Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Test Rataj & Sera

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Test Rataj & Sera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 13:13 Muž Dixon [13] - SumciRe: prisavnik
Aj ja si chcem kupit od rataja,co mame robit ked su nanic? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 13:01 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Dixon
ako tu citam,tak som zistil ze rataj na nepresne testy.Potrvrdzuje to viac a viac akvaristov.Chcem kupit prave testy od rataja.Co mam teda robit,ked su na nic????? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 12:56 Muž Dixon [13] - Sumci
Chcem sa opytat co by som si ml kupit testy ph,gh,kh:od Rataja?alebo od Sery?cenou je Rataj vyhodnejsi,poradte..díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:57 DoctorT
Asi jsem divnej, ale testy na NO2 a 3 mám od rataje i sery a +- mi ukazují stejně. hop

Ale když bych měl volit, volil bych rataje, nevím proč, ale volil. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 22:14 Muž Snofrev [54] Re: filipsi
děkuji, vyzkouším ;-)
jinak CO-čko určitě bude z lahve s jehlovym ventilem, pokud seženu (mám ho slíbený) a s el.mag. ventilem

do kvasnic jsem se neodvážil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 21:05 Muž filipsi [1295] Re: Snofrev
Neznepokojovat. Jak sam vidis, pocitat obsah co2 podle techto testu je uplne zbytecne. El. pravidelne kalibrovany merak je pro rozumnejsi vysledky nutnost. Nebo - prilis nemerit, a koukat jen na rostliny, jak to jde.
Alkalitu zvedni pomoci sody cca na 4, a muzes zkusit s co2 pomaloucku, polehoucku zacit. A pozoruj. Ale jestli ti vse jde jak ma, rozmysli, jestli vubec zacinat.
S nizsi alkalitou bych co-ckoval pouze s rizenim, tj sonda + elmag ventil.
Permanentni test co2 nekupuj, funguje uplne na stejnem zaklade, mereni alkality + ph, pomoci "vodicek" dostanes se tam kde uz jses.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 17:34 Muž Snofrev [54]
prosím o radu
testuji vodu od založení akva, který mám 6 týdnů a 2.týden jsou v něm rybičky a krevetky
testuji hlavně papírkama od JBL, takže to beru s rezervou, ale ty testy jsou stále světlejší a světlejší
koupil jsem si na srvonání kapkový testy od Sery na pH a KH a ono to vychází cca stejně

JBL- pH: 6,4-6,6 KH: 0-3 GH: 4-7 NO2: 0 NO3: 10-25
SERA- pH: 6,5-7 (hrozný rozestupy v těch barvách, kdybych se pořádně podíval na net jakou tam maj stupnici, tak jsem si to nikdy nekoupil)
KH: 2 nebo 3 (nevím jestli stačí první lehké zežloutnutí a nebo jestli to má být výrazně žluté)

na začátku mi to podle papírků vycházelo pH: 6,8; KH: 3-6; GH: 7-14

měření prováděno obden a vždy ve stejnou dobu
nevím jestli se nějak znepokojovat a nebo si toho nevšímat a počkat jestli se voda ustálí
rád bych přidával CO-čko, ale když kouknu do kalkulátoru, tak jednou je tam toho moc a podruhý málo
jelikož nevzduchuji a rybičky se nijak nebouří, tak předpokládám, že toho CO-čka v akva moc nebude, navíc jsem doufal, že když přidám rybky a krevetky, tak nějaký CO2 vytvoří a tím prospějí kytkám, ale ony po přidání rybek svůj růst zpomalily
asi bych ještě zkusil koupit ten dlouhodobej test na CO2, nicméně dost mě zaráží ta karbonová tvrdost, je dost nízká a nevím jestli to raději nečím nezvednout, případně si do akva koupit terčáky :-D (to byla sranda, do tak malýho bych je nedal, by mi bylo smutněji jak jim)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 22:26 Muž ghostik [81] Re: Štěpán
No nevim snad i ta korenarka by to uhadla presneji :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 22:07 Štěpán Re: ghostik
Kdo Ratajovi ty testy vyrábí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 21:44 Muž ghostik [81] Re: ghostik
Dle rataje z jeho pufru jsem namichal kapalinu s obsahem 2,5mg/l fosforu
Testy ukazaly toto:
Rataj 0,5 mg/l
Sera 2-3 mg/l ( v tomto rozmezi ma jen stupnici 2 nebo 4mg)

Vysledek nemusim komentovat rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 21:40 Muž filipsi [1295] Re: JeeL
Ano, take zacinam brat testy vic a vic s rezervou (ohromnou). Hlavne ty, kde je vyhodnocovana barevna skala.
Myslim, ze hodnoty se vazne brat nedaji, nicmene da se na nich sledovat tendence, stoupa/klesa, takze kdyz to sledujeme dele, vidime, co se s akva deje a muzeme reagovat vcas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 21:15 JeeL
Tiež používam testy od Rataja (NO3, P, Fe) a merania beriem od istej doby radšej s rezervou. Test na železo mi ukazuje VŽDY hodnotu 0, test na NO3 (dátum výroby 9.8.2007 a trvanlivosť 1 rok) ma tiež prednedávnom nemilo prekvapil. Testoval som vodu zo záhrady a nameral som prijateľných 30 mg/l, no zároveň som tú istú vodu (nabratú v rovnakej fľaši) poslal na rozbor do laboratória a tam im vyšla úctihodná hodnota 165,9 mg/l - čo je rozdiel o vyše 130 mg/l !!! Skoro som odpadol keď som uvidel tie výsledky. Takže asi tak :-) Sám neviem čo si mám o tom myslieť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 20:27 Muž ghostik [81] Re: Štěpán
Rataj 11/2007 trvanlivost 1 rok Sera trvanlivost do 09/2012
Preprava neznama skladovani v suchu pri pokojove teplote u obou testu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 20:18 Štěpán Re: Ghostik
Datum výroby testů? Podmínky při přepravě a skladování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2008 18:10 Ghostik – TEST Rataj & Sera
Tak mi dnes dosel test fosforu od Sery. Doted jsem meril testem od rataje a pohybuji se kolem 0,4-0,5mg/l a tak fosfor obcas i pridavam. Ted jsem provedl test od firmy Sera a ta hlasi 2mg/l a ted komu verit ? Ma nekdo zkusenost a taky porovnaval?

A podobne je to s NO3. Ted jsem ho dodelal a Rataj ukazuje 20mg/l a Sera 50mg/l
To jsou znacne rozdily !!! :-| rozzureny :-|

Edit: A dalsi poznatek u kamose se stejnym testem od Sery mu ukazuje 15mg a od Rataje 30mg. Takze ja mam rozdil do plusu a on do minusu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 2 3

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 7250x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6180-test-rataj--sera?od=91