Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z hasicího přístroje

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
CO2 z hasicího přístroje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 10:44 aldas Re: Usine
Jo díky, v Nymburce je speciálka na tyhle věci, tak se tam zajedu pdívat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 10:09 Usine Re: aldas
Nesmíš hledat na akvaristických E-shopech prodávají lahve několikrát dráž než stojí v prodejnách s hasicími přístroji. Ještě levnější je to v jejich plnírnách. Nová 1,5 kg láhev stojí 1000 kč a redukční ventil mini CO2 je ve svářecích potřebách za 700 kč.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 18:04 aldas
Chtěl bych se prosím zeptat, kde by se dala sehnat flaška na CO2 v Praze, Nymburce nebo na Mladoboleslavsku, a nebo v Echopu ale jde o cenu, tam to mají většinou drahé. komplet koupím v Echopu ale bez flašky, předem děkuji za případnou odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 17:35 Usine Re: cezarmilan
Na láhev namontuješ redukční ventil. Koukají na tebe dvě kolečka. Hlavní uzávěr lahve a nastavení tlaku redukčního ventilu. Ten druhý povolíš co nejvíce vlevo. Potom trochu povolíš hlavní uzávěr lahve, otáčením redukčním ventilem doprava začneš pouštět tlak do hadičky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 16:14 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Usine napsal: Stačí ti ventil bez budíků jen ho při prvním použití musíš hodně povolit aby ti nevlítl do hadiček velký tlak. Mluvím o redukčním ventilu, další(jehlový ventil) musí být naopak skoro zavřený. Z redukčního ventilu musí jít minimální tlak který akvarijní(silnější)hadičky z přehledem vydrží.
Hlavní uzávěr na láhvi doporučuji opatrně povolit na plno, pokud je starší tak rád v mezi poloze uchází. :-)

Tomu nerozumiem, pri prvom použití povoliť? veď keď ho povolím tak práve vtedy vlietne do hadičiek veľký tlak nie?
Ďalej píšeš: z redukčného ventilu musí ísť minimálný tlak, veď keď ho povolím ako píšeš´´hodně´´tak ako. Prepáč, ale nerozumiem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 15:27 Štěpán Re: Pavel
Hasičák vyhasit a použít samotnou tlakovou nádobu. O potřebném ventilu nemám tušení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 15:05 Pavel – hasičák - úprava
Fotka k příspěvku sehnal jsem si hasičák 1,5kg (naplněný), ale teď řeším, zda se dá zprovoznit.. - nevím jestli se dá napojit redukční ventil (je-li nutný...)kvůli průměru trubičky která z hasičáku vychází, a jak to spouštět - je tam spoušť na zmáčknutí prstem...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 10:58 runner Re: RadekCX
Cetl jsem to diky moc.
Muj posledni prispevek byla reakce na nekoho jineho, tak sorry.
Navic odkaz od ghostika mi nefugoval.
Jeste jednou diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 09:49 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: RadekCX
Klídek, zvyknete si, že vaše snaha půjde občas "mimo"... Nebo že za vaši radu bude poděkováno někomu jinému... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 09:28 Muž RadekCX [219] Re: runner
cece opravdu ctete vubec to vlakno? o pet prispevku zpet jsem dal odkaz na to kde jej objednat nebo co shanet, stejne info je o dva prispevky dal pod tim obrazkem s flaskou od ghostika rozzureny

rika se tomu LAHVOVY VENTIL NA CO2 SE ZAVITEM 17E
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:58 Muž karelpavel [18] Re: Usine
No právě že se jim u nás i za ty peníze vůbec nechce. Je to asi podobný jak teď napsal runner
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:54 runner Re: karelpavel
Četl jsem toto vlákno. Mám stejnou láhev jako ghostik a potřeboval bych někde sehnat takový ventil co tam má on. Jenže nevím jak přesně se tomuto ventilu říká (druhu závitu do lahve a závit na připojení dalšího příslušenství) Navíc u nás ve městě, kde plní lahve mi vůbec nebyli schopní poradit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:48 Muž Čendik [2] Re: runner
Pokud někdy jezdíš do Brna tak mohu vřele doporučit firmu Rehas. Nechal jsem si tam vyměnit ventil na hasičáku aby mi tam pasoval redukčák a bylo to do týdne hotové a s naplněním jsem se vešel pod pětikilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:42 Usine Re: karelpavel
Jaké milodary. Je to běžná služba za peníze. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:39 Muž karelpavel [18] Re: Usine
No u nás by se na takové milodary mohly z vysoka vy.... Ti by nato řekly jen _ ne nemáme neprodáme a když si to seženete tak možná naplníme a pak nashle - tzn. zřejmě málo kde jsou takhle ochotní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:34 Usine Re: runner
Kup si rovnou starší lahev v plnírně. Pak si ji v hasičských potřebách můžeš vyměnit prázdnou za plnou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:26 Muž RadekCX [219] Re: runner
no zalezi co to presne je za lahev - melo by ale stacit zajit do nejakych lepsich svarecckych potreb a chtit lahvovy ventil na CO2 (ma pojistku na pretlak) - stoji kolem 600Kc - tipuji ze bude mit zavit v lahvi 17 E (v podstate se pouzivaji jen dva a ten druhej je o dost vetsi)

viz treba www.gce.cz , sekce prumyslove aplikace, katalog v pdf obj. č. 07 758 42
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:25 Muž karelpavel [18] Re: runner
Tak si pročti tuto diskusi a určitě se dozvíš ( najdeš )co potřebuješ X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:11 runner
Ahoj, nevíte někdo kde by se dal sehnat uzavíratelný ventil na 1,5kg hasící lahev, aby se dala naplnit CO2 a k tomu šel našroubovat redukční ventil 3/4? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 14:28 zrada Re: Čendik
Akvárko není svářečka. Odběr je tak malý, že položení bomby nevadí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 14:05 Muž Čendik [2] Re: pros
Nejsem zatím žádný velký znalec téhle problematiky, ale vyrábím si v současnosti CO2 z hasičáku a tak různě hledám a narazil jsem na tuto stránku: www.svarbazar.cz/…
Je tam nákres jak je to s tou trubkou a osobně laicky si myslím že varianta položit hasičák je ta nejhorší. Kapalné CO2 teče přímo do ventilu. Když bude stát a bude s trubkou, tak se v horní části trubky při malém odběru stihne vypařovat. Když se dá vzhůru nohama a trochu plynu se odpustí aby se trubka vyprázdnila tak v tom taky nevidím problém. To pokládání bych osobně nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 19:43 Tommys Re: Usine
Aha no ja bublám ještě přes petku kterou mám jako počítadlo, zatím ho mám nastojato na ležato ho dávat nebudu uvidím jak to bude fungovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2009 12:28 Usine Re: pros
Odběr CO2 je tak malý, že je úplně jedno jestli je tam trubka nebo není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 23:38 Muž pros [36] Re: vanTomas
Přesně tak, jediný rozdíl mezi hasičákem a lahví na sváření nebo k použití v akvaristice je ten že hasičák má uvnitř trubku až na dno aby při hašení šlo ven "tekuté" co2 a lahev na sváření má nasávání u vrchu kde je plynné co2. Správně bys měl mýt ten hasičák dnem nahoru a po vypotřebování vyšroubovat ventil a tu trubku zaříznout. Dá se používat nastojato, ale těžko říct jestli netrpí redukční ventil. Já jsem ho aspoň položil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 22:50 vanTomas Re: luka
O takovém hasičáku jsem taky uvažoval, ale nesehnal jsem na něj redukční ventil, tak jsem se rozhodl nakonec pro ten velký 6-ti kilový.
Jinak CO2 je v hasičáku opravdu v kapalném stavu. Proto je při opuštění lahve ve větším množství tak studenej až ledovej a proto se elektromagnetický ventil zahřívá el. energií, aby oteplil plyn z lahve a svářečům nezamrzali přístroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 17:04 Usine Re: Tommys
CO2 je v hasičáku v kapalném stavu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 15:20 Tommys Re: O.Tom
CO2 hasičák, jestli se nepletu neobsahuje žádnou pěnu, to by v akva nedělalo dobrotu, ale práve stlačený plyn a funguje tak že hasíte právě plynem CO2 a proč?Protože pak oheň nemá O2, jednoduchý...myslim:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 14:01 Muž LangMaster [24] Re: luka
No myslim že by na něm mělo být napsane CO2 Hasici přistroj to je ten pravý 65 baru alespon myslim ze je tam tolik.Jo ještě ohledně te lahve každých 5 let tlaková zkouška a životnost 40 let tak že podle toho berte hasičák někde by vám to nemuseli naplnit pokud to neni na černo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 14:00 luka Re: Usine
Fotka k příspěvku Pridam foto ako ta flasa vyzera vskutocnosti.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 13:09 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: zrada
Vodní taky nebude to pravé ořechové, o tetrachlóru nemluvě. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 11:43 Muž O.Tom [439] Re: Miras
Ten klasicky bezny hasici pristroj co byva na skolach atd je zpravidla delan jako velka nadoba (to co je videt :) ) ktera obsahuje hasici latku (voda, voda s penidlem, prasek) a malou bombicku natlakovanou nejakym plynem, pri spusteni hasicaku se prorazi ta natlakovana bombicka a vznikly tlak v cele nadobe vytlaci hasici latku :)
Jinak tady stim CO2 je myslen asi "snehovy" hasici pristroj, ktery pokud se nepletu obsahuje prave stlaceny CO2 jako hasici napln.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 09:42 zrada Re: Miras
Pěnový hasičák nedoporučuji. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   10.10.2009 05:32 Muž Miras [111] Re: Tommys
no možná se zaptám jak blbec, ale není přeci v hasičáku ta náplň(pěna) která pak hasí, nemůže se to dostat do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 03:16 Tommys Re: luka
Používám 5Kg hasičák s CO2, není v tom problém, až první origo náplň vybublá nechám to předělat na "černou bombu", naplnit a pojedu dál:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 23:24 Muž hanz [27] Re: jajaapaja
No tak ja myslim, ze ani moc ne, kdyz je to Rothenberg. Hlavne z halvy ji nevim. A neni problem se domluvit na sleve ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 23:15 Muž jajaapaja [174] Re: hanz
Nojo ,ale tá cena!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 23:13 Muž hanz [27] Re: luka
V OBI prodavame lahve s CO2 aj i redukcni ventil.
PS:neberte to jako inzerci, na to malo platej. Pisu to jen, aby jste vedeli, kde sehnat COcko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 21:21 vanTomas Re: Usine
Jj, přesně tak. Já třeba používám průmyslový CO2 a bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2009 20:10 Usine Re: luka
Jsou dva tipy CO2 potravinářský a průmyslový. Oba můžeš bez problému použít do AQ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2009 19:00 luka – napln v hasicaku
Chcem sa vas opytat aka je napln v original naplnenom hasicaku ci je to cisty CO2 ktory mozem pustit do akvaria.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 08:07 JuraS Re: Usine
Vašku byl jsem u toho kdy se tam dědula pokoušel nechat si naplnit dva hasičáky staré sotva 15 let..ale protože výrobcem je slovenská fabrika která je už nevyrábí a nemají na ně náhradní díly tak mu je vzali a vyhodili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 20:28 Usine Re: BC/.Killer
Lahev má životnost 40 let mění se jen ventily. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 10:24 JuraS Re: BC/.Killer
v kovopodniku praha nikoliv..šel jsem plit bombu na co2 minulý týden, kontrola byla rok prošlá a tak mi to sfoukly naráz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2009 10:21 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby – co2
ahoj,
myslíte že mi naplní starý sněhový hasící přístroj ? má již prošlej atest, poslední se dělal v roce 1992... X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 20:05 Usine Re: trodat
Lahve na CO2 mají životnost 40 let. Jestli si to dobře pamatuji, stačí zabrousit k nějakým hasičům a jejich předpisům.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 19:27 Muž ghostik [81] Re: trodat
Nejsem si jisty jak je dlouho platna tlakova kontrola
mnelo by to byt na nem i vyrazene
Pokud ji nema proslou tak ti ji bezproblemu naplnej
Ja to tak delam a nikdo nic nerikal :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 19:21 Muž trodat [11] – hasičák
mám hasičák sněhový 5kg z roku 1977 ,samozřejmě prázdný,myslíte ,že bych mohl koupit uzavírací ventil a jít vesele plnit.Nebudou na mě koukat jako na magora.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 14:39 Muž ghostik [81] Re: Eff
byl to tento:
cgi.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 14:36 Muž Eff [417] - RostlinyRe: ghostik
To je dobrý zdroj. Já nakoupil za podobnou cenu na AUKRO.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2009 14:35 Muž ghostik [81] Re: kristian
byl vcetne sondy
zdroj
EBAY.COM
cca pred necelym rokem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 7

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 14592x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6215-co2-z-hasiciho-pristroje?od=245