerikal :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 19:21 Muž trodat [11] – hasičák
mám hasičák sněhový 5kg z roku 1977 ,samozřejmě prázdný,myslíte ,že bych mohl koupit uzavírací ventil a jít vesele plnit.Nebudou na mě koukat jako na magora.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 14:39 Muž ghostik [81] Re: Eff
byl to tento:
cgi.ebay.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 14:36 Muž Eff [417] - RostlinyRe: ghostik
To je dobrý zdroj. Já nakoupil za podobnou cenu na AUKRO.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 14:35 Muž ghostik [81] Re: kristian
byl vcetne sondy
zdroj
EBAY.COM
cca pred necelym rokem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 14:15 Muž kristian [80] Re: ghostik
mohl by jsi poslat odkaz ci kontakt na ten ph meric? za takovou cenu se pomalu shani nova ph sonda. diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 13:12 Muž ghostik [81] Re: JuraS
....revizní zkoušku, nějakou odbornou firmu a kdo ví co ještě.....
to jeste nekdo takto neco dela v teto republice ? ne

jinak mam k tomu PH merak s vystupem na elektromagneticky ventil za 1200.-

takze cele 2350.- i s merenim PH 24hod./den

a zbastlene to bylo za cca 2 hod.
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 12:30 JuraS Re: ghostik
No já mám v plánu minigejzír s emg. doplněný o redukci na plnitelné bomby + řídící jednotku..budíky nepotřebuju a než to bastlit doma tak to raději celou sestavu..jo kdyby se daly jednotlivé díly sehnat za pár šupek a mohl jsem si to sestavit doma sám tak to beru ale stejně budu potřebovat revizní zkoušku, nějakou odbornou firmu a kdo ví co ještě...z práce bych i sehnal hasičák..předpokládám, že ten 6 kg nejspíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 11:56 Muž ghostik [81] Re: JuraS
A kolik stala hotova pred rokem ( pripadne dnes ? )
Ja mnel tyto naklady
100.- - lahev
450.- - ventil
600.- - redukcni ventil
-------
1150.-
+200.- - rocni naklady ( 2x az 3x za rok ji naplnim a jedno plneni mam za 100.- )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 11:44 JuraS Re: ghostik
A nevyjde nakonec celá sestava dražší než koupit již hodovou sestavu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 09:20 Muž ghostik [81] Re: PetrP2B
Jo to jsem taky hledal oznaceni zavitu
Pruser je ze z hlavy si nevzpomenu jak je znaceny
Zkusim se podivat po netu jestli nenarazim na to oznaceni

Jestli jsem se nespletl tak to byl tento
www.cwkatalog.cz/…
07 758 42
Oxid uhličitý
G 3/4" 19,0 MPa (190 bar)
zavit 17 E
cena 470,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 08:57 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: ghostik
Jasan, jde mi o to, ze nemam vubec predstavu, jakej je tam zavit do lahve. :-) Nicmene jsem koupil hasicak na aukru za 700,-, ma revizi platnou do 10/2010.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 08:50 Muž ghostik [81] Re: PetrP2B
Fotka k příspěvku Je to stejne jako i jinych podobnych
Ja jsem predelaval 1.5kg aby se mi vesla do skrinky pod AQ
Proste ji otevres a vymenis ventil za uzaviratelny
Ja ho koupil v Nachode za cca 400.-
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 08:31 Muž PetrP2B [33] - Rostliny – Hasicí přístroj
Fotka k příspěvku Zdravím, má někdo zkušenosti s předěláním CO2 2kg hasícího přístroje: hliníková nádoba, pákový ventil, výrobce: ETS Ostrava? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 18:42 Usine Re: Rosták
Je to dost jednoduché. Musí být třípramenná z vidlicí a co nejslabší. Normálně se koupí v každé elektře. Odděláš kryt a jsou tam tři svorky. Fáze, nulák a zem. Zelenožlutý vodič musí být zapojen na uzemnění na ostatních nezáleží. Pokud ti to nic neříká radši to někomu ukaž. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 16:51 Rosták Re: Usine
vy jako odborník přes elektro,můžete mi říci,jaká šňůra se pak k tomu přimontuje a jak? :-O
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 15:33 Usine Re: Rosták
Jsou to ventily, které se používají třeba v úpravně vody a jsou něčím ovládané a tudíž připojené na pevno. Zásuvky a vidlice by to vše jen prodražovaly a zvětšovaly by možnost poruchy celého zařízení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 15:24 Rosták Re: Usine
To jako fakt? Bohužel se ptám proto,že jsem právě toto již slyšel.Ale poněkud se mi to nezdálo,tak se ptám tady :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 15:21 Usine Re: Rosták
Určitě je bez šňůry, tu jsi musíš koupit zvlášť. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 15:18 Rosták – el.ventil
Dobrý den,

chtěl bych se jen zeptat,zdali tento el.ventil www.marinfo.cz/… je i se šňůrou do sítě,nebo bez ní.
Děkuji a omlouvám se za poněkud hloupý dotaz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 20:58 dumi67

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 16:36 Pepas Re: Tomm
jo je to on,ještě holendry na hadičky a ty omotat teflonovou páskou před montáží,jinak ty láhve jsou za 750 běžně ke koupi již naplněné a to tam kde mění láhve na co2,mám ji z tama taky a ventil je za 702kč,jen jehlák mám z sk shopu zásilkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 15:21 Tomm Re: ghostik
Dobře nechám hasičák v původním stavu, jen přidělám redukčák a jehlový ventil. Ještě se chci zeptat, jestli tento elektromagnetický ventil by šel též?: www.marinfo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 14:54 Muž ghostik [81] Re: JAPS
Neni co upravovat :o)
Muzes jedine otevrit vyndat trubku a zase zavrit. Pri vraceni doporocuji zasroubovat ventil klicem s velkou pakou. Mne to pri plneni po oznameni ze jsem si menil ventil sam jeste zenska dotahla a zmizel ventil jeste o 1.5cm do hrdla lahve a to jsme se na tom dva houpaly ale s obicejnym klicem.
Jeste ze to dotahla nerad bych pod akvarkem udelal severni pol s ledovcem z praskleho AQ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 23:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Tomm
Spousta poznatků je na www.akvarko.cz/… ,kapitola Problematika CO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 10:10 Muž JAPS [4] Re: JAPS
Ano hasičák CO2 je to samé jako sněhový. Při vypouštění COčka se mění skupenství z kapalného na plynné a tím se velice sníží teplota(pozor je možné se tímto "mrazem " popálit až na 3 stupeň.Jiné hasičáky se NESMÍ používat na CO, nejsou to v podstatě tlakové nádoby zkoušené na tlak 5 Mpa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 12:05 Tomm Re: JAPS
On je to hasičák přímo na CO2, ale to možná bude totéž, že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 11:40 Muž JAPS [4] – Úprava sněhového hasičáku
Zkušeností moc nemám,ale píšu z pozice hasiče a svářeče. Podle "mne" se hasící přístroj pro použití v akvaristice nemusí upravovat,protože odběr plynu je tak malý, že se stačí uvolnit z kapalného stavu. Při svařování,kde se také používají láhve z hasících přístroju (samozřejmě jen sněhových) je úprava nutná.Ta zpočívá ve vyjmutí trubky,která je vevnitř a sahá až ke dnu.Podobně jako ve spreji.Úpravu ale doporučím z jiného pohledu.Některé plnírny vám tlakovou láhev vymění prázdnou za plnou (jak sifonové bombičky v krámu)a pokut by nějaký svářeč dostal vaši láhev neupravenou, byl by v pr.... a moc by nadával.Také by se mělo dodržovat značení:
láhev upravená bez trubky-CELÁ ČERNA
láhev neupravená s trubkou-červená s černým pruhem u ventilu.
to je asi vše co mohu z hlavy vysypat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 11:15 Tomm Re: filipsi
Budu mít 6kg hasičák na CO2, ten prý vydrží cca 12-13 měsíců, což je super, naplnění prý stojí 150 Kč, to je pohoda. Až ho vypotřebuju nechám ho předělat na tl. láhev. Jsou prý potřeba nějaké úpravy. Pokud tedy nejsou třeba budíky redukční ventil zakoupím zde : www.horaky-pb.cz/… Počítadlo bublinek vyrobím. No u burčáku se nedá regulovat nic. Ale zkušenosti s ním mám dobré. CO2 z něj jde do 150 l akvária 24 hodin přes lipové dřívko a nesetkal jsem se ještě s nějakými problémy. Naopak, když jsem ho začal používat spolu s PMDD, rostliny začaly růst mnohem lépe než předtím. Takže proto chci u CO2 zůstat i u většího akvária. Ještě se chci zeptat. Na různých fórech zaznělo, že se musí hasičák na CO2 nějak upravit, aby šlo ven plynné CO2 a ne tekuté. Václave, vy jste psal, že to potřeba není, ale někdo, zase, že ano? Tak, kde je pravda. Byl bych rád, kdyby se k tomu vyjádřil někdo, kdo s tím má zkušenosti. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 22:03 Usine Re: filipsi
Optimum je tak dvoukilová láhev. Já mám 1,3kg a vydrží tak 3-5 měsíců. Někdy to drobet utíká i bokem proto ten rozdíl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 21:55 Muž filipsi [1295]
Kdyz uz jsme u vydrze co2 lahve, jak dlouho komu vydrzi jaky objem? (chapu, rozdilna voda, rozdilna mira syceni, rozdilne ztraty a spotreba .... ale chci se od neceho odpichnout pri rozhodovani jak velkou). Diky, f.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 21:46 Usine Re: Tomm
Tak to na tom budeme skoro stejně. burčák má jednu nevýhodu nejde moc regulovat a nemá stálý tlak. Lahev ti vydrží podstatně déle podle velikosti i rok a více. Doporučuji počítadlo bublinek bez něj se to nedá regulovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 19:57 Tomm Re: Usine
No momentálně mám 150, tam používám burčák, ale už je připravené 400l, takže pro něj to zařizuju, tam by to bylo burčákem asi málo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 7

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 14592x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6215-co2-z-hasiciho-pristroje?od=273