Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna dna

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Výměna dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 09:20 lemura Re: MonterMonty
Bude bude, až to zase trochu zaroste. Navíc mi tam ted volně plave trs hnědovky, která se tam po přestavbě nevešla, tak by to nevypadalo moc esteticky. Musím ji nejdřív někde udat. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2014 22:03 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: lemura
A kdybys zřídil prezentaci at z toho taky něco máme , bylo by to dokonalé pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 21:34 Muž DrChila [243] Re: lemura
Hlavně měnit vodu :) a pozorovat chování ryb :) Než se akvárko stabilizuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 20:29 lemura
Tak vyměneno, nakonec se mi podařilo zachovat 90% vody. Akvarko konečně vypadá trochu k světu, voda se ani nezakalila, rybičky vypadají spokojeně, tak snad to bude v cajku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 09:59 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lemura
Už jsem to párkrát dělal. Zachovej co nejvíce vody, vyměň písek, počkej pár hodin až se usadí kal, (můžeš ho i odsát) zasaď zpátky rostliny a pust ryby. Každé dva dni vyměň 1/3 vody. Jakmile ti začne vonět odkalená voda můžeš toho nechat. Mě to trvalo tak 14 dní. Piskořky jsou velcí pomocníci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 09:26 amrtin Re: lemura
Ten písek vypadá dobře,s rybama bych počkal přeci jen aspoň do druhého dne,až si akva trochu "sedne".Starou vodu použij,je to dobrý plán :-) A samozřejmě měřit průběžně parametry(ale to asi píšu zbytečně).Já při takovéto nedávné akci použil do filtru nitrivec(i když jel během výměny v kýblu nonstop),přeci jen ve dně je taky dost živých bakterií a ty teď budou chybět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 08:51 lemura
Tak sem se rozhodl pro výměnu dna, to původní, oranžové kuličky sem koupil i s akvárkem, nakonec sem ho použil, ale není to ono a navíc ho podezřívám, že není ani příliš vhodné pro rostliny. Koupil sem tento písek www.sklorex-akvarium.cz/…
Můj dotaz je jednoduchý, mám možnost uchovat asi půlku původní vody, zbytek půjde přes osmozu, můžu tam hned po výměně vrátit rybičky? Filtr samozřejmě prát nebudu, je už docela zaběhlý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 21:17 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FrantisekH
Já si myslím že nemáš pravdu a ani vůči sobě by jsi neměl používat tohle výrazivo. rybicky.net/forum/8369…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 21:06 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FrantisekH
rybicky.net/nadrze/19387
Tu výměnu mám už 3x za sebou. Uvádím obě možnosti a idiota z tebe určitě dělat nechci, takže se trochu kroť ve výrazech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 21:02 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: FrantisekH
Ne, ale podle testů poznáš hodnotu NO2 a uvidíš, kdy můžeš výměnu části vody začít redukovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 20:57 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FrantisekH
Vypustíš 1/3 vody, možná i 1/2, vytrháš všechny rostliny, odlovíš všechny ryby, vezmeš lopatku a do igelitového pytle vyndáš staré dno a nasypeš tam nové. Doplníš vodu, zapneš filtraci. Za pár hodin až se voda trochu vyčistí vrátíš rostliny a po nich i ryby. V následujících dnech hlídáš hladinu NO2, nebo prostě měníš 3x v týdnu 1/3 vody do té doby než ti hladina NO2 klesne na nulu. Pokud nemáš test tak ta výměna vody trvá tak 14 dní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.03.2014 20:53 R Muž romant [27987] Re: FrantisekH
Prostě všechno ven, tak půlku vody si nechat, dát nový dno , zasadit kytky, dolejt čerstvou vodu a jede se dál. Jenom to chce mít vošetřenej filtr, kterej to nechce mít bez kyslíku moc dlouho, je to operace na dvě hoďky, tak to vadit nebude, popř. se dá dát někam běžící do belíku. Po výměně, týden nekrmit ryby, ty pochopitelně po výměně hned zpět a denně měnit vodu, tak ten týden a potom dle potřeby začít lehce krmit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 11:19 matus13 Re: cezarmilan
mam to asi tak rovnako a dik za typ pojdem teda do baumaxu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 17:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: matus13
Baumax nemáš bližšie? Tam je cena 25kg 2€
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 16:57 Muž sasula [274] Re: matus13
prohrabavaj substrat aby nezahnival... zvalaj pisek, jemny pisek, i kaminky.. bez problemu i liapor... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 16:39 matus13 Re: sasula
tak vyskusam len kupim ich az ked vymenim dno lebo potom sa mi ich tam nechce hladat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 16:35 Muž sasula [274] Re: matus13
staci jich tam dat par... oni se rozmnozej i s cleama... taky je tam mama. jak Clea tak piskorky. v 200l se jich namnozi na par set - podle miry prekrmovani... a i mrenky by mely prezit(myslim piskorky)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 16:30 matus13 Re: sasula
to bude asi problem mam tam mrenky nadherne a 2ks slimakov volaju sa nejak ze Clea helena tak iny slimaci asi nepreziju....a kolko by som mal dat takych do mojeho akva? 200l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2014 16:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: meleri
...objevil se nekdo kdo zazil hnijici dno, taky to menil, a poradil mi to same...
Pomohlo by vám, kdybych vám sdělil, že jsem byl v minulosti dvakrát přivolán k nádržím se zahnívajícím dnem a problémy se v obou případech podařilo vyřešit bez výměny dna? Nepomohlo. :-) Vyměňte dno. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 16:25 Muž sasula [274] Re: matus13
ono se to taky s tim vapnikem trochu prehani... :-D

rybicky.net/atlasostatnich/piskorka_vezovita
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 13:18 matus13 Re: sasula
ake piskorky? :-D ja som zaciatocnik akva mam cca 4 mesiace a inak meral som teraz tvrdost vody a mam 13GH to neni take zle na to ze mi strk sumi v octe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:43 Muž sasula [274] Re: matus13
ten sajrajt ti muze vzit potom klidne filtr.. jinak do toho piskoveho dna piskorky a zadny bordel uz neresis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:38 Muž DrChila [243] Re: matus13
Pokud koupíš malou zrnitost tak ten sajrajt ze dna ti bude plavat všude. Vyplave. Když budeš mít hrubší zrnitost tak nevyplave. Ale technicky vzato by jsi ho tam měl nechat ale pokud máš starou vodu z akvaria někde uschovanou tak to klidně pořádně vymyj ať to máš čistý bez řasy šneků a tak.. a pak tam normálně dej ten novej písek a použi tu starou vodu.
Pokud vodu schovaou nemáš máš vyčištěnej i filtr tak bůh stebou a dno bych neumýval.
Popřípadě nedával tam žádné ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:26 matus13 Re: sasula
dik moc asi skusim ten 1-2mm a ked budem menit dno tak ten sajrajt co ostane na dne aq mam nechat?alebo umyt aj to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:21 Muž sasula [274] Re: matus13
do 1mm - zásyp zámkové dlažby cca 100kč (4€)
1-2mm - písková filtrace do bazénů - 200 (8€)

balení asi 20 - 25kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:21 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Sid
vcera jsem psala jeste na fr foru a objevil se nekdo kdo zazil hnijici dno, taky to menil, a poradil mi to same. kazdopadne dekuji za vasi radu! aspon je to duvod proc to zkusit s Manadem.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:14 matus13 Re: sasula
do hornbachu to mam mozno 20-30km a po kolko sa predava?a aku zrnitost ma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:05 Muž sasula [274] Re: matus13
pokud mas pobliz hornbach a podobne.. tak kremicity pisek... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 11:33 matus13
ja som si kupil strk v stavebninach este mi povedal ze ten si bravaju do akva a sumi ked dam ocot,drahy nebol 50 centov za cca 40kg a nakoniec musim kupit aj tak druhy len vo zverimexe predavaju 10 kg za 17euro-cca 400kč a ja potrebujem 30 kg cca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 11:19 Muž sasula [274] Re: rastrot
k tlamovcum i do amazonie super... pokud chces hrubsi tak si vem ten do piskovych bazenovych filtraci... cca 20 - 25Kg za 200,-
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 10:33 Muž DrChila [243] Re: rastrot
Kvalitní písky jsou všude.. jen ve zverimexu získáš písek za 39kč 2kg a ve stavebninách a tak za stejný peníz získáš 10násobek:-D A vymejvat musíš ten písek i když ho koupíš ve stavebninách tak i když ho koupíš ve zveráku.
Jemný je jak na co. Například takové tlamovci by si ho určitě zamilovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 10:28 rastrot Re: radim
díky a není ten písek moc jemný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 09:47 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: meleri
Proč se ptáte, co máte dělat, když jste stejně k radám nahluchlá a uděláte si to po svém?! :-D
Pěkný koníček je i filatelie. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 08:38 radim Re: rastrot
stavebniny, písek na zasypávání zámkové dlažby, 50kg cca 120,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 08:21 rastrot – kdo poradi
Ahoj kluci můžete mi někdo poradit kde bych sehnal levny a hlavne dobrý pisek podle vypoctu 39litru nechci nic uspěchat ani se dnem a v akvaristikách podle toho co jsem cetl moc kvalitni pisky nejsou.Budu rád za radu dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 07:35 radim Re: meleri
pošli adresu ti je pošlu, jestli tento vzkaz vidíš a budem komunikovat jen o akvaristice :-D lehce se považuji za piskořkového krále smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 06:21 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Sid
je to fakt podivna situace. ctyri krabice krmiva tleji ve dne. tenhle vikend vymenim dno za nove, budu casto menit vodu, obden, a taky tam dam puvodni vodu z akvaria, mam par demizonu, muzu si nechat tak 60l. snad to bude ok.
dno koupim manado a k tomu asi ten substrat pro manadoo, i kdyz nevim.

kdyby se nasel nekdo ochotny kdo by chtel aspon za pohled nebo za plakat s akvarijnim tematem poslat piskorky tak budu moc vdecna..... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 00:09 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: meleri
...ten plyn co se uvolnuje ze dna, tak by ten filtr cistil...
Nečistil. Ten plyn musíte ze dna dostat vy. Nejlépe tím, co tu už druhý den probíráme - důkladným odkalením dna!
Třeba i opakovaným po několik dní za sebou, pokud se vám to nepodaří najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 18:29 Žena meleri [12] - AmerikaRe: michalt
ok, dik! filtr necham zabehnout s tim starym....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.02.2014 15:34 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: meleri
Při výměně dna podrží biologickou rovnováhu pořádně zaběhnutý filtr. Při výměně filtru ji podrží dobře pracující dno. Proto by se tyto dvě věci neměli měnit v časovém rozestupu menším než několik měsíců, aby to byla co nejmenší zátěž pro všechny zúčastněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 13:09 Žena meleri [12] - Amerika
tak jsem to odsala, a smrdi to o neco min, ale ze dna jde spousta malych bublinek.

tak nevim, jestli by pomohlo aspon to kazdy den prohrabnout rukou (snad mi ruka neuhnije - to byl vtip)? a doufat ze se to casem spravi? smrad je trosku mensi, ale ty kytky nevim no....

a nebo se mam na to vycpat a vymenit nove dno? nikdy jsem takhle dno nemenila tak nevim, muze to uskodit treba rovnovaze v akvariu? do toho brzo budu mit novy filtr....to je skoro jak fungl nove akvarium?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 12:18 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Sid
to asi ne, ale ten plyn co se uvolnuje ze dna, tak by ten filtr cistil.

Romant mi psal ze tomu mam dat cas, tak nevim. dneska to budu zrovna cistit a odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 08:40 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: meleri
Čemu by pomohl vnější filtr? Vyčistit dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 08:38 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Sid
ano bylo to fajn, bublala jsem jim co2 a rostly jako z vody...echinodorus, bacopa, ludwigie, cryptocorynum se moc nedarilo, nevim proc, ale zbytek rostl, i pogostemon. mam v akva min svetla proto to rostlo tak normalne, ale problem zacal s tim dnem az ted. objednala jsem ex. filtr bohuzel ted resim reklamaci, dosel polamany.filtr by asi pomohl ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 07:53 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: meleri
Svůj problém popisujete jako (zřejmě) hnijící dno. Ptáte se, jestli máte vyměnit část dna, která zapáchá. IMO je lepší řádně dno odkalit, třeba i vícekrát (několik dní) za sebou, než ho měnit. A to, pokud možno, co nejdřív.
Nerozhodnu ale za vás, jestli je lepší váhat, až budete mít vodu ze studánky, nebo reagovat rychle za použití vaší vlastní vody.
BTW: V hrubých rysech vím o vašich problémech. Vím, jaká bude vaše reakce na můj dotaz, přesto ho položím: když máte tak "špatnou" vodu - nechcete přeci jen zainvestovat do reverzní osmózy?

...rostlinky ktere jsem dneska zkracovala tak nemaji skoro korinky a ty co maji tak taky smrdi stejne...
Před tou nepříjemností s krmivem, když jste dříve upravovala rostliny, (předpokládám, že stonkové), byly jejich rostlin zdravé, dobře vyvinuté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 06:44 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Sid
prominte, spatne jsem si to precetla. takze kazdy den mam odsavat, a casem se to spravi? akva ma 100l cca.
Mela jsem v planu menit vodu za vodu ze studanky, a tu muzu mit jen jednou tydne, jinak voda co mame doma neni dobra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 05:28 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Sid
a jak casto asi bych to mela cistit teda? da se toho vubec nejak zbavit? podle me nehnije cele dno ale ta vrstva tesne pod povrchem, kde se mi vytvorila nejaka sinice. tam se asi dostalo to krmivo.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 22:29 matus13
co mam robit?skusal som test s octom na strku a niektore kamienky trochu sumia ale len niektore neni ich vela musim aj tak vymenit dno?alebo netreba rastliny sa drzia ako ktore.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 22:14 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: meleri
...Odkaluju kazdy tyden ted protoze se v tom nechci vrtat porad aby se nenarusila rovnovaha v akvariu...
K porušení rovnováhy povede spíš "nicnedělání", než každodenní snaha o vyčištění "zahnípaného" dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 13:39 Žena meleri [12] - Amerika
ahoj, nemate nekdo zkusenost se (zrejme) hnijicim dnem?
pred tremi tydny mi syn nasypal velke mnozstvi krmiva a asi tyden mi trvalo nez se voda zase spravila ale problem mam doted a to ze kdyz odsavam ze dna, tak to strasne smrdi, asi jako hnijici nitenky, je to hrozny smrad. a pod vrchni vrstvou pisku se mi vytvorila takova seda vrstva, asi sinice nebo co. Odkaluju kazdy tyden ted protoze se v tom nechci vrtat porad aby se nenarusila rovnovaha v akvariu. rybky jsou v pohode, ale rostlinky ktere jsem dneska zkracovala tak nemaji skoro korinky a ty co maji tak taky smrdi stejne.
tak nevim, chci tomu podle jedne rady dat cas ale nadruhou stranu nevim, zda nevymenit treba cast dna, tu co hnije za novou? jenze nedokazu moc rozpoznat jestli hnije jen ta vrstva s tou sinici nebo uplne cele dno. rostlinky tak nejak prezivaji ale neni to zadna slava....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 23704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6125-vymena-dna?od=521